» »

Nateg preko bolhe

Nateg preko bolhe

marnit ::

Razen če tisti tip ni bilder ali kaka gorila. Malo preveč pozablate, da če je tip resni goljuf se ne boji zakonov oz. te bo sam mahnu ko mu boš reku beseda policija (ki bo potem prišla čez 30 min -tako kot na naši šoli npr.). Osebno bi reku, da s sabo vzameš še koga, ki če ne drugega je vsaj priča dogodku (pa nej ta oseba slika iz avta če pride do konflikta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

Dethbot ::

No fantje a sm vam reku, po uradni poti velja izjava videno-kupljeno... Tko kot sm reku obriši se pod nosom in pozabi... Ker zdele ko to berem me pogreje kako sem jst vrgu čez okn 40k...

Lahko te potolažim samo s tem: Palca ima dva konca prej al slej ga bo udarila druga stran te palce...8-O

O
Drugi pa veste kako ravnati ko se odpraviš v nakup rabljene opreme...

Vem pa tud da med bralci te debate ej sigurno kakšen k**ac, ki je imel tašne podvige in isto nateguje folk...
In upam, da vas bo tudi kdo vas naregnu in da vidte kako je to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dethbot ()

Vanquish ::

Dethbot ne govori videno kupljeno, ker je bila to goljufija s ponarejenim računom. Za goljufijo pa si kazensko odgovoren. Neka bi bilo, da nebi dal računa zraven, bi on težko dokazal kaj je kupoval, bi bila njegova beseda proti prodajalčevi, sedaj pa ima on dokaz, da je pričakoval kaj drugega.

Pokemon1 ::

Glejte fantje.

1.Nimam njegovega naslova al pa telefonske
2.Vse sva se menila preko maila:(
3.Kriminalist mi je sam povedu da ne bom mogel nič dokazati
4.Prstnih odtisov ne moreš vzeti s papirja (rabiš kakšen bolj soliden predmet stene kartonasta škatlja,pa še to prstni odtis ne sme bit delen ampak cel da lahko policaji rečejo to je pa njegov.Preveč tiste forenzike gledate na tv-ju):O
5.Če bi šel dalje na policiji je res da bi imel samo stroške
6.Imam njegov ponarejen račun in na Gambitu zdej delajo na tem da mulca najdejo
7.Imam njegove IP naslove in čase/datume teh naslovov
8.Mulc je star 17-18 let in ni gorila tako da če bi prišlo do fizičnih obračunov bi mali že bil na urgenci
9.SAM SEM SI KRIV KER NISEM OBRISAL KU**čeve TERMALNE PASTE IN POGLEDAL NA PROCESOR KAJ PIŠE GOR!!!
10.Ne bom odnehal dokler ne dobim svojega denarja ali pa procesorja
11.Če mulca ne dobimo bo to 100% še kdaj naredil. ;(

Tako da kdor lahko pomaga nej to tudi stori mail je še zerom isti daniel_senic@hotmail.com in msn adresa ista.

Vesele božične praznike vsem!!!:D
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Keyser Soze ::

Naredi fotorobota.:D

Kje sta se pa dobila??

mojsterleo ::

@Pokemon1 Ponovno bi rad ponovil, da gre v tvojem primeru za t.i. majhno premoženjsko škodo, zato je malo verjetno, da bodo policaji sploh kaj trznili pri tvojem primeru. Še posebej ne zato, ker posel ni bil zavarovan (v takih primerih je tudi v interesu zavarovalnice, da policija najde osumljenca, in se zadeve celo premaknejo).

Tiste fore o prstnih odtisih so pa itak znanstvena fantastika za tvoj primer. To uporabljajo predvsem pri hujših kazenskih zadevah, ne pa pri "kurjih tatovih".

Ker vidim, da imaš res voljo se s tem ubadat, boš verjetno lahko na koncu dosegel le to, da se bo "lopov" znašel kje na kakšni črni listi prodajalcev in ne bo mogel online prodajat robe. Pa še temu se najbrž da izogniti.

-- Leo

Pokemon1 ::

MojsterLeo.. Kdo govori sploh o nadaljevanju pri policiji? Sem že rekel da s policijo ne bom dosegel nič samo stroške bi si naredil. Našel ga bom tako ali pa drugače. To pa da se bo znašel na črni listi pa ne verjamem.

Kyser- dobila sva se na glavni železniški postaji v LJ.Prišel je z vlakom iz smeri Grosuplja ob 13.05. :D
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

DSmidgy ::

A je še mladoleten? Mogoče bi pogovor z njegovimi starši pomagal?

Pokemon1 ::

Po moje bi pomagal pogovor s starši to je tudi moj prvotni namen, če bom dobil naslov.

Kot sem rekel čakam na ponedeljek da vidim kaj bodo rekli v trgovini.
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

cryptozaver ::

ker ko se tat enkrat izmuzne bo storil isto dejanje še enkrat na nekomu drugemu


no ja ...verjetno si mislu na lastno zadoscenje... >:D

Sicer pa socustvujem. Take je treba zj.... Bojim se, da res skor nic ne mores - vsaj uradno ne. Mogoce vsaj ponarejanje listin? Res je samo racun - pa vendar?

Kitty ::

Kako bodo pa na Gambitu vedeli, da je tisti račun bil izstavljen osebi od katere si bil ti nategnjen. Kaj pa če je on od nekoga kupu tak procesor, dobil račun (tako kot ti) in te pozneje nategnil?
Mislim, da tudi oni tvegajo, da ti napadeš njihovo stranko, ki lahko sploh nima nič z vsem skupaj, torej ti po mojem ne bodo dali podatka oz. ti bodo rekli, da ga kao niso "izsledili"...

S tem nisem te hotela demoralizirati, samo opozarjam te, da je to možno.:|

Tic ::

Mene je tut en za durona 1000 naprasku. Proc okrušen :\\
persona civitas ;>

Phoebus ::

Fantje ne zdej metat v isto koš vseh prodajalcev na bolhi! Jaz sem na bolhi kupil že kar nekajkrat in nisem bil nikoli nategnjen, ker

a) vedno pregledam papirje
b) vedno si najprej temeljito ogledam "izdelek"
c) izdelek praktično vedno preverim (preizkusim).

In tako še nikoli nisem bil nategnjen, sem pa že zavrnil nakup.
In tudi jaz sem prodal preko bolhe par stvari in nisem nikogar nategnu.

Glede "napačnega naslova" na navadni pošti pa žal ne more it- če je plačilo po povzetju, MORA imeti poštar pravi naslov pošiljatelja, sicer nima kam nest denarja.

Tako da edino previdnost velja, pa bo vse OK!

Phoebus ::

Pokemon1 I'm on your side, mulca dobit pa mu fejst izbit iz glave take lumparije!

Brane2 ::


Glede "napačnega naslova" na navadni pošti pa žal ne more it- če je plačilo po povzetju, MORA imeti poštar pravi naslov pošiljatelja, sicer nima kam nest denarja.


jaz ti pa pravim, da sem že dobil pošiljko z napačnim naslovom prejemnika. Denar je zanimivo prišel do njega, le pozneje je postal naslov napačen. Poštarji na našem koncu so rekli, da bodo sicer že interno uredili to zadevo, da pa denarja brez tožbe ni za pričakovati.

Ker je šlo za relativno majhno vsoto in vkalkuliran rizik, se takrat v to nisem spuščal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dead_Eye ::

hja, poštarje bi bilo treba vsake tolko malo "za jajca", ker delajo preveč uslug...
The one and only

Pokemon1 ::

Glej Kitty na gambitu majo ziher hranjen podatek kdo je prvotno kupil ta procesor.Ne morejo pa vedeti če je kupec procesorja še zmeraj lastnik(glede na to da je bil proc. kupljen 24.11.2004 ga ima po vsej verjetnosti še zmeraj ta prevarant).To lahko vem samo jaz ker sem mulca videl in bi ga tudi prepoznal, njih ni bilo zraven pri prevzemu.Oni so pri tem mrzli po moje ne bodo mogli narediti nič, mulca pa ne morjo kr poklicat pa vprašat "ej a si ti enga nategnu za ta procesor ka si ga kupu pr nas?"..
Edino kar lahko naredijo je da se grejo posrednika-->in sicer tako da mulota pokličejo na Gambit zaradi garancije,pod razlogom češ da se dogajajo ponarejanja tega garancijskega lista,ko bi pa mulo prišel tja bi bil pa tudi jaz zraven.To po moje ni nobeno kršenje zakonov -- se pravi naslova mi niso dali mulca so pa poklicali zarad preveritve garancije. To je edino legitimno kar lahko naredimo.

Jst pa ponavljam tepu ga ne bom ker bi si s tem nakopal samo še dodatne probleme.Veliko se da doseči samo z zastraševanjem.Kaj pa jst vem kakšna poznanstva ma mulo pa s kakšno mafijo se druži..

Fizični obračun se ne splača.Lahko mu pa kako drugače zagrenim življenje,je veliko načinov;o katerih ne bi sedaj razpravljal.
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Kitty ::

To bi sicer lahko bil način;) ,
upaj le, da on tega tuki gor ne bere...
Vso srečo.

Pokemon1 ::

Hehe maš prov..:\

Če bere pol ziher ne bo hotel pridet v trgovino,tko bom usaj vedu da je ta prav kar mi konec koncev zaenkrat še ne pomaga.Bomo vidli jutr kaj bodo v štacuni rekli.
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Matthew ::

Kaj so rekli?

Pokemon1 ::

Zaenkrat niso še nič rekli sem jim danes poslal 2 e-maila z vprašanjem če je kaj novega oz. kaj so zvedeli, pa se mi niso oglasili nazaj.Pa se mi zdi čudno.

Tako da se verjetno nekaj kuha..(bomo videli če bo kaj dobrega:)) ) Ko bo kaj novega bom napisal na forum.. (zdej so itak prazniki pa se jim verjetno ne da ubadat s tem):|

Bomo jutri vidli če bodo kej sporočili... vas obvestim >:D
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

DominusSLO ::

rad bi samo povedal da s prstnimi odtisi nimate kaj iskat pri nas... osebno sem se o tem prepričal ko so mi vlomili v avto...;((
kot prvo rabijo vsaj 3 cele prste, kar je na procu nemogoče, na listu pa so zginili že zdavnaj...

PS naši policaji so nesposobni tudi za pobiranje vidnih odtisov iz šipe od avtomobila

LP in srečno
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Keyser Soze ::

Ah, krep. NE rabiš treh odtisov. En lep odtis na jedru CPUja ti da dovolj materiala, da najdeš 7 (ali 9 - kratka pamet) unikatnih značilnosti, po katerih potem identificiraš osebo.

cryptozaver ::

Al pa eni res rabjo 3 X 9 (kratkih pameti) = 27 unikatnih znacilnosti >:D

DominusSLO ::

keyser soze: na žalost se motiš... letos poleti so mi pobrali za 250.000SIT audio opreme iz avta... lahko si prepričan da sem imel dolge razprave s kriminalisti... pravijo da nimajo financ za boljše forenzične aparature... Kot sem jih jaz razumel pa 1 sam prst(ne samo blazinica!!!) še zdaleč ni dovolj.. Verjemi da sem imel dobre razloge da sem se o stvareh pozanimal--na zadnji šipi je blo vseh 10 prstou in ne samo en
Ponavljam uno kar kažejo po tv ni za verjet, tudi v zda ni stvar tako eazy, pri nas pa skoraj nemogoče.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Gandalfar ::

dobr to vedt. Beres forume in si delas zapiske kaj vsega ne znajo nasi polcaji, ce bos kdaj hotel kaj taksnega pocet .. :/

Matek ::

Hmmm, tu pa ne razumem ravno zadeve.

Prstni odtis nekega prsta je unikaten. Ja? Torej, s šipe poberemo tisti odtis enega prsta in ga spravimo. Dobimo osumljenca, mu poberemo odtise in pogledamo, če paše kateremu prstu. Kaj je tu problem? A če mamo 3 prste se pa da najt match lažje?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tilen ::

Meni pa recimo nikoli ni bilo jasno glede teh prstnih odtisov. Ce jaz recimo zdaj nekaj ukradem in dobijo moje prstne odtise se od prstov na nogah, kako naj vejo da sem to jaz?

Nikoli nisem dajal prstnih odtisov da bi se potem ti kam zapisali z imenom in priimkom. Ali kako bi naj to potekalo. To mi res ni jasno. Kako me najdejo preko prstnega odtisa? Saj pa policija nima vseh prstnih odtisov slovencev al ne vem prebivalcev SLo da bi pol oni kr vedli kdo je to?

Don't get it.

Glede tistega s kumaricami. A se je vsaj najedo poL? Al so ble kumarice s poteklim rokom na embalaži? ;DD


Lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DominusSLO ::

madmanmato
po pravici povedano se ne spomnim.. ne vem ali je tle problem tehnika al zakonodaja... u glavnem dosti je drugačno kot po tv ;)
definitivno pa so mi ostale v glavi besede kriminalista da rabijo vsaj 3, da si z enim samim odtisom sploh ne morejo pomagat...

tudi pri pobiranju odtisov so primitivni(mogoče največji problem)... razen zelo očitnih odtisov na šipah, drugega niso sploh gledali-npr. kabli, plastika, menjalnik, volan, radio...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Matek ::

Tilen, kar tako ne gre. Ko dobiš kartoteko, ti poberejo tudi prstne odtise in od takrat dalje si v bazi, sicer pa se pogovarjamo tu o dokazovanju. Če jaz tebe obtožim da si mi razbil avto in najdejo na avtu odtise, jih pol lahko tebi vzamejo in je match, ampak kar tako pa seveda ne gre, da bi te našli out of the blue.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tilen ::

Hvala za razlago. To mi nikoli ni bilo jasno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BaRtMaN ::

Če me spomin ne vara, je v Ameriki tako, da ti pri izdaji vozniškega dovoljenja vzamejo tudi prstni odtis kazalca. Tako da imajo v Ameriki veliko bazo (ne)uporabnih odtisov.

BlackHole ::

A niso pri nas tudi nekoč jemali prstnih odtisov, ko si šel prvič po osebno?

Dominus, v čem je potem fora, da niso vzeli prstnih odtisov. Praviš, da bi morali najti vsaj tri, pri tebi so jih pa 10, pa se ni nič zgodilo? Očitno ni fora v tem, da en odtis ni dovolj.:\
LP Marko

Mortir ::

če mene vprašate zakaj 3 vam rečem da verjetno zarad naših nesposobnih sodišč- v vsaki normalni državi je dovolj en prstni odtis, da dokažeš da je bil lastnik na mestu zločina, potem pa še kej za potrditev pa je (kkšn las al pa kej)... 3 prstne odtise ;( to je isto kot če bi hotl da osebno tam pusti

BigWhale ::

No, ne prevec gledat raznih 'forenzicnih' nadaljevank... ;>

gzibret ::

Men so enkrat vlomili v avto in spizdili avtoradio, ključavnica pa je visela dobesedno ob plehu. Kriminalista je zanimala samo serijska številka od radia (za informacijo, ta je vsebovala tudi črko Q, ki pa je vrli kriminalist ni znal napisati. Pisal je ku, kju itd.). Na prstne odtise niti pomislili niso.
Vse je za neki dobr!

Keyser Soze ::

Če je bil lep odtis (BTW, tudi jaz sem že bil s kriminalisti na praktičnem usposabljanju in vem kako to poteka - celo Golja je kazal te stvari) je popolnoma dovolj, da se ti obesi eno kaznivo dejanje. Popolnoma druga zadeva je pa to, ali se kriminalistu da posvečat toliko časa eni tatvini za 250 tisočakov kot pri kakšnem ropu za par milijonov. Razumeš, kje je razlika?

DominusSLO ::

Razlika je da za par milijonov ukrast rabiš rokavice :)))))
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Tody ::

pa tovronjak :D Pred kratkim so spizdili iz ene banke od 27 do 48 mio eurov ne vejo še še šetejejo >:D

mrezna ::

Mene so 2x nategnili oz. samo 1x posteno za 5.000! Torej narocim disk, povem naslov itd...! Poslav mi je pa 400mb namesto 20gb! Ko sem kontaktiral bolho ni blo nic oz. niso hotli naredit nic, tip se ni hotel javt na mobitel.

Vem da je z nek pizde materne!


Potem je bil pa se en primer, ko sva se zmenila za 18.000 za plato ter proc, mi je tipo lepo poslav, vse ok, pazljivo zapakiran itd.. Vendar plata ni delala, poklicem njega, pravimd a bom nazaj poslov, vendar je zavrnil posiljko.

Stanuje pa na:
Mali Lok 36
Loški Potok 1218
Tomaž Kordiš

Pa bi za bencin dal 6.000, torej se mi ne splaca it doL!

Sam je pa res da sem opravil ze 100 nakupov prek bolhe in slo-techa, joker-ja itd... pa sem dozivel tedva natega pa se to bolj na zacetku, zdaj vem da se krajom kot je Maribor izogibam, torej najvecja oddaljenost od mene tok da ga lahk pridem nabit:) oz. tak da ne porabim 5.000 sam za benz, po moznosti v eno smer he he!!--> no jest ne he he:)!

Najbolje bi blo, da ce bi kdo kerga nategnil bi napisal naslov na eno stran in bi folk pocas ze vedel kdo je tist itd...!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrezna ()

Pokemon1 ::

Ok fantje in dekleta.. Z Gambita mi še zmeraj niso sporočili čisto nič. V bistvu mi sploh ne odgovarjajo na moje maile in vprašanja če zadeva sploh kam napreduje..

Kaj nej si potemtakem mislim?8-O Jutri bo nov dan, bomo vidli če bo karkoli novega od njih.Drugega mi ne preostane kod da čakam..
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Cowboy6 ::

veliko sreče ti želim... jst sm tud že opravil nekaj nakupov preko bolhe, še nekaj časa nazaj sem kupil od enega cd rom, pa se mi je mudil in sploh nism sprobu zadeve. mal pa mi je blo sumljivo zakaj vratca niso do konca zaprta. pa je reku tipo da je notr pozabu cd. pridem zvečer domov in me tipo vpraša če zadeva dela. ok si vzamem čas. fuck, ne odpira sploh vratc. ga pokličem nazaj in mu povem kaj je narobe. model pa prijazno reče... pridi k meni da ti vrnem denar. mislim, to ti je poštenost. sem pa tudi za to, da vse te "nategovalce" mal naučimo poštenosti...;((
Tukaj naj bi bil moj podpis.

BlackHole ::

Pa saj vam je čist prav. Jaz nikoli ne bi kupil preko oglasa stare robe tako da mi jo pošlje po pošti, jaz pa njmu že prej plačam po možnosti. Ne rabim slabe izkušnje, da se zavem kako neumno in riskantno je to. Tudi ta primer je tak. Malo ti je načelo ego, pa bo že. Se pač učiš na lastnih napakah. ;)
LP Marko

cryptozaver ::

Nikar prevec ne pricakuj od Gambita. Meni se za reklamacije in povprasevanje niso odgovarjali na maile, kaj sele da bi komu delali uslugo???8-O So preveliki in 'prepomembni'.

Pa se veseli december je tu. :(

Pokemon1 ::

Veš kako BlackHole če hočeš pisat kako smo neumni ker kupujemo rabljene stvari lepo ustvari novo temo in tam piši kako smo neumni.. JA? Ne rabiš nas poniževat al pa govorit o mojem egu ker me ne poznaš.

Tako da če maš pa kej pametnega za povedat al pa kakršn koli pameten nasvet ga pa vsekakor napiši.

Kar se pa Gambita tiče pa ne vem če so vsemočni oz. če nimajo nič od tega..ker so me sami kontaktirali in mi ponudili pomoč,tako da si bodo sami spodkopali kredibilnost in s tem tudi svoje ime.
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Matev ::

Konec koncev lahko prodajalec še vseeno trdi da ni vedel kakšen je procesor in se je zmotil.

Ti si ga pa vzel pregledal se strinjal z ceno in izdelkom in plačal zanj. Videno-kupljeno.

Po mojem bi se ti policaji lahko smejali če bi jih nadlegoval s tem da naj ukrepajo.

Pokemon1 ::

Se pravi kaj hočeš s tem Matev povedat? Da je prav da mali ostane nekaznovan?

Na policiji se mi pa nobeden ni smejal in sem čisto pravno in legalno oddal predlog za pregon te osebe.Lahko bi se pa smejali takim izjavam kot je tvoja.

Kar se tiče tega da mu ne morem dokazati nič je pa res.. sam bo meu mali pač probleme s policijo, staršem pa kaj takega nikoli ni všeč, razen če so tudi oni prevaranti in lopovi.
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Matev ::

se strinjam s tabo
mali prevarant naj jih dobi po gobcu
na žalost je pa tako da jo bo odnesel s celo kožo
to je slabo - vem ja

samo pri kupovanju z roke je to pač tako

Pokemon1 ::

Verjemi mi da ne bom dovolil da ostane na tem. Če se bo zvlekel nekaznovan bo to storil še komu drugemu.Tukaj pridejo na delo Gambitovci ki se pa seveda ne odzivajo na moje maile.Bom počaku po novem letu, ker se itak zdej ne da nobenmu ukvarjat s tem.

Bomo vidli.

FOLK DONES GREM V TUJINO TAKO DA ŽELIM VSEM VESELO PRAZNOVANJE IN VELIKO SREČE V NASLEDNJEM LETU!!

Hvala vsem ki mi pomagate okli te zadeve!
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

dc10 ::

Pokemon1;((

Če si osebno od tipa prevzel robo, bi ga verjetno tudi prepoznal (na fotografiji ali pa osebno na sodišču - če bo prišlo tako daleč), ali pa je mogoče bil še kdo s tabo, da lahko potrdi tvoje navedbe glede napačnega procesorja ???!!!

Če je temu tako, ga brez odlašanja prijavi POLICIJI, 100 % ga bodo izsledili preko IP številk.

Vendar pa pazi, če boš podal krivo prijavo (torej, če si dobil dogovorjeni procesor....) boš sam odgovarjal tako, kot bi navedeni tip, ki te je nat...;)

Vendar pa pazi, da ne boš zamudil 3 mesečnega roka od takrat, ko te je tip ogoljufal !!! Potem boš ga lahko samo še tožil sam, vendar pa ne vem, kako bi ti potem lahko prišel do potrebnih podatkov, ki bo jih policija preko sodišča 100% dobila !!!:\

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100278 (6012) predi
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818741 (13988) francek1
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315341 (11228) shadeX
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822102 (16983) ratkob65
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827116 (24927) galu

Več podobnih tem