» »

Nerazumljena objava na Twitterju spet povzročila borzno paniko

Nerazumljena objava na Twitterju spet povzročila borzno paniko

Slo-Tech - Ta teden smo spet lahko opazovali, kako vesti ne glede na njihovo resničnost na internetu vplivajo na terminske borze. Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč, da bi sovjetski vojski preprečili dostavo orožja. Cena nafte je takoj zrasla za odstotek.

Vse skupaj je precej nenavadno, saj sovjetske vojske že dvajset let ni več. Kdor je sporočilo prebral v celoti in o njem dve sekundi premislil, je hitro ugotovil, da gre za obeležitev štiridesetletnice jomkipurske vojne. Zato je imelo sporočilo tudi oznako #YomKippur73.

Toda računalniški algoritmi tega ne znajo prav dobro. O algoritemskem trgovanju smo že obširno pisali; v modernem svetu pač večino poslov na borzah izvedejo računalniki na podlagi algoritmov, ki ves čas spremljajo dogajanje na internetu in reagirajo na ključne novice. Včasih pa jim to ne uspe. Aprila so vdrli v Twitterjev račun tiskovne agencije Associated Press in objavili lažno novico o eksplozijah v Beli hiši. Borze so takoj padle, dokler ni postalo jasno, da gre za raco.

Podobno, a ne enako, se je zgodilo to pot. Cene nafte so narasle, ker so investitorji zaskrbljeni zaradi položaja v Siriji, ki lahko hitro destabilizira celoten Bližnji vzhod, in samo čakajo na novice, ki bi podžgale ceno nafte. Toda, tudi ko so ugotovili, da je jomkipurska vojna stvar preteklosti, cene nafte ni padla nazaj na predpanično raven, ampak se je rast nadaljevala in tistega dne dosegla oktobrski rekord. In to pove veliko o realni podstati cen na borzah.

44 komentarjev

ender ::

Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč, da bi preprečili dostavo orožja sovjetski vojski.
Jaz razumem twit malo drugače: Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč, da bi preprečili dostavo orožja sovjetske vojske.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PaX_MaN ::

[...] in samo čakajo na novice, ki bo podžgale ceno nafte.

In to pove veliko o realni podstati cen na borzah.

Od kje dejstvo da cena nafte brez alarmantnih novic pa je realna?
In, od kje predpostavka da cena brez borze ni/ne bi bila navita?
Namreč, če na navitost cene nima tako trgovanje na kot tudi brez borze, in je nima pri/odsotnost alarmantnih novic, je jamr o borzi in novice "ki podžgejo cene nafte" dost mim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

RejZoR ::

Kar je dokaz, da so borze eno veliko mešanje dreka in nič drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Če bi mi imeli borzne cene nafte in elektrike, bi živeli mnogo lepše. Sedaj pa država preprosto vzame več kot 1/2, ostalo pa poberejo prodajalci. Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni.

Tudi tobak bi bil praktično zastonj itd.
Tomi

#000000 ::

ender je izjavil:

Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč, da bi preprečili dostavo orožja sovjetski vojski.
Jaz razumem twit malo drugače: Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč, da bi preprečili dostavo orožja sovjetske vojske.


Itak pa sovjetske vojske ni že od 90 let dalje :) sovjetska zveza je razpadla

Seljak ::

Toda računalniški algoritmi tega ne znajo prav dobro. O algoritemskem trgovanju smo že obširno pisali; v modernem svetu pač večino poslov na borzah izvedejo računalniki na podlagi algoritmov, ki ves čas spremljajo dogajanje na internetu in reagirajo na ključne novice. Včasih pa jim to ne uspe. Aprila so vdrli v Twitterjev račun tiskovne agencije Associated Press in objavili lažno novico o eksplozijah v Beli hiši. Borze so takoj padle, dokler ni postalo jasno, da gre za raco.

Zanimivo,zaradi "rac" dvigujejo ceno nafte. Mislim,kam gre ta svet? Nekdo se nekaj zlaže pa se že na trgu dvignejo cene nafte,potem pa se sploh ne spustijo,ker pač imajo tako borzniki izgovor za dvig. Zaradi tega ne bom več jedel rac!

#000000 je izjavil:

ender je izjavil:

Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč, da bi preprečili dostavo orožja sovjetski vojski.
Jaz razumem twit malo drugače: Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč, da bi preprečili dostavo orožja sovjetske vojske.


Itak pa sovjetske vojske ni že od 90 let dalje :) sovjetska zveza je razpadla


Aja 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

mihec87 ::

Ravno včeraj sem razmišljal o raznih strahovih ki se kikje porajajo da bi nam roboti/računalniki krojili življenje....Je to res samo prihodnost? Ker denar oz borzo zgleda že upravlja "umetna intelegenca"...Vsi pa vemo pomembnost borze..

PaX_MaN ::

RejZoR je izjavil:

Kar je dokaz, da so borze eno veliko mešanje dreka in nič drugega.

Dlih tko kot vse ostalo kjer se dnar (za)menja za whatever.

Relanium ::

Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč


Common sense anyone???

Js nočem več živet na tem svetu, kam smo prišli no.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Oberyn ::

mihec87 je izjavil:

Ravno včeraj sem razmišljal o raznih strahovih ki se kikje porajajo da bi nam roboti/računalniki krojili življenje....Je to res samo prihodnost? Ker denar oz borzo zgleda že upravlja "umetna intelegenca"...Vsi pa vemo pomembnost borze..

Umetne inteligence še ni, pa tudi na vidiku je še ni prav kmalu. Z borzo in trgovanjem upravljajo čisto navadni programi, ki gredo v glavnem takole:
if a then to
if b then ono
if c then neki druzga
Pa dolgi so po par milijonov vrstic in polni bugov.

opeter ::

#000000 je izjavil:

Itak pa sovjetske vojske ni že od 90 let dalje :) sovjetska zveza je razpadla


Uradno ne, neuradno pa ... isto je s KGB-jem. Samo ime se je spremenilo ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihec87 ::

Oberyn je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Ravno včeraj sem razmišljal o raznih strahovih ki se kikje porajajo da bi nam roboti/računalniki krojili življenje....Je to res samo prihodnost? Ker denar oz borzo zgleda že upravlja "umetna intelegenca"...Vsi pa vemo pomembnost borze..

Umetne inteligence še ni, pa tudi na vidiku je še ni prav kmalu. Z borzo in trgovanjem upravljajo čisto navadni programi, ki gredo v glavnem takole:
if a then to
if b then ono
if c then neki druzga
Pa dolgi so po par milijonov vrstic in polni bugov.


Zato je v ""
Ja zgleda butasto samo vseeno v bistvu na nek način samo upravlja ter trguje, in z nekaj iznajdljivosti se da sisteme takole manipulirat(tukaj sicer nevede)..

blank3 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če bi mi imeli borzne cene nafte in elektrike, bi živeli mnogo lepše. Sedaj pa država preprosto vzame več kot 1/2, ostalo pa poberejo prodajalci. Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni.

Tudi tobak bi bil praktično zastonj itd.


A ko te policija odpelje v zapor, urgenca izpira želodec, itd. ti je pa v redu, da je to zastonj?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

7982884e ::

Relanium je izjavil:

Izraelska vojska je na Twitterju objavila sporočilo o bombardiranju sirskih letališč


Common sense anyone???

Js nočem več živet na tem svetu, kam smo prišli no.....
ne razumem?
več inštitucij in organizacij ima twitter accounte kjer tvitajo kakšni zaposleni iz PR
tudi recimo teroristične skupine, al shabaab je sproti tvitala v zadnjem napadu v keniji, samo so jim pol zaprli račun

Relanium ::

Js pa ne razumem to, da take organizacije sploh resno jemljejo twitter.
Potem pa še to, da sploh kdo resno jemlje take informacije iz twitterja (in to mislim na ljudi, ne samo algoritmi ki niso popolni)

...:TOMI:... ::

blank3 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Če bi mi imeli borzne cene nafte in elektrike, bi živeli mnogo lepše. Sedaj pa država preprosto vzame več kot 1/2, ostalo pa poberejo prodajalci. Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni.

Tudi tobak bi bil praktično zastonj itd.


A ko te policija odpelje v zapor, urgenca izpira želodec, itd. ti je pa v redu, da je to zastonj?


Ne, ni mi v redu. Če bi imeli tako cenejšo nafto, bi tudi imel več denarja viška in bi si lahko privoščil zdravstvene storitve pri zasebnikih, če bi jih potreboval. Država hoče reveže, da jih lažje nadzira in da živijo, kot ona hoče.

Jaz policije ne potrebujem, policija obstaja zaradi izmečkov, izpiranja želodca pa tudi nikoli ne bom potreboval, saj imam v glavi razčiščene pojme, koliko lahko spijem. Ko kaj popijem, se obnašam odgovorno in ne rabim ne policije, da bi me ustavila, ker naročim taksi, niti ne rabih dohtarjev, da bi se izživljali nad mano.

No, sedaj se pa postavlja vprašanje, zakaj bi sploh plačeval za nekaj, česar ne potrebujem?
Tomi

Looooooka ::

Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni

Borze je treba ukinit, dokler se ne prepove spekulacij(smrtna kazen, kot je bila baje vcasih).
Clovestvo je slo v tri pm, ko smo nehali preganjati spekulacije.

...:TOMI:... ::

Če ste vsi proti borzam, pač živite tako, da nimate stika z njimi. Saj vas nobeden ne sili, da kupujete bencin, kovine, hrano...

Vsaka trgovina je borza, vsaka tržnica je borza. Še na lokalni tržnici imaš špekulante, prevarante...
Tomi

Relanium ::

Looooooka je izjavil:

Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni

Borze je treba ukinit, dokler se ne prepove spekulacij(smrtna kazen, kot je bila baje vcasih).
Clovestvo je slo v tri pm, ko smo nehali preganjati spekulacije.

S tem se strinja večina ljudi, ki še zna kaj razmišljat s svojo glavo.
Zdaj pa povej to onim, ki so odgovorni za vse to.... (omenjenih ne boš našel med njimi)

dope1337 ::

Oberyn je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Ravno včeraj sem razmišljal o raznih strahovih ki se kikje porajajo da bi nam roboti/računalniki krojili življenje....Je to res samo prihodnost? Ker denar oz borzo zgleda že upravlja "umetna intelegenca"...Vsi pa vemo pomembnost borze..

Umetne inteligence še ni, pa tudi na vidiku je še ni prav kmalu. Z borzo in trgovanjem upravljajo čisto navadni programi, ki gredo v glavnem takole:
if a then to
if b then ono
if c then neki druzga
Pa dolgi so po par milijonov vrstic in polni bugov.


Vidiš ... Tukaj se pa močno motiš ...

Prvo kot prvo, je definicija "umetne intelegence" veliko bolj kompleksna, kot jo ti nameravaš prikazat.

Drugo kot drugo, so pa borzni algoritmi dost kompleksni, da do neke mere celo "razumejo" semantiko posameznih izjav (pomen pomena - ironija, sarkazem, itd.). Se je pa na zgornjem primeru izkazalo, da vsekakor niso popolni.

Ali lahko potem trdiš, da 2 letni otrok, ki ne razume sarkazma, ni intelegentno bitje? Ni vse tako črno/belo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

ScumbagSteve ::

Borza = Drama queen.
Scumbag Štefko

blank3 ::

...:TOMI:... je izjavil:

blank3 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Če bi mi imeli borzne cene nafte in elektrike, bi živeli mnogo lepše. Sedaj pa država preprosto vzame več kot 1/2, ostalo pa poberejo prodajalci. Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni.

Tudi tobak bi bil praktično zastonj itd.


A ko te policija odpelje v zapor, urgenca izpira želodec, itd. ti je pa v redu, da je to zastonj?


Ne, ni mi v redu. Če bi imeli tako cenejšo nafto, bi tudi imel več denarja viška in bi si lahko privoščil zdravstvene storitve pri zasebnikih, če bi jih potreboval. Država hoče reveže, da jih lažje nadzira in da živijo, kot ona hoče.

Jaz policije ne potrebujem, policija obstaja zaradi izmečkov, izpiranja želodca pa tudi nikoli ne bom potreboval, saj imam v glavi razčiščene pojme, koliko lahko spijem. Ko kaj popijem, se obnašam odgovorno in ne rabim ne policije, da bi me ustavila, ker naročim taksi, niti ne rabih dohtarjev, da bi se izživljali nad mano.

No, sedaj se pa postavlja vprašanje, zakaj bi sploh plačeval za nekaj, česar ne potrebujem?

Saj operacije tudi ne rabiš dokler se ti nekaj ne zgodi, trot z razčiščenimi pojmi, ki gleda samo nase. Pa brez zamere. Nisi sam na svetu. Ne gre vsem tako kot tebi. Tvoj svet ni svet vseh.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Tilen ::

Relanium je izjavil:

Js pa ne razumem to, da take organizacije sploh resno jemljejo twitter.
Potem pa še to, da sploh kdo resno jemlje take informacije iz twitterja (in to mislim na ljudi, ne samo algoritmi ki niso popolni)


Carl Icahn.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

aerie ::

blank3 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Če bi mi imeli borzne cene nafte in elektrike, bi živeli mnogo lepše. Sedaj pa država preprosto vzame več kot 1/2, ostalo pa poberejo prodajalci. Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni.

Tudi tobak bi bil praktično zastonj itd.


A ko te policija odpelje v zapor, urgenca izpira želodec, itd. ti je pa v redu, da je to zastonj?

V kateri državi pa je to zastonj?

Jupito ::

Relanium je izjavil:

Js pa ne razumem to, da take organizacije sploh resno jemljejo twitter.
Potem pa še to, da sploh kdo resno jemlje take informacije iz twitterja (in to mislim na ljudi, ne samo algoritmi ki niso popolni)


Po oni zveličavni "redukcijski logiki": Zakaj pa ne?!! Ko pa kdo objavi, da bo pobil sošolce ali nastavil bombo na letališču, pa ga primejo, se pa noben ne buni! Navadite se!!!!11 :D

Internet - serious business!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Fave ::

Oberyn je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Ravno včeraj sem razmišljal o raznih strahovih ki se kikje porajajo da bi nam roboti/računalniki krojili življenje....Je to res samo prihodnost? Ker denar oz borzo zgleda že upravlja "umetna intelegenca"...Vsi pa vemo pomembnost borze..

Umetne inteligence še ni, pa tudi na vidiku je še ni prav kmalu. Z borzo in trgovanjem upravljajo čisto navadni programi, ki gredo v glavnem takole:
if a then to
if b then ono
if c then neki druzga
Pa dolgi so po par milijonov vrstic in polni bugov.


Čisto navadni programi, ki trgujejo bolje kot človek.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

francek1 ::

Ta dogodek tudi dosti pove o razgledanosti vpletenih....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

...:TOMI:... ::

blank3 je izjavil:


Saj operacije tudi ne rabiš dokler se ti nekaj ne zgodi, trot z razčiščenimi pojmi, ki gleda samo nase. Pa brez zamere. Nisi sam na svetu. Ne gre vsem tako kot tebi. Tvoj svet ni svet vseh.


Ne zgodi se redko, da nekdo celo življenje financira pokojninsko blagajno, zdrvstveno blagajno, davčno blagajno, nikoli ne koristi njihovih uslug nato pa na hitro umre. Lahko v nesreči, lahko se zgrudi na tla in takoj umre... Karkoli.

Recimo, da je imel ta mož ženo, ki je izgubila službo in ne dobi zaposlitve, nadomestila pa ne prejema več. Namesto, da bi bila žena preskrbljena z denarjem, ki ji ga je mož zapustil, sedaj životari in cele dneve dela na vrtu, da si pridela nekaj za pod zob. Država je iz potencialno bogatih naredila reveže, odvisne od nje.

In kaj tukaj? Bo država vrnila denar za nekoriščene stvari, bo ženica dobila recimo vsaj 100 k€ od države? Oba skupaj sta v celem življenju vplačala vsaj 5x toliko, samo s prispevki za pokojnino in zdravstvo, brez davkov.
Tomi

Oberyn ::

dope1337 je izjavil:

Drugo kot drugo, so pa borzni algoritmi dost kompleksni, da do neke mere celo "razumejo" semantiko posameznih izjav (pomen pomena - ironija, sarkazem, itd.).


Ekhm, ni preveč videti...

A se spomniš one novice nekaj nazaj, pri visokofrekvenčnem trgovanju je en program zajebal, pa je šla ena milijarda ali koliko že v dim? Kako je že bilo, en if stavek je bil zakomentiran ali nekaj takega, ker so testirali. Nekaj v tem smislu se spomnim.

No, glih do te mere tile programi "razumejo" stvarnost. En if stavek spustiš, pa gre vse k vragu. Toliko o razumevanju semantike. Vraga razumejo.

Looooooka ::

Oberyn je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Drugo kot drugo, so pa borzni algoritmi dost kompleksni, da do neke mere celo "razumejo" semantiko posameznih izjav (pomen pomena - ironija, sarkazem, itd.).


Ekhm, ni preveč videti...

A se spomniš one novice nekaj nazaj, pri visokofrekvenčnem trgovanju je en program zajebal, pa je šla ena milijarda ali koliko že v dim? Kako je že bilo, en if stavek je bil zakomentiran ali nekaj takega, ker so testirali. Nekaj v tem smislu se spomnim.

No, glih do te mere tile programi "razumejo" stvarnost. En if stavek spustiš, pa gre vse k vragu. Toliko o razumevanju semantike. Vraga razumejo.

Bog ne daj da zacnejo parsat forume. Se v enem tednu vsi odlocijo, da bodo vse sale pisali brez "smajlijev"...bogve kaj bi naredili slabi algoritmi in folk, ki bi to bral :)

LitralSM ::

Algoritem ni prepoznal hashtaga. *lol'd*

Jackass ::

blank3 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

blank3 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Če bi mi imeli borzne cene nafte in elektrike, bi živeli mnogo lepše. Sedaj pa država preprosto vzame več kot 1/2, ostalo pa poberejo prodajalci. Borza je v redu, če bi dobil surovine po tej ceni.

Tudi tobak bi bil praktično zastonj itd.


A ko te policija odpelje v zapor, urgenca izpira želodec, itd. ti je pa v redu, da je to zastonj?


Ne, ni mi v redu. Če bi imeli tako cenejšo nafto, bi tudi imel več denarja viška in bi si lahko privoščil zdravstvene storitve pri zasebnikih, če bi jih potreboval. Država hoče reveže, da jih lažje nadzira in da živijo, kot ona hoče.

Jaz policije ne potrebujem, policija obstaja zaradi izmečkov, izpiranja želodca pa tudi nikoli ne bom potreboval, saj imam v glavi razčiščene pojme, koliko lahko spijem. Ko kaj popijem, se obnašam odgovorno in ne rabim ne policije, da bi me ustavila, ker naročim taksi, niti ne rabih dohtarjev, da bi se izživljali nad mano.

No, sedaj se pa postavlja vprašanje, zakaj bi sploh plačeval za nekaj, česar ne potrebujem?

Saj operacije tudi ne rabiš dokler se ti nekaj ne zgodi, trot z razčiščenimi pojmi, ki gleda samo nase. Pa brez zamere. Nisi sam na svetu. Ne gre vsem tako kot tebi. Tvoj svet ni svet vseh.


Amen to that!!

...:TOMI:... : Po tvoje je vsa pomoč bližnjim in soljudem ter vsa človekoljubnost povsem nepotrebna. Želim ti, da sam ali tvoj otrok nikoli ne bo potreboval zdravljenja za nekaj 100 k€ v tujini, ker za takega kot si ti, niti zamaška ne bi dal!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

...:TOMI:... ::

Pokazal si vso bedo sistema. Ob vseh sredstvih, ki ti jih odtrgajo od dohodka, davka, trošarin itd. je ob resni bolezni treba zbirati zamaške, da človek v socialni državi lahko preživi oziroma mu je omogočeno zdravljenje. Ni treba zbirati zamaškov, če bom resno bolan, bom itak umrl. Tudi jaz jih ne zbiram. Sicer moram pa plačati vsako plombo pri zobarju, zakaj sploh zavarovanje in trganje od ust pri vseh koncih.

Seveda je pomoč soljudem potrebna, vendar je to samo na papirju. V praksi se pa vidi vsakodnevno kako je. Skorumpiran sistem, nepravični pogoji, fore take in drugačne (recimo, če se pravočasno ne zavaruješ, plačuješ penale in si v "čakalni vrsti"), čakalne vrste pri zdravnikih so neskončne, doplačila znašajo več kot samoplačniška storitev v sosednji državi itd. Socialna država? Je res treba nastaviti ogledalo ali si zaslepljen od vseh socialnih bonbončkov? Pojdi do okulista, mogoče ti bo postavil diagnozo socialna kratkovidnost, če boš sploh prišel na vrsto.
Tomi

PaX_MaN ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ob vseh sredstvih, ki ti jih odtrgajo od dohodka, davka, trošarin itd. je ob resni bolezni treba zbirati zamaške, da človek v socialni državi lahko preživi oziroma mu je omogočeno zdravljenje.

Če bi folk nehal metat dnar stran za nategune bi jim mogoče ratalo preživet. Le proof.

BaToCarx ::

Mi smo te zamaške začeli zbirat malo preden je blo tisto sortiranje smeti uvedeno. Vem samo da rabijo tone tega, se pa nabere ko je več folka. Jih pa zbirajo po šolah, nakupovalnih centrih, itd. Raje tja kot smetarjem.

Tomi, ne si želet "Free for all" države (folka na kupu), ker je velika verjetnost da zore neboš več videl, po principu če nisi z mano, te ni. Mad Max ;)

e-jay* ::

Je kdo od vas sploh pomislil, da je situacija morda obratna, in da je prvotni namen zvisati ceno nafte, dejanje pa prikriti z zgodbo o twitterju in avtomatskih sistemih itd., saj smo vsi ze itak cisto mahnjeni na apokalipticne novice razpada in dekadence, in bomo ja itak vsi verjeli na prvo zogo.
Bog se je zmotil, ko je ustvaril elektron!

digitalcek ::

Splet je hudič...
Odvisnost od spleta pa nič manjša težava, kot odvisnost od drog, alkohola, itd.
Velika težava tudi zato, ker se prištuli zraven še odvisnost od odnosov. Če pa nekdo ni sposoben vzpostaviti odnosov v realnem življenju, jih seveda poskuša vzpostaviti (vsaj) na spletu.

Kajti v sili hudič še muhe žre. In nekomunikativno bitje, ki si ne upa v živo artikulirati niti prošnje za delo, kakšne kritike, ali reklamacije, se na spletu prelevi v bitje, ki (seveda) tam vse to obvlada. Ali vsaj misli, da obvlada. Odtod tudi (v Sloveniji) dva miljona Katancev.

Tipka in tipka, utruja in škreblja po tipkovnici, ker ga na spletu ni strah, da bo zavozil, da bo zavrnjen, če ne celo izločen. Izločen iz realnega življenja...

Če pa ga popljuvajo, vrne nazaj s trojno mero. In diskvalifikacijami.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Odtod tudi (v Sloveniji) dva miljona Katancev.

Zakaj misliš, da je v "tvojih" časih bilo kaj drugače? Le da je takrat "katančevanje" bilo omejeno na vaški šank po pivu ali dveh. Če kaj, je bolje, da folk teži na spletu, kjer je pametnjakoviče precej lažje ignorirat, kot nažganega težaka v gostilni.
Tipka in tipka, utruja in škreblja po tipkovnici, ker ga na spletu ni strah, da bo zavozil, da bo zavrnjen, če ne celo izločen. Izločen iz realnega življenja...

To sebe opisuješ?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

digitalcek ::

V mojih časih so ljudje ob šanku težili največ petim "poslušalcem".
In le tistim petim ukradli po pol ure. Potem so šli, če je tip preveč težil, domov. Ali pa so ga nalomili...

Danes prebere marsikatero nebulozo (recimo) 5.000 ljudi. Krat eno minuto = 5000 minut = 83 ur. Tip je ostalim ljudem ODŽRL 3,5 dni lajfa!

3,5 dni tu, 3,5 dni tam, pa so bila NA SPLETU pokurjena leta enega človeškega življenja. V globalu pa CELA življenja nekaj sto tisoč ljudi.
Desetletja so šla ZA PRAZEN NIČ pokurjenega časa. Pokurjenega le zato, da je imel Franci možnost izraziti svoje mnenje. In da je Damjan lahko prebral njegovo mnenje. In verjetno pristavil še svoj lonček (nuja, odvisnost)...

Je tu kdo pridobil?
Je posledično kdo pamentnejši?
Bo zato kdo imel mesečno 1000 evrov več?
Bo zato laže komuniciral z drugimi?

Ampak splet še vedno privlači. S svojimi moćžnostmi in ponudbo. Neuke, tiste, ki ne razmišljajo. In tiste, ki ne podvomijo v koristnost te tehnologije.
In seveda tiste, ki občutijo tesnobo, ko stopijo na ulico. Mogoče je ravno teh zadnjih čedalje več?

"To sebe opisuješ?" pa je seveda poskus diskvalifikacije. Natančno tako, kot sem rekel. In kot vem, da je....

HeMan ::

Wtf, novica je o avtomatskih algoritmih, ti pa nabijaš o asocialnosti!?

digitalcek ::

Ja, asocialnostje dosti večji PROBLEM kot algoritem za borzo.

In nepremičninski davek je za Slovence NEDVOMNO dosti večji problem, kot nek tweet... Kakršenkoli tweet, od kogarkoli!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Macketina ()

TESKAn ::

In le tistim petim ukradli po pol ure. Potem so šli, če je tip preveč težil, domov. Ali pa so ga nalomili...

Lepota internetsov je, da ti nihče ne more ukrasti nič časa, če se tako sam ne odločiš. Se lahko še tako repenčiš, če si jaz ne vzamem tiste par minut za prebrat (in eventuelno odgovorit), mi ukradeš točno 0 časa.

Tip je ostalim ljudem ODŽRL 3,5 dni lajfa!

Uk, koliko si ga šele ti odžrl vsem, ki so na tem forumu prebrali tvoje vrstice. In še enkrat, nihče na spletu nikogar ne sili, da bere forume/twitter/fejsbuk/whatever.
Je tu kdo pridobil?
Je posledično kdo pamentnejši?
Bo zato kdo imel mesečno 1000 evrov več?
Bo zato laže komuniciral z drugimi?

Če bereš samo tvoje prispevke, so to še kako primerna vprašanja:).
"To sebe opisuješ?" pa je seveda poskus diskvalifikacije.

Diskvalificiraš se kar sam, s svojimi pisanji. Kar se mene tiče si ti na STju neka "vaška posebnost", kdaj kaj zanimivega poveš, kdaj se človek zamisli, večinoma pa samo rantaš čez vse in vsakogar ter jokaš za starimi dobrimi časi. Guess what, ti časi so minili, ne bo jih več nazaj, za naprej se pa prilagodi ali pa ostani zagrenjen možiček še naprej.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Glugy ::

Izraelska vojska (ali njeni zavezniki) je pač hotla z nafto še "mal" zaslužt pa je objavla toto pogruntavščino. Kupš preden veš da bo zrasl pol pa prodaš. Le kaj je lepšga? Borza je mešanje praznega zraka.

Markoff ::

mihec87 je izjavil:

Ravno včeraj sem razmišljal o raznih strahovih ki se kikje porajajo da bi nam roboti/računalniki krojili življenje....Je to res samo prihodnost? Ker denar oz borzo zgleda že upravlja "umetna intelegenca"...Vsi pa vemo pomembnost borze..

"umetna kaj?" Cinizem ali pomanjkanje "intelegence"? "Vsi pa vemo pomembnost borze.."

Jao, jao. Morda je pa res bolje, da nam roboti/računalniki krojijo življenje.

RejZoR je izjavil:

Kar je dokaz, da so borze eno veliko mešanje dreka in nič drugega.

Le čevlje sodi naj kopitar. Ali pa hokej. A bo tako v redu?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je Selerity objavil Twitterjeve rezultate pred Twitterjem

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1312435 (8757) Jst
»

Nerazumljena objava na Twitterju spet povzročila borzno paniko

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4416600 (13317) Markoff
»

Za napadom na Saudi Aramco bržčas Iran

Oddelek: Novice / Varnost
306276 (4732) Daedalus
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319006 (12601) krneki0001
»

Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48021297 (16770) Vlady

Več podobnih tem