» »

Pravno vprasanje elektronski podpis

Pravno vprasanje elektronski podpis

tiran2000 ::

Zanima me ali mora biti sklep (po njihovem obvestilo o neizbranem kandidatu - šolstvo) poslan po elektronski pošti digitalno podpisan? Po pošti obvestila nisem dobil

ZUP pravi, da mora biti sklep podpisan z digitalnim podpisom.

Dobil sem namreč obvestilo (navaden word dokument), ki sploh ni podpisano oz. ni stemplano (napisano je samo ime ) (niti skenirano podpisano in postemplano), kaj šele da bi bilo elektronsko podpisano.

Poleg vsega je poslano preko emaila tretje osebe (verjetno tajnice).

... šlo pa je za javni razpis za delovno mesto javnega usluzbenca, kjer sem močno presegal pogoje razpisa (povabila na razgovor pa sploh nisem dobil) in hkrati za tako specifično mesto, da v SLO skoraj ni kandidatov ki bi dejansko izpolnjeval pogoje za to delovno mesto (8 se nas naj bi prijavilo)...

Vem da lahko dam zahtevo za vpogled o merilih za izbor kandidata in vpogled na podlagi 65.člena zakona o javnih uslužbencih , to bom tudi storil…

vendar zanima me prvo vprašanje ... ali je to,, da dokument očitno ni podpisan dovolj da se sklep zavrže kot nepopolen in da bodo morali ponoviti razpis?

ali bi skeniran dokument veljal v tem primeru, če bi bil poslan po elektronski pošti? preko pooblaščene ali nepooblaščene osebe?

ps. to da je kandidat vnaprej izbran mi je jasno, gre za princip...

St235 ::

Nepravilno vročen (oziroma podpisan)sklep o neizbiri nikakor ne pomeni, da je potrebno ponovit razpis, oziroma da je bil postopek nepravilen. Zgolj se lahko pritožiš, da si dobil neustezen sklep in ti bodo z veseljem izdali ustreznega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

edavki.durs.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
35982868 (7414) Buggy
»

Posiljanje uradnih zadev

Oddelek: Loža
252959 (2121) dunda
»

AJPES-ova alternativna dejstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7626684 (18954)          
»

Zaposlovanje - časovni roki

Oddelek: Loža
111391 (798) SeMiNeSanja
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837302 (33876) dronyx

Več podobnih tem