» »

Ubuntu 13.10 (Saucy Salamander)

Ubuntu 13.10 (Saucy Salamander)

čuhalev ::

Ustvarjam, ker za to različico še ni teme.

Ne vem, kaj se gre Ubuntu, ampak na isti strojni opremi mi dela manj stvari kot na 9.04 in na 12.04.
* Tipka Fn-F5 za Wifi/Bluetooth ne prime.
* Zgodi se, da po nekem času Indicator Applet za Network ne odpre menija.
* Compiz Wall Desktop se ne odziva.
* Firefox in Flash požreta skoraj ves ram, imam 4GB.
* Network Manager od Ubuntu različice 13.04 še vedno nujno zahteva certifikate za EAP-TTLS. (Napaka je znana in je bila popravljena cirka sedem dni nazaj na upstreamu - Redhat.)
* OSD se ob spremembi osvetlitve, glasnosti ne prikaže.

Če se mi bo dalo zezati s težavami, objavim rešitev ali pa napišem, da sem pobegnil na drug sistem. >:D

black ice ::

Ravno sem naložil SS na USB in ga nameravam preizkusiti. Povej kateri model in znamko prenosnika imaš.

Edit: Do sedaj sem uporabljal 12.04, brez večjih težav, malo sem se zajebaval z glasnim CPU ventilatorjem, kar sem rešil z namestitvijo Jupiterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Aston_11 ::

Meni tudi ne dela. Je bilo celo obdobje, ko je lepo delal - pred izidom, od tedaj dalje mi meče ven obvestila o sesutjih in je bil popolnoma neuporaben. Ponovno sem poskusil prejšnji teden - isto, niso zrihtali nič. Sem šel nazaj na 13.04.

dolenc ::

Tudi jaz opažam težave, en kup sesutij, mišu se občasno strga itd... En kup malih napakic(ki se na srečo s pomočjo komunitija odpravijo).

Vsakič rečem ,da bom dober čas počakal preden upgrejdam, pa zmer tkoj kliknem ko pride :D

black ice ::

Verzija SS se mi zdi občutno hitrejša kot PP. Zaenkrat sem jo preizkusil zgolj na USB ključku, bom videl kako bo ko namestim vse potrebne programe in nastavim daemone. Težav v tem kratkem času testiranja nisem zasledil, miška se mi zdi še bolj odzivna kot na PP.

čuhalev ::

Imam Thinkpad x61. Na hitrost delovanja nisem toliko pozoren kot na samo sposobnost delovanja.

lopov ::

Hoj!

Ravno danes sem naredil nadgradnjo 13.04 na 13.10 in imam kar nekaj problemov.

* imam Apple tipkovnico (na žico z numeričnim delom) in jo kot tako prepozna, tako da funkcijske tipke (F1 ...) ne delajo in se obnašajo kot "multimedijske". Kakšna ideja, kako jo spremeniti v "navadno" tipkovnico? S 13.04 tega problema nisem imel. Problem je ker ne znam/morem preklopiti v konzolo kadar mi zariba v grafičnem delu, pa mc je neuporaben (F3, F10 --> ne dela) ...

* med nadgradnjo (preko software update) je "nekaj" zaciklalo in sem računalo resetiral ter nato dokončal preko terminala. V ubuntu sejo me ne prijavi, v xfce prijavi a imajo okna nekaj anomalij, edina seja ki dela brez problemov (ali pa jih dosedaj še nisem našel) je Cinnamon. Se mi pa povsod sesuvajo indikatorji, sploh weather-indicator ne preživi nikjer. Vajen sem dela z Unity tako da bom vesel vsakega namiga kako se lotiti ugotavljanja in odpravljanja težav, zakaj Ubuntu seja ne deluje

Thx,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Aston_11 ::

Daj si ga na ključk in naredi svežo inštalacijo. Mene vseskozi zafrkava grafika, če dam upgrade.

lopov ::

Hm, pomoje mi "nekaj manjka", ker ni povsod enako -- firefox in thunar lepo prikažeta menuje, gnome terminal pa zgleda takole:



Pri prijavi v ubuntu sejo pa se na hitro prikaže "unable to load ..." a ne uspem videti kdo&kaj. V kateri logi bi pogledal? Dmesg ne vrne nič pametnega :(

Glede tipkovnice sem našel tole: http://askubuntu.com/questions/360696/k...
Moram pa še sprobat :)

Zvezdica27 ::

if it ain't broken, don't fix it (don't upgrade).

Žal... ubuntu svet... ne nadgrajujte, če vse dela, mislim, le zakaj. delaj, šilaj, uživaj... al ipa ponovno nalagaj.

zz

gensi ::

lopov je izjavil:

Hoj!

Ravno danes sem naredil nadgradnjo 13.04 na 13.10 in imam kar nekaj problemov.
b.


Naredi svežo instalacijo - za reševanje problemov boš zagotovo izgubil več časa...

lopov ::

Mah ... Mam čas & potrpežljivost, pa mal zaupanja v vesolje da se bo zadeva z grafiko uredila :)))

Aston_11 ::

Meni je pri vsakem upgradu zafrkavala grafika - resolucija. Sem obrnil splet, na koncu pa je bila najboljša možnost sveža inštalacija, obvezen obkljuk formatiranja particije, na katerem je / in potem je delalo vse out of the box. Kot kaže, ga nekaj zmede, če se naredi drugače. 13.10 pa ima itak še druge probleme, ki jih morajo zrihtati.

trnvpeti ::

ubuntu gre po poti win

dolenc ::

No men so vse poštelal in kar je najboljše, predvajanje southparka mi je prej malo hecno delalo, če sem povečeval/pomanjševal okno se mu je včasih strgalo, zdej pa lepo dela. Še mal pa bo OS na nivoju XPjev :D

Aston_11 ::

Po šminki ne bo nikoli dohitel xp-jev ali zmede v w8.

b3D_950 ::

Nameščen na 4 računalnikih pa dela na vseh brez problemov.
Je pa res, da imajo vsi grafično od intla, razen enega.

Če gledaš uradno podprte ubuntu prenosnike je več ali manj celoten hardware od intla:

https://www.system76.com/laptops/model/...
http://zareason.com/shop/Strata-7440.ht...
http://www.muktware.com/2013/11/ubuntu-...
http://www.dell.com/uk/business/p/xps-1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

trnvpeti ::

darted dostavijo v slo?

b3D_950 ::

trnvpeti je izjavil:

darted dostavijo v slo?



Nope.

System76: We don't currently ship to Slovenia. We are always working hard to expand the number of countries we ship to.

ramiz?! ::

Js sm si tut naložu na laptop in dela super ... noben težav in sem zelo zadovoljen...
Never regret anything, there's always a reason things happen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 13.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7022012 (16308) popster
»

pc pretvorna kartica IDE-SATA ne dela...

Oddelek: Strojna oprema
121786 (1615) matrix2
»

UBUNTU problem pri nameščanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
11887 (722) DKirbi
»

Kubuntu - nekaj težav in vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
121008 (821) PacificBlue
»

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Oddelek: Operacijski sistemi
455399 (3341) b3D_950

Več podobnih tem