» »

Prevaranti na Bolhi

Prevaranti na Bolhi

««
«
1 / 7
»»

trdoreh ::

Zadeva sploh ni prijetna, zgodi se lahko vsakemu, to je žalostno!

Torej, nekaj sem naročil na Bolhi (ni prvič), vrednost ni velika ampak to sploh nima veze, ker če bi mel preveč denarja, bi ga kam daroval!
Torej odprem paket in valda ne dobim naročene zadeve!?8-O

Zanima me kaj bi vi storili v taki situaciji!?

Lp

Gwanaroth ::

Bi zbral par kolegov, šel do nateguna domov in ga prebutal.
Lights often keep secret hypnosis..

delfinus ::

Najprej poklical, šel na naslov kamor je šel denar in na koncu prijavil policiji.

lp, D.

Michaelosz ::

Gwanaroth ti je ponudil idealno rešitev... Ni boljšega! Verjemi.:D

trdoreh ::

Smesno je to, da sem ze 100x nakazal veliko vec denarja za kaksno stvar, pa nikoli nic! Se dobro, da je bilo 20eu, od sedaj naprej bom bolj pazil. Tipa sem poklical, ko sem se predstavil mi je prekinu! Mislim, da bom kar 113 poklical.

Ej za 20 eu se frajer...mah

Poldi112 ::

Lahko tudi poveš kdo je, tako nam kot bolhi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

marvin42 ::

Prijavi policiji, take zadeve kar dobro rešujejo.
Mostly Harmless

'FireSTORM' ::

zmeraj pred poštarjem odprem
pa če je z švas aparatom zašvasano bom privlekel flex in vrezal paket gor
šele ko vidim in sprobam da zadeva res deluje kot reče prodajalec plačam
če ne pa mu kar vrnem
Those penguins.... They sure aint normal....

BlazP ::

Jaz ne bi kupoval od nekoga, ki ga ne morem poklicati na stacionarno stevilko.

Michaelosz ::

Kaj pa si sploh kupo?

trdoreh ::

Problem je v tem, ker imam samo številko, njegovi podatki so na pošti, morem popoldan do njih (odrezek je vzel poštar, za njihov arhiv al nevem kaj).
To je, ker nisem pričakoval, na hitro plačal in to je to.
Bom pa vsekakor prijavil, tudi če je drobiž!

trdoreh ::

Kupil sem dvd-je ORIGINAL, dobil pa kopije!

Tic ::

zmeraj pred poštarjem odprem

Enkrat boš odpru in ne bo nič notr. Pričakuješ, da bo poštar nazaj vzel paket, če si ga ti odpru? IMO, pričakuješ narobe.
persona civitas ;>

fraising ::

Tko se je men zgodilo, kupil sem ps2 ter nekaj dodatkov od tipa( ze nekaj casa nazaj) blo je v vrednosti 50k, cez nekaj dni dobim paket sicer se mi je zdelo da je vse ok je blo kar nekaj teze, odprem paket pa najdem notri par polhnih plastenk poljnenih z vodo ( res ) ga lepo poklicem na domaci telefon so se oglasili njegovi starsi (na sreco) , zgleda da je biw en mulc in so zatrdli da on sploh nima ps2, in sem pac zahteval denar nazaj ali pa grem na policijo. Nasljendi dan ko sem prisel dam me je sem dobil na posti koverto notri pa denar, zgleda da so rajs poslal kes nazaj kot pa policijo klicat.

trdoreh ::

@Tic, tako kot si napisal!

@skiro, sej mislim, da je tudi v mojem primeru en mulc, kdo pa se bo za 20 eu igral!?
Samo podatke morem dobit, pa bom uredil!

karafeka ::

Če kupujete na bolhi (se pravi v Sloveniji), pa ja menda greste pogledat k prodajalcu v kakem stanju je artikel (oz. če sploh je).
Druga stvar je, če se kaj naročuje iz tujine (recimo ebay). Vendar imajo to na ebayu malo bolje pošlihtano kot pa na bolhi.

fraising ::

ja paypal ftw.

trdoreh ::

Jaz sem iz kp, misliš, da bom šel za par dvd-jev v mb?!

karafeka ::

Jaz bi :).
Kako soboto, v dvoje. Lahko maš lep izlet. Pa še nategno te nihče nebi.

igor0203 ::

Ma Bolha je srednja žalost. Morali bi se zgledovati po eBayu in bi vsak kupec/prodajalec imel feedback. Tako bi vedeli kdo je prevarant in kdo ne.

trdoreh ::

Ja res je, če bi bil tak sistem kot na ebayu bi bilo veliko boljše!

@karafeka, za tak izlet porabim 40 eu al pa še več, pol raje naredim izlet v big bang!;)

Bethrezen ::

res žalost:D jst pogledam iz kje je un k prodaja/kupuje, se nek zmenva in kupm/prodam. če vidm da žvi nek za devetimi gorami, sploh ne gledam oglasa:D

kixs ::

Naceloma do zdaj se nisem imel problemov. Edino nazadnje - prejsni teden - mi je en graficno poslal brez vseh prikljuckov (DVI, 6-pin power adapter, Vivo kabel). Kar mi je poslal potem naknadno. Zato sem potem cakal na to se dodatnih 5 dni (vikend, pa se posta neki cudno ocitno nosi - poslano v petek, dobil pa v torek)

Mogoce sem sam kriv, ker nisem na to posebej opozoril.

Glede na to, karkoli kupujete se pozanimajte tudi o malenkostih - samoumevnost pa naj bo izkljucena!

igor0203 ::

Jaz npr. če kupujem preko bolhe, gledam da je prodajalec iz LJ ali pa da je možnost, da se dobiva v LJ. Po povzetju vzamem samo preko s-t.

kixs ::

V mojem primeru sem razmisljal, da bi se kar zapeljal do Postojne, sam takrat nisem imel casa.

Ceprav bi bilo to veliko bolj pametno. Dobil bi vse prikljucke. Porabil bi 2 uri za voznjo in 5€ za nafto (po stari cesti). Tako pa sem dal 12€ za postnino in se cakal cel teden. 8-O

Drugace pa se tudi sam ravnam po tem, da je kupec cimblizje LJ in da se zmenimo magari na pol poti.

lp

trdoreh ::

Mah jaz ga bom kar prijavil in zahteval 200 eu odškodnine, he he...joke!>:D

p.s. čeprav ni slaba ideja!>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

fraising ::

sm nben dnar ti pa ne da vecjega veselja kt da unga k te nategne gres razlomt :D

;-) ::

Kupil sem dvd-je ORIGINAL, dobil pa kopije!


Prjavi ga natega in piratstva...če si mladoleten pa do njega pa mu zagnjavi tak da bo prvi vdaro-zravn mej 3,4 kolega pa mu kepo gor ofnte.

Drugač pa tud kupujem telefone, dele za komp itd. včasih preko bolhe, sam vedno se dogovorim za prevzem raje kot da imam potem probleme, pa pred njim odprem pogledam itd. Tud če jaz kaj prodavam raje vidim da kupec stvar prej sproba-da mi nima kaj potem težit čez čas da je kaj crknlo.

In ko ste omenli da se lahko to zgodi vsakemu? Ne ne strinjam se enim se to zgodi, drugi so pač pazljivi, tebi se to pač dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

mp5 ::

Jan999: Prijavi prasca, ker verjetno nisi edini, ki ga je nateg....Malo računice ti 20 EUR, pa sosed 20 EUR, pa teta 20 EUR, pa prascu sploh ni treba v službo, ker toliko ljudi nategne. Verjetno veliko ljudi goljufije ne prijavi zaradi manjšega zneska, ampak, ko se začne klobčič razpletati in se najde več oškodovancev, verjemi, da tega ne bo več storil oz. bo začel krasti " na veliko". Prijavi ga policiji, ker se pri teh zadevah skoraj ne da uiti, samo malo volje je potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mp5 ()

trdoreh ::

He he nisem mladoleten!:D
Ja meni se je to zgodilo prvič! Res pa je, da pri večjih vsotah malo bolj pazim!

Bom pa kar 113 poklical, samo me pa res zanima, če se da kej več dobit, mislim več kot sem izgubil???!:D

Tic ::

Saj imaš Denon AVR 2807, kaj ti manjka :))
persona civitas ;>

trdoreh ::

Mam še marsi kaj, samo nevem kaj ma to veze?!

aljazh ::

Če boš prijavil na policijo, je bolje, da se odpraviš na policijsko postajo oz. če si iz Kopra kar h kriminalistom (tista rjava hiša ob morju, pri plaži). Preko 113 ne boš ničesar uredil, kajti tam je le operativno-komunikacijski center. Če bo tisti na drugi strani dobre volje, bo morda k tebi domov poslal kakšnega policista, če ne ti bo pa povedal, da se oglasi na policijski postaji.

trdoreh ::

Res je, prej sem poklical na 113 in policaj na drugi strani mi je povedal, da morem na policijsko postajo. Poklical sem na pošto, ja ta je pa dobra...Ugotovili so, da sploh ni pravilno izpolnjena nakaznica, ime je izmišljeno, kr neki, naslov kr en! Od njih ne morem nič dobit, niti potrdila, da sm plačal, vse gre v njihov arhiv. Res nevem kaj bo rešla policija, imam njegovo lažno ime, en naslov (neve, če je pravi) in njegovo telefonsko (sem preveril, je mobi, torej se tudi tukaj nič ne da). Se bo sploh kaj dalo rešit, da ne grem za brezveze dol!??

opeter ::

Jan999, na kratko: mulc te je dobro nategnil. Ne vem, če boš sploh kaj dosegel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Daj povej nick uporabnika kateri te je nategnil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

McNato ::

In kako bo on prišel do denarja ki si ga poslal na lažen naslov?

Morfejus1 ::

"Res je, prej sem poklical na 113 in policaj na drugi strani mi je povedal, da morem na policijsko postajo. Poklical sem na pošto, ja ta je pa dobra...Ugotovili so, da sploh ni pravilno izpolnjena nakaznica, ime je izmišljeno, kr neki, naslov kr en! Od njih ne morem nič dobit, niti potrdila, da sm plačal, vse gre v njihov arhiv. Res nevem kaj bo rešla policija, imam njegovo lažno ime, en naslov (neve, če je pravi) in njegovo telefonsko (sem preveril, je mobi, torej se tudi tukaj nič ne da). Se bo sploh kaj dalo rešit, da ne grem za brezveze dol!??"

Kako bo pa denar dobil če je naslov izmišljen?

trdoreh ::

Ja ne boš vrjel, da je bilo to tudi moje prvo vprašanje, ko sem poklical na pošto, pa je bil tip tako prijazen (če bi mel avto bi se zapeljal do tam in ga pred vsemi polomu), da mi ni znal razložit!8-O

Evo tukaj je oglas!

Morfejus1 ::

Sam se imel podoben primer, le da mi je tip preko Door to Doora namesto rčaunalnika poslal prazno kišto. Klical takoj na Door to Door in zahteval naj mi vrnejo denar še preden mu ga predajo. In so mi ga. Je pa isto bil izmišljen naslov tako, da sklepam, da je bil povezan z nekom iz Door to Doora, ki mu je denar direkt izročil.

Morfejus1 ::

Če je naslov izmišljen od pošte zahtevaj, naj ti vrne denar, ker ga tako ali tako nima komu predat. V nasprotnem primeru jim zagrozi z tržno inšpekcijo in kazensko ovadbo.

trdoreh ::

@opeter, ja mislim, da imaš prav, samo ti povem, če bi ga dobil v roke!;((

Morfejus1 ::

Gremo tipu vsi po enih 100 cedejev naročit, pa naj jih pošlje, potem pa jih ne prevzamemo. Mu naredimo malo stroškov za pošto.

c3p0 ::

Morda pa goljuf ni razmišljal tako daleč. :D

mtosev ::

Bodi srecen da gre samo za 20e mene je en nategnil za 50k sit :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bond007 ::

Mislim da lahko kriminalisti dobijo ip tega kretena iz bolhe, potem pa pri ISPju zvejo naslov. Vsaj v teoriji je tako. Ampak če je recimo uporabljal kak odprt wireless, potem ta metoda odpade...

Morfejus1 ::

po mojem je tip povezan z poštarjem, ki nosi pošto v tist konc kjer je naslov napisan.

trdoreh ::

Sej to je res ja, lahko se mam za srečnega! Samo veš kako je, ko se en dela norca iz tebe, na vsak način bi mu rad vrnil, ne?!?!
Evo zdej sm poklical na pošto, ko sem omenil odvetnika in tržno inšpekcijo se je tip malo omehčal, je pa vseeno rekel, da ne more nič naredit, ker je denar ze nakazan itd. ;((

Morfejus1 ::

Kam ga je pa nakazal, če je naslov napačen?

trdoreh ::

Naslov je kr en spodni duplek nevem kaj, sem prevril in na tem naslovu ni prijavljene osebe?!?! Mah...
Zdej nevem, če se mi splača to sploh prijavit..?!
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311407 (6984) c3p0
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382429 (25876) budnost
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813823 (11243) Blinder
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827208 (25019) galu

Več podobnih tem