» »

pc pretvorna kartica IDE-SATA ne dela...

pc pretvorna kartica IDE-SATA ne dela...

matrix2 ::

zadeva je takšna, ker za diske priključkov vedno zmanjka, sem šel v nakup razširitvene kartice IDE ter 2×SATA. Zadevo sem strojno in softwarsko usposobil, prilkučil diske. Rezultati pa so porazni tako IDE ATA kot SATA delujeta z 50% hitrostjo. Slike JPG komaj kaj odpirata, da o filmih DIVX, ali nemogoče sanje BR-rips sploh ne govorim. Dva diska SATA imam pa na mamici, ki pa delujeta normalno brez zatikanja tudi pri 1920×1080.

Hayabusa ::

Hdtach/HD Tune bench, koliko je prenosa na teh diskih ?
Katero razširitveno kartico in diska imaš na njej ?

jebiveter2 ::

shared bus in PIO mode

matrix2 ::

jebiveter2 je izjavil:

shared bus in PIO mode


samo kje najt ta PIO pri W7, sem nekaj iskal pri nadzoru strojne opreme, kot je bilo v starih časih pri XP pa ni nikjer zasledit??

Hayabusa ::

Start, rum, devmgmt.msc -> ide/atapi.

Lahko tudi poženeš kak bench (hdtune/hdtach) ali kopiraš fajle v Total Commanderju ter vidiš, če gredo hitrosti do max 3 mb/s, potem dela disk v pio načinu.
Preveri da ni sata kabel preveč zvit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jebiveter2 ::

matrix2 je izjavil:

jebiveter2 je izjavil:

shared bus in PIO mode


samo kje najt ta PIO pri W7, sem nekaj iskal pri nadzoru strojne opreme, kot je bilo v starih časih pri XP pa ni nikjer zasledit??


Za hec probaj s live ubuntujem, če ti vrže isto napako. Imaš že v njem interni hdd test afaik

matrix2 ::

tale kartica je VIA VT6421 RAID controler...

matrix2 ::

sem ugotovil da tako IDE ATA kot SATA delata z enako hitrostjo okoli 3MB/s, napake ni nikjer zaznalo. Torej ali je tale kartica sploh prava kupil sem jo na bolhi. Tale RAID mi nekam smrdi, nisem vedel da bo za RAID polja. Rekel je da je obična razširitvena?!?!

jebiveter2 ::

raid je po potrebi, itak je softwareski

3mb je pio mode.

Driverje rabiš probably.

MrStein ::

jebiveter2 je izjavil:


Za hec probaj s live ubuntujem, če ti vrže isto napako. Imaš že v njem interni hdd test afaik

... ki pa ne deluje. Vsaj ne na verzijah 12.10, 13.04 in 13.10. V 12.04 deluje (poženi "Disk Utility")

S čim si testiral prenos?
Koliko je med tem CPU obremenjen?

To imaš PCI kartico?
Ker gre za starino...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Tudi v 13.10 deluje (tu se požene "Disks", pa potem ikona "zobnik" za Benchmark)

Windows 7 in 8 imata gonilnik že vgrajen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

matrix2 ::

MrStein je izjavil:

jebiveter2 je izjavil:


Za hec probaj s live ubuntujem, če ti vrže isto napako. Imaš že v njem interni hdd test afaik

... ki pa ne deluje. Vsaj ne na verzijah 12.10, 13.04 in 13.10. V 12.04 deluje (poženi "Disk Utility")

S čim si testiral prenos?
Koliko je med tem CPU obremenjen?

To imaš PCI kartico?
Ker gre za starino...


to je kartica PCI, res že malo v letih ker je še SATA 1. Merim z HD tune, ugotovil sem tudi da mi tudi drugi disk SATA ne gre več kot na pisanje 40/mb, branje 50/mb,to praktično pomeni isto kot dober IDE ATA. Imam pa še enega WD 640gb, ta mi piči preko 100/mb, menda bo res problem v nastavitvah. Nisem še utegnil razdirati kište, edino sistem sem prestavil na hitrejši disk. oz. particijo, pozna se precej, predvsem pri inštalaciji in odpiranju programov. CPU miruje ko testiram diske. Gonilnike za karto je samodejno posodobilo, tako da en faktor odpade.

matrix2 ::

danes sem postavil sistem na novo, zadnja meritev particije C:/ je read 119/mb, write 120/mb. To sem sedaj rešil na bolje, ostaja pa problem kartica kjer imam 1TB disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik > Servis > Deluje Veliko Počasneje > Zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
241560 (1057) jozekuch
»

Upočasnitev pcja ob HDD branju/pisanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
112638 (2432) Dragi
»

PIO mode problem - pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
61342 (1288) ajko
»

DMA/UDMA/PIO

Oddelek: Strojna oprema
81507 (1298) alien-w
»

PIO Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
91245 (1133) TESKAn

Več podobnih tem