» »

Prevare na Bolha.com

Prevare na Bolha.com

1
2
»

Lonsarg ::

Moj brat je dobil namesto 200€ vrednega telefona v pošilki škatlo piškotov, ko se je z enim menu, oddal je prijavo na policijo, kako leto kasneje je celo šel še enkrat neko izjavo dat.

Na njegovo srečo in mojo veliko začudanje, je en mesec nazaj, minilo je že precej več kot eno leto dobil nakazano iz sodišča točno 209€, kakor mu je bil tisti dolžan.

Tudi v Sloveniji se čudeži dogajajo pa kdaj policija kaj naredi, da ti pa tudi ves dnar nazažejo sem pa res presenečen, me zanima, če je to praksa, ali je imal tako ogromno srečo(dotično osebo so policaji rekli da poznajo, ker je bilo že več prijav proti njemu).

Malcolm_Y ::

V osnovi bi rekel, da če te nekdo nategne in greš trmasto vse postopke čez, eventualno dobiš povrnjeno, le da traja res (pre)dolgo. Morda so drugje take reči prej rešene, verjamem pa, da se pri nas ravno tako rešujejo.

Tako da ne bi posploševal v smislu "folk nateguje druge in jim policija nič noče/ne more", mislim, da se prej ali slej vidi, kam je prispel denar in po vseh nalogih, pozivih, poročilih, ipd. pride do (raz)sodbe.

amigo_no1 ::

V Hoferju/Lidlu imajo baje prakso, da prijavijo vsakega tatu, ki ga dobijo, ne glede na znesek.
Bi bilo zanimivo izvedeti, koliko od teh prijav gre naprej.

Iz pogovora z enim policajem sem dobil občutek, da za vrednosti pod 50E se jim ravno ne daj kaj veliko pretegniti (čeprav bi teoretično morali vsako prijavo vzeti resno), ako nisi ravno neka velika živina ali v sorodu s kom na PP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Assass1n ::

Na slo-android forumu je ene pet ljudi nategnila tale tinca iz mb. Zdej imajo podatke od nje, vrjetno se bo razrešlo če ni že vse zapravila.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Machete ::

Tudi če ni, bo rekla, da je zagonila v kazinoju, ker je odvisna od iger na srečo in ne bo nič.
Tako kot se izgovori velika večina dobljenih tatov/goljufov.

-ninja-91- ::

tudi če ni denarja, a ni tko da se v tem primeru pač par zadev zarubi?

Machete ::

Verjemi da takim tičem lahko zarubijo samo plombe v gobcu ;)

Kamran ::

Živjo,

Moje izkušnje z bolho so bile pa negativne predvsem v nepoznavanju pravil licitiranja (začetna vs. pridržana cena) s strani licitatorjev. 16 primerov neresnih strank sem imel, vendar je sedaj bolha.com prav prikladno poklecnila in pridržano ceno ukinila. ;(
Seveda se s tem ne bo nič spremenilo, ker folk bo še zmeraj dajal ponudbe, ko bo pa oglas potekel in boš z njimi stopal v stik, pa ne duha in ne sluha.

Dobro, da obstaja še Diler.si kot neka alternativa, čeprav bolha verjetno eBay nikoli ne bo postala.
Zaenkrat pa sam nisem bil (še) ogoljufan, kot tudi ni moj namen druge okoli prinašati, vendar sem pa imel v enem primeru izgubo 7 EUR približno. :O

Kunte ::

Jaz sem mel kar srečo , ker poštar denarja ni predal naslovniku in ga je zadržal. Danes sem bil na pošti in mi je uslužbenka povedala ,da je denar želela dvigniti vendar ji ga niso dali, popoldne pa sem bil na policiji in jm povedal ,da denar ni izplačan in ,da na pošti potrebujejo uradni dokument ,da denar zadržijo.Policist mi je obljubil da bo do jutri na pošto faksiral ta dokument.Kako se bo odvijalo naprej pa nisem vprašal. Vsaj denar ni šel za mamila ali kaj drugega.
LP Kunte

Kovalchuk ::

Še jest bi nekaj vprašal.

S kolegom gledava za en traktor. In je kolega najdu na bolhi recimo sledečega. No, in je poslal tipu e-mail, kako in kaj, in je dobil odgovor od Petra Jones-a iz Europe Trade Machinery (kao Sales Manager). V angleščini. Anglež na bolhi? Okej, malo čudno, ampak možno. No, ta uporabnik prodaja več traktorjev, ki so več ali manj isti na prej omenjeni povezavi. Kar je še malo bolj sumljivo pa je, da ti oglasi vsako dopoldne izginejo in se okrog 18.30 spet prikažejo. Pod drugim uporabniškim imenom, ki je tudi iz drugega kraja. Danes je očitno iz Ljubljane, včeraj je bil iz 8273 Leskovec pri Krškem?!?!?

Kaj menite? Kaj bi lahko bilo zadaj?

Sicer pa pravkar pišem en mejl, da jih na široko vprašam o vseh detajlih nakupa. Predvsem plačilo me zanima, ker ne mislim kar dat iz rok par tavžnt evrčkov.

Assass1n ::

Nateg, a ti ni nič sumljivo :) , greš pogledat, prepisat, plačat drugač ne gre to.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Brias ::

Kovalchuk je izjavil:

Še jest bi nekaj vprašal.

S kolegom gledava za en traktor. In je kolega najdu na bolhi recimo sledečega. No, in je poslal tipu e-mail, kako in kaj, in je dobil odgovor od Petra Jones-a iz Europe Trade Machinery (kao Sales Manager). V angleščini. Anglež na bolhi? Okej, malo čudno, ampak možno. No, ta uporabnik prodaja več traktorjev, ki so več ali manj isti na prej omenjeni povezavi. Kar je še malo bolj sumljivo pa je, da ti oglasi vsako dopoldne izginejo in se okrog 18.30 spet prikažejo. Pod drugim uporabniškim imenom, ki je tudi iz drugega kraja. Danes je očitno iz Ljubljane, včeraj je bil iz 8273 Leskovec pri Krškem?!?!?

Kaj menite? Kaj bi lahko bilo zadaj?

Sicer pa pravkar pišem en mejl, da jih na široko vprašam o vseh detajlih nakupa. Predvsem plačilo me zanima, ker ne mislim kar dat iz rok par tavžnt evrčkov.




Kupim ta bager? Da ali ne? Pravilno svetujte in osvojite nagrado!

20.09.2012

Projekt Varni na internetu aktivno deluje že skoraj 2 leti. Naše objave in nasvete spremlja čedalje več spletnih uporabnikov. No, pa smo vas v tem času kaj naučili? Bi morda znali že sami prepoznati prevaro? Je kaj detektiva v vas?

Recimo da se je pri vas oglasil prijatelj, ki kupuje bager. Na bolhi je videl oglas z zelo ugodno ponudbo, kontaktiral je prodajalca, ta mu je povedal, da ima sedež v Veliki Britaniji, da že več let prodaja gradbene stroje po vsej Evropi in da ima zelo velik ugled med kupci.



Njegova spletna stran se nahaja na naslovu http://www.europe-machinery-trade.com.





Nakup stroja je možen zgolj ob predhodnem plačilu celotnega zneska na bančni račun v Veliko Britanijo.

Zdaj ste pa vi na vrsti. Ali bi prijatelju priporočili nakup pri tem podjetju, ali bi ga raje posvarili, naj bager raje kupi kje drugje? Kaj vas je napeljalo k takemu zaključku?

Na naslov info@varninainternetu.si pošljite vašo odločitev - "Kupi, ponudba je super!" ali "Raje še malo premisli, to se mi zdi sumljivo!" s kratko obrazložitvijo, zakaj ste tako svetovali prijatelju. 10 najboljših oz. najbolj natančnih odgovorov bomo nagradili z majčko "Nisem osel na spletu!" Če se bo izkazalo, da je več odgovorov zelo utemeljenih, bomo z veseljem podelili še kakšno nagrado več!

Za premislek in odločitev imate čas do torka, 25. septembra, do 20. ure.

Pa še čisto majhen nasvet: javne podatke o neki domeni lahko najdete npr. na strani http://networking.ringofsaturn.com/Tool.... V veliko pomoč pri presoji bo tudi članek 5 znakov za alarm, ko kupujete na spletu.

Pravila sodelovanja v nagradni igri "Pravilno svetujte in osvojite nagrado!"


[odstranjen promo link]

Zgodovina sprememb…

Kovalchuk ::

Hvala Brias, se mi je zdelo sumljivo. Na Whois sem pa tudi sam najprej pogledal. Stran je stara 2 meseca, tko da ja... nateg :)

kixs ::

Javi se na bolho... navadno ukrepajo.

lp

Kovalchuk ::

kixs je izjavil:

Javi se na bolho... navadno ukrepajo.

lp


Sem jim sporočil.

Anney ::

Francka Stroj (bee6456melove@yahoo.com)

14:02 (Pred 36 min)

Za meni
Jaz sem res zanima vaš mobilni telefon in sem se bo, da vam ponudimo 40eur za to, vkljucno s ceno ladijskega prometa z njim `s cilj po slovenskem poštnem uradu. Dovolite mi, da vem, ce sprejmeš mojo ponudbo in mi pošljete vaš bancni racun informacij, da lahko naredim za placilo prenos jutri, tako da, ko boste prejeli moje placilo boste šli in poslati paket okolici it `s.

Cakam na vaš odgovor.

Hvala.


Optimist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

Hocem, da pakete, ki se pošljejo v mojo prijateljico, ki bo kmalu praznuje svoj ??rojstni dan. Oba sva tu živijo in delajo v Sloveniji, vendar v zadnjem casu, je bila poslana v Nigerijo za kmetijske projekt in želim, da pošljete fotoaparat z njo neposredno iz Slovenije, tako da bi bilo presenecenje paket za njo. Bom kar placilni prevoz od tukaj, v Londonu, tako da mi pošljete vaš bancni racun informacije, kot so:

Ime
ime banke
Številka racuna (IBAN)

Tu je naslov za dostavo:

Ime: Daniel Olawoyin
Naslov: Shop 102, Adamasingba Complex
Država: Oyo
Mesto: Ibadan
Poštna številka: 23402

Bom placilne prenos takoj, ko se mi pošljete vaš bancni racun zgoraj navedene podatke in po tem, ko prejmem potrdila o placilu boste šli, in poslati paket brez odlašanja.



Kam prijaviti v takem primeru?

Machete ::

v delete folder

dwinxp ::

Hehe

Tak mail sem tudi sam dobil, da bi radi prenosnik za hčerko v nigeriji :D Sm bil samo itaaak :D

RejZoR ::

Nakup stroja je možen zgolj ob predhodnem plačilu celotnega zneska na bančni račun v Veliko Britanijo.


Če folku ne klikne ob takih vrsticah pol pa res ne vem kdaj jim bo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Anney ::

Jaz ga malo hecam zdaj, imajo pa voljo, moram priznati :)

ripmork ::

Jaz ga malo hecam zdaj, imajo pa voljo, moram priznati :)

scammerji znajo imeti ogromno volje... hillarity ensues.

tule gor je precej dobrih (in resničnih)zgodb.
nategovanje nategunov, so to speak.
419 eater

Anney ::

Jih mora pa bit ogromno, sta mi dva v parih urah pisala, al pa je bil isti z drugim mailom.

Kunte ::

Včerj sem dobil vabilo na obravnavo o goljufiji. Obdolženec je pa neki Uroš Pfajfar.
LP Kunte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kunte ()

stock ::

Mal premal podatkou da bi se lahko šli kakšno debato a.

first_line ::

Kunte je izjavil:

Včerj sem dobil vabilo na obravnavo o goljufiji. Obdolženec je pa neki Uroš Pfajfar.


Pojdi in pričaj (le naj te ne zavede tisto povračilo potnih stroškov, komi za sendvič dobiš). Naj ga scvrejo prasca.

kmetek ::

kdo pa je on?

St235 ::

Kunte je izjavil:

Včerj sem dobil vabilo na obravnavo o goljufiji. Obdolženec je pa neki Uroš Pfajfar.


Lepo slišat da se stvari premikajo. To si dobil že vabilo na sodišče, ali na policijo/tožilstvo? Poročaj kakšen bo rezultat.

Kunte ::

St235 je izjavil:

Kunte je izjavil:

Včerj sem dobil vabilo na obravnavo o goljufiji. Obdolženec je pa neki Uroš Pfajfar.


Lepo slišat da se stvari premikajo. To si dobil že vabilo na sodišče, ali na policijo/tožilstvo? Poročaj kakšen bo rezultat.


Vabilo oškodovancu na glavno obravnavo.
Bom sporočil kako se bo razpletlo.
LP Kunte

Brias ::

tole je ... prepoceni tudi za recesijske case .... he he he

http://www.bolha.com/uporabnik/polonca8...

Von Schweikert VR-5 referenčni zvočnik in nizkotonec VR-S1
1.100,00 €


TANNOY Arden HPD 385A Dual Koncentrični stereo zvočniki Vgrajeni zvočniki
1.000,00 €

Osupljiva Akustika Robson Regis Hi End British Audiophile zvočniki,
750,00 €

SONY WEGA PDM 4210 m plazma TV MBD XBR950
800,00 €

Komplet 3 MSC1 Črna Thiel Knjižna polica zvočniki
1.500,00 €

Rogers LS35A Zvočniki-OREH-Near MINT-orig box-uporabo-15 ohm ujema paru 4509AB
900,00 €

KLIPSCH RF-7 II Zvočniki
840,00 €

JBL 375 Drivers.Pair. Z rog lesa mundiwata JBL
890,00 €

Green Mountain avdio kontinuum 3 zvočnike
770,00 €

Bowers & Wilkins B & W zvočniki PM1
830,00 €

Bowers & Wilkins - B & W Nautilus 802 Standlautsprecher
1.200,00 €

Bang & Olufsen Beobision 7 40 HD
890,00 €

AUTHENTIC 2012 CHANEL CAVIAR MAXI 2.55
890,00 €

Lautsprecher Dynaudio Contour S3.4
890,00 €

B+O Bang & Olufsen Beovision 10-46
Izdelek TV z ravnim zaslonom LCD tehnologija slog Velikost zaslona 116, 8 cm (46 palcev) Razmerje stranic 16:9 Ločljivost 1920 x 1080 slikovnih pik 3D
1.050,00 €

B+O Bang & Olufsen Beovision 10-40
850,00 €

B+O Bang & Olufsen BeoVision 7-32 DVD
Izdelek TV z ravnim zaslonom LCD tehnologija slog Velikost zaslona 81, 3 cm (32 palcev) opredelitev HDTV Razmerje stranic 16:9 Ločljivost 720p (HD) Ločljivost
720,00 €

B & W 802 N visoko end zvočniki
1.300,00 €

B&O Beolab3 Bang & Olufsen
700,00 €

B&O Bang & Olufson Beolab 9
1.400,00 €

B&O Bang & Olufsen Beocenter 2 CD/DVD + Beolab 6000
790,00 €

B & O Bang & Olufsen BEOLAB 9 2011
1.100,00 €

Accuphase P800 ojačevalnik, PIA naprava, ÖVP
770,00 €

2012 specializirano za S-Works Stumpjumper HT Sram 29er
840,00 €

2012 Specialized kolesa S-Works Stumpjumper FSR 29er
1.100,00 €

2012 Niner MCR9 29er
560,00 €

2012 GIANT XTC COMPOSITE 29ER
510,00 €

2012 GIANT ANTHEM X 29er
500,00 €

2012 Felt Nine Elite Carbon 29er
610,00 €

2012 Cannondale Scalpel 29er Carbon 1
820,00 €
Vpisano:

2011 Trek Fuel EX8
640,00 €

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

draciel ::

KoMar- ::

draciel ::

Bolha bi morala take uporabnike kar blokirat..

vorantz ::

ja kr na bolhi je pa res težko nrdit novega uporabnika :|

Hayabusa ::

Če je plačal preko poštne nakaznice bodo prodajalca seveda dobili...

Sam hočem vedno videti dejansko sliko izdelka, ta model nima nikjer slik niti objavljene telefonske, a prodaja telefone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jalovec09 ::

Kakšni troli so nekateri !!!

Oglas pogledam, pokličem prodajalca in grem osebno prevzet. Če je prodajalec iz MB jaz pa iz LJ zadeva pa vredna malo potem skenslam oglas.

draciel ::

Kako sovražim oglase kot so taki kot ta Dobil kot darilo (račun januar), vendar ne potrebujem tako močne grafike.

Original zapakirana, nepriklopljena, garancija 2 leti.


A preden kupiš in daš 950€ pa ne misliš na tole , da ne rabiš tako močne grafične. Tukaj so samo dve stvari:

1. Grafična ne deluje kot mora
2. Kupil iz tujine za manj denarja , tukaj prodaja za več

Sam taki oglasi meni dlako postavijo pokonci. (izgovor: ne potrebujem tako močne grafične). Za tak denar pa ja veš kaj kupuješ..

jalovec09 ::

Naivnost nima meja, kdor že to kupi.

ratkob65 ::

draciel je izjavil:

Kako sovražim oglase kot so taki kot ta Dobil kot darilo (račun januar), vendar ne potrebujem tako močne grafike.

Original zapakirana, nepriklopljena, garancija 2 leti.


A preden kupiš in daš 950€ pa ne misliš na tole , da ne rabiš tako močne grafične. Tukaj so samo dve stvari:

1. Grafična ne deluje kot mora
2. Kupil iz tujine za manj denarja , tukaj prodaja za več

Sam taki oglasi meni dlako postavijo pokonci. (izgovor: ne potrebujem tako močne grafične). Za tak denar pa ja veš kaj kupuješ..


Tretja varianta je še Ukradel in tekel
Pri telefonih pa sklenil aneks na mamo, prijatelja, punco - dobil aparat na obroke, ki jih ne bo nikoli odplačal
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100648 (6382) predi
»

Prevaranti

Oddelek: Pomoč in nasveti
273668 (2140) mikhaair
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519585 (7712) MadMen
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818887 (14134) francek1
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315448 (11335) shadeX

Več podobnih tem