» »

DX ni več tako poceni. Alternativa obstaja?

DX ni več tako poceni. Alternativa obstaja?

recikliran ::

Včasih si na DX dobil praktično vse za 5$, danes so cene že skoraj normalne. Pozna kdo kakšno poceni alternativo? Včasih mi sede kupovat cheap kitajsto robo. Kar sem našel preko googla, so konkurenti, ki imajo cene dokaj podobne. Ubistvu ne najdem več nikjer fenomena, kakršen je nekaj let nazaj bil DX. Pozna kdo ali so te časi, ko so kitajci delali zastonj preprosto minili?

JesseP ::

http://www.aliexpress.com/ mogoče?

edit..pozabil da je ponavadi treba več naroči :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JesseP ()

jest10 ::

JesseP je izjavil:

http://www.aliexpress.com/ mogoče?

Raj za natege>:D

jasmin42 ::

A si sprobu?

JesseP ::

Nevem, nimam izkušenj :) sem pa slišal že zgodbice ja :) ampak tut nekaj pozitivnih, tako da..

Če kupim gadget za 2$, mi je vseeno :)

jasmin42 ::

No cene imajo ugodne.

LuGi ::

Ze dolgo ne gledam vec na dx ampak samo se na ebay in aliexpress. Ne mesaj aliexpress z alibabo. Pri ali si zavarovan in kupis lahko tudi en kos

hojnikb ::

ebay... maš zastonj poštnine in ceneje je ponavad od dx...
#brezpodpisa

Blazz ::

ebay... nuff said

LitralSM ::

LuGi je izjavil:

Ze dolgo ne gledam vec na dx ampak samo se na ebay in aliexpress. Ne mesaj aliexpress z alibabo. Pri ali si zavarovan in kupis lahko tudi en kos

This seems confusing.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Aljaz1980 ::

Dx je dober da pogledaš reviewe, potem pa kupiš na ebay-u.

LuGi ::

LitralSM je izjavil:

LuGi je izjavil:

Ze dolgo ne gledam vec na dx ampak samo se na ebay in aliexpress. Ne mesaj aliexpress z alibabo. Pri ali si zavarovan in kupis lahko tudi en kos

This seems confusing.


ali=aliexpress. my bad.

Limona ::

ha na katirem e-bayu se pa splača kupovati? :O
nemški angleški...?

blue ::

ebay.com
ravno danes naročil 10pack micro usb kablov za 5EUR :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

[D]emon ::

blue je izjavil:

ebay.com
ravno danes naročil 10pack micro usb kablov za 5EUR :)


Ki verjetno ne bodo pravilno shieldani al pa kej podobnega. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

einstein :P ::

@demon

Isti k s shieldom ali brez...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

LuGi je izjavil:

Ze dolgo ne gledam vec na dx ampak samo se na ebay in aliexpress. Ne mesaj aliexpress z alibabo. Pri ali si zavarovan in kupis lahko tudi en kos

Si "zavarovan". Izkušnje mnogih kažejo, da dajo večinoma prav prodajalcu in kupec izvisi.

JC Denton ::

Na aliexpress sem naročil že ničkoliko robe, pa še ni bilo nobene težave. Od oblačil, očal, raznih dodatkov za mobilnike, lučke, sončne polnilnike za baterije. Vse je prišlo in tako, kot sem naročil.

koyotee ::

http://dx.com/p/genuine-nokia-ca-101-da... to je najbolj kvaliteten musb kabel za tak denar :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mickey_ ::

Jaz sem nazadnje naročal iz http://www.dhgate.com/ en RFID reader za $20 pa ni bilo nobenih problemov, pa še dosti hitreje je prišlo kot iz DX (v roku 2 tednov - morda nekaj dni več, je bilo doma)

LuGi ::

jest10 je izjavil:

LuGi je izjavil:

Ze dolgo ne gledam vec na dx ampak samo se na ebay in aliexpress. Ne mesaj aliexpress z alibabo. Pri ali si zavarovan in kupis lahko tudi en kos

Si "zavarovan". Izkušnje mnogih kažejo, da dajo večinoma prav prodajalcu in kupec izvisi.


Nisem še izvisel, dobil ze dva disputa (od dveh).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

blue ::

@[D]emon
Pred tem sem kupil enega in dela OK. Kopiranje podatkov, polnjenje...

Itak pa na ebayu nikoli ne pistiš review takoj, ampak počakaš.
Če ne dela rečem naj vrne denar, sicer bom dal bad review..
Do sedaj sem še vedno dobil denar nazaj..

Relanium ::

recikliran je izjavil:

Včasih si na DX dobil praktično vse za 5$, danes so cene že skoraj normalne. Pozna kdo kakšno poceni alternativo? Včasih mi sede kupovat cheap kitajsto robo. Kar sem našel preko googla, so konkurenti, ki imajo cene dokaj podobne. Ubistvu ne najdem več nikjer fenomena, kakršen je nekaj let nazaj bil DX. Pozna kdo ali so te časi, ko so kitajci delali zastonj preprosto minili?

Jebiga, ravno danes poslušal od šefa, ki je bil službeno na kitajskem in je govoril kake so cene tam.
Neizpodbitno dejstvo je, da je tud kitajska postala draga, v nekaterih stvareh še celo dražja od nas. Sicer še imajo rezerve ampak tako je.
Bo vsaj ostali svet začel spet mal delat in ne samo zapravljat hvalabogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

mihec87 ::

[D]emon je izjavil:

blue je izjavil:

ebay.com
ravno danes naročil 10pack micro usb kablov za 5EUR :)


Ki verjetno ne bodo pravilno shieldani al pa kej podobnega. :))


Pa kupi pri nas prepakiranega za parkratnik te cene....:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Dajarra ::

Kakšna je pa kvaliteta recimo polnilcev za telefon itd. iz kitajske?
Tudi sam imam sa Iphone5 v avtu kitajski polnilec za 2 dolarja, samo sem malo skeptičen tu pa tam..da se mi kaj ne skuri :)

jest10 ::

Eni so dobri, drugi ne. Tako kot povsot.

hojnikb ::

jst bi ga odpru pa pogledu kaj je noter ;)
pa prej zmeru napetosti itd..
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Me res zanima kaj lahko zafrknejo pri 12V -> 5V pretvorniku. Mogoče bo edino malo več porabljal.

Rias Gremory ::

To kar je hojnik reku. Pomoje, da bo pri kakšnem poceni napajalcu mankala kakšna dioda za zaščito.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Znida ::

poiščeš na DX kar rabiš, potem za isti artikel pogledaš še na eBayu, največkrat je veliko cenejši na eBayu.

MadMax ::

techfreak :) je izjavil:

Me res zanima kaj lahko zafrknejo pri 12V -> 5V pretvorniku. Mogoče bo edino malo več porabljal.

Da dajo not gol in bos 78L05, potem pa pretvornik deklarirajo kot 500 ali celo 800mA. Seveda laiku to ne pomeni prav nič, in z veseljem zadevo uporablja....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jasmin42 ::

Znida je izjavil:

poiščeš na DX kar rabiš, potem za isti artikel pogledaš še na eBayu, največkrat je veliko cenejši na eBayu.

Veliko stvari sem videl na Aliexp.tudi do 50% ceneje+free shipping,na ebay pa še 14e poštnine

Relanium ::

techfreak :) je izjavil:

Me res zanima kaj lahko zafrknejo pri 12V -> 5V pretvorniku. Mogoče bo edino malo več porabljal.

12 v 5 mogoče ne, so pa že USB hubi z eksternim napajanjem kurili plate računalnikov.

Poleg tega se pa tud vsi njihovi pretvorniki in igračke včasih kar precej grejejo, ni pametno pustit vključene in oditi od bajte IMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

jest10 ::

Rias Gremory je izjavil:

To kar je hojnik reku. Pomoje, da bo pri kakšnem poceni napajalcu mankala kakšna dioda za zaščito.

Eh, to da imajo premajhne razdalje med elementi na VN strani, premajhno razdaljo men VN in NN stranjo, ne uporavljajo Y kondenzatorjev med VN in NN stranjo, zelo slabo glajena izhodna napetost, slab izkoristek, nezmožnost delovanja na deklarirani moči itd.

gregor ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

koyotee ::

to pa je, 500ma/h ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tilen ::

So vsaj pošteni in so napisali, da je charging time 4,5h.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

koyotee ::

V čem je sploh fora indukcijskega polnjenja? Še vedno more bit polnilec priklopljen na elektriko in ko telefon vzameš stran se ne polni več...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Bl komot je.

Znida ::

jasmin42 je izjavil:

Znida je izjavil:

poiščeš na DX kar rabiš, potem za isti artikel pogledaš še na eBayu, največkrat je veliko cenejši na eBayu.

Veliko stvari sem videl na Aliexp.tudi do 50% ceneje+free shipping,na ebay pa še 14e poštnine


A daš kak primer, me res zanima, kaj se da kej kupit na aliexpress.

techfreak :) ::

jest10 je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

To kar je hojnik reku. Pomoje, da bo pri kakšnem poceni napajalcu mankala kakšna dioda za zaščito.

Eh, to da imajo premajhne razdalje med elementi na VN strani, premajhno razdaljo men VN in NN stranjo, ne uporavljajo Y kondenzatorjev med VN in NN stranjo, zelo slabo glajena izhodna napetost, slab izkoristek, nezmožnost delovanja na deklarirani moči itd.

To bi verjel za 230V -> 5V napajalnike, vendar pri 12V -> 5V domnevam da ni nekega tveganja za uporabnika.

jasmin42 ::

Znida je izjavil:

jasmin42 je izjavil:

Znida je izjavil:

poiščeš na DX kar rabiš, potem za isti artikel pogledaš še na eBayu, največkrat je veliko cenejši na eBayu.

Veliko stvari sem videl na Aliexp.tudi do 50% ceneje+free shipping,na ebay pa še 14e poštnine


A daš kak primer, me res zanima, kaj se da kej kupit na aliexpress.

Jaz pa glih vem kaj ti rabiš,ampak mislim da ni dani

libreus ::

Dobre izkušnje - sem večkrat kupoval:

www.miniinthebox.com

d4vid ::

Živjo, mogoče ve kdo kje bi dobil baterijo za eee 4g/701 za 19$ več žal nimam na paypal-u, so pa kjerkoli gledam 22$.

Ali pa če ma kdo dx kupon za 15-20% popusta?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934269 (3621) lolipop2
»

Zaslon za prenosnik za Lenovo - nasvet za Spletni nakup

Oddelek: Kaj kupiti
221572 (1129) Manager
»

Alibaba naročilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6417740 (13160) darkolord
»

paypal - kako nazaj do denarja

Oddelek: Omrežja in internet
295464 (3973) Saintek

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117544 (14196) Tilen

Več podobnih tem