» »

identifikacija rastline

identifikacija rastline

Phantomeye ::

Ne vem, ce je slotech pravi forum za to, ampak rabim pomoc pri identifikaciji rastline... rastlino imam že več let, vendar je bila pred 2 leti poškodovana (maček je ni maral) in od takrat se ni opomogla. Šele pred kratkim sem jo dobil v oskrbo in sem preveč zalil in mi je začela gnit, tko da skušam rešit, kar se da...

roža zgleda takole:



Ma pa roža eno značilnost, da vodo shranjuje v rezervoar, ki zgleda takole (ta del pripada gnili polovice starševske rastline, pač ta rastlina ima izrastke, ki jih odtrgaš in dobiš 'novo' rožo):

dragana ::

Izgleda kot bi bila orhideja.

Phantomeye ::

dragana je izjavil:

Izgleda kot bi bila orhideja.


pa ni, ta zadeva ne cveti, ampak ma izrastke (k je oplojena). mi je pa v zemlji uspelo najdt lasem podobne korenine, k so nekak nekje na površju

LitralSM ::

Pojdi jutri v knjižnico in si sposodi knjigo o določevalnih ključih.

einstein :P ::

V nedeljo? :))

Sicer pa, kot da ni na internetu česa takega, kot v tisti knjigi.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Okapi ::

Določevalni ključi praviloma delujejo na osnovi oblike cveta, in ker je to skoraj sigurno neka eksotična rastlina (jaz bi tudi rekel orhideja), določevalnega ključa pri nas v knjižnicah ne boš našel.

O.

mihec87 ::

Pothos mogoče?

Tarzan ::

Ma to je tista travi podobna zadeva, obstaja tudi taka z belo-zelenimi listi. Zadeva, če lepo skrbiš zanjo tudi cveti. Ima bele cvetke na doooolgih pecljih. Precej nezahtevna rastlina, ki raste vsakemu, ki se enkrat na mesec spomne, da bi mogoče moral malo zaliti, ni blazno izbirčna glede količine svetlobe in na splošno, za amaterje. :)

Imena pa ne vem iz glave.

Še slika cvetov moje...
 cvetki

cvetki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Phantomeye ::

Ni orhideja in ne cveti. Dobil sem jo v osnovni šoli, k je vsake toliko časa blo treba pobrat dol 'potomce' in nikoli ni cevetela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubitelji pikantne hrane (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
1400244081 (28664) FireSnake
»

[Python]Naloga z razredi in dedovanjem

Oddelek: Programiranje
101067 (819) ktka
»

[Vrtnastvo] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010491 (8988) martinc
»

Orhideja

Oddelek: Loža
121607 (1325) STASI
»

Kaj hudiča zaeno sadje je to?!

Oddelek: Loža
303484 (2889) Bx

Več podobnih tem