» »

Prodaja alkoholnih in tobačnih izdelkov mladoletnim osebam

Prodaja alkoholnih in tobačnih izdelkov mladoletnim osebam

einstein :P ::

Pozdravljeni,

ne vem, kako se to lahko v vseh naših trgovinah dopušča? Se sploh ne bojijo inšpekcije? Danes sva bila z bratom v Tuš-u in zagledam pri alkoholnih pijačah cel kup mularije, ki so letos končali 9 razred. In trgovke jih seveda veselo spustijo čez, potem poleg kršenja nočnega miru, vandalizma in neupoštevanju prometne signalizacije (se vozijo z mopedi tam, kjer to sploh ni dovoljeno) še popijančujejo in razgrajajo celo noč. Potem se najdejo razbita okna in podobno (no, to tudi že, ko niso pijani, celo sredi belega dne). Ampak tudi policija jim zaradi bedastih zakonov nič ne more. Malo se kdaj pa kdaj s kombijem zapeljejo čez park, ko ni nobene mularije in to je to.

Kako bi sploh lahko ukrepali v takih situacijah? Se bodo kakšni zakoni glede tega v bližnji prihodnosti poostrili?

Govorite lahko tudi na splošno o današnji mladini, poleg prepovedane prodaje teh substanc mladoletnim osebam.

Hvala za vaša mnenja.

LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • zaklenil: Mavrik ()

mailer ::

To je današnja "fejsbuk" generacija. V osnovni šoli jih učitelji ne smejo grdo pogledat, že sledijo tožbe. V srednji šoli je kar nekaj učiteljev tepenih,... Preveč pravic, premalo dolžnosti,... sem zadnjič srečal profesorja iz srednje šole pa vprašal kako kej mladina. Njegov odgovor, da je povprečna ocena padla za 1, če smo imeli včasih povprečno 3,5 je zdaj dosti nižja, težje se učijo,... Obnašanje totalno neprimerno, ukvarjanje s telefonom (klici, smsi, internet, muzika, ja vse to med poukom), v veliko učilnic namontirali motilce signala. Lahko imajo 100 zakonov za to in ono, če jih pa ne znajo spravit v prakso. Ni problem ker popivajo, no tudi to ampak ker nimajo meje, za sabo pustijo kot v svinjaku. V glavnem, če bi vladala današnja mladina bi živeli v anarhiji.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hojnikb ::

en pir te nebo ubil, a veš to..
#brezpodpisa

einstein :P ::

Kdo je pa omenil en pir? Od enega pira niti pijan ne boš, tile tipčki se nalivajo in potem jebejo folk v glavo. Tega se bodo tudi navadili in popivali še vsa leta naprej, dobro poznam take osebe, potem pa bodo z vsem težave.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

LitralSM ::

Roger that.

einstein :P ::

Seveda bodo pili vsakič več. Pa tako, kot je že mailer omenil (se popolnoma strinjam z njim) tudi pustijo nasvinjano za seboj. Razbite steklenice, flaše in ostale smeti po tleh po parkiriščih.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Siddh ::

Kot pripadnik te generacije lahko pritrdim, da res ni težko priti do alkohola in cigaret. Ampak to sploh ni problem. Problem je večina mojih vrstnikov, ki si ego filajo s prekomernim pitjem poceni žganja, češ, jaz spijem več, jaz biti car, jaz biti boljši od tebe. Potem pa jim mimoidoče starejše gospe čistijo vsebino želodca iz obraza, medtem ko so oni praktično v komi pod drevesom.
Druga stvar pa so potem starši, ki včasih celo krivijo šolo, zato ker je njihov nedolžen otrok domov prišel nalit kot svinja. Za sebe vem, če bi domov prišel nalit kot svinja bi moral spat med svinjami.
Staršem manjka avtoritete, to pa je zato ker manj kot minuto po tem ko se zderejo na otroka zaradi slabih ocen ali česa drugega, mu dajo neko nagrado, žepnino, dovoljenje da gre ven itd. Nihče nebo resno jemal šefa, ki te bo nalajal, sekundo za tem pa ti bo pustil, da greš predčasno domov.

Me pa tudi zanima zakaj je janac predlagal izbris, saj nikjer ne omenja njega, Einstein pa tudi mislim, da še je v najstniških letih, ali?


Janac ::

Nekaj naredi da nebodo tega delal, pokličeš policijo, tisti trenutek ko jih vidiš.

1. Mind uor own bussines.

2. Pusti jim da uživajo življenje(po moje je razlog te teme da si jim ljubosumen).

3. Se strinjam da je današnja mladina(izvezam mene in hojnika) v k###u

4. Ni mi jasno, zakaj se eni slikajo medtem ko majo čik v ustih? Ko jih pa vidiš kako fajn kadijo pa komaj do zraka pridejo. Bolano.

einstein :P ::

@Siddh

Janac predlaga izbris na 90% mojih tem in postov. Einstein ima 18 let in pol. Drugače mi pa to ni šlo v glavo že v najstniških letih, ja.

Problem je tudi v starših, ki so večinoma enaki, kot njihovi paglavci, vendar so se že nekoliko zresnili. Otrokom pač pustijo, da se zunaj z mopedi družijo in nalivajo in počnejo še marsikaj drugega. Pač - njihovi starši imajo tako, kot tudi oni nizek IQ. Lahko bi pa rekel, da brez problema s prvim pogledom prepoznam, če je mulec tak, kot tile, ko jih omenjam ali ne. Že njihov obraz ti vse pove - sovražen pogled, mislijo da so carji in, da lahko počnejo, kar hočejo. Lahko potrdim, da imajo POPOLNOMA VSI od teh mulcev kakšnega tomosa ali piagiota ali kaj takega in potem se vozijo, tam kjer to ni dovoljeno, ter ponoči ropotajo s temi kripami.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Free Bird ::

Tudi jaz sodim v omenjeno generacijo in lahko Siddhove besede samo potrdim. No, res je, da se je tudi meni že naredilo, da sem v kozarec pogledal pregloboko. Najbolj mi pa gredo na živce tisti, ki te silijo s pijačo. Imam kolega, ki je pravi strokovnjak v 'napijanju' drugih ljudi. Še večja bedarija pa obavljanje slik nočnega popivanja (tistega pretiranega) na Facebook. Take ljudi (vključno s tistimi, ki na slike dajejo komentarje: Legenda itd.) imam avtomatsko za neumne 'attention whore', če se lahko tako izrazim.

LitralSM ::

Pozabil si še dodati, da zjutraj ob pol petih z zabave kličejo svoje mamice, naj pridejo po njih, ker jim je slabo pa še prevoza do doma nimajo. Seveda mamice pridejo v roku 15 minut pa še presrečne so, da se lahko svojimi sinčki/hčerkicami družijo :))

Siddh ::

@Janac
Mislim da einstein hoče povedat, da tile mladostniki, ki radi pijejo, okrog sebe povzročijo precej škode za katero potem niso odgovorni in se je niti ne zavedajo. Npr. samo predstavljajte si živce mame, ki ji sin vsak dan pride domov pijan.

Mimogrede poznam tipa, ki je pri 16. letih mami pritisnil nož na vrat, ker mu ni hotela dat 20€.


einstein :P ::

Lahko tudi potrdim, da jih pravkar slišim čez okno, kako se derejo, kot zmešani - najbrž tisti, ki sem jih srečal v trgovini pri alk. pijačah. Ampak kaj nam bo policija? Če jo pokličemo, jim bodo samo rekli "ja, prejeli smo klic od tega pa tega in hočejo, da se malo umirite" *in bodo šli* mi pa potem dobimo težave ane. Tudi, ko smo čez okno dobivali kamne in sneg, policija ni zalegla (počasni so ko polži, pa njihovo delo jim očitno tudi ne diši najbolj).

Jaz natanko vem, kdo so ampak dokler jih recimo ne posnamem, ne bo nič ane - zaradi blesavih zakonov. Foter mi je pravil, da so včasih taki razgrajači dobili poštene batine od policajev, zdaj pa jim ne smejo nič, pa ma, če umorijo nekoga!
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Dandanes ma folk otroke brez razloga, razen tega da dobivajo razne otroške dodatke, socialne pomoči ipd.

In 5x 17 letnih otrok je res težko imeti stalno pod nadzorom. Itak je pa to odvisno do pritiska družbe in same OSEBNOSTI ČLOVEKA...

Siddh ::

@ciklon

Samo čakaj ti da vidiš kakšne iz prlekije, ki "uživa" počitnice. Tile nimajo mej pri pitju.


ciklon ::

tut pri nas na dolenskem poznam take niso samo v prlekiji :D
Bolje vino v želodcu, kot voda v kolenu

mailer ::

Pa pumpanje želodca je prepoceni. Sicer ne vem koliko je sedaj, jaz bi dal prvič ceno 500€ za prenapijanje, vsakič naslednjič +500. Pa ne samo za mlade, za vse. Sam če bi mulc to naredu bi mu oče (če bi bil zares dober) rekel pa naj mu bo, ker je mlad, drugič ko bi moral plačat jurja bi ga pa stresu kot kanto. Vzgoja je draga in na napakah drugih se je najceneje učit.
Pozabil si še dodati, da zjutraj ob pol petih z zabave kličejo svoje mamice, naj pridejo po njih, ker jim je slabo pa še prevoza do doma nimajo. Seveda mamice pridejo v roku 15 minut pa še presrečne so, da se lahko svojimi sinčki/hčerkicami družijo :))
To se meni ne zdi nič napačnega, vsaj veš, da te otrok pokliče. Bolje on, kot z urgence, policije, itd.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ciklon ::

če so skrajnosti pokliči policijo bodo že ukrepali vrjemi
Bolje vino v želodcu, kot voda v kolenu

mailer ::

Zagotovo se ne bo nihče odločil imeti otroka, da bo dobil otroški dodatek.
Od navadnih državljanov res ne, so pa socialno ogrožene manjšine prebivalcev, ki to načrtno počnejo. Pa ne bom zdaj smetil teme.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Siddh ::

ciklon je izjavil:

če so skrajnosti pokliči policijo bodo že ukrepali vrjemi


Kot sem prej rekel, tip je mami pritisnil nož na vrat. To je skrajni primer. Mama je poklicala policijo. Veste kaj so oni naredili?

Tri dni so ga iskali nato pa ga dali v prevzgojni dom iz katerega je po dobrem tednu brez večjih problemov pobegnil. Če je mladoletna oseba dovolj trmasta policija enostavne ne more nič brez, da bi kršila zakone.


LitralSM ::

mailer je izjavil:

Pa pumpanje želodca je prepoceni. Sicer ne vem koliko je sedaj, jaz bi dal prvič ceno 500EUR za prenapijanje, vsakič naslednjič +500. Pa ne samo za mlade, za vse. Sam če bi mulc to naredu bi mu oče (če bi bil zares dober) rekel pa naj mu bo, ker je mlad, drugič ko bi moral plačat jurja bi ga pa stresu kot kanto. Vzgoja je draga in na napakah drugih se je najceneje učit.
Pozabil si še dodati, da zjutraj ob pol petih z zabave kličejo svoje mamice, naj pridejo po njih, ker jim je slabo pa še prevoza do doma nimajo. Seveda mamice pridejo v roku 15 minut pa še presrečne so, da se lahko svojimi sinčki/hčerkicami družijo :))
To se meni ne zdi nič napačnega, vsaj veš, da te otrok pokliče. Bolje on, kot z urgence, policije, itd.

Čudno. Meni so starši vedno rekli, da naj pridem domov tako kot sem prišel, češ da oni se ne bojo zaradi mene zjutraj zbujali in hodili po mene. Konec koncev sem sam odgovoren, da grem nekam in tudi, da pridem nazaj. Prenašati svoja bremena na druge je skrajno neodgovorno. Zaradi tega sem večkrat že šel domov peš tudi iz 15 km oddaljenega kraja. Trezen seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Janac ::

Živeti preudarno vs. YOLO ?

Zelo podobna tema.

einstein :P ::

ciklon je izjavil:

če so skrajnosti pokliči policijo bodo že ukrepali vrjemi


Haha, sem že prejšnje leto nehal šteti, kolikokrat smo klicali varnost in policijo - NE ZALEŽE! Oni recimo razbijejo okna in spizdijo, naša vrla policija pa rabi POL URE - ENE URE, da pridejo k nam. In kako naj ukrepajo, če ni nobenega več tam??? Ne morejo ane? S fotrom ne živimo skupaj in je prevozil 3× daljšo razdaljo, kot jo mora policija v pol krajšem času, s tem, da smo najprej klicali policijo in je prej prišel.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Povej da si priča uboja, verjemi bodo kmalu prišli.

Številka je anonimna, pa še dodaj da naj pošljejo vse rapoložljive enote.

Dovolj, da se vsaj prestrašijo in zamislijo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

LitralSM ::

Ni dovolj - osebne izkušnje.
Also - zloraba klica 113 - osebne izkušnje.
Seveda, če je policaj zmerno do pretežno zatežen.

einstein :P ::

@janac

Bojo, bojo ampak ti boš pa najebal, ker se zajebavaš. Anonimna gor, dol, izsledijo ti mobi po potrebi.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Free Bird ::

Janac je izjavil:

Živeti preudarno vs. YOLO ?

Zelo podobna tema.

V bistvu ne. V tisti temi nisem omenjal ekstremnega popivanja, črpanja itd. Bolj me je zanimalo, če bi raje 50 let živeli zelo dobro ali 80 let čisto dolgočasno.

Janac ::

einstein :P je izjavil:

@janac

Bojo, bojo ampak ti boš pa najebal, ker se zajebavaš. Anonimna gor, dol, izsledijo ti mobi po potrebi.


A najebal boš zato ker si občudovanja vreden državljan? Ki po možnosti spoštuje zakone.

Ali pa, če se motajo okrog trgovine, rečeš da sumiš da vlamljajo, nekaj v tem smislu...

Free Bird ::

Sicer pa je naslov teme rahlo zgrešen, če ga primerjamo z debato. :D

einstein :P ::

@free bird

Sem dodal že v prvotnem postu, da se lahko tudi na splošno govori o današnji mladini.

@janac

trgovina je pa tvoja bajta ane?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

einstein :P je izjavil:

@free bird

Sem dodal že v prvotnem postu, da se lahko tudi na splošno govori o današnji mladini.


Potem bi naslov mogel bit današnja mladina.

einstein :P ::

Povedal sem, o čem se lahko govori, držite se prvega posta, pa ne bo nepotrebnih komplikacij.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mailer ::

Bolj me je zanimalo, če bi raje 50 let živeli zelo dobro ali 80 let čisto dolgočasno.
Če misliš, da abstinenti ali zmerni pivci živijo dolgočasno življenje se precej motiš. Ravno pijanci veliko zamudijo in marsikaj spregledajo, tudi vlak, stopnice,... Škoda, da so ukinli služenje vojske. Čeprav je na nek način izguba časa se marsikaj lahko naučiš, spoznaš prijatelje, itd. Problem je v tem, ker mladina enostavno ne zna cenit stvari, ki jih ima, v bistvu so že zasvojeni z tehnologijo, ki je na voljo. In vedno slabše je glede vsega, od bontona, do spoštovanja predvsem starejših.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Free Bird ::

mailer je izjavil:

Bolj me je zanimalo, če bi raje 50 let živeli zelo dobro ali 80 let čisto dolgočasno.
Če misliš, da abstinenti ali zmerni pivci živijo dolgočasno življenje se precej motiš. Ravno pijanci veliko zamudijo in marsikaj spregledajo, tudi vlak, stopnice,... Škoda, da so ukinli služenje vojske. Čeprav je na nek način izguba časa se marsikaj lahko naučiš, spoznaš prijatelje, itd. Problem je v tem, ker mladina enostavno ne zna cenit stvari, ki jih ima, v bistvu so že zasvojeni z tehnologijo, ki je na voljo. In vedno slabše je glede vsega, od bontona, do spoštovanja predvsem starejših.

Ne, ne, ne. Tema nima nič s popivanjem, alkoholom itd. Čiso preproso razložen koncept tiste teme: 50 let dobrega življenja ali 80 let na beraški palici. V tem primeru s kančkom pretiravanja seveda. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

einstein :P ::

Ne vem, kaj je tako težko reči mulcem, naj pokažejo osebni dokument, ne pa tudi prodajalke same kršijo zakon, ker jih spuščajo naprej z alk. pijačami in cigareti.

Tako pa kupujejo s 16imi leti brez težav vse.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

Jap, do alkohola in tobačnih izdelkov mlajši ob 18 let pridejoo z lahkoto. Jaz bi v petek zvečer tam med 19 in 21 uro poslav kakšno patrulijo po avtobusnih postajah, kakšnih barih pa naj malo prekontrolirajo. Če dobijo mulca z alkoholom v lokalu naj lastniku nabijejo tako globo da bo lahko šel samo še v stečaj. Sj k bo to dobil eden, bodo tudi drugi začeli malo bolj gledati komu kaj predajo
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

einstein :P ::

@Yacked2

Točno tako! Namesto, da radarje postavljajo na vsakem vogalu, bi lahko raje kaj takega počeli in bi sigurno mastno zaslužili.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Phantomeye ::

Jah, prodajo mlajšim od 18 zato, ker so glavni konzumerji. Kazen manjša od zaslužka.

Zgodovina sprememb…

chrispy ::

jah če preždite večino svojega "prostega" časa znotraj hiše potem pač ostan notr pa pust folk da uživa.
Dans je petek kaj pa pričakuješ? Fantje so vrjetno delal čez teden, naj uživajo sej je petek človek božji.

LitralSM ::

Uživanje =/= neobvladovanje samega sebe pod substancami

einstein :P ::

chrispy je izjavil:

jah če preždite večino svojega "prostega" časa znotraj hiše potem pač ostan notr pa pust folk da uživa.
Dans je petek kaj pa pričakuješ? Fantje so vrjetno delal čez teden, naj uživajo sej je petek človek božji.


Najraje bi te nap*zdil ko vola ampak, ker to ni najboljša ideja, ti bom lepo jasno razložil: tile "fantje" so kreteni - ne gre jim po glavi drugega, kot razbijanje, vožnja z mopedi, kršenje zakonov, popijančevanje in kakšne neumne "punčke" njihovega razreda. Če nisi prebral cele teme, ti lahko povem, da sem že dobil kamenje skozi okno medtem, ko sem bil 0,5m stran na postelji - lahko bi koga ubili. Imeli smo tudi že razbite šipe. In delali niso popolnoma nikjer - z drugimi besedami - njihovo "delo" je vožnja z mopedi. Kako vem? Ker jih vsak dan vidim, kako se cel dan vozijo, tako da ne morejo delati nikjer. In te p*zdarije se dogajajo praktično vsako noč (ni to samo petek po trdem delu, kot ti omenjaš). Malo si drugič preberi temo, preden se takole spravljaš na koga - in še hujše - zagovarjaš mularijo, ki krši vsaj 5 zakonov hkrati.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

black ice ::

Fight fire with fire.

einstein :P ::

PS: te klinčeve mopede si pa nabavlja že čisto vsak od 13, 14ega leta naprej v našem kraju - čedalje več ropotanja in bedakov. Ne, da imam kaj proti tem ampak paglavci preprosto ne znajo upoštevati zakonov in ne samo to, še hudo jih kršijo.

Mimogrede, ena šipa stane 150EUR, če ti razbijejo tri vsak drug mesec, kako bi se počutil? (to na srečo ni neposredno naša izkušnja)

black ice je izjavil:

Fight fire with fire.


Jaz mimogrede vztrajam na tem, da se kaj naredi ampak drug pa žal nobeden, sam pa pač ne morem nič, razen da skočim skozi okno s palico in namaham 10 pijanih 15 letnikov.

Kdo od vas bi si to upal, ti "chrispy"? Pa jih pojdi ti odganjat sam, ko začnejo vandalizirat.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

black ice ::

einstein :P je izjavil:


Mimogrede, ena šipa stane 150EUR, če ti razbijejo tri vsak drug mesec, kako bi se počutil? (to na srečo ni neposredno naša izkušnja)


Čemu potem stokaš o poškodovanih šipah? Sumljiv si mi, takoj v naslednjem postu negiraš samega sebe.

MasterTade ::

Nevem,a ti to govoriš o malostnikih v tvoji okolici al nasploh? Ker sem bil po številnih zabavah pa ni prišlo do nobenega vandalizma, kaj šele da bi klicali policijo...Verjamem pa, da nekateri res špilajo ornk frajerje

einstein :P ::

black ice je izjavil:

einstein :P je izjavil:


Mimogrede, ena šipa stane 150EUR, če ti razbijejo tri vsak drug mesec, kako bi se počutil? (to na srečo ni neposredno naša izkušnja)


Čemu potem stokaš o poškodovanih šipah? Sumljiv si mi, takoj v naslednjem postu negiraš samega sebe.


??? Ista stavba, na delu, ki ni naš, u get it?? nisem se negiral, skozi naše okno je letelo vse živo že ampak je okno ostalo nepoškodovano, ker je bilo odprto, lahko bi pa kdo kaj dobil v glavo. na drugem delu stavbe pa so bile tudi že razbite šipe, ja.

MasterTade je izjavil:

Nevem,a ti to govoriš o malostnikih v tvoji okolici al nasploh? Ker sem bil po številnih zabavah pa ni prišlo do nobenega vandalizma, kaj šele da bi klicali policijo...Verjamem pa, da nekateri res špilajo ornk frajerje


Tudi jaz ne vem, kako da je pri nas toliko tega, ker drugje nič ne zasledim - upam, da se že enkrat odselimo iz te bede.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Slabo si razložil. Razen prijav na policijo česa drugega (legalno) ne moreš doseči.
Spomnil sem se na tale quote:
"If you took one-tenth the energy you put into complaining and applied it to solving the problem, you'd be surprised by how well things can work out... Complaining does not work as a strategy. We all have finite time and energy. Any time we spend whining is unlikely to help us achieve our goals. And it won't make us happier." -R.P.

[D]emon ::

Siddh je izjavil:

@Janac
Mislim da einstein hoče povedat, da tile mladostniki, ki radi pijejo, okrog sebe povzročijo precej škode za katero potem niso odgovorni in se je niti ne zavedajo.



Eno generacijo (30 let) nazaj ni bilo nic drugace, kdor je hotel pit je pil, edino ni bilo toliko v javnosti, ker z ljudsko milico pac ni blo za zajebavat se, si hitro fasal pendrek cez mokro brisaco.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letos 62 lani 50 smrtnih žrtev na naših cestah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12814166 (10232) Irbis

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40172810 (54576) dzinks63
»

Pravila (pravna) za prireditve na prostem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17434155 (31854) KaiV6
»

objestneži na motorjih v parku

Oddelek: Loža
405000 (3919) gendale

Več podobnih tem