» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
36 / 55
»»

PrimozR ::

V tem primeru pač zaračunaš dostavo na takšnem nivoju, da se kupcu ne splača kupiti oz. tebi splača dostaviti, če se vseeno odloči za to.

darkolord ::

To je potem samo dodatna zajebancija.

Han ::

Mater imajo nesposoben folk za flešanje biosa! ;( Na uradni proizvajalčevi strani je na voljo F10 bios od 25.10.2018, a na plato, naročeno 16.11.2018, naflešajo F8 bios, ki ne podpira zadnje generacije procesorja, ki je bil naročen poleg plate. 8-O

Kako se naj zdaj zmenim? Da mi vrnejo 27 eur za posodobitev, ki ne omogoča delovanja sistema? Da mi pošljejo starejši CPU, ki jim ga potem vrnem? Plate mi ni za pošiljat nazaj...

xxxul ::

čaki, a ma mindfactory service flashanja motherboarsov? to si plaču 27EUR?

gustek_si ::

Han je izjavil:

Mater imajo nesposoben folk za flešanje biosa! ;( Na uradni proizvajalčevi strani je na voljo F10 bios od 25.10.2018, a na plato, naročeno 16.11.2018, naflešajo F8 bios, ki ne podpira zadnje generacije procesorja, ki je bil naročen poleg plate. 8-O

Kako se naj zdaj zmenim? Da mi vrnejo 27 eur za posodobitev, ki ne omogoča delovanja sistema? Da mi pošljejo starejši CPU, ki jim ga potem vrnem? Plate mi ni za pošiljat nazaj...

Po novem letu bo vse rešeno.

Han ::

Ja, ker bi me plata + bios flash + cpu prišlo vseeno ceneje kot pri nas. Zdaj imam pa praktično nov računalnik, ki ga ne morem uporabljat zaradi MF cepca, ki ni naflešal zadnjega biosa, ki je bil na voljo...

Verjetno bo še najbolje, da mi vrnejo teh 27 eur, jaz si pa nekje sposodim star procesor ali pa nesem plato na enega od naših servisov, da jo poflešajo.

Če je kdo iz Celja (vikend), Ljubljane (med tednom) ali Maribora (jutri), se priporočam za 10 minutno posojo Intelovega procesorja 8. generacije. Hvala!

darkolord ::

Poglej, če je na plati al na škatli nalepka, kjer piše, kater bios je gor v tovarni. Vprašanje, če so ga sploh upgradali.

Han ::

So priložili ceglc s podpisom, na katerem piše, da so 19.11.2018 flešnili z F6 na F8.

Han ::

Uff, mi je kar odleglo, plata se zbudi tudi z F8, čeprav i5-9600K ni na seznamu podprtih procesorjev s to BIOS verzijo. Sem ekspresno flešnil na F10. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

MF šlamparija se nadaljuje. Predno sem sestavil mašino, sem jim pisal, da so 19.11.2018 flešnili star BIOS F8, čeprav je bil že 25.10.2018 na voljo F10, ki 100% podpira 9. generacijo Intelovih procesorjev. Danes dobim njihov odgovor, da so BIOS posodobili 23.10., zato je bila nadgradnja opravljena ustrezno. Ne morš verjet... ;((

Han ::

Dobim povrnjen denar, ker "Aktualisierung wurde nicht korrekt durchgeführt". :P Ko sem jim še enkrat poslal poskeniran ceglc o nadgradnji, so zadevo le bolj natančno preverili...

firbec ::

Da nimajo na MF tut Kitajce na helpdesku :))

renofkinja ::

Je mozno da dobim posiljko ze v petek ce sem danes dobil mail da je odposlano? Gre prek mailboxede.

PrimozR ::

Zelo težko. Jutri dobi mailboxde, če boš imel srečo ti že jutri pošlejo stroške, v četrtek pogledajo kako in kaj in zrihtajo za naprej. Ne verjamem pa, da bo prišlo s čet. na pet. v Slovenijo. Pa vse to je best case scenario, bi moral pri sebi pogledati, kako je hodilo. Vem, da sem dobil pošiljke v dveh valovih iz nekega razloga (je tako odposlal že MF).

renofkinja ::

Aha. Ne ce mailboxe jetri ne da narej ni sanse. Nic bom pa se malo pocakal. :)

firbec ::

tisti, ki že leta poznate MindFactory.
Imajo za božično-novoletne praznike navado dati kake popuste - približno koliko % ?
Se splača počakati ?

Han ::

Če plačaš Mailboxde.com s PayPal, pripravijo paket za odpremo še isti dan, a je precej odvisno, kdaj GLS ali druga dostavna služba paket prevzame...

renofkinja ::

Hmm. Ja placal bom s paypal. Sem gledal na mailboxe gls 3-4dni, ups pa 2-4 stem da je 7e drazji. Ce dobim danes dovolj zgodaj za placat morda reskiram teh 7e da pride v petek z ups.

cortez ::

Če plačaš do 14h s pp na mailbox, gre še isti dan naprej.

fireX88 ::

kolk časa pa potrebujejo, da mindfactory pošlje naprej? sem včeraj ponoči plačal preko paypala pa še kar stoji pri njih. Piše da je paid in da je roba rezervirana.. to je pa to
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

xxxul ::

jst sm v pondelk plaču bank transfer in sem v torek okol 12h dobil UPS tracking - morjo pa bit vse stvari na zalogi...

fireX88 ::

Hvala
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

XKEKAX ::

Ima kdo že kakšne izkušnje s tem da je kaj naročal na MF, plačal preko Paypala in nato preklical naročilo še preden so poslali paket? V kolikšnem času vrnejo denar nazaj na PayPal račun?

Han ::

Meni so danes odpisali, da bodo na PayPal vrnili denar v treh delovnih dneh.

BStard ::

Kako rešujete garancije? Naslov za pošiljanje je mailbox, v primeru reklamacije pošljejo "popravljen" izdelek v Slovenijo ali na maibox naslov?

XKEKAX ::

Han je izjavil:

Meni so danes odpisali, da bodo na PayPal vrnili denar v treh delovnih dneh.

No super.
Ali zna biti problem pri vračilu denarja na PayPal, ker je pod ime in priimek in ostale podatke napisano tole
Mailboxde.com GmbH
IME PRIIMEK ID 12345
Äußere Weberstr. 57
02763 Zittau
???

Han ::

Ne, zakaj? Vrnejo na tisti PayPal, s katerega so prejeli plačilo. Jaz sem dobil danes povrnjen znesek za flešanje biosa.

XKEKAX ::

Aha ok. Pac gre se za to ker sem narocil artikle v skupni vrednosti 530 evrov, ampak se je se isti dan pocenil en izdelek za 40. In sem narocilo takoj preklical ter bom isto narocil z nizjo ceno... Ker preden bodo oni to sprocesirali in vrnili, bo ze minil kak teden.
Pac imajo taksno politiko, da pogodbe/narocila ne gre spreminjati, da bi ti lahko vrnili nazaj samo razliko v ceni...

Han ::

Cena dotičnega izdelka včasih kar precej niha. V zadnjem tednu je npr. Sapphire RX 580 Nitro+ odletel proti 300 eur, zdaj je pa spet "normalnih" 219 eur.

fireX88 ::

ni mi jasno, kako to spremljajo cene oz. na podlagi česa jih tako spreminjajo. To morajo imeti kopico zaposlenih, da določajo nove cene..ali pač?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Han ::

Verjetno imajo več dobaviteljev, ki imajo različne cene... Pri nas je podobno.

XKEKAX ::

Han je izjavil:

Cena dotičnega izdelka včasih kar precej niha. V zadnjem tednu je npr. Sapphire RX 580 Nitro+ odletel proti 300 eur, zdaj je pa spet "normalnih" 219 eur.

No meni se je to zgodilo z Vego 64 Strix... cena zjutraj 490€, cena popoldne 449€
Drugače pa kominikacija preko maila je zelo zamudna z njimi, medtem ko na facebooku Eileen zelo hitro odgovarja ;)

XKEKAX ::

Ali je kdo koristil tole akcijo na mindfactory?
https://www.mindfactory.de/Highlights/A...
In če ja, ali lahko opiše kakšen je bil postopek pridobitve vseh treh iger? Sedaj imam kodo ki se jo aktivira na https://www.amdrewards.com/ vendar je finta v tem da bi jaz te igre rad prodal dalje, saj jih ne bom igral :)

DarwiN ::

Ustvariš račun na amdrewards, vneseš kodo, ki si jo dobil od mindfactory, zmečeš v košarico igre, ki ti pripadajo, in zaključiš "nakup"... Kasneje te obvestijo, da so prispele kode oz. aktivacijski linki za igre, ki jih zdaj najdeš v svojem amdrewards rečunu.

Ko igre prodaš, če gre za steam igre, enostavno prodaš kode od iger, ki jih imaš na AMDrewards računu. Če pa gre za kakšno Uplay igro ali kaj podobnega, potem pa najdeš aktivacijski link v AMDrewards računu... V tem primeru kupcu igre zaupaš svoj AMDrewards račun in on aktivira igro.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fireX88 ::

včeraj sem dobil komponente. s paketom je bilo vse ok, vendar ko sem odprl škatlo od matične opazil, da so 4 pini zviti na socketu, oz dva zgledata, kot da manjkata:

https://imgur.com/a/Vz8sj4l

je imel kdo podobno težavo? kako se je rešla, če se je?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

darkolord ::

Uff, tole bo težka.

Na tole zadevo (zviti pini) so prodajalci zelo alergični, ker je to v 99,999% krivda šlampastih uporabnikov. Če jim tole pošlješ, bodo takoj pomislili, da si jih zvil ti.

So kakšne sledi, da je bila plošča uporabljena?

Jaz bi verjetno poskušal pine poravnati - ZELO previdno s kakšno šivanko oz. tankim orodjem. Na Youtube je precej videov za to. Če uspe, bi ploščo probal in jo reklamiral kot nedelujočo, če karkoli ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fireX88 ::

nisem opazil, da bi bila matična uporabljena ali da bi manjkalo/bilo doprto (v paketu)

bom poskušal popravti, vendar če dva pina manjka nimam kaj.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

darkolord ::

Poglej od bližje, če res manjkata, ali samo izgleda tako zaradi svetlobe.

bajsibajsi ::

fireX88 je izjavil:

nisem opazil, da bi bila matična uporabljena ali da bi manjkalo/bilo doprto (v paketu)

bom poskušal popravti, vendar če dva pina manjka nimam kaj.


Nimas kaj sam ravnati. Sploh se ne dotikaj. Ce je bilo res tako, potem reklamiraj.

darkolord ::

No ja, jaz sem imel že zelo hude borbe z dobavitelji zaradi tega. Fizična poškodba -> not covered

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fireX88 ::

se tudi meni zdi, kakorkoli bom obrnil, reklamacija ne bo šla skozi. ko pridem domov, bom preveril pod povečevalnim steklom, kaj je s pini.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

XKEKAX ::

DarwiN je izjavil:

Ustvariš račun na amdrewards, vneseš kodo, ki si jo dobil od mindfactory, zmečeš v košarico igre, ki ti pripadajo, in zaključiš "nakup"... Kasneje te obvestijo, da so prispele kode oz. aktivacijski linki za igre, ki jih zdaj najdeš v svojem amdrewards rečunu.

Ko igre prodaš, če gre za steam igre, enostavno prodaš kode od iger, ki jih imaš na AMDrewards računu. Če pa gre za kakšno Uplay igro ali kaj podobnega, potem pa najdeš aktivacijski link v AMDrewards računu... V tem primeru kupcu igre zaupaš svoj AMDrewards račun in on aktivira igro.

Hvala ti za pomoč! :) je bilo točno tako

PrimozR ::

Ja, tole s pini bo verjetno jeba. Ravnanje pa prav tako, gre za zelo tanke zadeve, ki bodo rade počile. Sam bi raje preveril kaj ti pini sploh počnejo. Če so povezani z napajanjem oz. zemljo, bo morda delalo tudi brez.

fireX88 ::

mi je uspelo zravnat pine, sem se pa kar zafrkaval s tem in pc dela.

so pa problemi z rami. Dva slota ne delata. Sloti so razporejeni DIMM1, DIMM2, DIMM3 in DIMM4. Med seboj pa so povezani 1 in 3, ter 3 in 4 - 3 in 4 pa delujeta.

EDIT: pošljem nazaj..upam, da uspe reklamacija
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

BStard ::

Za isti denar bi kupil pri nas tako boš brez pcja še 1 mesec in samo stres...

fireX88 ::

ne bom brez pc-ja, pa tudi mi pc ni življenjskega pomena.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

DeusB ::

fireX88 je izjavil:

mi je uspelo zravnat pine, sem se pa kar zafrkaval s tem in pc dela.

so pa problemi z rami. Dva slota ne delata. Sloti so razporejeni DIMM1, DIMM2, DIMM3 in DIMM4. Med seboj pa so povezani 1 in 3, ter 3 in 4 - 3 in 4 pa delujeta.

EDIT: pošljem nazaj..upam, da uspe reklamacija



Probaj se malo igrat s temi sloti! Tudi meni ni delalo, pa se parkart ven, not, ven not, tudi bolj moćno da so dobro vsede. Potem je pa začelo delat! sem pa dal 1-3 in 2-4

fireX88 ::

DeusB je izjavil:

fireX88 je izjavil:

mi je uspelo zravnat pine, sem se pa kar zafrkaval s tem in pc dela.

so pa problemi z rami. Dva slota ne delata. Sloti so razporejeni DIMM1, DIMM2, DIMM3 in DIMM4. Med seboj pa so povezani 1 in 3, ter 3 in 4 - 3 in 4 pa delujeta.

EDIT: pošljem nazaj..upam, da uspe reklamacija



Probaj se malo igrat s temi sloti! Tudi meni ni delalo, pa se parkart ven, not, ven not, tudi bolj moćno da so dobro vsede. Potem je pa začelo delat! sem pa dal 1-3 in 2-4


sem že to poskusil, večkrat, vendar brez uspeha.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

PrimozR ::

BStard je izjavil:

Za isti denar bi kupil pri nas tako boš brez pcja še 1 mesec in samo stres...

Prihranki pri MindFactory so tako veliki, da verjetno lahko kupi še eno matično, pa bo vseeno vse skupaj ceneje.

fireX88 ::

zanima me postopek vračila, če sem naročil komponente preko mailboxde.

Grem na njihovo spletno stran, označim, kaj bi rad vrnil, sprintam list, zapakiram, odnesem na pošto in pošljem. Ker je šlo preko mailboxde gre poština itaq name..

Še kaj posebnega?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
««
36 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774523 (1195) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390423 (57020) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242798 (1506) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353011 (2491) Han

Več podobnih tem