» »

Tožba ram2

Tožba ram2

««
2 / 15
»»

tomaz- ::

mihor je izjavil:

root987 je izjavil:

Če ne pomaga, pa po moje ne more škodit obisk pri pristojnih inšpektorjih.


Vsekakor kontaktiraj inšpektorja! Najbrž ti bo povedal, da pojdi na drug servis popravit napako, hkrati pa pridobi izjavo tega drugega servisa, da gre za tovarniško napako (če je to res). Potem pa to uradno izjavo samo pošlješ inšpektorju, skupaj z računom popravila, ki v par mesecih ram2 naloži, da ti povrnejo vse stroške popravila.

Tako bi morali postopat vsi, ki imate težave z neupravičenimi zavrnitvami garancije pri kateremkoli servisu. Pokličite tržnega inšpektorja in vam bo že rade volje razložil kako in kaj. Sistem kar v redu laufa, sicer je počasen in okoren, ampak če je pravica z dokazi na vaši strani, se nimate česa bat.

P.S.: Še kontakt:

Kontakt
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo
Tržni inšpektorat RS
Parmova 33
1000 Ljubljana
T: 01/ 280-8700
F: 01/ 280-8740
E: gp.tirs(at)gov.si



daj prosim, napiši kaj več, iz katere riti si tole potegnil?????

p.s.
Saj nimam nič proti, ampak eno kvazi publicistično nabijanje tjavdan .... Res, daj VSAJ EN LINK, kjer je tole uspelo.. Svašta...

mihor ::

tomaz- je izjavil:

daj prosim, napiši kaj več, iz katere riti si tole potegnil?????

p.s.
Saj nimam nič proti, ampak eno kvazi publicistično nabijanje tjavdan .... Res, daj VSAJ EN LINK, kjer je tole uspelo.. Svašta...


Kaj naj bi potegnil iz riti? Če so človeku neupravičeno zavrnili garancijsko popravilo (ne sodim o tem, če so res neupravičeno zavrnili, izhajam namreč iz predpostavke, da OP govori resnico), potem ni nobene dileme.

Ne rabiš linka, ti kar tu vse povem: prijatelj je pred nekaj leti nesel na ram2 servis samsung telefon (ni bil smartphone), ker ni slišal sogovornika. Na servisu so ga želeli po domače povedano "ociganiti", da je kao njegova krivda, ker naj bi telefon metal po tleh (znan izgovor s počeno matično ploščo) in da mu zamenjajo ploščo za dobrih 100 EUR. V resnici je šlo za serijsko napako na kablu. Po posvetu s tržnim inšpektorjem, je nesel telefon na drug servis, ki je napako odpravil (cena za delo in kabel je bila par 10 EUR), hkrati pa je prijatelj prosil ta servis za uradno izjavo, da gre dejansko za serijsko napako. Račun in to izjavo je potem poslal inšpektorju, ki je čez par mesecev naredil inšpekcijski nadzor in določil, da mora ram2 povrniti prijatelju stroške popravila.

Zdaj se pa raje opraviči za besede. Sicer pa je na slo-techu še ena podobna zgodba z nekim drugim servisom/trgovino, kjer je bil potek enak - niso hoteli popravit predmeta in so se izgovarjali, na koncu so se hudo ušteli, ko so morali mastno plačati še izvedensko mnenje.

P.S.: Še link do tistega starega topica: https://slo-tech.com/forum/t179106/0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

N0t0ri0us ::

šef na katerega me je poslal serviser me je napotil naprej na uradno samsungovo stran in da jih naj kontaktiram.. kolikor sem opazil so ti na http://www.samsung.com/rs/si/ isti drekači oz ne vem kako bi se izrazil in da ti isto naložijo da si kršil garancijske pogoje (priznam in sem jih ampak njihovi garancijski pogoji se ne skladajo z evropsko direkcijo). no najprej se bom na njihovem fbju zmenil če se bo dalo kaj... če ne pa grem na samsung evropa.

 razlog za zavrnitev garancije:

razlog za zavrnitev garancije:



ni problem v tem da ne bi znal ponastaviti tega števca nazaj na 0.. gre se za princip ker nas po domače povedano je*bejo za vsako stvar.. vrjetno mi ga bodo pomočili v vodo.. če pa ga dobim v roke spet nazaj ga bom pa razstavil in poslikal preden ga dam nazaj..

na ram2 pa hočejo da mi zamenjajo matično ploščo za 240EUR, ker naj bi samo s tem omogočili da bo telefon spet normalno deloval. totalna bedarija.. oni bi vrjetno meni zaračunali teh 240EUR poslali nazaj na samsung matično, anteno in karkoli je že narobe da se polni 10 ur občasno in s tem bi dvakrat zaslužili.. od mene in potem še od samsunga ko jim bo plačal delo.. vrjetno je v tem cela poanta.

prav tako bi lahko poslal telefon v nemčijo ampak ga zaenkrat nimam namena..

LP

Zgodovina sprememb…

mihor ::

N0t0ri0us je izjavil:

na ram2 pa hočejo da mi zamenjajo matično ploščo za 240EUR, ker naj bi samo s tem omogočili da bo telefon spet normalno deloval. totalna bedarija.. oni bi vrjetno meni zaračunali teh 240EUR poslali nazaj na samsung matično, anteno in karkoli je že narobe da se polni 10 ur občasno in s tem bi dvakrat zaslužili.. od mene in potem še od samsunga ko jim bo plačal delo.. vrjetno je v tem cela poanta.


Saj drugega kot matične menjat verjetno tako ali tako ne znajo delat na tistem servisu. :)

Še enkrat, kontaktiraj tržnega inšpektorja, magari preko emaila in mu razloži vse. Po mojem mnenju imaš dosti šans za uspeh, vendar ti bo on še najbolje znal svetovat.

Nummy ::

N0t0ri0us je izjavil:

šef na katerega me je poslal serviser me je napotil naprej na uradno samsungovo stran in da jih naj kontaktiram.. kolikor sem opazil so ti na http://www.samsung.com/rs/si/ isti drekači oz ne vem kako bi se izrazil in da ti isto naložijo da si kršil garancijske pogoje (priznam in sem jih ampak njihovi garancijski pogoji se ne skladajo z evropsko direkcijo). no najprej se bom na njihovem fbju zmenil če se bo dalo kaj... če ne pa grem na samsung evropa.

 razlog za zavrnitev garancije:

razlog za zavrnitev garancije:



ni problem v tem da ne bi znal ponastaviti tega števca nazaj na 0.. gre se za princip ker nas po domače povedano je*bejo za vsako stvar.. vrjetno mi ga bodo pomočili v vodo.. če pa ga dobim v roke spet nazaj ga bom pa razstavil in poslikal preden ga dam nazaj..

na ram2 pa hočejo da mi zamenjajo matično ploščo za 240EUR, ker naj bi samo s tem omogočili da bo telefon spet normalno deloval. totalna bedarija.. oni bi vrjetno meni zaračunali teh 240EUR poslali nazaj na samsung matično, anteno in karkoli je že narobe da se polni 10 ur občasno in s tem bi dvakrat zaslužili.. od mene in potem še od samsunga ko jim bo plačal delo.. vrjetno je v tem cela poanta.

prav tako bi lahko poslal telefon v nemčijo ampak ga zaenkrat nimam namena..

LP

Torej sem imel kar lepo prav, da samsung zavrne popravilo naprav z rumenim trikotnikom.
Ja nimaš kaj, podjetje ima tako politiko, tudi apple dostikrat zavrne popravila marsikatere naprave, pa čeprav upravičeno. Pa se lahko postaviš na trepalnice in EU direktive če hočeš. preden boš dokazal svoje bo že konec garancije ali pa celo produkta sploh ne bodo več delali in ti ne bodo imeli s čim popravit. Edina varianta je sedaj, da pošlješ na drug servis (tujina) in če ti bodo tam manj računali toliko bolje, če pa ne pa pač ugrizni to kislo jabolko in plačaj ali pa vrž stran ta krš od samsunga pa si kup drug telefon.

Mavrik ::

Ne nakladaj no. So tile že kar nekaj tožb v EU zgubili (zadnji je lih Apple) ker se izkaže da "politika" pač ne presega zakonodaje.
The truth is rarely pure and never simple.

N0t0ri0us ::

sem klical na tržni inšpektorat in je rekel da garancijske pogoje določi proizvajalec sam. in glede na to da to piše da je nepooblaščen poseg naj bi to veljalo, razen v primeru če se najde še kak zakon, ki prav posebno določa to s čimer imam težavo. to naj bi bil zakon 1999/44/ES iz katerega se pač nič ne znajdem, samo ga je nekdo prevedel navadnim smrtnikom in ta naj bi določal prav garancijske pogoje. ti so:

da mora imeti vsaka elektronska naprava od proizvajalca dvoletno garancijsko dobo. To seveda velja tudi za programsko opremo. Če naprava preneha delovati zaradi nje, je potrošnik prav tako upravičen do brezplačnega popravila.

Če se mobilna naprava okvari v prvih šestih mesecih, vam jo mora uradni serviser brezplačno popraviti in to tudi v primeru, da imate na njej nameščen prirejeni operacijski sistem Android oziroma upravljavske pravice. Če pa se naprava okvari po šestih mesecih in znotraj dveh let, vam lahko uradni serviser zavrne brezplačno popravilo izdelka le v primeru, da vam dokaže, da ste okvaro povzročili z nameščanje prirejenega operacijskega sistema ali root pravice. Njihov obstoj namreč še ni zadosten razlog za prekinitev garancije. To je pokazala tudi sodna praksa v državah Evropske unije.

vorantz ::

Si prebral sploh celo temo?
Je blo precej postov točno na to temo

N0t0ri0us ::

@vorantz
govoriš to meni ?

shadeX ::

@N0t0ri0us

Iz kje si kopiral tole?:

da mora imeti vsaka elektronska naprava od proizvajalca dvoletno garancijsko dobo. To seveda velja tudi za programsko opremo. Če naprava preneha delovati zaradi nje, je potrošnik prav tako upravičen do brezplačnega popravila.

Če se mobilna naprava okvari v prvih šestih mesecih, vam jo mora uradni serviser brezplačno popraviti in to tudi v primeru, da imate na njej nameščen prirejeni operacijski sistem Android oziroma upravljavske pravice. Če pa se naprava okvari po šestih mesecih in znotraj dveh let, vam lahko uradni serviser zavrne brezplačno popravilo izdelka le v primeru, da vam dokaže, da ste okvaro povzročili z nameščanje prirejenega operacijskega sistema ali root pravice. Njihov obstoj namreč še ni zadosten razlog za prekinitev garancije. To je pokazala tudi sodna praksa v državah Evropske unije.

techfreak :) ::

shadeX: Na http://fsfe.org/freesoftware/legal/flas... je to napisano v angleščini.

root987 ::

preden boš dokazal svoje bo že konec garancije ali pa celo produkta sploh ne bodo več delali in ti ne bodo imeli s čim popravit.


No no, to pač ni res - meni so še po petih letih ponujali zamenjavo matične plošče v MBPju (seveda na moje stroške - pa tudi moja krivda je bila), pred kratkim ko so mi šle pa slučalke v maloro pa so mi brez problema zamenjali z najnovejšim modelom. Ne rabijo ti zamenjati z popolnoma istim izdelkom...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

shadeX ::

preden boš dokazal svoje bo že konec garancije ali pa celo produkta sploh ne bodo več delali in ti ne bodo imeli s čim popravit.


Ali ti pa vrnejo denar?

Tako kot se je meni pokvarila miška Razer, nesel sem jo na popravilo. Poskušali so jo dobaviti ampak proizvajalec jo ni imel. Ponudili so mi drugo miško, ampak jo nisem vzel. Zahteval sem kupnino in jo dobil. Do zadnjega centa, brez problema.

LitralSM ::

hojnikb je izjavil:

menjaj sam matično... ker si ga rootal ti je načelno garancija šla pa-pa...
60€ je vseeno manj kot vsi stroški, ki nastanejo pri tožbi..

Stvarna napaka, pa naj dokažejo, da je root kriv za okvaro. Sem bil pred isto odločitvijo kot ti, pa sem se raje umaknil temu živciramnju.

Imaš pa še možnost, da istemu serviserju podaš ponovno telefon v garancijo, le da z resetiranim counterjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Nummy ::

shadeX je izjavil:

preden boš dokazal svoje bo že konec garancije ali pa celo produkta sploh ne bodo več delali in ti ne bodo imeli s čim popravit.


Ali ti pa vrnejo denar?

Tako kot se je meni pokvarila miška Razer, nesel sem jo na popravilo. Poskušali so jo dobaviti ampak proizvajalec jo ni imel. Ponudili so mi drugo miško, ampak jo nisem vzel. Zahteval sem kupnino in jo dobil. Do zadnjega centa, brez problema.

Dobra volja trgovca. Imel podoben primer s prenosnikom, in nisem dobil denarja, pač pa sem lahko v protivrednosti nekaj drugega vzel... Čist odvisno od trgovca do trgovca in njihove dobre volje.

N0t0ri0us ::

v skrajnem primeru bom vzel telefon in ga unrootal in resetiral counter + pofotografiral indikatorje za stik z vodo če mi jih že niso namočili.. in potem čez pol ure nesel nazaj na garancijo..

iz samsunovega fbja se me poslali naprej na social@samsung.si kolikor je meni znana beseda social naj bi bilo to nekaj v zvezi z ljudmi.. in ne z zavrnitvijo garancije. se morda motim ?

na social@samsung sem pa napisal to:

Pozdravljeni !

Kot vaš zvesti kupec Vaših naprav sem močno razočaran nad Vašim servisom za mobilne aparate (RAM2). Prav zaradi nekaterih predstavnikov tega servisa in njihovega odnosa do strank, bom pred naslednjim nakupom dobro premislil, če vam bom še vedno ostal zvest. Kot ste vrjetni slišali že zelo veliko pritožb čez ta servis bi jo podal tudi jaz, namreč v ponedeljek 26.8.2013 sem na servis RAM2 odnesel moj telefon samsung galaxy note 2( (šifra - ws-30807)), ker je imel zelo slab sprejem signala že odkar sem lastnik in občasno se je polnil 10 ur. 2.9.2013 sem na internetu opazil, da so moj telefon pregledali in serviser je ugotovil, da sem nepooblaščeno posegal v programsko opremo. Vse to je res. No po tem sem klical na ram2. Od tam so me prevezali k serviserju, kateri mi je to vse še enkrat objasnil. Povedal je tudi da morajo zamenjati matično ploščo (kljub temu da zaradi t.i. roota še vedno normalno deluje) katero bi moral plačati sam. Cena popravila naj bi bila 240EUR. Kot da se norca delajo. Naj vam povem, da takšna matična plošča stane celih 45EUR !! in potem bi šele lahko uveljavljal garancijo. Rekel je naj vse pritožbe posredujem njihovemu šefu na mail in se z njemu dogovorim. In res - pisal sem njihovemu šefu Dušanu Buliču, kateri mi je predlagal, da naj se obrnem direktno na proizvajalca torej na http://www.samsung.com/rs/si/. Od tam so me poslali sem na ta naslov.

Ne vem če je ta naslov pravi, ne vem če mi boste pri spodaj opisanem problemu znali pomagat ampak v upanju da sem se končno dokopal do pravega naslovnika Vas prosim da mi odgovorite na spodaj zastavljeno vprašanje.

Obračam na Vas, v upanju da se bom z vami lahko pogovoril, ker se očitno vaša politika poslovanja ne sklada z evropsko direktivo. Vi v garancijskem listu navajate, da kakršen koli poseg v programsko opremo lahko izniči garancijo. Evropska direktiva pa pravi da:

Če se mobilna naprava okvari v prvih šestih mesecih, vam jo mora uradni serviser brezplačno popraviti in to tudi v primeru, da imate na njej nameščen prirejeni operacijski sistem Android oziroma upravljavske pravice. Če pa se naprava okvari po šestih mesecih in znotraj dveh let, vam lahko uradni serviser zavrne brezplačno popravilo izdelka le v primeru, da vam dokaže, da ste okvaro povzročili z nameščanje prirejenega operacijskega sistema ali root pravice. Njihov obstoj namreč še ni zadosten razlog za prekinitev garancije.

Glede na to da od nakupa še ni minilo 6 mesecev, mi Vi oz Vaš servis RAM2 mora to popraviti tudi v primeru da sem jaz povzročil napako, čeprav zaradi t.i. rootanja nisem uničil ničesar in da je naprava delovala tako kot pred tem dogodkom.

glede na zgoraj navedeno torej očitno nekdo krši moje pravice. Je za to kriv servis ali ste mu res Vi oz proizvajalec dali takšna navodila ?

prosim razložite mi v čem je sedaj problem, da so mi na servisu zavrnili garancijo.

Hvala, LP Simon

ps. upam da ne bom čakal na odgovor cel teden kot nekateri ostali uporabniki.

na fbju je nekaj zelo podobnega.

šernk ::

Od kdaj se resne firme pogovarjajo prek facebooka? Naši težko da se bodo kaj zganili, ker so itak vsi povezani in eni drugim krijejo hrbet, treba bo samsung europe kontaktirat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

N0t0ri0us ::

ne vem.. sem jim omenil da bi bilo fino da bi si vsaj kak mail naredili.. bom počakal do jutri kaj bodo odgovorili na FBju.. če ne bo uspeha bom pa moral najti nekoga ki zna spodobno angleško da mi prevede.. se kdo javi ? :P

njihov odgovor na zgoraj napisano:
Dragi Simon,
Obžalujemo, da si imel težave z napravo in servisom. Prosimo te, da svojo pritožbo nasloviš na našo uporabniško podporo, ki je dosegljiva po e-mailu na social@samsung.si. Upamo, da bo tvoja težava čim prej rešena in ti želimo lep večer!

mislim da sploh niso prebrali kaj sem napisal -.-"

moj odgovor:
kolikor sem opazil je ta mail za pritožbe zaradi osebja. Verjetno me bodo po 1 tednu, ko bodo odpisali spet preusmerili na nekoga drugega kot se mi 2 dni že dogaja..

Če bom pisal na zgoraj naveden naslov ali mi bodo tam znali pomagat glede neskladnosti vaše politike z evropskimi zakoni oz kršenjem uporabnikovih pravic ? kje se sploh lahko dogovorimo o mojem problemu in pridemo končno do skupne besede, ker sem že pošteno sit vašega nesposobnega servisa in preusmerjanje na druge osebe katere mi verjetno ne bodo znale pomagat pri mojem problemu. upam da ste prebrali sploh vse kar sem napisal in ne samo to da bi rad podal pritožbo glede Vašega servisa.

gre se za to da VI kršite evropsko zakonodajo in Vi ste uradni zastopnik samsunga in sem mnenja da mora ta problem uredit pri uradnem zastopniku in ne na "social@samsung.si"

če se pa seveda motim se pa opravičujem. samo povedal sem svoje mnenje in seveda bom pisal tudi na zgoraj naveden e-mail od kjer me bodo verjetno preusmerili spet na drugo osebo..

LP

wini ::

Me prav zanima kaj se bo rešilo iz tega. Z mojim note2 zaenkrat "trkam po lesu" ni težav.
Ima pa čip emmc bug oz sds bug. Vsaj tako je javil test EMMC brickbug check: https://play.google.com/store/apps/deta...

A bi blo možno da uveljavljam garancijo zaradi tega?
Telefon drugače dela 100% brez napak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

N0t0ri0us ::

nesi k prodajalcu in reci da bi uveljavljal stvarno napako in da želiš nov izdelek.. ker vrjetno še ni star 2 leti oz ne more biti ti ga je dolžan zamenjat.. normalno da se bo upiral in da ga pošlji na garancijo in blablabla. potem mu omeni tržni inšpektorat mislim da to v večini primerov zaleže.. če še vedno ne bo hotel pa pokliči na inšpektorat in povej kakšna je situacija

druga možnost je da daš pod garancijo na ram2 oz k prodajalcu ki ga potem pošlje dol.. s tem boš brez telefona kak teden, velika možnost da bo kaka bedna fora kot recimo voda ipd..

tretja možnost. v ljubljani je sedaj nov servis za samsunge mislim da nekje nasproti žal.. kako se imenuje ne vem, vem pa da lahko tam uveljavljaš garancijo.. so pa dokaj novi in ne vem kako je kaj z njimi..

ena možnost je še da ga pošlješ v garancijo v tujino kjer ne bo nobenih težav ampak glede iz tvoje težave bi znal biti kriv samo SW oz bi pomagalo flešanje fona..

wini ::

Ma ni težav z sw, sem imel gor že raznorazne aosp, aokp, cm10.1, cm10.2, trenutno sem na wanamlite romu.
Sam pravim kaj je javil program. Samsung je itak izdal patch proti sds bugu, ko so prihajali vn updejti. Vsi novi kerneli kot npr philz, redpil, adam, cm10 so že imeli tale patch. Napaka pa je bila da če si dal factory recet v recovery mode npr si lahko hard brickal telefon.

 note 2 screenshot

note 2 screenshot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

N0t0ri0us ::

počasi imam dovolj teh nesposobnežev.. kje lahko kontaktiram samsung europe ?

http://www.samsung.com/ie/info/contactu...
tukaj ?

wini ::

Kaj so ti odgovorili?

N0t0ri0us ::

iz samsunga naj samo njih kontaktiram... iz social@.. pa nič in kot ponavadi je potrebno čakat 14 dni na odgovor.. očitno bo potrebno tržno inšpekcijo obvestit in še kak drug javen organ ker to ni nikamor ne pelje..

Nummy ::

N0t0ri0us je izjavil:

iz samsunga naj samo njih kontaktiram... iz social@.. pa nič in kot ponavadi je potrebno čakat 14 dni na odgovor.. očitno bo potrebno tržno inšpekcijo obvestit in še kak drug javen organ ker to ni nikamor ne pelje..

Velik sreče... naj tem samo spomnim, da živiš v bananastanu in da imaš opravka s samsungom... :)

wini ::

Medtem ko čakaš na odgovor - triangle away, pobrišeš razne clockworldmod mape naložiš stock fw pa daš na servis.
In pol se meniš dalje in daješ gor pa dol z neumno birokracijo.

N0t0ri0us ::

ni nobenega triangla.. telefon deluje normalno edina stvar ki je in se je ne opazi pri uporabi je to da je rootan.. to je tudi ves problem.. jutri grem po telefon ga vzamem nazaj in potem bom iz principa poskusil doseči da mi ga rootanega popravijo.. ni problem v tem da nebi znal unrootat in ponastavit counterja. problem je v tem ker nas dobesedno je*ejo zaradi tega čeprav nam kršijo naše pravice. vsakemu do sedaj ko sem mu omenil to je ostal brez besed in me samo preposlal naprej.. trenutni pišem pritožbo o našem servisu, samsunogovih zastopnikih in "uporabniški podpori"
prav tako jim bom pisal o mojem problemum, da vidimo kdo je dal takšna navodila

Nummy ::

wini je izjavil:

Medtem ko čakaš na odgovor - triangle away, pobrišeš razne clockworldmod mape naložiš stock fw pa daš na servis.
In pol se meniš dalje in daješ gor pa dol z neumno birokracijo.

Bojda ta triangle away ne zbriše čisto vseh "dokazov", da nisi šaril po telefonu. Nekje sem bral, da ni dovolj, če samo counter daš na 0, ker imaš še nekje en mehanizem skrit da se vidi kolikokrat je bil flashan telefon in podobno.

N0t0ri0us ::

od kje ti kak triangel ? moj telefon ne prikazuje nobenega triangla razen če ga dam v download mode.. zgoraj imaš dokaz zakaj so mi zavrnili popravilo. poglej si sliko. samo tisti binary counter je potrebno ponastavit. to naj bi bil tudi ta mehanizem ki pokaže kolikokrat je bil telefon flashan. očitno tudi tukaj šteje roote..

šernk ::

jutri grem po telefon ga vzamem nazaj in potem bom iz principa poskusil doseči da mi ga rootanega popravijo..


bravo, vsaj nekdo ki ima voljo se dajat z našimi :)

upam da ti uspe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nummy ::

N0t0ri0us je izjavil:

od kje ti kak triangel ? moj telefon ne prikazuje nobenega triangla razen če ga dam v download mode.. zgoraj imaš dokaz zakaj so mi zavrnili popravilo. poglej si sliko. samo tisti binary counter je potrebno ponastavit. to naj bi bil tudi ta mehanizem ki pokaže kolikokrat je bil telefon flashan. očitno tudi tukaj šteje roote..

Nekatere naprave prikažejo ob zakonu rumen tirkotnik, nekatere pčitno ne več.
Tisti binary counter NI edini pokazatelj kolikokrat se je flashal telefon oz. kolikorat se je posegalo po sistemski particiji. Bojda je še nekje nekaj skrito in še niso našli kako obiti. Poglej na xda forum, ne spomnim se zdle imena thread-a, ampak en folk je jamral, da so nesli na servis uporabili ta triangle away, ki naj bi resetiral binary counter ampak so jim na servisu še vedno telefone dajali nazaj in rekli da so bili modificirani.

N0t0ri0us ::

Nummy je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

od kje ti kak triangel ? moj telefon ne prikazuje nobenega triangla razen če ga dam v download mode.. zgoraj imaš dokaz zakaj so mi zavrnili popravilo. poglej si sliko. samo tisti binary counter je potrebno ponastavit. to naj bi bil tudi ta mehanizem ki pokaže kolikokrat je bil telefon flashan. očitno tudi tukaj šteje roote..

Nekatere naprave prikažejo ob zakonu rumen tirkotnik, nekatere pčitno ne več.
Tisti binary counter NI edini pokazatelj kolikokrat se je flashal telefon oz. kolikorat se je posegalo po sistemski particiji. Bojda je še nekje nekaj skrito in še niso našli kako obiti. Poglej na xda forum, ne spomnim se zdle imena thread-a, ampak en folk je jamral, da so nesli na servis uporabili ta triangle away, ki naj bi resetiral binary counter ampak so jim na servisu še vedno telefone dajali nazaj in rekli da so bili modificirani.


glede na to da je android odprtokodni sistem in da ima svet na tisoče razvijalcev le-tega dvomim da ne bi mogli najti ravno te vrstice in odpraviti te težave :) mogoče so jim ga zavrnili na podlagi enkrat že zavrnjenega telefona ?

Gajba ::

Nummy je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

od kje ti kak triangel ? moj telefon ne prikazuje nobenega triangla razen če ga dam v download mode.. zgoraj imaš dokaz zakaj so mi zavrnili popravilo. poglej si sliko. samo tisti binary counter je potrebno ponastavit. to naj bi bil tudi ta mehanizem ki pokaže kolikokrat je bil telefon flashan. očitno tudi tukaj šteje roote..

Nekatere naprave prikažejo ob zakonu rumen tirkotnik, nekatere pčitno ne več.
Tisti binary counter NI edini pokazatelj kolikokrat se je flashal telefon oz. kolikorat se je posegalo po sistemski particiji. Bojda je še nekje nekaj skrito in še niso našli kako obiti. Poglej na xda forum, ne spomnim se zdle imena thread-a, ampak en folk je jamral, da so nesli na servis uporabili ta triangle away, ki naj bi resetiral binary counter ampak so jim na servisu še vedno telefone dajali nazaj in rekli da so bili modificirani.


Eh daj ne bluzi, moraš se držat pravilnega postopka. Resetiraš counter s triangle away, vgasneš telefon, flešaš originalni rom z odinom, pol pa še za ziher greš v recovery in narediš factory reset, pa ti niti Čak Noris ne ugotovi, da si kaj mrdal.
All I found were lungs and liver

Nummy ::

N0t0ri0us je izjavil:

Nummy je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

od kje ti kak triangel ? moj telefon ne prikazuje nobenega triangla razen če ga dam v download mode.. zgoraj imaš dokaz zakaj so mi zavrnili popravilo. poglej si sliko. samo tisti binary counter je potrebno ponastavit. to naj bi bil tudi ta mehanizem ki pokaže kolikokrat je bil telefon flashan. očitno tudi tukaj šteje roote..

Nekatere naprave prikažejo ob zakonu rumen tirkotnik, nekatere pčitno ne več.
Tisti binary counter NI edini pokazatelj kolikokrat se je flashal telefon oz. kolikorat se je posegalo po sistemski particiji. Bojda je še nekje nekaj skrito in še niso našli kako obiti. Poglej na xda forum, ne spomnim se zdle imena thread-a, ampak en folk je jamral, da so nesli na servis uporabili ta triangle away, ki naj bi resetiral binary counter ampak so jim na servisu še vedno telefone dajali nazaj in rekli da so bili modificirani.


glede na to da je android odprtokodni sistem in da ima svet na tisoče razvijalcev le-tega dvomim da ne bi mogli najti ravno te vrstice in odpraviti te težave :) mogoče so jim ga zavrnili na podlagi enkrat že zavrnjenega telefona ?

Imaš kje kodo od samsungovega sistema? Jaz je še nisem videl...

N0t0ri0us ::

https://android.googlesource.com/

to ni samsungov sistem ampak googlov sistem, katerega google izda za svoje telefone in izvrže source code, potem pa proizvajalci kot so (samsung, htc, lg, itd) sami poskrbijo da jo razvijejo za svoje telefone. deloveperji jo pa potem priredijo tako kot se zdi njim bolje.

wini ::

N0t0ri0us je izjavil:

ni nobenega triangla.. telefon deluje normalno edina stvar ki je in se je ne opazi pri uporabi je to da je rootan.. to je tudi ves problem.. jutri grem po telefon ga vzamem nazaj in potem bom iz principa poskusil doseči da mi ga rootanega popravijo.. ni problem v tem da nebi znal unrootat in ponastavit counterja. problem je v tem ker nas dobesedno je*ejo zaradi tega čeprav nam kršijo naše pravice. vsakemu do sedaj ko sem mu omenil to je ostal brez besed in me samo preposlal naprej.. trenutni pišem pritožbo o našem servisu, samsunogovih zastopnikih in "uporabniški podpori"
prav tako jim bom pisal o mojem problemum, da vidimo kdo je dal takšna navodila


Pa kdo je reku da imaš trikotnik - uporabi aplikacijo Triangleaway ki ti resetira counter na 0

Nummy je izjavil:

wini je izjavil:

Medtem ko čakaš na odgovor - triangle away, pobrišeš razne clockworldmod mape naložiš stock fw pa daš na servis.
In pol se meniš dalje in daješ gor pa dol z neumno birokracijo.

Bojda ta triangle away ne zbriše čisto vseh "dokazov", da nisi šaril po telefonu. Nekje sem bral, da ni dovolj, če samo counter daš na 0, ker imaš še nekje en mehanizem skrit da se vidi kolikokrat je bil flashan telefon in podobno.

zato pa pobrišeš vse sumljive mape ki jih root ustvari. Nič ne morejo dokazat, sem kolegu takole resetiral in ni na servisu noben opazil da je bil kdaj rootam pa da je imel custom rom gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

Nummy ::

N0t0ri0us je izjavil:

https://android.googlesource.com/

to ni samsungov sistem ampak googlov sistem, katerega google izda za svoje telefone in izvrže source code, potem pa proizvajalci kot so (samsung, htc, lg, itd) sami poskrbijo da jo razvijejo za svoje telefone. deloveperji jo pa potem priredijo tako kot se zdi njim bolje.

Še vedno samsung modificira sistem in te kode katera se poganja na samem telefonu ti NIMAŠ dostopa do nje.

wini je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

ni nobenega triangla.. telefon deluje normalno edina stvar ki je in se je ne opazi pri uporabi je to da je rootan.. to je tudi ves problem.. jutri grem po telefon ga vzamem nazaj in potem bom iz principa poskusil doseči da mi ga rootanega popravijo.. ni problem v tem da nebi znal unrootat in ponastavit counterja. problem je v tem ker nas dobesedno je*ejo zaradi tega čeprav nam kršijo naše pravice. vsakemu do sedaj ko sem mu omenil to je ostal brez besed in me samo preposlal naprej.. trenutni pišem pritožbo o našem servisu, samsunogovih zastopnikih in "uporabniški podpori"
prav tako jim bom pisal o mojem problemum, da vidimo kdo je dal takšna navodila


Pa kdo je reku da imaš trikotnik - uporabi aplikacijo Triangleaway ki ti resetira counter na 0

Nummy je izjavil:

wini je izjavil:

Medtem ko čakaš na odgovor - triangle away, pobrišeš razne clockworldmod mape naložiš stock fw pa daš na servis.
In pol se meniš dalje in daješ gor pa dol z neumno birokracijo.

Bojda ta triangle away ne zbriše čisto vseh "dokazov", da nisi šaril po telefonu. Nekje sem bral, da ni dovolj, če samo counter daš na 0, ker imaš še nekje en mehanizem skrit da se vidi kolikokrat je bil flashan telefon in podobno.

zato pa pobrišeš vse sumljive mape ki jih root ustvari. Nič ne morejo dokazat, sem kolegu takole resetiral in ni na servisu noben opazil da je bil kdaj rootam pa da je imel custom rom gor.

Ni dovolj da samo pobrišeš, kot sem reku, prečekiraj xda forum, nekateri ljudje so dobili zavrnjen mobitel, ko so ga rootal in potem uporabili triangle away. Razlog: root telefona, pa so ga unrootal in vse postavili v prvotno stanje, nobenega trikotnika in binary counter na 0. Če pa na slovenskem servisu ne vedo za to pa toliko bolje za nas :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

shadeX ::

@Nummy
Še vedno samsung modificira sistem in te kode katera se poganja na samem telefonu ti NIMAŠ dostopa do nje.


Dost jo ne modificirajo. Vsak proizvajalec ima priložnost prilagodit kodo kakor hoče, AMPAK googlove kode se ponavadi vsi več ali manj držijo. Zato ker preden naprava lahko namesti Google Play aplikacijo na telefon, mora iti skozi veliko kompatibilnostnih testov s strani googla. Tam preverijo ali je android na telefonu tako nameščen oz. sprogramiran da aplikacije s strani developerjev delajo.

Recimo SMS-ji v androidu so shranjeni v Content Providerju. Ta ima lahko pot kakršno implementira proizvajalec , ampak privzeta (in se jo vsi držijo) je "content://sms/...". Recimo če bi HP naredil android telefon bi lahko dal pot content providerja tako: "content://hpsms/...". Problem je da sms aplikacije z marketa ne bi delovale. Ima pa vsak proizajalec proste roke.

wini ::

Nummy je izjavil:


Ni dovolj da samo pobrišeš, kot sem reku, prečekiraj xda forum, nekateri ljudje so dobili zavrnjen mobitel, ko so ga rootal in potem uporabili triangle away. Razlog: root telefona, pa so ga unrootal in vse postavili v prvotno stanje, nobenega trikotnika in binary counter na 0. Če pa na slovenskem servisu ne vedo za to pa toliko bolje za nas :P



link do xda threada?

Mavrik ::

shadeX je izjavil:

@Nummy
Še vedno samsung modificira sistem in te kode katera se poganja na samem telefonu ti NIMAŠ dostopa do nje.


Dost jo ne modificirajo. Vsak proizvajalec ima priložnost prilagodit kodo kakor hoče, AMPAK googlove kode se ponavadi vsi več ali manj držijo. Zato ker preden naprava lahko namesti Google Play aplikacijo na telefon, mora iti skozi veliko kompatibilnostnih testov s strani googla. Tam preverijo ali je android na telefonu tako nameščen oz. sprogramiran da aplikacije s strani developerjev delajo.


Boot loader in recovery (ki tu sta dejansko problem) nista del Android sourca, niti ju noben ni opensourcal še :)
The truth is rarely pure and never simple.

49106 ::

Zakaj se costum romi smatrajo kot prednost androida, če pa s tem izgubiš garancijo?

mk818764 ::

Nisem bral celotne teme, samo zame je bedarija, da ti uniči garancijo, če zamenjaš rom. Kot da kupim laptopa, pa namestim na novo winse in mi gre garancija?! Se vam ne zdi to malo čudno?

mihor ::

mk818764 je izjavil:

Nisem bral celotne teme, samo zame je bedarija, da ti uniči garancijo, če zamenjaš rom. Kot da kupim laptopa, pa namestim na novo winse in mi gre garancija?! Se vam ne zdi to malo čudno?


Ni bedarija ampak lopovščina.

N0t0ri0us ::

hvala bogu za evropo ki nas ščiti :).. sicer je cel kup komplikacij če hočeš kaj doseči.. samo mislim pa da se bo dalo..

wini ::

Na suho nas nategujejo. Je pa tudi dejstvo da 90% ljudi ki roota telefon (oz jim ga kolega) ne vejo zakaj bi sploh rabli root. Pol grejo spreminjat voltaže in podobno, pa se naenkrat telefon ne prižge več. Ker laik ne zna nazaj resetirat stvari na normalno stanje nese na servis. Se zna zgodit tudi da se kaj skuri. (tudi na pcju lahko skuriš proc če pretiravaš z oc).
Pa v začetni fazi so imeli note2 pa sgs3 bug v uradnem kernelu. Safe erase emmc brick bug. CM10 in boljši custom kerneli so že imeli tale patch. Se pravi če si imel rootan telefon in si naredil wipe/factory reset v recovery in nisi imel patchanega kernela si lahko brickal telefon.

shadeX ::

mk818764 je izjavil:

Nisem bral celotne teme, samo zame je bedarija, da ti uniči garancijo, če zamenjaš rom. Kot da kupim laptopa, pa namestim na novo winse in mi gre garancija?! Se vam ne zdi to malo čudno?


Se absolutno strinjam. Če se mi pokvari tipka za izklop itak da ni kriv software, recimo. Ne moreš pa primerjati ti telefona in prenosnika, zato ker ti z namestitvijo windowsov ne moreš pokvariti nič. Če gre pri inštalaciji kaj narobe, pač sformatiraš in naložiš še enkrat in to je to. Pri telefonu je malo drugače kajti kolikor vem se android ki ga ti nameščaš shrani na ROM ( read only memory ). Če tisto zajebeš ni druge poti nazaj, kakor pa zamenjat matično ali pa če imaš shranjeno kopijo prejšnega androida na sd-kartici (backup), in potem kar iz recovery mode inštaliraš na novo. Ampak to ne deluje vedno..

uglavnem nameščanje custom romov je riskantno ker lahko pokvariš zadevo, medtem ko na računalniku ne moreš ( dokler se ne igraš z BIOSom)

N0t0ri0us ::

na bivšem telefonu katerega sem flešal vsah 30x se mi je ene 2x ponesrečilo... ko sem ga hotel prižgat je kazal da ga je potrebno priklopit na komp. dal sem ga spet v download mode in na novo naložil android in je bilo spet vse normalno.

da bi pa mrknil pa nisem doživel

nalaganje androida in windowsov je isto sranje.. pri nikjer nimaš kaj skurit, če pa overclockaš in spreminjaš voltažo itd je pa normalno da lahko na telefonu in na kompu skuriš kako stvar.

v glavnem garancija bi morala veljat in tudi NAJ BI veljala v primeru, da ti ne morejo dokazat da si ti kriv za napako. oz v prvih šestih mesecih od nakupa tudi če si kriv za napako ti jo po zakonu morajo popravit.

mihor ::

N0t0ri0us je izjavil:

v glavnem garancija bi morala veljat in tudi NAJ BI veljala v primeru, da ti ne morejo dokazat da si ti kriv za napako.


Res je, dokazno breme kršenja garancije bi moralo biti na servisu oz. proizvajalcu. Tako bi dejansko imeli več servisov, kjer bi znali tudi kaj pospajkat, ne pa samo matične prešraufat. ;)

shinko ::

...oz v prvih šestih mesecih od nakupa tudi če si kriv za napako ti jo po zakonu morajo popravit.


Od kdaj to velja? Link prosim..

Lp

BladE_ ::

N0t0ri0us je izjavil:

v glavnem garancija bi morala veljat in tudi NAJ BI veljala v primeru, da ti ne morejo dokazat da si ti kriv za napako.


Ne rabijo oni nič dokazovat, garancijo si izničil s tem, ko si telefon rootal, če ga nebi ti nihče nebi rekel nič in bi ti telefon popravili. To je tako kot, da bi telefon razbil in bi trdil, da ga nisi in bi zahteval, da ti dokažejo, da si ga res razbil... če me razumeš?

Ni mi jasno tudi od kje ti informacije o nekih prvih šestih mesecih?? To bi vejalo v primeru stvarne napake pa še to v drugem kontekstu.
Akcija - Reakcija
««
2 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka po preteku 6 mesecev

Oddelek: Loža
466158 (4854) next3steps
»

Na 38 telefonih odkrili prednameščene viruse (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5415363 (11338) thramos
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406100896 (49930) next3steps
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346747 (5682) St235
»

Stvarna napaka LCD TV (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27045138 (39932) Okapi

Več podobnih tem