» »

"Nateg" pri nakupu preko bolhe

"Nateg" pri nakupu preko bolhe

«
1
2

nejodagreat ::

Moj znanec je na bolhi našel oglas za mobilni telefon, ki je zgledal povsem normalno po vseh kriterijih (cena, opis, slike,...). Ko je kontaktiral prodajalca in vprašal za možnost pošiljanja po pošti, je prodajalec zahteval vnaprešnje nakazilo 50€, pod pretvezo da noče pošiljat po pošti, ker ljudje ne prevzemajo paketov in mora sam plačevat poštnino. Na koncu sta se zmenila za 10€ vnaprej, ki jih je kolega poslal po pošti. Od takrat je prodajalec pač izginil oziroma ne odgovarja na mail....

On se je že sprijaznil da je 10€ vrgel stran in se tud ne misli za ta denar preveč sekirat, zato mene bolj iz radovednosti zanima, kaj lahko v takem primeru narediš? Je kopija pogovorov preko e-maila dovolj za vključitev policije? Ima kdo kakšne izkušnje z podobnim?

Lep pozdrav

RejZoR ::

Mogoče je tolk neumen, da je uporabljal mail od ISP-ja kjer je ime in priimek, preko katerega se najde uporabnika. Čeprav nekako dvomim... Tud ne vem zakaj bi karkoli pošiljal nekam v naprej. Prijavi na Bolho, da tip na tak način goljufa, bojo že oni naprej predal potrebne podatke...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nejodagreat ::

Mail je od siola, ampak tisto XXXXXXXX@users.siol.net, kjer X predstavlja števko.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

no saj na bolhi sigurno imajo kakšen ip, tako da se da na izi izsledit, ampak če je tip pošiljal preko predvidevam svojega SIOL mail accounta..to je pa višek debilizma:))

bluefish ::

Pa res mislita, da se bo Bolha ukvarjala s tem? Kvečjemu mu bodo ukinili račun, postopek na policiji pa bo moral sprožiti kar kupec sam.

blackbfm ::

ja sej policija bo to rihtala naprej, saj sam s podatki nimaš kaj

Mehmed ::

RejZoR je izjavil:

Mogoče je tolk neumen, da je uporabljal mail od ISP-ja kjer je ime in priimek, preko katerega se najde uporabnika.


Zakaj bi ga sploh iskal prek maila? Ce mu je poslal denar po posti verjetno ima naslov...

Aston_11 ::

Sicer obremenjevati državne organe za borih 10 EUR ni ravno biznis, ma vseeno, te nategune je treba ustaviti.

BorutK-73 ::

Če je denar poslal v kuverti in ne preko nakazila, je tudi verjetnost da je poštar vzel denar (se je že dogajalo-celo za manj denarja)

blackbfm ::

10e res ni nek denar, ampak naslednjič bo pa nekoga za 50e, ali pa bo 10 folka za 50e to je pa že nekaj. Naj policija razišče, itak podatki so recimo, mogoče pa že imajo kakšno prijavo pa je to to..

Furbo ::

Je nakazal ali poslal po pošti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nejodagreat ::

Denar je poslal po pošti s priporočeno, do večera lahko več povem, ker mi je nekaj mutil da je čuden naslov itd.

...:TOMI:... ::

Da ni tvoj znanec preveč nučakan in bi želel imeti dostavo v soboto ali kaj takega. Koliko časa je minilo od pošiljanja denarja do sedaj?
Tomi

amacar ::

Če je poslal priporočeno lahko spremlja tracking.

urosz ::

nejodagreat je izjavil:

Denar je poslal po pošti s priporočeno, do večera lahko več povem, ker mi je nekaj mutil da je čuden naslov itd.


in kako bo dokazal, da je v kuverto dal res denar? prodajalec lahko trdi, da je kupec njega hotel nategnit v resnici. ta kupec si je sam kriv zaradi naivnosti. prav mu je.

Glugy ::

Ej jz sm prepričan da je že večkrat tko koga nategnu. Če pa ni pa še bo. K ljudje k kradejo so ponavad požrešni pa ne znajo nehat. Tud če je za male pare naj se ga prjav policiji ker sigurno bo še kkšnga hotu nategnt.

Jerry000 ::

heh nič ne morejo. Sam sem pred 4 leti PSP nabavljal in je nek uporabnik imel ugodno ceno (ampak ni bila nič sumljiva). Bil je prijazen, vse sma se dogovorila nakar sem jaz budalo reku naj mi po pošti pošlje. Plačal sem 120€ se mi zdi, dobil pa neko X škatlo notri pa sprejemnik za wifi (USB) ter 4 sveče da je zadevo malo obtežil. Nato sem šel na policijo, jim dal podatke in vse kar sem vedel o njem, pa mislite da so kaj naredili? Nič...tut rekli so da za take majhne denarje ne bodo iskali, iščejo bolj za velike denarje. Tko da ja...zato pa jaz na bolhi ne kupujem več, rajši malo več plačam in imam novo, legalno pa še vem da sem prvi lastnik

Glugy je izjavil:

Ej jz sm prepričan da je že večkrat tko koga nategnu. Če pa ni pa še bo. K ljudje k kradejo so ponavad požrešni pa ne znajo nehat. Tud če je za male pare naj se ga prjav policiji ker sigurno bo še kkšnga hotu nategnt.



Kot sm napisu...policija ne bo nič naredila za take male denarje. Tut ko sm reku da 120€ zame ni malo, in lahko več ljudi nategne za 120€ kar se pa že pozna...pa ni blo nekega efekta. Pač se slovenskim policajčkom ne da u to spušat. Mormo bit bol previdni pa se u živo dobit z prodajalcem (čeprou te tut tko nategne lahko). Js sm bolho odpisu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

LitralSM ::

Brez skrbi, se tudi za 2 kratnik zneska ne sekirajo. Bos moral v prihodnje identificirat modrega in se pritoziti zoper njega na ustreznem organu. Pomagalo ravno v tvojem primeru ne bo, bo se pa morda v prihodnje kdo zganil.

Jerry000 ::

saj to je to...nevem kok je že reku da je "meja" da se sploh zmigajo. Žal je tko

Alamar ::

Človeška neumnost ne pozna meja, kar lopovčki na bolhi pridoma izkoriščajo. Denar se ne pošilja v kuverti. Tehnične stvari na bolhi se kupuje samo z osebnim prevzemom. Opisov goljufij je nešteto po slo forumih in netu in prav smešno se mi zdi, kako so ljudje še vedno začudeni, da dobijo cegel namesto 500 EUR vrednega telefona v kuverti.

[D]emon ::

Alamar je izjavil:

Denar se ne pošilja v kuverti.


Ti bi lahko ZKP povedala, da je to res. Pa tudi na posti to odsvetujejo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nejodagreat ::

Ja, sem že prej pozabil povedat, "sledenje pošiljke" pravi, da je bil paket vročen, tako da je prodajalec to očitno dobil. Sicer je pa že jasno da je nateg in ne kakšna druga "napaka" ali napaka. Zdaj je sicer nekak ugotovil pravo ime tega prodajalca, ampak za 10€ se je s tem brezveze zajebavat, za policaje pa tudi pravite, da nič ne morejo. No, sej to sem tud pričakoval.

kokos25 ::

Zato pa nas zanima Ime in Priimek, da ga malce obiščemo na domu, a le če imaš neizpodbitne dokaze...Takim je treba na začetku krila prestričt...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

shadeX ::

Mogoče bo tako nategnil 10 folka. 11. mu bo domov prišel izbit zobe..

Ne bo prišel na lahko skozi.

Glugy ::

Zgleda bi mogl met posebi policijo k bi se ukvarjala z malimi tatvinami. Tako kot je posebej Nacionalni preiskovalni urad za velike goljufije bi mogl met enga posebej za male goljufije. Pol pa sam nastavlat predmete pa posnet in sledit tistim k jih bo ukradu pa sam tožt. Pr bolhi pa sam naročat razne predmete pa sledit ipju pa nardit akcijo. Ker to da gre vsak k ma 5 min cajta nategvat je mal too much.

zuz3k ::

kokos25 je izjavil:

Zato pa nas zanima Ime in Priimek, da ga malce obiščemo na domu, a le če imaš neizpodbitne dokaze...Takim je treba na začetku krila prestričt...

+1

ta bo sigurno še naprej nategoval, kar z podatki na net da se mu izogbnemo še ostali
Life is a psychological game.

STU-III ::

shadeX je izjavil:

Mogoče bo tako nategnil 10 folka. 11. mu bo domov prišel izbit zobe..

Ne bo prišel na lahko skozi.


kaj pa, če ne bo vedel, kje je doma? ali pa, če ima ta tat doma pištolo?
Line secured.

dottor ::

Nateguje ljudi za 10€ in se skriva za pištolo... Pol je res pussy.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

dottor je izjavil:

Nateguje ljudi za 10€ in se skriva za pištolo... Pol je res pussy.


mogoče pa preprosto ne izdaja bivališča ane?
Line secured.

dottor ::

Če je bil denar poslan po pošti je mogu dat naslov. Čeprav je dal le poštni predal, se da preverit komu pripada.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

dottor je izjavil:

Če je bil denar poslan po pošti je mogu dat naslov. Čeprav je dal le poštni predal, se da preverit komu pripada.


Ne vem, če izdajajo podateke o strankah.
Line secured.

dottor ::

Če poznaš koga ki dela na pošti lahko "po nesreči" preveri. Ali pa poveš da gre za nateg in zbiraš podatke da lahko predaš primer policiji (v tem primeru bojo verjetno težili da lahko policija pridobi sama te podatke).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

čuhalev ::

Lahko pošlješ priporočeno rdečo (ali s kakršno koli drugo izstopajočo barvo) kuverto in ga počakaš, da dvigne. Beng beng!

dottor ::

Dovolj da veš kje se ta poštni predal nahaja in čakaš. Ne rabiš pošiljat nekih posebnih barvnih kovert, mogoče modro da prej opaziš.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

čuhalev ::

Če vzameš kuverto večjo od A4, potem ga lahko čakaš v bifeju s pogledom na poštni vhod, saj kuverte ne more ,,kar tako nekam dati", da se ta ne bi videla.

No, še dobro, da je šlo zgolj za 10 evrov. Če bi bilo 50, potem je pa to že kar šok.

Kavbojc ::

Pozdravljeni,
Tudi sam sem pred kratkim naletel na prvo negativno izkušnjo na bolhi in me zanima vaše mnenje kaj naj naredim.
Ne gre se za velik znesek a vendar, bi rad vsaj preprečil, da ta oseba mogoče okoli prinese še koga.
Oglas je za Diablo 3 account za samo 15€. sva se lepo po mailu dogovorila, da mu nakažem na bančni račun. Takoj ko sem mu nakazal sem mu poslal potrdilo, na kar se na moje email-e ni več odzval. Sem prek neta izbrskal njegovo tel. številko in ga poklical, na kar je trdil da ni dobil še nič nakazano. Bilo mi je čudno a vendar sem mu verjel, ter šel zadevo vseeno preveriti na banko, kjer so mi izdali potrdilo točno katero uro je imel nakazan denar. Poslal sem mu sms in mi je zatrdil, da zdaj je dobil ja in da mi naslednji dan pošlje podatke ker je na morju. Vse ta zadeva se je vlekla skupaj 1 teden in še malo čez. Danes naj bi prišel z morja vendar se ne javlja in ne odgovarja, zato mi je prekipelo, ker je očitno, da nima namena nič poslati oz. nikoli verjetno ni imel namena. To sem mu tudi napisal in mu zagrozil s prijavo. Sam kaj ko vem da je znesek mali in da tak itak ne bo noben ukrepal.
P.S.:nato se mi je še enkrat javil in zatrjeval, da je imel neke probleme in mi dejal da danes bo, nakar spet ni bilo nič in seveda se mi zopet ne javlja na telefon.
Uporabnik in oglas je pa tale: http://www.bolha.com/racunalnistvo/pc-i...

Upam, da mu nobenega več ne uspe "nategnit", oz. da naleti enkrat na ornk mino.

Hayabusa ::

Ni ravno brihten, ime priimek v emailu, google najde naslov.
Obišči ga osebno.

Janac ::

Pa misliš, da je res tok zelen, da je dal pravi ime, naslov ipd? Verjetno je od ene tretje osebe, ki nima pojma o tem ti rečem.

Hayabusa ::

Na kateri trr si nakazal ?

Pa misliš, da je res tok zelen, da je dal pravi ime, naslov ipd? Verjetno je od ene tretje osebe, ki nima pojma o tem ti rečem.

Potem imamo v igri še pretvarjanje za 3 osebo, kar niso mačje solze.

Janac ::

Če gre za blatenje njegovega dobrega imena, to je kaznivo dejanje zoper čast in dobro ime in lahko ukrepa z zasebno tožbo (policija v takih primerih ne ukrepa)

amacar ::

Glede na to, da je zraven letnica 96 se ne bi čudil, če je kak mulo, so me večkrat hoteli nategniti, ko sem še pred leti runescape račun prodajal.

shadeX ::

Bi bilo lepo če prilimaš njegovo telefonsko sem..

Hayabusa ::

Jo lahko sam najdeš v 5 sekundah.

shadeX ::

Če misliš tole dvomim da je prava. Če ima letnico 1996 je star 17 let in dvomim da je on zapisan v telefonskemu imeniku..

Sicer če jo je OP našel , potem najbrž da je ta prava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Kavbojc ::

Tako je jaz njegovih podatkov ne bom sem dajal, ker je res lahko to kaznivo, a vendar sem ga tudi sam našel preko neta v 5 sek.
Na domu ga tudi ne bom obiskoval, ker se nima smisla za tak znesek tak nizko spuščat, pa čeprav nas včasih z motorji pot vodi tam mimo...bi bil presenečen, da bi se tam par bajkerjov ustavlo :)
v glavnem zdaj upam, da sem naredil toliko, da se vsaj kakšen manj ujame v to "prevaro".

shadeX ::

Zakaj ga ne pokličeš in zagroziš s policijo da se vsaj malo ustraši? Koliko pa je star približno ta tip?

koyotee ::

Pokliči in se pomeni s starši, če le ti niso na istem nivoju...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kavbojc ::

To sem mu že sam ve da se za 15 oni že ne ukvarjajo, zgleda da ima izkušnje :)
Prav isti nasvet mi je tudi kolega dal naj pokličem starše od njega. vendar niti ne vem tel, ker jo ne najdem, pa še zihr nisem zdaj če so to njegovi pravi podatki, ker kolikor sem gledal je pod istim naslovom več stanovalcev in še celo zdravstveni dom. Zgleda, da je to nekakšen blok. Aja tel. je pa zihr prava od njega vsaj to vem.
Na bolhi.com pa kot sem videl, ne bodo storili nič ampak mi samo predlagajo naj ga prijavim na policijo, ker oni ne morejo na noben način ukrepati.

amacar ::

nickname na bolhi ima paprika132, in glede na to, da ima tu ( http://ask.fm/paprika132 ) takšnega je zagotovo ista oseba. Ta ask.fm profil si pa itak samo mulci delajo, tako da sem prepričan da je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Janac ::

amacar je izjavil:

nickname na bolhi ima paprika132, in glede na to, da ima tu (http://ask.fm/paprika132) takšnega je zagotovo ista oseba. Ta ask.fm profil si pa itak samo mulci delajo, tako da sem prepričan da je.

Requested page was not found.

http://www.mojvideo.com/uporabnik/papri...

22 let

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100267 (6001) predi
»

Tip z bolhe lagal o prenosniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8212792 (8581) shadeX
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382235 (25682) budnost
»

Nateg preko bolhe. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9416249 (12152) Blum
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822100 (16981) ratkob65

Več podobnih tem