» »

Petarde

Petarde

bluefish ::

Nič. Folk lažje postane civiliziran, če mu postopoma omejiš take reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

einstein :P ::

ker si nekateri želijo pokov...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Engineer_ ::

pa naj si kupijo tiste pištolice k pokajo in se podijo okoli blokov.

http://www.wildwestcity.com/shop/media/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

einstein :P ::

Nič, jaz bom verjetno vodik pokal letos. Poceni je, poči zelo, pa še bolj varno je, če znaš ravnati z njim.

PS: če sem v življenju prižgal 5 petard, sem jih veliko. Pa še to je bilo samo eno leto, potem nikoli več.

Držal jih pa v roki tudi nikoli nisem med prižiganjem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Važno je, kako blizu si. Prižgi petardo, pa bodi z glavo pol metra stran in garantirano boš oglušel. Zvočni tak pada s kvadratom glede na razdaljo.


Ja ne bo držalo... meni je eksplodirala točno v trenutku ko sem jo vrgel... pomoje manj kot pol metra od ušesa.
Dve šivanki...

einstein :P ::

Engineer_ je izjavil:

pa naj si kupijo tiste pištolice k pokajo in se podijo okoli blokov.

http://www.wildwestcity.com/shop/media/...


ne poči dovolj ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

einstein :P je izjavil:

Nič, jaz bom verjetno vodik pokal letos. Poceni je, poči zelo, pa še bolj varno je, če znaš ravnati z njim.
Na ravni primitivcev s petardami torej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Engineer_ ::

otroci uporabljajo petarde.

veliki otroci uporabljajo karbidovke. to vsaj pošteno poči.



Ampak ko se ti lotijo pokat vsaj cela vas ve da bo. Se lahko ljudje umaknejo če jih moti. Petarde pa primitivci mečejo ljudem pod noge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

einstein :P ::

Double_J je izjavil:

Važno je, kako blizu si. Prižgi petardo, pa bodi z glavo pol metra stran in garantirano boš oglušel. Zvočni tak pada s kvadratom glede na razdaljo.


Ja ne bo držalo... meni je eksplodirala točno v trenutku ko sem jo vrgel... pomoje manj kot pol metra od ušesa.


a čičolina? :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Običajna zelena piratka.
Dve šivanki...

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Nič, jaz bom verjetno vodik pokal letos. Poceni je, poči zelo, pa še bolj varno je, če znaš ravnati z njim.
Na ravni primitivcem s petardami torej.


Pokal bom daleč od vseh in to samo na dan ko se bo to dogajalo. Produkt gorenja vodika je voda, še kakšno bedasto mnenje?

Double_J je izjavil:

Običajna zelena piratka.


Tvoja roka je daljša od pol metra, počilo ti je pa takoj ko si vrgel, to nekako ne gre skupaj.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

einstein... ti se greš rad kemijo, tko da ti priporočam acetone peroxide, verjetno je boljš kot tisti vodik.

Tvoja roka je daljša od pol metra, počilo ti je pa takoj ko si vrgel, to nekako ne gre skupaj.


Kaj ti ni jasno... ko vržeš petardo je dlan ene 20-30cm od ušesa. Vsaj pri meni. Tko kot kamne mečeš.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

einstein :P ::

TATP je preveč nevaren in še sam se lahko sproži, ne rabim še biti ob kakšen ud za enkrat, pa oglušeti tudi nimam želje.

Sicer pa nebi ravno rekel, da je TATP glasnejši od vodika. Vse je odvisno od koncentracije in mešanice kisika zraven. Tako na splošno, kakor vem, je vodikova bomba najglasnejši človeško narejeni pok.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

Ampak med tisto vodikovo bombo in tvojim eksperimentiranjem je razlika "malce" večja.

einstein :P ::

Lepo vzameš posodo z milnico, narediš hho generator in s cevko usmeriš vodik v milnico. ko se naberejo mehurčni, jih prižgeš. enkrat sem prižgal malo večjo količino, okoli nekaj 10ml z vžigalnikom in moram reči, da je bilo zelo glasno, kljub zamašenim ušesom, pa še shockwave se lepo začuti. od takrat naprej raje sprožam z vžigalnim transformatorjem iz varne razdalje.

bluefish je izjavil:

Ampak med tisto vodikovo bombo in tvojim eksperimentiranjem je razlika "malce" večja.


Res je. Ampak razlika med količino TATP-a in vodika pa niti nebi bila "malce" večja.

Fora je bolj v tem, da TATP naredi veliko škode, medtem ko vodik na odprtem zraku v majhni količini ni nevaren, celo na roki si lahko počiš mehurčke vodika, pa ne bo poškodb.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Pa glede na to da tista ženska ni sama metala petard... potem ji je nekdo moral vreči petardo v glavo, da je eksplodiralo pol metra stran od ušes?
Dve šivanki...

einstein :P ::

Double_J je izjavil:

einstein... ti se greš rad kemijo, tko da ti priporočam acetone peroxide, verjetno je boljš kot tisti vodik.

Tvoja roka je daljša od pol metra, počilo ti je pa takoj ko si vrgel, to nekako ne gre skupaj.


Kaj ti ni jasno... ko vržeš petardo je dlan ene 20-30cm od ušesa. Vsaj pri meni. Tko kot kamne mečeš.


Aha, kam pa kamne mečeš? Skozi okna?

Double_J je izjavil:

Pa glede na to da tista ženska ni sama metala petard... potem ji je nekdo moral vreči petardo v glavo, da je eksplodiralo pol metra stran od ušes?


Obstaja tudi kaj več od piratke.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Obstaja tudi kaj več od piratke.


Obstaja ja... samo nisem slišal da bi kdo oglušel... četudi mu vržejo pod noge.
Dve šivanki...

einstein :P ::

Čisto odvisno tudi od človeka, kako bo zanj ta pok izpadel.

Če si normalen človek, ki skrbi za ušesa in ne posluša glasne glasbe/ ne štema in vrta brez dušilk, potem imaš dokaj tanek bobnič, ki je precej občutljiv in sliši dobro. Tak bobnič je pač lažje poškodovati, kot tistega zadebeljenega od enega, ki 20 led štema in je napol gluh.

http://news.yahoo.com/fireworks-acciden...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

če vržeš v kakšnem ozkem prehodu poči veliko glasneje kot če vržeš sredo puščave. tako da ja, ljudje lahko oglušijo. zato bi petarde ostro prepovedal.

Double_J ::



Evo einstein... tkole varno nardiš ane.
Dve šivanki...

einstein :P ::

Double_J je izjavil:

einstein... ti se greš rad kemijo, tko da ti priporočam acetone peroxide, verjetno je boljš kot tisti vodik.

Tvoja roka je daljša od pol metra, počilo ti je pa takoj ko si vrgel, to nekako ne gre skupaj.


Kaj ti ni jasno... ko vržeš petardo je dlan ene 20-30cm od ušesa. Vsaj pri meni. Tko kot kamne mečeš.


No, bi si upal zdajle v višino svojega ušesa postaviti petardo in stopiti pol metra stran in jo prižgati z ušesom usmerjenim proti petardi?

Double_J je izjavil:



Evo einstein... tkole varno nardiš ane.


Ne, ne narediš.

Tole lahko le kakih par ur shranjuješ, pa še to je tvegano. Z lahkoto se samo sproži.

@wikipedia

TATP:

It is susceptible to heat, friction and shock. The instability is greatly altered by impurities, including its own oligomers. It is not easily soluble in water.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

A ni vodik čisto v redu:

0:20



;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Ja kako boš pa tako veliko stvar naredil, da sploh kaj poči?
Dve šivanki...

Mipe ::

Če imate rade pokanje, prosite koga, da vas poči po ušesu. Učinek je enak, pa ničesar vam ni treba kupovat!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

einstein :P ::

Če imaš dovolj dober hho generator, lahko hitro narediš dovolj vodika.

Sploh pa ni treba, da narediš tako veliko stvar, ravno pred kratkim smo pokali vodik v šoli (to se mi zdi malce nesprejemljivo, ker nekaterim eksplozije niso všeč) ampak so nam kar lepo ušesa piskala, pa v prsih se je dobro slišalo udarni val.

Mipe je izjavil:

Če imate rade pokanje, prosite koga, da vas poči po ušesu. Učinek je enak, pa ničesar vam ni treba kupovat!


Dokaz, da je učinek enak?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

tole je dober video:

STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:


že 130db ti lahko hitro poškoduje sluh, recimo pa, da ima petarda okoli 150db, odvisno koliko stran si. 200db te že ubije ampak to je že druga zgodba, saj ima samo kakšna vodikova bomba tak zvočni tlak ali pa izbruh vulkana...

Hmmm... Še v avtu se doseže 180db na SPL tekmovanjih. Voznik je takrat v avtu, res pa da s čepki v ušesih>:D


Dokaz?

Največ, kar sem videl koga, da je bil v avtu, je bilo okoli 150db, 180 je pa precej močneje (zvočni tlak narašča logaritmično, ne linearno) in ne želi si biti recimo tukaj noter, niti s čepki:

Imaš različne kategorije.
Z upravljalcem v avtu je bil max 181,8dB.
Slovenci imajo kakor vem rekord "le" 154.1dB. Jasno človek v avtu

Double_J ::

Ta pok z vodikom je visok in nima nobenih basov. Meni se zdi švoh...
Dve šivanki...

einstein :P ::

In kje imaš dokaz, da je bil upravljalec v avtu?

Double_J je izjavil:

Ta pok z vodikom je visok in nima nobenih basov. Meni se zdi švoh...


O, pa še kakšen bas ima, če ga pravilno uporabiš.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Najdi si ga, saj imaš rad youtube. Za rokco te pa res ne bom vodil naokoli:|

Mipe ::

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

Če imate rade pokanje, prosite koga, da vas poči po ušesu. Učinek je enak, pa ničesar vam ni treba kupovat!


Dokaz, da je učinek enak?


Kot sem napisal, prosi koga, da te močno udari s dlanjo po ušesu. Pa boš videl, če je učinek enak ali ne. Aja, pa naroči se na pregled pri otorinolaringologu - ti zadeva zna poškodovati notranje uho, enako kot petarda v neposredni bližini ušesa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

Najdi si ga, saj imaš rad youtube. Za rokco te pa res ne bom vodil naokoli:|


ne najdem, kaj pa zdaj?

pa tole si poglej:

nastavi na 01:08 in poslušaj, kaj pove.



"we don't actually know, what will actually happen to your vital organs at 177db"
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

Če imate rade pokanje, prosite koga, da vas poči po ušesu. Učinek je enak, pa ničesar vam ni treba kupovat!


Dokaz, da je učinek enak?


Kot sem napisal, prosi koga, da te močno udari s dlanjo po ušesu. Pa boš videl, če je učinek enak ali ne. Aja, pa naroči se na pregled pri otorinolaringologu - ti zadeva zna poškodovati notranje uho, enako kot petarda v neposredni bližini ušesa.



Ups, sem pa mislil, da govorimo o pokih, ne o petardah v neposredni bližini ušesa. Nisem vedel, da je bolečina, ki jo dobiš z udarcem po ušesu in hkrati še poškodba bobniča enaka poslušanju pokov iz varne razdalje.

@jest10

Haha, tisto niti slučajno ni 180db, niti nikjer ne vidim, da bi pisalo. Poglej avto, ima čisto običajna stekla, nič posebnega... pri 180db bi tole razpadlo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Zatipk pri linku...
Le dečko, daj pojdi enkrat na kakšno dB drag tekmovanje. Jaz sem za razliko od tebe tam že bil, ter se ene 10 let nazaj tudi malo bolj zanimal za te zadeve.

einstein :P ::

ene 10 let nazaj niste imeli niti približno 180db ata.

zdaj pa kao zatipku pri linku haha...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Ha, ha? Zbrisal sem ga še predno si ti karkoli bleknil:|

btw, zgleda so sedaj malo spremenili pravila in se v ekstremnem razredu ne sme več biti v vozilu.

einstein :P ::

ha?

do 150db že ampak 180?

a ti sploh veš, kolikšna je razlika med 150 in 160db in 160 ter 170 in 170 ter 180?

če ne, potem ti lahko z veseljem povem, da ogromna. kot sem že omenil, zadeva ni linearna.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

medenko ::

Tako bom rekel, pokanje se je danes pričelo bolj pogosto. Vsaka poškodba zaradi petard SAMOPLAČNIŠKO. Vsaka poškodba zaradi petard drugi osebi KAZENSKA OVADBA.
Bomo videli poteh vso to DRHAL, prokl*to mularijo, ki JO STARŠI NE ZNAJO/NE ZNATE vzgojiti.

einstein :P ::

Zaradi mene... Jaz ne pokam petard...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

šernk ::

Vsaka poškodba zaradi petard drugi osebi KAZENSKA OVADBA.


če ti krivca uspe uloviti seveda. Doslej sem imel samo 1x srečo da mularija ni zbežala, pa še to samo zato ker so me videli in hoteli it v drugo smer ravno v tistem trenutku je pa iz druge strani prišel varnostnik, ki ju je zaustavil.

osebno nimam več tolerance. 2x blizu večjim poškodbam je bilo preveč. Tako da v prihodnosti bomo samo še čakali na policaje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

medenko ::

Zgleda so prenizke kazni in premajhna učinkovitost.

einstein :P ::

Nam so ene 2× isti dan vrgli petaro v nabiralnik ampak policijo je itak brezveze klicat, ker rabijo 45min da pridejo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

LitralSM ::

einstein :P je izjavil:

Double_J je izjavil:

einstein... ti se greš rad kemijo, tko da ti priporočam acetone peroxide, verjetno je boljš kot tisti vodik.

Tvoja roka je daljša od pol metra, počilo ti je pa takoj ko si vrgel, to nekako ne gre skupaj.


Kaj ti ni jasno... ko vržeš petardo je dlan ene 20-30cm od ušesa. Vsaj pri meni. Tko kot kamne mečeš.


No, bi si upal zdajle v višino svojega ušesa postaviti petardo in stopiti pol metra stran in jo prižgati z ušesom usmerjenim proti petardi?

Double_J je izjavil:



Evo einstein... tkole varno nardiš ane.


Ne, ne narediš.

Tole lahko le kakih par ur shranjuješ, pa še to je tvegano. Z lahkoto se samo sproži.

@wikipedia

TATP:

It is susceptible to heat, friction and shock. The instability is greatly altered by impurities, including its own oligomers. It is not easily soluble in water.

Lahko hraniš mesece in mesece, če znaš.

einstein :P ::

@litralsm

Bolj, če si upaš, kot če znaš. Veliko je potem primerov, ko ljudje ostanejo brez roke, ko se igrajo s tem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

LitralSM ::

It is susceptible to heat, friction and shock. The instability is greatly altered by impurities, including its own oligomers. It is not easily soluble in water. 

Vsemu temu se izogneš pa lahko hraniš orenk časa.

kozmy ::

einstein :P ::

@kozMy

maš zgoraj na vrhu strani 182.4dB

LitralSM je izjavil:

It is susceptible to heat, friction and shock. The instability is greatly altered by impurities, including its own oligomers. It is not easily soluble in water. 

Vsemu temu se izogneš pa lahko hraniš orenk časa.


Izvoli.

Ko boš pa hotel uporabit, boš pa brez kakega uda...

Skratka, zelo neumno je to hranit, že da narediš je veliko tveganje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

LitralSM ::

Kdor želi uporabiti zadevo izključno za pokanje itak ni pri pravi. Uporaba je na koncu koncev enaka neupoštevanju pogojev shranjevanja. To je bodisi, da vržeš steklenico v tla in naredi boom, bodisi streseš in naredi boom, bodisi podrgneš in naredi boom.

einstein :P ::

In kje sem jaz rekel, da bi to delal, kaj šele za pokanje? To je predlagal tisti double j...
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711661 (8027) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476766 (4417) scipascapa
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926141 (21383) jest10

Več podobnih tem