» »

Prevaranti na Bolhi

Prevaranti na Bolhi

Davids84 ::

Morm vam povedat da mam tud jest slabe izkušnje z nakupom preko Bolhe,sm že nekaj časa nazaj naročiu gume za avto,videu sm slike in zdele so se mi čisto ureu.Nato sm preko hitre pošte dobiu paket,gume tiste kot na sliki,uredu sm biu zadovoljen samo ni mi šlo v glavo dokaj nizka cena sedaj okoli 100€.Bila je ravno zimska sezona gume pa so bile letne.Nato letos pride čas za menjavo gum,jaz veselo do vulkanizerja on hoče gumo zmontirat na feltno in ugotovi da ima notranjo zarezo ,ki je bila skoraj neopazna in mi reče da je guma zanič in da se jo ne da niti popravit.In po vrhu vsega nisem imeu nobene možnosti saj po dobre pol leta nisem imeu telefonske od modela od katerega sm kupiu gume,saj mi ni niti na pamet padlo da bi bilo lahko kaj narobe z gumami saj sm lajik v teh rečeh in gume so se mi zdele odlične na pogled in sm jih tudi bolje pregledau vendar se je izkazalo da premalo.Obrisau sm se edino lahko pod nosom saj po več kot pol leta nisem imeu nobenega podatka o prodajalcu.

Če kupujete bodite zelo pazljivi,saj nateguni prežijo na vsakem vogalu.
lp

igor0203 ::

mtosev, kdo je pa tebe nabrisu za 210€?

Morfejus1 ::

Ja sej to je tisto na kar on računa. Sicer pa tvoja odločitev.

mtosev ::

En s slotecha me je nategnil sn kupil PS2 poleti 2005 crkno po 6ih dneh poslal nazaj in PS2 vec nisem nikoli videl in tudi tip se mi vec ni oglasal

Zadevo je prijel ker je bla poslana preko povratnice
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

macgajver ::

Od njih ne morem nič dobit, niti potrdila, da sm plačal, vse gre v njihov arhiv

Ti imaš potrdilo ker si prejel paket paketa drugače nemorš prevzet kokr da plačaš vrjetn si tud podpisou ko si prevzel naslov kamor si denar poslau je lažen no potem tudi denarja niso mogl dostavt na ta naslov ta denar nekje je če so ga pa dali kr enmu tipu je to njihov problem ti reci da ti morjo vrnt denar nazaj. Če drugače ne gre tole razloži policistom in naj oni malo po pošti raziščejo se bo takoj denar našel boš videl.

Pa še to ima mogoče ta mulc email od siola ali kakšnega takega ponudnika če ima potem je stvar rešena. Ga imaš koj na pladnu.
tenstan krompir je pa zakon

zdobersek ::

imas cifro njegovega mobitela, kriminalisti lahko od bolhe zahtevajo podatke za njegov profil ...
v glavnem, lahko mu das dobro lekcijo, posebej jo je bo fasal, ce je mladoleten, ali pa vse skupaj ignoriras in mu nehote devas podporo

Zgodovina sprememb…

trdoreh ::

Podpisal sem, nisem pa dobil ničesar drugega razen paketa.
Nimam maila, ker sem ga po telefonu poklical, na Bolhi ga pa ne razkrije dokler mu ne pišeš in seveda on ti more odpisat, ne?!

macgajver ::

Sej preprosta zadeva ti si podpisal ko si sprejel paket nekdo je podpisal ko je sprejel denar če ni je ta denar še vedno na pošti. denarja nemorjo nekomu kr dat če nimajo njegovga naslova ubistvu denar sploh nemore tja pridt. Če ti na pošti rečejo da so denar nekomu dali zahtevej da ti povejo njegov naslov. Zato pa so papirji da se ve kam je kej šlo pa kdo je prevzel če pa nemorjo ugotovit poj pa useen kurc če ni teh papirnatih vojn. Vem prbližn koko nej bi to s pošto deloval ker na šihtu vsak dan pošlem 100 paketou in kdaj tud kej zajebem.

Če misliš vse skupaj pustit na miru raj takoj povej ker bom od tipa naročil en original dvd in ga zjebal do amena.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

mtosev, pa si prijavil policiji? Če imaš povratnico, bi iz tega lahko kaj iztržil.

Morfejus1 ::

če je PS šest dni delal bolj težko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morfejus1 ()

mtosev ::

Ne nisem je reko kak bo poslal pa od tega bo zdaj 2leta kaj bom zdaj naredil?Nic
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Morfejus1 ::

jaz sem pa enkrat prodal tv tuner. Tipu sem ga poslal, ga je prevzel in mi poslal denar, ampak jaz sem šel ravno takrat na morje in denarja nisem dvignil. Ko sem prišel nazaj sem mu poslal mail, naj mi ga pošlje še enkrat in mi ga seveda ni.

edge540 ::

Na srečo še nimam slabih iskušenj. Sem pa bil opozorjen od kolegov da nekateri na Bolhi nateguejo 100 na uro. Zato vse posle nad 50 € opravljam izključno na štiri oči, brez kakšne pošte. Denar, ki ga dobim na roko, vedno točno pregledam, če bi mi kdo hotel podvaliti ponaredke. So far so good:)

trdoreh ::

Evo prevaranta uradno preganjajo!:D Porabil sem pa eno uro svojega dragocenega časa, poročilo je dolgo dve strani!:D

Lp,

xabre ::

Poročaj!

bzp ::

Če kaj pomaga, na danem oglasu se odziva osebek z mailom karsten_light@hotmail.com

OmegaBlue ::

Zanimivo Klikity. Tukaj najde neko stran ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Morfejus1 ::

Upam, da bodo pajkiči pametni in ga bodo zraven zašili še za nelegalno razpečevanje kopij.

Tilen ::


L!ghT - samo govori ceprav ga nihce ne razume prav, ker je �ved (hail). Oh, na� �ved je pa res čisti arijec. On bi moral �ivet dobrih starih 40-ih. Sigurno bi bil hitlerjeva desna roka.
Fant �e sicer ni okusil pravega multyplayer igranja. Ampak zdaj ima ADSL na novo in mu to sploh ne bo problem. Do prvega wara bo ze nared in bo igral kot kaki stari maček (vasj tako on pravi).

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sodjdobe ::

LOL, zj nas pa že švedi nategujejo v Sloveniji >:D 8-O
julio

koyotee ::

nared en msn naslov, kao d si ena bejba, pa se mal pozanimi kje zvi pa to ;;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

'FireSTORM' ::

Enkrat boš odpru in ne bo nič notr. Pričakuješ, da bo poštar nazaj vzel paket, če si ga ti odpru? IMO, pričakuješ narobe.

sem ga že
zalepil nazaj in rekel naj pošlejo kar nazaj
ker ta človek mojega denarja nebo videl
logično da bo nesel
saj bo pošiljatel kril pošiljanje v OBE smeri
isto kot če ga nikoli nebi dvignil...
Those penguins.... They sure aint normal....

Kami ::

Kraj: ok. maribora
Spletna stran: http://www.freewebs.com/r0keri
Poklic: dijak
Zanima me: vojna zgodovina

Silvo ::

Tukaj na ST imamo tudi podobne prevarante.
Pred časom sem prodajal ploščo in ram.
Po dogovoru sem uporabniku tega foruma,poslal stvari preko pošte na njegove stroške.
Načeloma ne pošiljam po pošti,a tokrat sem skrbno zavil,
ter plačal 6€ za poštnino(nakaznico).
Seveda tip ni prevzel paketa,ter se tudi ni več javil na telefon.
Po dveh tednih sem klical z druge številke,pa mi je na hitrio rekel,
da ne rabi več stvari ter me prekinil!!!????
Ko sem paket dobil nazaj sem zopet plačal 6€.
Torej zguba 12€,čas,materijal za zavijanje....
Ni mi ravno za 12€, samo prevarante bi pa ........

Toplo odsvetujem sodelovanje z tem prevarantom!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Torej "naš"uporabnik je:
"malinavc"
Njegove teme: njegove teme
Polno ime:Dejan Ockerl,Spodnji stari grad 52,8270 Krško
Info: ockerl@siol.net
Njegov GSM:031484809

Upam,da sem ali bom z tem komu pomagal.

Lp
Silvo

luky ::

Takšne prevaratnte je potrebno z prve roke v glavo in čao PEPI !!!

dolenc ::

Tip je zavrnu tvoj paket, ni glih prevara, pa tudi ni fer, pač si naletel na nekega kekca...

Mene so do zdej dvakrat nategnil preko bolhe, zmeraj sem dobil denar nazaj. Prvič je šlo za neke rame, po boga in pol mukah, ko se je blo treba z njegovimi starši ment (ki so prav tako deloval nekam čudno). Ko mi je res po kar nekaj časa vrnil denar, jst pa njemu nisem ramov (dobil edo, naročil bh5), sem dobil pošto od njega, da me bo tožil:D, po tem se mu pa le poslal nazaj. Če bi bil kje blizu da bi blo vredno da ga obiščem bi si dal duška :), upam da je naletel na koga, ki ni ostal samo pri besedah...

Drugič je šlo za podobno stvar kot tle, naročil original dobil pa kopijo(že med samim dogovarjanjem mi je bil mal sumljiv). Prijazno sem odpisal, da imam že prakso s tem in, da se mi kej dost ne da ubadat, koker v kratkem ne dobim denarja nazaj, ga prijavim policiji. Denar sem lepo dobil in v izogib morebitni tožbi sem mu takoj poslal cdjke nazaj:D.

Če je kaka taka stvar, pri filmih res malo težje, se že med dogovarjanjem vidi, da nekaj ne štima. Ko dobiš paket, je treba vedno pogledat če je povratni naslov in obdržat tisto kam je šel denar, ker nekam je pa le moral it. Prav tako se, da osebka izsledit preko mobitel številke, sam za to moraš pa že na policijo it. 20eu pa 20, prijavi ga, zgubit nimaš kej, je pa res najbolje, da greš osebno na postajo ne pa preko 113 (ki naj bi bila telefonska za nujne primere). Predolgo pa ne čakat, ker te bo kmalu minilo in si boš rekel.... Sej je samo 20 eu :)

pingec ::

Se strinjam z idejo, da preprosto vsi naročimo nekaj od tegale tipa pa potem ne prevzamemo, bo mel vsaj nekaj stroškov...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Tilen ::

Jaz se ne strnjam. Naslednjič si bo pa nekdo nalašč kaj izmislil in bo nekdo po nepotrebnem nekomu naredil stroške.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matthew ::

Modelu z Bolhe bi bilo res treba soditi še za piratstvo: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/ligenj
Mislim, da te zadeve niso ravno legalne.

VidKo ::

Tip je verjetno računal na to, da ga za tak "relativno" nizek znesek nihče ne bo prijavil. Prav je, da si ga. In upam, da ga bo izučilo.
Sam tudi prodajam/kupujem preko slo-techa in bolhe, pa zaenkrat še nisem imel slabih izkušenj.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

'FireSTORM' ::

@Silvo:
tudi jaz sem enega enkrat tako zajebal
da nisem prevzel paketa
ampak zgodba je bila taka
potreboval sem eno staro kiblo
in jo tudi našel na bolhi(mislim da je bla 400MHz Pentium2)
no tipa kontaktiram
mi jo pošlje iz ljubljane v gornjo radgono
ok, kišta pride, grem na pošto, cena bila taka da me je skoraj kap
ok saj ni zahteval preveč, ampak poštnina je nanesla višji znesek
ok jaz poštarju povem naj to pošlejo kar nazaj
na koncu sem pa itak dobil še malo boljši računalnik brezplačno, le napajalnik je bilo treba kupiti :D
no jaz tipa kličem, mu povem kako in kaj
in seveda tip je vzkipel, tralala hopsasa, ko ga končno pomirim sem mu pa povedal ko bo dobil kiblo nazaj, naj zračuna vse stroške ki jih je mel(z dokazili) in jih poskenira, pošle po mailu in njegov TRR
no tip to res naredi, in sem z tem vred šel na pošto in mu nakazal, nevem več koliko, malo več kot je dejansko vse bilo, da mu poplačam še njegov trud
no in mislim da je bil on toliko fer da je sploh kiblo poslal in jaz da sem mu potem ta denar tudi vrnil
Those penguins.... They sure aint normal....

koyotee ::

Tako se dela ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zcetrt ::

Če si mu res vrnil, potem si ravnal prav. V nasprotnem primeru pa bi vsak upravičeno vzkipel. Poštnine so kar zalogaj.
4.

roli ::

Jaz sem pred kratkim prodal ene video igre (stare konzole kupljene na Madžarskem za 3 jurje vsaka (poslal sem dve delujoči)) za 15€.Se vse zmeniva lepo zavijem grem na pošto in doživim šok - sama poštnina je bila 7€ (za 3kg paket, odkupnina in pazljivo ravnanje (1€))! Ta pošta nateguje vse po vrsti.Seveda je on plačal poštnino ampak denar sem moral pa jaz dat.Drugače bi veliko raje šel preko osebnega prevzema ampak pri nekaterih stvareh to ni mogoče.

Drugače sem sam zadovoljen z prodajo kupec pa upam tudi,čeprav se ni nič oglasil ampak OK.
http://www.r00li.com

Heavy ::

Še moja izkušnja; nedolgo nazaj sem na Bolhi zasledil oglas za GF 7900GS za 130€, kličem človeka, reče da ima še grafično in pa da ima tudi grafično GF 7800GT. Zmenim se za 7900GS da jo 99% kupim in da pokličem čez 4 dni ko nom mojega GF 7600GT prodal. Grafično prodam kličem modela in on hladno reče; žal sem GF 7900GS že prodal, ostal pa je še 7800GT


*Le zakaj pa je od vsega začetka mi omenjal GF 7800GT? Le zakaj?

mat3 ::

Glede poštnin se je najbolje dogovoriti (z normalnimi tipi, resnimi) za nakazilo preko TRR računa. Ali on prej nakaže ali potem ko dobi. Jaz vedno bolj in raje tako delam. Potem je poštnina ugodna, sploh za velike zneske. Pa še preko kake hitre pošte rad pošljem, ker je manj premetavanja in ugodneje. Če pa tip že po e-mailih oz. telefonu ne ve kaj bi in deluje omejeno niti ne sodelujem naprej z njim, saj imaš ob morebitnem pošiljanju lahko velike težave.

Glede nategov pa: Jaz sem enkrat enemu tipu poslal 512 MB SDRAM. Vse sva se lepo dogovorila in zmenila. A glej, čez par dni po odposlanem paketu, ga dobim nazaj kot "zavrnjeno". Čez dva dni, glej srečo, taisti tip prodaja 512 MB DDR ram :D Nič ko ga pokličem z druge številke in naročim ram. Ko pa pride paket ga s sladkim nasmehom zavrnem. Pa sva si bla bot >:D
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

patron ::

tut js kupujem prek bolhe pa stja sam se vedno dogovorim da se s prodajalcem nek dobiva. pa s sabo vedno vzamem kolega k ma mal pod 2m. :) zadevo pregledam, ce lahko jo stestiram, poracunava in grem. zaenkrat me ni še noben nategnu (pomoje zarad kolega - hec)

K0K0 ::

Hydr@ morš vedet da je dost takih k pravjo da bodo uzel potem pa se ne javijo več.

Jest pošiljam samo še z odkupnino. Sicer me ni še noben nategnu sam sm že parkrat čakov po en mesec da sem dobil denar. Ponavad je blo tko da sm dobil nakazano ko so spet nucal kak nov del za kolo.

Pošta pri pošiljanju z odkupnino zaračuna dodatne 4% provizije. Tko da če pošiljate paket v vrednosti 200€ mora kupec plačat 200 € za paket + 5-7€ poštnine + 8€ provizije. Temu se izognete tako da napišete položnico (dobite na pošti). V tem primeru je samo 1% provizije, pa še denar dobite na trr.

lp

Heavy ::

KOKO vem da je veliko takih, ker veliko prodajam preko spleta. Jaz nisem še nobenega nategnu. Pa tudi eni pretiravajo z cenami; jaz naj bi mu moral prodati mojega GF 7600GT star 2 meseca za 60€? Ne hvala, sem ga prodal kolegu od kolega za 110€ pa še do mene ga je prišel iskat.

'FireSTORM' ::

ma ja
dolgo časa nazaj sem prodajal 512MB SDRAM
ko je nov stal okrog še takratnih 21 tisočakov
ok in moja navada, na splet vedno dam malo višjo ceno kot za njo hočem, ker bo vsak skušal shandlat in potem mu spustim na tisto kar dejansko želim
in je on srečen ker me je "shandlal" in jaz ker sem prodal po svoji zamišljeni ceni
ok pa dam na net na bolho za 18k
ok kliče en ata, ja pa levo pa desno pa to je malo predrago
pa mu povem ja novi trenutno stane tolko in tolko, ja pa vem, pa kaj bi lahko šla na 14k? ni šans...17k...ok potem pa ne, hvala in nasvidenje
prov, kliče naslednji in mi ponudi 9-10k!!! 8-O no way, no in ded me nahruli še da sem čez les kr mam tko drago in da nebom nikoli prodal po taki ceni...mu zabijem, moj problem, ne tvoj
no po dveh tednih kličem ateja nazaj, mu povem da mu dam za 15k(kot sem dejansko hotel) no in je vzel, volk sit in koza razcotana :P
Those penguins.... They sure aint normal....

opeter ::

Zakaj pa pošiljate s pomočjo navadne pošte? Saj imamo alternative... GLS, TNT, InterEuropa itn. Vsi po vrsto so dosti, dosti cenejši od naše slovenske pošte. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kami ::

Ne vem če je to res. Ko sem jaz pošiljal paket do 8 kg je bila najcenejša pošta slovenije. DHL, GLS ipd. so meli stvar 1x dražjo

opeter ::

Za 25 Kg-ski paket je bila cena prevoza 9 EUR.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dadooo ::

no sicer je nekaj časa minilo..
zanima me kako si rešil ta problem?0:)

bond007 ::

sama poštnina je bila 7€ (za 3kg paket, odkupnina in pazljivo ravnanje (1€))! Ta pošta nateguje vse po vrsti.


Jst sm za cca 1,5kg težek paket plačal 11€! Zgleda majo zrihtano, da procente od vrednosti dobijo. Nategatorji pač... Res je najboljša varianta, da nakažeš keš v naprej, potem pa kot normalni paket pošlješ... Ko sem isti paket jst pošilju naprej,brez odkupnine, me je stalo nekaj čez 3€.

K0K0 ::

Če pošlješ z odkupnino mora prejemnik doplačat dodatne 4% vrednosti. To naj bi blo zato, ker ti morjo prnest denar na dom. Boljša varianta je da rečeš na pošti da ti dajo obrazec za paket + prazno položnico na katero potem vpišeš svoj trr. V tem primeru plača prejemnik samo 0,7€ oz 1% vrednosti če je nad 70€. Za prejemnika je postopek isti on plača poštarju odkupnino, pošta pa ti potem v roku dveh do treh dni nakaže denar na trr.

mavec ::

Mah, na bolhi je itak vsak drugi DVD originalen... NOT...
Povsod piše original, potem pa ceno pogledaš pa vidiš povsod eno in isto, pri novejših dvdjih pa sploh... Se najde nekaj izjem, samo za take zadeve raje prevzamem osebno, ali pa rečem, naj vsaj par fotk naredi...
Itak pa se da starejše DVDje dobit že po zelo ugodnih cenah...

sidd ::

Jan999: že kaj novega?
no idea for signature
signed
I

trdoreh ::

Pozdravljeni, ne nič novega, sem pa že takrat zadevo predfal policiji, tako da to ni več moj problem.
Upam, da najdejo to baravo!;(( :D

Sem pa dobil novega dobavitelja dvd-jev in vse štima.


Lp, Jan

username ::

Zmenim se za 7900GS da jo 99% kupim in da pokličem čez 4 dni ko nom mojega GF 7600GT prodal. Grafično prodam kličem modela in on hladno reče; žal sem GF 7900GS že prodal, ostal pa je še 7800GT
Ja to pa res ni tak nateg, IMO. Kje je pa on imel zagotovilo, da boš res kupil? Če hočeš kakšno stvar imet, greš takoj kupit.
Jaz bi tudi na njegovem mestu takoj prodal, če bi vmes prišel resen kupec in bi ponudil primeren denar. Če ne pa lahko kot cepec čakaš, kdaj bo kdo res prišel kupit...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311449 (7026) c3p0
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382484 (25931) budnost
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813827 (11247) Blinder
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827241 (25052) galu

Več podobnih tem