» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
29 / 55
»»

D3m0r4l1z3d ::

Nočno nakupovanje pa ti prav pride samo, če naročaš na DE naslov, kar ti pa kot firma ne bo treba, saj edino tako pošiljajo tudi v Slo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Joze_K ::

madoor je izjavil:

Pozdravljeni,

še en nevednež tu, kar se tiče naročanja prek mindfactory ter mailboxde :). Zanima me, je možno naročiti blago preko firme? Kot fizična oseba razumem kako gre, preko firme mi pa ni najbolj jasno. Pravtako, nočno nakupovanje še velja?

Hvala za odgovore,

Lep pozdrav


preko firme gre direkt na svoj naslov - ne rabiš mailbox!

FireSnake ::

Kaj je z nočnim nakupovanjem?
Se cene spreminjajo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

madoor je izjavil:

Pozdravljeni,

še en nevednež tu, kar se tiče naročanja prek mindfactory ter mailboxde :). Zanima me, je možno naročiti blago preko firme? Kot fizična oseba razumem kako gre, preko firme mi pa ni najbolj jasno. Pravtako, nočno nakupovanje še velja?

Hvala za odgovore,

Lep pozdrav

Še, preko firme gre direktno v Slovenijo, ni potrebe po mailboxde.

Machete VAT ID v profilu ni dovolj?

FireSnake je izjavil:

Kaj je z nočnim nakupovanjem?
Se cene spreminjajo?

Zastonj poštnina (v Nemčiji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

theVB ::

Cene noro skačejo gor in dol(zaloga vem ja), sam vseeno, ve kdo ob kateri uri spijo, da mam mir vse skup nametat, da mi ne butnejo gor za 100e maticne ko se zaloga zmanjsa. Tenks

FireSnake ::

Kaj si želel vprašati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

madoor ::

Sem naštudiral, hvala za vse informacije. Bom naročil na privat preko mailboxde, samo še počakam da polnoč odbije :D.

LP

Machete ::

PrimozR je izjavil:


Machete VAT ID v profilu ni dovolj?



Ne, ker te pobarajo po že omenjenih izpisih oz. PDFjih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SlimDeluxe ::

Meh, jaz sem za svoj RX480 pravkar dobil dobropis najverjetneje v najslabšem času ever... Sploh nimajo nobenega RX580, Vega je predraga/sploh ni v ponudbi... :)
Edit: computeruniverse ima kup RX580, verjetno je kakšen začasen quirk na mindfactory
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Nvidia ni opcija? Freesync?

SlimDeluxe ::

FreeSync ja... Malo sem spremljal, menda na CESu spet niso nič pametnega pokazali, Navi bo šele v 2019...
Če ne bo druge, bom šel na nvidia, vsaj začasno... Je pa glupo, ker sem ravno 3 mesece nazaj kupil res super ips/qhd/freesync/144hz monitor.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

SlimDeluxe ::

Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

ziga1990 ::

nič za vidt pač dražje kot vega 64 v sloveniji
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Machete ::

Alrtenate.de ima zalogo in dokaj normalne cene. Samo ne vem, če pošiljajo v Slo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

theVB ::

Pri naročilu preko mailboxde.com . Ko naročujem na mindfactory, dam "naslov za račun" v Sloveniji, ali tam kjer mi prispe pošiljka? Upam da nisem za*ebal ko sem spremenil naslov računa na mojega v slo (ker mi ga morejo sedaj potrdit z mailom).

PrimozR ::

SlimDeluxe je izjavil:

8-O

https://www.mindfactory.de/product_info...

FYI, MindFactory vedno brutalno dvigne cene izdelkov, ko imajo na zalogi 1 oz. 2 kosa. Verjetno da preprečijo, da bi jim povsem pošla zaloga, če se da.

Geekoo ::

Eno vprašanje: če pri naročilu preko posrednika mailboxde.com na mindfactory v polje naslov za račun vpišeš podatke od mailboxde.com lahko potem plačaš z paypal? Ali lahko pride pozneje pri morebitnem uveljavljanju garancije kaj narobe, ker je račun napisan na mailboxde?

mtic ::

Tisti, ki ste kupili komponente za komplet racunalnik, vam ga sestavijo ze v stacuni ali ste ga morali sami? Ker vidim, da mi v kosarici ponudi moznost sestavljanja racunalnika, samo je doplacilo za to celih 99€! Ko sem nazadnje gledal na sestavi.si ti tam brezplacno sestavijo.

SlimDeluxe ::

PrimozR je izjavil:

SlimDeluxe je izjavil:

8-O

https://www.mindfactory.de/product_info...

FYI, MindFactory vedno brutalno dvigne cene izdelkov, ko imajo na zalogi 1 oz. 2 kosa. Verjetno da preprečijo, da bi jim povsem pošla zaloga, če se da.

Sem potem naročil RX 580 Red Dragon za 352€... Do Navija bo moralo biti dovolj :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

PrimozR ::

Jaz sem sestavil sam, jasno. To je ves point v kupovanju po komponentah :D

roKKim ::

Za tiste, ki ste že uporabljali mailboxde: a je obvezno treba izpolniti Power of Attorney dokument, ki se nahaja na tvojem profilu?

PrimozR ::

Ja.

Meiniken ::

Jap.

Joze_K ::

hm, jaz nisem - pa sem dobil domov... (sicer nisem naročal iz MF)

lukass ::

čakam trenutno paket iz MF da prispe na moj naslov od mailboxde. Kaj je torej naslednji korak? kot vidim, si moram pošiljko iz mojega naslova mailboxde poslati sam k sebi domov, oz. protiplačilu se to izvede avtomatsko? nekaj postov višje sem videl da je potrebno izpolniti Attorney dokument, kje se nahaja in čemu točno služi?

kopriwa ::

lukass je izjavil:

čakam trenutno paket iz MF da prispe na moj naslov od mailboxde. Kaj je torej naslednji korak? kot vidim, si moram pošiljko iz mojega naslova mailboxde poslati sam k sebi domov, oz. protiplačilu se to izvede avtomatsko? nekaj postov višje sem videl da je potrebno izpolniti Attorney dokument, kje se nahaja in čemu točno služi?


Ko boš dobil paket na mailboxde, boš prvo dobil email o prejeti pošiljki. Na tvojem računu na mailboxde ti bo izpisalo informacije o paketu, velikost, teža, etc. ter cena pošiljanja tega paketa na tvoj domači naslov. Potem napolniš svoj račun na mailboxde s pomočjo paypal-a in že lahko pošlješ paket k sebi domov.

Če bo potrebno izpolnit dokument, ki ga omenjaš boš izvedel ko na mailboxde prejmejo tvoj prvi paket.

PrimozR ::

Attorney dokument, če sem prav razumel, njim dovoljuje, da s tvojo robo delajo kot s svojo, torej da ni težav, da bi jih označil za tatove ali kaj podobnega. Vsaj tako si razlagam.

DarwiN ::

Nope, Power of attorney potrebujejo samo v primeru, ko pri nakupu pomanjkljivo ali napačno izpolniš Mailboxov naslov za pošiljanje.. Ko denimo vneseš samo svoje ime/priimek in Mailboxov naslov, namesto tvojega točnega mailboxde naslova, ki vključuje ime podjetja (mailboxde), tvoje ime, tvoj mailboxde ID in naslov.

V takšnem primeru potem potrebujejo to pooblastilo, da lahko prevzamejo paket v tvojem imenu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PrimozR ::

No potem pa to. Vsakemu pa verjetno pošljejo za vsak slučaj (jaz svojega imena in naslova na paket pri MF sploh nisem napisal).

Machete ::

Kako je kaj z 'popravili' oz. menjavo pri njih so hitri ali se vleče mesece? Sem poslal (prednostno) eno grafo nazaj, ker je mrknila, pa se bojim, da bom zavoljo nedobavljivosti čakal dolgo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SlimDeluxe ::

Jaz sem za RX480 od datuma pošiljanja v roku 1 tedna dobil dobropis za celoten znesek. Se niso trudili s popravilom, naj bi pa trajalo od 4-8 tednov (morda odvisno od proizvajalca, v mojem primeru XFX in bi moralo iti na kitajsko).
Sem pa potegnil kratko, ker sem moral doplačati 80 EUR za prehod iz RX480 na RX580, ker tacajt so šle cene v p.m. :|
Edit: 60EUR je razlika v ceni, 20EUR pa še za poštnino.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Si vzel kot posameznik ali firma? Hvala za info.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SlimDeluxe ::

Firma
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Virchy ::

Zanima ne, če sedaj pošilja MF v Slovenijo ali ne? Oddal sem naročilo kot posameznik, in dobil predračun na e-mail... A to pomeni, da gre preko ali da bodo potem zavrnili naročilo... Pod Vat ID imam vpisno svojo davčno številko..

Lp

Machete ::

Za posameznike ne. Tvoja osebna davčna številka nima veze. To je za podjetja in še to moraš prvič poslati 'dokazila' o obstoju firme in davčne številke. Išči 'mindfactory dokazila' na tem forumu.

Če pa si predračun dobil z vklučeno poštnino na tvoj naslov, potem pa plačaj, kaj čakaš.
Mogoče so že kaj spremenili od tedna nazaj. Možno je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m0r4l1z3d ::

brez veze zmedo delati, EU Shipping

Shipping to consumers outside of Germany is not available. If you have a VAT ID, please insert it into your account details.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Virchy ::

Sem bol podrobno pregledal in sem opzil, da mi je račun iz osebnega avtomatsko spremenilo v podjetniškega, ker sem vpisal davčno (ki pa seveda ni pravilna).. A preko Mailboxde pa še vedno deluje brez problema?

Virchy ::

Sprašujem zaradi tega:

Hinweis zur Änderung der Rechnungsanschrift
Diese Adresse wird automatisch als Liefer- und Rechnungsadresse gewählt wenn Sie eine Bestellung aufgeben. Diese Adresse wird auch als Basis für die Berechnung eventueller Steuern und Versandkosten verwendet. Lieferungen an ein Postfach sind grundsätzlich nicht möglich.

D3m0r4l1z3d ::

V glavnem moraš naslov zavezanca za ddv podati, le-ta mora tudi plačati s svojega računa trr.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Virchy ::

Potem to pomeni, da ne morem več naročiti preko MailboxDe?

D3m0r4l1z3d ::

Lahko, zgoraj napisano velja le za pošiljanje v Slo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Virchy ::

https://imgur.com/pvroeU9


A je tako pravilno?

theVB ::

Ti javim jutri kako je z mailboxde. Jaz sen tak izpolnil, pa da vidim ce bo prislo na moj "predal" :)

Virchy ::

Ok, hvala.. Pa sporoči mi, koliko stane poštnina v Slovenijo..

PrimozR ::

Tako je, ja.

Mene je Mailbox.de prišel na koncu 100 € - 1x 18 kg, 1x 22 kg ter 2x cirka 5 kg. So bili pa tako veliki paketi, da sta šla prva dva izključno z UPS-om. Druga dva pa z neko češko pošto al nekaj podobnega (v drugih dveh je bilo v vsakem ohišje, v prvih dveh vse ostalo).

theVB ::

Evo. Ob 11ih dhl dostavil do mailboxde, jaz takoj placal (30e/10kg), in je sedaj ne na poti z upsjem v centralno skladišče.


Malo me je sokiralo. Cca 40e postnine skupno, ampak ker me se vseeno pride 300e ceneje kot v slo v kompletu, mi je prav malo mar :) *ce bo vse delovalo seveda haha*

Virchy ::

Hvala za informacije.. Naslednjič kot naročuješ iz MF, na MailboxDe, naroči po polnoči... Ni poštnine do MailboxDe.

D3m0r4l1z3d ::

Vsak dan med 0.00 in 6.00 imajo po DE brezplačno dostavo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

roKKim je izjavil:

Za tiste, ki ste že uporabljali mailboxde: a je obvezno treba izpolniti Power of Attorney dokument, ki se nahaja na tvojem profilu?


Sploh ne vem, kaj je to. Pa sem naročil prek njih (iz mindfactory) in je roba prišla.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

theVB ::

Poznm zadevo, bi narocil ponoci. Sam grafe prihajajo samo podnevi v zalogo (okoli 9ih zjutraj) in sem raje dal 6e za postnino, ko pa 200e vec za grafo v sloveniji :)

Jaz tufi brez "potrdila" (power of..) narocal ter dobil
««
29 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774442 (1114) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390284 (56881) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353010 (2490) Han

Več podobnih tem