» »

Petarde

Petarde

««
«
1 / 9
»»

Dust ::

V Sloveniji so petarde nelegalne že nekaj let, zanima me če je tako po celi evropski uniji in če lahko petarde legalno nabaviš v Nemčiji.
  • zaklenil: dzinks63 ()

Good Guy ::

Dust je izjavil:

V Sloveniji so petarde nelegalne že nekaj let, zanima me če je tako po celi evropski uniji in če lahko petarde legalno nabaviš v Nemčiji.


V kterem letu pa misleš da smo? Seveda da niso nelegalne

TekO ::

Ja glede Slovenije ima seveda prav, ker so prepovedane. http://www.policija.si/index.php/novina...

V Italiji vem da ziher niso prepovedane, kako je pa z Nemčijo pa ne bi vedel.
Ideas are bulletproof.

alpha1 ::

Petarde lahko legalno nabaviš v Avstriji v trgovini Sport Maitz.

sailex ::

Meni kot osebno mi niso všeč petarde! Jaz bi ti predlagal da si kupiš rajši kakšno raketo,baterijo..... Od tega boš vsaj neki imel , tisto kar pa v 1 sek. poči pa ne boš mev kaj preveč doživetja. Pa še to če te zanimajo petarde pa se jih dobi povsod skoraj le v sloveniji ne (mogoče pa tudi v sloveniji kakšen na črno prodaja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sailex ()

jest10 ::

Dust je izjavil:

V Sloveniji so petarde nelegalne že nekaj let, zanima me če je tako po celi evropski uniji in če lahko petarde legalno nabaviš v Nemčiji.

Avstrija, Italija, Hrvaška. Samo čez mejo moreš stopiti, pa dobiš.

RejZoR ::

Ponavad jih folk kupi cel prtljažnik čez mejo, pol pa pri nas dilajo naokoli. Na črno seveda.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LordTado ::

Pri črnih kolegih lahk dobiš kobre in vse kar hočeš še granate,sam pozanimat se morš prav.

Mipe ::

Ali se zavedate, da spodbujate kriminalna dejanja?

Good Guy ::

Mipe je izjavil:

Ali se zavedate, da spodbujate kriminalna dejanja?


LOL

Gray_Warden ::

bi bilo izjemno lepo, če bi popolnoma prepovedali prodajo petard ja. Rakete so še ok, petarte pa so popolnoma nesmiselne.

fantki, če bi radi pokali si kupite tole:

Cowboy toy gun for kids.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Fantki tako radi pokajo, pred leti so vrgli petardo v otroški vožiček mimoidoče mamice in poškodovali dojenčka, lani so v psa vrgli petardo in mu je razneslo gobec, vsako leto domače živali norijo zaradi petard, na ulicah v gneči mečejo pod noge...

Dokler obstaja neodgovorna in razposajena mladina, bi morali popolnoma prepovedati nevarna pirotehnična sredstva. Ker ko poči petarda, ni preveč lepo.

Vidim, da se je v Trebnjem odprla trgovinica z pirotehničnimi sredstvi... se že zbirajo otroci pred njo, od fantkov do najstnikov. Tudi pokati je že začelo, zadnjič je glasno počilo sredi mesta, pa so se vsi ozrli.

Obstaja razlog, da so petarde prepovedane. Kogar bom zalotil pri metanju petard, ga bom trdo prijel. Tako za roko, da ne bo mogel pobegniti, in ga peljal naravnost na policijsko, ki je blizu. Tam naj pove, kje je dobil petarde.

KoMar- ::

Tako je. Živali zelo trpijo, pa tisti najmočnejši poki te naredijo čisto živčnega, ker ne veš, kdaj pridejo.

Ko bi vsaj komu prste odtrgalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

prox ::

Spet bomo gledali nesreče zaradi pirotehnike 8-)
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

davoryn ::

Zdravo,
mene pa zanima ali morda kdo ve, kje lahko dobim najceneje baterije, rakete??
Hvala

BladE_ ::

Še par dni in bo 4 leta od kar sem se zakuril s petardo... od takrat še nisem vrgel petarde in tudi nimam namena :D
Akcija - Reakcija

def0r ::

Gray_Warden je izjavil:

bi bilo izjemno lepo, če bi popolnoma prepovedali prodajo petard ja. Rakete so še ok, petarte pa so popolnoma nesmiselne.

fantki, če bi radi pokali si kupite tole:

Cowboy toy gun for kids.


Pogresam te pistolce :D Drugace pa ja nikoli nisem bil fan petard. Se posebej nerodno jev blizini blokov kjer mecejo vsi iz oken inokoli tebe ceseslucajno spravis kam ali moras iti tam mimo.
Rakete bi tudi malce omejil rad vidim lepo narejen ognjemet, bv rakete vsakih 5s nekje pa me ne navdusi.

Dust ::

Da prepovejo petarde je čisti absurd, če bi bila ta omejitev normalna bi jih omejili povsod in ne samo v Sloveniji. Včasih sem zmetov vsako leto veliko petard, pa nisem ubil nobenega dojenčka ali psa. Če maš pošlihtano v glavi so petarde sprostitev, ki si jo privoščiš enkrat na leto. Zakaj zaradi parih debilov, ki si razstreljujejo roke prepovejo pravico do petard ostalim 99%. Potem prepovejte še čike, ki vsako leto po njihovo pobijejo par tisoč ljudi v sloveniji. Koliko so jih petarde pobile v 10ih letih?

def0r ::

Dust je izjavil:

Da prepovejo petarde je čisti absurd, če bi bila ta omejitev normalna bi jih omejili povsod in ne samo v Sloveniji. Včasih sem zmetov vsako leto veliko petard, pa nisem ubil nobenega dojenčka ali psa. Če maš pošlihtano v glavi so petarde sprostitev, ki si jo privoščiš enkrat na leto. Zakaj zaradi parih debilov, ki si razstreljujejo roke prepovejo pravico do petard ostalim 99%. Potem prepovejte še čike, ki vsako leto po njihovo pobijejo par tisoč ljudi v sloveniji. Koliko so jih petarde pobile v 10ih letih?

Bi bilo resno tako tezko brez petard? Imas dosti drugih stvari ki jih lahko pocnes.

KoMar- ::

Dust je izjavil:

Da prepovejo petarde je čisti absurd, če bi bila ta omejitev normalna bi jih omejili povsod in ne samo v Sloveniji. Včasih sem zmetov vsako leto veliko petard, pa nisem ubil nobenega dojenčka ali psa. Če maš pošlihtano v glavi so petarde sprostitev, ki si jo privoščiš enkrat na leto. Zakaj zaradi parih debilov, ki si razstreljujejo roke prepovejo pravico do petard ostalim 99%. Potem prepovejte še čike, ki vsako leto po njihovo pobijejo par tisoč ljudi v sloveniji. Koliko so jih petarde pobile v 10ih letih?

Kakšno pobijanje nekaj... hrup je tisto, kar moti. Tebi je verjetno všeč, ker jih zato mečeš, ostalim 99% ljudem v hišah in blokih okrog tebe pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Dust ::

Ne, ni težko. Samo 3 leta nisem niti ene vrgel, pa se mi je zaluštal po starih cajtih. Enim paše to drugim pa drugo. Moti me tudi hrup čivkanja poleti, gremo še ptiče prepovedat, moti me zvok avtomobilov, ki se peljejo vzuni, gremo prepovedat. Če enega nekaj moti ni to razlog za prepoved. Sj bi blo lahko legalno samo od 28.12 do 1.1, sj to je bil tud nek čar novega leta, kokr je v amerik npr. 4.7.

KoMar- ::

Ja, ptiči, avti in petarde so pa čisto ista stvar.

Sploh pa ne štekaš problematike, tj. glasne petarde iz črnega trga. Vse, kar je moč legalno kupit, naj se vam pač pusti med prazniki, če že res nimate kaj boljšega za delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Furbo ::

Ja saj dobre stare strašilne pištole se še vedno lahko kupi verjetno? Precej bolj varna zadeva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dust ::

Ja sploh mulci, ki cilajo okna z njimi oz. folk, ki ropa pošte z strašilkam brez nastavka. Precej bol varno kot petarda.

Edit: Mislim tudi, da so odprtocevne strašilke na 8mm tud že prepovedane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dust ()

Furbo ::

Ravno v roki ti je ne raznese. Seveda pa lahko narobe uporabiš tudi stol, na katerem sediš, če si dovolj neumen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Starodavni ::

Da ne govorim o tem, da lahko zaradi petard nekateri dobijo tinitus in to trajnega. Ker so preobremenili ušesa s preglasnim zvokom petard v zelo kratkem času.

Petarde - fuj in fej, rakete - yeah, podpiram in to v kontroliranem okolju, ne sredi naselja.

Dust ::

Furbo bolje, da ti ne povem kaj sm jst že vse vidu kaj je folk delov s strašilkam. Se spomnim neki let nazaj je negdo pač repetirov tako, da je bil metek v cevi potem je v cev iz druge strani nalil motorno olje in zamašil z robčkom. Potem je ustrelu s tem in regu da tko udar k taprava pištola.

Furbo ::

Oh ja, kot kaže bedake ne ozdravi drugo kot kaka resna poškodba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jest10 ::

Mipe je izjavil:


Vidim, da se je v Trebnjem odprla trgovinica z pirotehničnimi sredstvi... se že zbirajo otroci pred njo, od fantkov do najstnikov. Tudi pokati je že začelo, zadnjič je glasno počilo sredi mesta, pa so se vsi ozrli.

In kaj je narobe, če je v Trebnjem taka trgovina? Zaenkrat se še držijo starostne omejitve pri prodaji.
Tisto, kar je "glasno počilo" pa ni bilo iz te trgovine

def0r je izjavil:

Dust je izjavil:

Da prepovejo petarde je čisti absurd, če bi bila ta omejitev normalna bi jih omejili povsod in ne samo v Sloveniji. Včasih sem zmetov vsako leto veliko petard, pa nisem ubil nobenega dojenčka ali psa. Če maš pošlihtano v glavi so petarde sprostitev, ki si jo privoščiš enkrat na leto. Zakaj zaradi parih debilov, ki si razstreljujejo roke prepovejo pravico do petard ostalim 99%. Potem prepovejte še čike, ki vsako leto po njihovo pobijejo par tisoč ljudi v sloveniji. Koliko so jih petarde pobile v 10ih letih?

Bi bilo resno tako tezko brez petard? Imas dosti drugih stvari ki jih lahko pocnes.

Bi bilo res tako težko brez cigaret?

In ne, jaz ne mečem petard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

;-) ::

Da prepovejo petarde je čisti absurd, če bi bila ta omejitev normalna bi jih omejili povsod in ne samo v Sloveniji. Včasih sem zmetov vsako leto veliko petard, pa nisem ubil nobenega dojenčka ali psa. Če maš pošlihtano v glavi so petarde sprostitev, ki si jo privoščiš enkrat na leto. Zakaj zaradi parih debilov, ki si razstreljujejo roke prepovejo pravico do petard ostalim 99%. Potem prepovejte še čike, ki vsako leto po njihovo pobijejo par tisoč ljudi v sloveniji. Koliko so jih petarde pobile v 10ih letih?


Nisi ubil dojenčka, kaj pa psi in mačke ki čujejo 7x in več bolje od ljudi, če ulico vstran vrže folk megico al pa bognedaj kaj konkretnejšega jim to lahko povzroča bolečino, zmedo itd.

Upam da ti kobro raztrga par cm od uhe.

oo7 ::

Pirotehnika je zakon . To bi moglo biti dovoljeno celo leto :)) .

jest10 ::

oo7 je izjavil:

Pirotehnika je zakon . To bi moglo biti dovoljeno celo leto :)) .

Saj je dovoljeno. Ne veš tega?
Rakete/baterije/vulkančki so v prodaji čez celo leto. Prav tako je dovoljena uporaba. Jasno v skladu z zakoni o miru-se pravi nič po 22ti uri, ne v strnjenih naseljih,...

ravsek ::

oo7 je izjavil:

Pirotehnika je zakon . To bi moglo biti dovoljeno celo leto :)) .


Ce si star 12, potem ti tole se nekako oprostim..

Jazzie ::

Starodavni je izjavil:

Petarde - fuj in fej, rakete - yeah, podpiram in to v kontroliranem okolju, ne sredi naselja.

Se strinjam. Rakete je vsaj lepo videti, petarde so pa obup, sploh za živali (naš pes je v času praznikov prava živčna razvalina), starejše in podobno. Še jaz postanem prav živčna, če okoli mene nekaj poka, pa ne vem, kje in kdo.

KoMar- ::

ne v strnjenih naseljih

Tle vsi failajo.

Mipe ::

jest10 je izjavil:

Mipe je izjavil:


Vidim, da se je v Trebnjem odprla trgovinica z pirotehničnimi sredstvi... se že zbirajo otroci pred njo, od fantkov do najstnikov. Tudi pokati je že začelo, zadnjič je glasno počilo sredi mesta, pa so se vsi ozrli.

In kaj je narobe, če je v Trebnjem taka trgovina? Zaenkrat se še držijo starostne omejitve pri prodaji.
Tisto, kar je "glasno počilo" pa ni bilo iz te trgovine


Starostna omejitev? Komaj 10-letni otroci zapuščajo trgovino z blagom. Brez spremstva odraslih. Pridejo takoj po šoli, se živahno pogovarjajo, grejo v trgovino in jo zapustijo, pri tem pa si nekaj tlačijo v žepe.

Velikokrat grem tja mimo. Kolikokrat pa ti?

jest10 ::

Mipe je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mipe je izjavil:


Vidim, da se je v Trebnjem odprla trgovinica z pirotehničnimi sredstvi... se že zbirajo otroci pred njo, od fantkov do najstnikov. Tudi pokati je že začelo, zadnjič je glasno počilo sredi mesta, pa so se vsi ozrli.

In kaj je narobe, če je v Trebnjem taka trgovina? Zaenkrat se še držijo starostne omejitve pri prodaji.
Tisto, kar je "glasno počilo" pa ni bilo iz te trgovine


Starostna omejitev? Komaj 10-letni otroci zapuščajo trgovino z blagom. Brez spremstva odraslih. Pridejo takoj po šoli, se živahno pogovarjajo, grejo v trgovino in jo zapustijo, pri tem pa si nekaj tlačijo v žepe.

Velikokrat grem tja mimo. Kolikokrat pa ti?

Do pred kratkim sem živel 150m stran. Do sedaj so se kar dobro držali zakona. Če misliš da se ga letos ne, jih javi inšpekciji

kmetek ::

Tole s petardami je totalna bedarija, dobijo pa 0,0000000001% ljudi, kazni so prenizke. 1000€ pa 1 mesec zapora.

Dust ::

Nisi ubil dojenčka, kaj pa psi in mačke ki čujejo 7x in več bolje od ljudi, če ulico vstran vrže folk megico al pa bognedaj kaj konkretnejšega jim to lahko povzroča bolečino, zmedo itd.


Lej doma smo mel par psov. Iz mojih izkušn so za prekomerni strah krivi oz. smo krivi lastniki, ki žival tolažimo ob vsakem poku in pa to, da smo mi vsi živčni ko poka. Žival se boji zaradi tega okolja. Moramo se obnašati z njo kot, da nič ni in se žival na grobo navadi, mačkonom pa nasploh ne pride tok do živga.
Kmetek tebi bi pa jst zaradi primitivizma dov 15 let zapora.

kmetek ::

Ti ga kar imej, zvok in motenje mira ter poškodbe itd....a ti pridem na okno vržt nekaj petard?

Dust ::

Evo tale izjava dokazuje, da so ravno največji primitivci proti pedardam. Hočeš mi v stanovanje metat pedarde zato ker jih podpiram al kako ?

kmetek ::

Da ti dam primerjavo, kako lepo pokajo, saj jih podpiraš a ne....ali ko greš na sprehod prileti ena pred noge, si za?
Imaš otroke? Čim prej jih uči, pa ko mu bo raznesla v roki, kako boš potem gledal na petarde? V tujini sploh ne pokajo več, ker je PRIMITIVNO metati petarde.

Moteče za večino, starejše, otroke in pse.

;-) ::

Lej doma smo mel par psov. Iz mojih izkušn so za prekomerni strah krivi oz. smo krivi lastniki, ki žival tolažimo ob vsakem poku in pa to, da smo mi vsi živčni ko poka. Žival se boji zaradi tega okolja. Moramo se obnašati z njo kot, da nič ni in se žival na grobo navadi, mačkonom pa nasploh ne pride tok do živga.
Kmetek tebi bi pa jst zaradi primitivizma dov 15 let zapora.


Ja seveda. Močnejši pok pomeni za psa bolečino. Pes sliši neprimerno bolje/glasneje/dlje. Zapri se v klet pa si daj megice na polico pa si jih pokaj pred glavo nevem pa zakaj bi morali drugi to poslušat in ne vidim nič v poku takega da bi bilo vsaj malo zanimivo ali sproščujoče.

jest10 ::

kmetek je izjavil:

Da ti dam primerjavo, kako lepo pokajo, saj jih podpiraš a ne....ali ko greš na sprehod prileti ena pred noge, si za?
Imaš otroke? Čim prej jih uči, pa ko mu bo raznesla v roki, kako boš potem gledal na petarde? V tujini sploh ne pokajo več, ker je PRIMITIVNO metati petarde.

Moteče za večino, starejše, otroke in pse.

Si ti sploh že potisnil nos čez mejo? Avstrijci imajo orožne vaje s 101 sorto petard

SkipEU ::

Z vidika EU, so petarde v splošnem nelegalne samo pri nas :). Neumno je, da celotnemu narodu prepoveš petarde, ker se 5% tistih, ki jih uporabljajo, ne zna obnašat in se ti ne da z njimi ukvarjat in jih preganjat.

Tako kot pri vsaki stvari, smo Slovenci tudi tu skrajneži. Namesto da bi se ubadali s kaznovanjem neprimernega obnašanja glede na okoliščine, kot to počnejo razvite države, kaznujemo kar v splošno in vsevprek, tudi če nekdo vrže petardo sredi svoje njive 1 km vstran od najbližje hiše.

kmetek je izjavil:

Da ti dam primerjavo, kako lepo pokajo, saj jih podpiraš a ne....ali ko greš na sprehod prileti ena pred noge, si za?
Imaš otroke? Čim prej jih uči, pa ko mu bo raznesla v roki, kako boš potem gledal na petarde? V tujini sploh ne pokajo več, ker je PRIMITIVNO metati petarde.


Ti pa nič kaj ne hodiš v tujino, ne? Tako kot v tujini ne pijejo, samo ležijo sredi ulic za prazen nič, ne? :) Ko človek gre malo v tujino, komaj vidi, kako skrajna država smo mi.

To, da ti nekdo vrže pod nogo, pač spada med neprimerno obnašanje in ga kot takšnega kaznuješ. Ne pa da sprejmeš zakon, da kaznuješ vsakega, ki vrže petardo, ne glede na okoliščine, kjer jo je vrgel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

Meizu ::

Furbo je izjavil:

Ja saj dobre stare strašilne pištole se še vedno lahko kupi verjetno? Precej bolj varna zadeva.


Pa še to je prepovedano. Vsaj zgleda tako. Kakšna dva leta, tri nazaj, sem pokal naokoli s signalno pištolo, ker mi je pač zmanjkalo signalnih raket, mi je pa ostalo za še kakšen nabojnik tistih patrončkov. Pa jst to pokam, ko pride patrulja do mene in me ošteje, da je to prepovedano in ali se zavedam, da sem v prekršku. Seveda sm se takoj vrgel v mono (ampak res, mislil sem, da restrikcija velja samo za petarde, torej pirotehnična sredstva, katerih glavni učinek je pok), na kar so policaji hvalabogu nasedli in me zaznamovali le z opozorilom.

Od takrat naprej sploh dvomim, da bom še kdaj kupil kakšno pirotehnično sredstvo, razen par signalnih raket, saj s tem res ničemer ne škoduješ.

Pa ena globoka, za razmislek - ko tako veselo nabijate, kako so petarde nevarne - ali ste že kdaj pomislili na defekt pri kakšni prasketajoči raketi, ki mimogrede zleti proti kakšnemu skednju?

koyotee ::

ma bogi ste vi blokovci, kdo te pa sili, da živiš na tako gosto poseljenem območju? Kdo bo pa orožje prepovedal, cerkvene zvonove, kurbe, vedeževalce...?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

KoMar- ::

Eno stvar naenkrat. Petarde so dober začetek.

koyotee ::

haha, ja, petarde so naš največji problem. Takoj za tem pa ciganska naselja.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tarzan ::

Kdor bi rad petarde, naj sam sebe drafta za v Afganistan. Ali pa Iran, mogoče bojo rabili Američani kmalu jurišnike.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711664 (8030) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476767 (4418) scipascapa
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926142 (21384) jest10

Več podobnih tem