» »

Prevare na Bolha.com

Prevare na Bolha.com

«
1
2

Kunte ::

Zanimajo me vaše izkušnje z nakupom blaga preko Bolha.com. Sam sem že uporabnik bolhe , kar pomnim vendar do danes nisem imel nikakršnih problemov.
Z prodajalko sva se dogovorila prek maila za nakup telefonskega aparata ,ki naj bi ga poslala po pošti z odkupnino, vendar je bilo v paketu namesto aparata le v polivinil zaviti pesek. Ker je paket dvignil sin na pošti in sem sam paket odpru zvečer nisem mogel narediti nič. Kakšen je postopek v takem primeru in ali so kakšne možnosti ,da dobim denar vrnjen. Razmišljam ,da bom zjutraj odšel na pošto previrit kam je bil denar nakazan potem pa na policijo.
LP Kunte

mgermo ::

Najprej kontakt z prodajalcem, kjer zagroziš z prijavo na policijo. Če se ne dogovorita, pa grožnjo uresničiš.

;-) ::

Kaj boš šel preverjat na pošto, saj si dobil svoj odrezek oz. svoj pildek na pošti kjer ti vse lepo piše.

#000000 ::

Kaj pa naj bi dobil razen kar mu piše na paketu ?

Kunte ::

Prodajalki sem poslal mail vendar nekako dvomim ,da bo odgovorila.
Dobil sem samo račun ,pa še ta ni pravi ,kot kaže sin ni vzel pravi račun.
Lahko na pošti zadržijo izplaćilo?
LP Kunte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kunte ()

;-) ::

#000000 je izjavil:

Kaj pa naj bi dobil razen kar mu piše na paketu ?

Če je stvar poslana z plačilom ob povzetju dobiš še taki rumeni listek-nevem kako se imenuje, ko plačaš.

Maxl ::

Se mogoče tvoja zadeva kaj navezuje na to: http://slo-android.si/forum/viewtopic.p...
V obeh primerih gre za žensko in na podoben način natega.

#000000 ::

Tak rumeni listek jaz dobim od poštarja samo kadar mi prinese denar, ko jaz plačam paket po povzetju nisem dobil še nikoli ničesar, razen paketa.

;-) ::

aja potem pa sem zamešal se opravičujem, vrjetno pa na paketu piše od kod je prišel ane ? vrjetno je na isti naslov nakazan denar

#000000 ::

Ko je mene en zguzil na tako foro, mi pošta ni hotela dat enega podatka ali ustaviti denarja, na policijo nisem hotel ker pač bi samo letal na sodišče ipd, denarja pa tako ne bi nikol videl. Sem pa zadevo uredil drugače ..... na koncu je tip plačal 300 evrov in zadeva urejena :)

Kunte ::

Maxl je izjavil:

Se mogoče tvoja zadeva kaj navezuje na to: http://slo-android.si/forum/viewtopic.p...
V obeh primerih gre za žensko in na podoben način natega.

Je tudi moja tinca leskovar je omenjena.
LP Kunte

Matako ::

Uspeh pri policiji ni tako zelo verjeten... se pa povečuje s številom nategov.
Razlika je med tinco, ki nategne enkrat in tinco serijsko goljufivko. Pogumno, da s tem vrčem tako vztrajno hodi po vodo - zna se zgoditi, da dobi obisk še od koga drugega kot od mož v modrem.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

francek1 ::

Imel težavo z enim nategunom, ki mi je prodal nedelujoč tiskalnik; naslednji dan sem imel poslovno pot na Gorenjsko. Ko sem mu potrkal na vrata, še sape ni uspel zajeti...vsekakor pod nujno prijavljajte take natege na policijo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

first_line ::

Obvezno takoj na policijo! Zaradi lenih bedakov ki se pustijo nategniti (#000000), nateguni lepo živijo pri nas.

RejZoR ::

Ne štekam zakaj bolha še ni uvedla rating sistema kot ga ima eBay. Očitno vzpodbujajo nategune. Če pa bi sistem ocenjevanja deloval pa bi vsak mal premislil, če bi se hotel it nategancije, ker bi si s tem ubil kakršnokoli možnost nadaljnih prodaj.
Čeprav po drugi strani pa imam izkušnje s folkom, ki so kljub temu, da je bilo vse kot dogovorjeno kasneje pošiljajo maile s pritožbami čez to in ono češ da ni kot je bilo dogovorjeno čeprav je bilo. Zarad takih kekcev bi lahko potem zgubljal na ratingu za kar mi ni čist jasno kako je s tem na eBay-u.
Ampak vseeno, zadeva bi bila referenca za ostale kupce, ki bi potem lažje ocenili kdo je pošten in kdo ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FastWIND ::

RejZoR je izjavil:

Ne štekam zakaj bolha še ni uvedla rating sistema kot ga ima eBay. Očitno vzpodbujajo nategune. Če pa bi sistem ocenjevanja deloval pa bi vsak mal premislil, če bi se hotel it nategancije, ker bi si s tem ubil kakršnokoli možnost nadaljnih prodaj.
Čeprav po drugi strani pa imam izkušnje s folkom, ki so kljub temu, da je bilo vse kot dogovorjeno kasneje pošiljajo maile s pritožbami čez to in ono češ da ni kot je bilo dogovorjeno čeprav je bilo. Zarad takih kekcev bi lahko potem zgubljal na ratingu za kar mi ni čist jasno kako je s tem na eBay-u.
Ampak vseeno, zadeva bi bila referenca za ostale kupce, ki bi potem lažje ocenili kdo je pošten in kdo ne.



Si kdaj pisal Bolhi zakaj ni ocenjevanja? Sicer pa verjetno če veliko prodajaš zaradi parih nergačev ne bi zelo padel rating... Tistim nategovalcem pa sigurno zelo hitro proti dnu ...

Assass1n ::

Na ebayu imaš rating v obe smeri, kot prodajalec in kot kupec. Se zajebavaš pa ti noben ne bo nič poslal niti na bidih ne moreš sodelovat. Velikim piše če nimaš vsaj rating 5(5 pozitivnih nakupov), da ne bidaš...
Deluje super, če kaj ne dobiš in imaš rating nad 50 ti takoj pošljejo zamenjavo brez vprašanj, ker vejo da nisi nategun. Deluje super, in nisem še imel problemov, tudi ko se mi prodajalec ni javil, sem dobil denar nazaj v parih dneh.
No tudi na bolhi imam same dobre izkušnje, nategnili me še niso( tok tok) tudi jaz ne nobenega.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

listje123 ::

Nategnili dobesedno me niso, ampak pa se mi je že zgodilo da prodajalec ni upošteval dogovorjene cene in napiše recimo 5-20 € več in sem vse te pakete gladko zavrnil in tudi povedal prodajalcu zakaj nisem sprejel.

RejZoR ::

Jah jezst rabljenih stvari ne kupujem rad, ker je kot vidiš polno nategunov. Prodajam ja, kupujem pa ne. Do zdej sem kupil samo eno rabljeno stvar katero sem hotel osebno vidit in preizkusit preden sem dal denar.

Tud ne vem al sem magnet za težave ampak sem imel par primerov, da sem recimo grafično prodal, vem da je delovala brezhibno, še celo original škatlo sem še imel pa garancijo in vse, pošljem človeku in me pokliče, da je dal v kišto in da ne dela. Prov uno wtf, kako je to možno če sem jo uporabljal, pravilno vzel iz kište, zapakiral in poslal. Ker je še imel garancijo se je pol obrnil na servis on so mu dal drugo.
Sicer se je pol stvar rešila ampak vseeno imaš bad feeling, ko potem nekdo misli, da si ga mogoče hotel nategnit al pa karkoli podobnega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

listje123 ::

Že dolgo časa nazaj je na avtonet nekdo prodajal krosko in cena je bil res nizka.
Obrazložitev nizke cene pa je bila.
Motor je ukraden zato tudi cena primerna temu 8-O

#000000 ::

first_line je izjavil:

Obvezno takoj na policijo! Zaradi lenih bedakov ki se pustijo nategniti (#000000), nateguni lepo živijo pri nas.


Jest se nisem pustil nategniti, meni je nategator plačal z obrestmi.

Blinder ::

od mene je kupec kupil athlon xp 1700. potem mi je težil, da mu dela na 1100 mhz in da če je kupil athlon 1700 da MORA delat na 1700 mhz. Samo 1100 mhz pa je imel ker ni nastavil fsb-ja na 133.
En drug pa je kupil matično od mene pa mi pol reku, da mu je frend računalničar rekel, da je matična v okvari zato, ker je northbridge cooler vroč :D in češ da je škoda že narejena zaradi visoke temperature. Pol so bedaki montirali gor en ventilator :D Tisti njegov "računalničar" očitno ne zna, da so northbridgeji ponavadi vroči in da prenašajo višje temperature kot cpu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

#000000 ::

Assass1n je izjavil:

Na ebayu imaš rating v obe smeri, kot prodajalec in kot kupec. Se zajebavaš pa ti noben ne bo nič poslal niti na bidih ne moreš sodelovat. Velikim piše če nimaš vsaj rating 5(5 pozitivnih nakupov), da ne bidaš...
Deluje super, če kaj ne dobiš in imaš rating nad 50 ti takoj pošljejo zamenjavo brez vprašanj, ker vejo da nisi nategun. Deluje super, in nisem še imel problemov, tudi ko se mi prodajalec ni javil, sem dobil denar nazaj v parih dneh.
No tudi na bolhi imam same dobre izkušnje, nategnili me še niso( tok tok) tudi jaz ne nobenega.


No tale z nekaj dnevi do denarja me zanima, kdo si je dal ta denar, mislm si podal pritožbo ali kako ?

Assass1n ::

Ja ko kupiš izdelek ga imaš pod buyed items, kjer imaš možnosti puščanja ratinga, kontakta prodajalca... Izdelka nisem dobil dolgo časa in sem trikrat pisal prodajalcu kateri ni odpisal. Potem se sprožil postopek preko ebaya, da ga kontaktirajo kaj in kako. Daju mu par dni da se zjasne. Ker se ni, so mi takoj vrnili denar, njemu sem pustil negativen feedback in je bilo zame zgodbe konec. Potem se pa ebay in on menijo naprej.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Kunte ::

Pravkar sem se vrnil z policijske postaje , kjer sem prijavil nateg. Po ip naslovu bodo poskusil pridobit podatke od kje so bili maili poslani prek pošte pa naslov, kam je bil denar poslan pustil sem jim tudi paket z vsebino , da bodo preverili prstne odtise.Verjetnost ,da bodo prodajalca dobili je ,za denar pa je drugo vprašanje.
Odšel bom še na pošto ,če mi bodo povedali kam je bil denar poslan.
LP Kunte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kunte ()

Brane22 ::

Čudi me, na kaj tale država porablja denar.

Na folk, ki od neznencev kupujejjo robo v bogvekakšnem stanju PO POŠTI. 8-O

Seveda ko sem kaj reku je blo "nehi komlicirat, nam to dela. Nobenega problema zaenkrat."

No, dokler se problem ne prikaže. In to v taki obliki, da je tretji strani zelo težko razvozlat kdo poskuša nategnit koga.

Če bi imel kontrolo nad delom policije, bi jim prepovedal se zaj* s tem.

Malo narvne izbire pa tudi mora bit...

#000000 ::

Misliš selekcije :)

first_line ::

Brane22 je izjavil:

Čudi me, na kaj tale država porablja denar.

Na folk, ki od neznencev kupujejjo robo v bogvekakšnem stanju PO POŠTI. 8-O

Seveda ko sem kaj reku je blo "nehi komlicirat, nam to dela. Nobenega problema zaenkrat."

No, dokler se problem ne prikaže. In to v taki obliki, da je tretji strani zelo težko razvozlat kdo poskuša nategnit koga.

Če bi imel kontrolo nad delom policije, bi jim prepovedal se zaj* s tem.

Malo narvne izbire pa tudi mora bit...


Ja, dajmo zapirati normalne ljudi in ne nategune. V Merkatorju bojo tudi pesek dajali v vreče z moko, saj si sam kriv, kaj pa si bil glup in kupil.

Brane22 ::

first_line je izjavil:


Ja, dajmo zapirati normalne ljudi in ne nategune. V Merkatorju bojo tudi pesek dajali v vreče z moko, saj si sam kriv, kaj pa si bil glup in kupil.


Ne, samo kaznujmo debile, ki nategune sami spodbujajo in nagrajujejo. Tako kot kaznujemo tiste, ki jim kradejo iz odklenjenega avta vredne stvari na povsem očitnih mestih itd.

Smešno je, ko folk spravlja državo v položaj, kjer že čas policije, tudi če do posega ne pride, ponavadi presega vrednost natega.

Sploh pa, kjer postavlja policaja v brezizhoden položaj, ko tipično ne more dokazati NIČESAR.

Kar pa se Merkatorja tiče, registracija trgovine ni nujna kar tako, brez vzroka.

Z njo dobi država med drugim tudi vzvode, ki jih potrebuje za učinkovito vzdrževanje reda.

Kdaj si nazadnje dobil v Merkatorju pesek namesto sladkorja in če si, kdaj stvar ni bila urejena brez kakršnegakoli klica katerekoli službe ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

#000000 ::

No je pa res tudi da so tudi "kupci" barabe, ti naročijo neko stvar in kar pošljejo podatke kam naj pošlješ neko stvar ter pričakujejo da boš kar poslal nekaj v vrednosti par 100 € na osnovi SMS sporočila, meni se je parkrat že zgodilo, da sem poslal in noben ni dvignil paketa, bi ga lahko prijavil :) ker v končni fazi mi je naredil za nekje 15 evrov škode.

St235 ::

Kdaj si nazadnje dobil v Merkatorju pesek namesto sladkorja in če si, kdaj stvar ni bila urejena brez kakršnegakoli klica katerekoli službe ?


Po tvoji logiki bi bilo to nekaj popolnoma normalnega, in ker vemo, da kila sladkorja stane več kot postopek tržnega inšpektorja niti nima smisla preganjat kršitelja.

Si kar predtavljam, da prideš na policiji prijavit soseda, ki ti je ukradel 500€, pa ti povejo da tega ne bodo obravnavali, ker še potnih stroškov ne pokrije. Ididotizem leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kunte ::

Bil sem na pošti, prijazna uslužbenka mi je fotokopirala nakaznico z podatki kam je bil denar poslan in telefonirala na pošto prejemnika ,da poskusijo zadržati izplačilo. Žal se poštar ni še oglasil na telefonske klice.
LP Kunte

lonz ::

St235 je izjavil:

Kdaj si nazadnje dobil v Merkatorju pesek namesto sladkorja in če si, kdaj stvar ni bila urejena brez kakršnegakoli klica katerekoli službe ?


Po tvoji logiki bi bilo to nekaj popolnoma normalnega, in ker vemo, da kila sladkorja stane več kot postopek tržnega inšpektorja niti nima smisla preganjat kršitelja.

Si kar predtavljam, da prideš na policiji prijavit soseda, ki ti je ukradel 500€, pa ti povejo da tega ne bodo obravnavali, ker še potnih stroškov ne pokrije. Ididotizem leta.


Treba se pa je tudi zavedati, da so za rubežnika (pri pravnih osebah) stroški v višini 500+€, tako, da ti odvetniki in rubežnik sam gladko pove da je brez veze vztrajat pri izterjavi terjatev manjših od 500 €...
...arrrrrr, shiver me timbers...

francek1 ::

lonz je izjavil:

St235 je izjavil:

Kdaj si nazadnje dobil v Merkatorju pesek namesto sladkorja in če si, kdaj stvar ni bila urejena brez kakršnegakoli klica katerekoli službe ?


Po tvoji logiki bi bilo to nekaj popolnoma normalnega, in ker vemo, da kila sladkorja stane več kot postopek tržnega inšpektorja niti nima smisla preganjat kršitelja.

Si kar predtavljam, da prideš na policiji prijavit soseda, ki ti je ukradel 500€, pa ti povejo da tega ne bodo obravnavali, ker še potnih stroškov ne pokrije. Ididotizem leta.


Treba se pa je tudi zavedati, da so za rubežnika (pri pravnih osebah) stroški v višini 500+€, tako, da ti odvetniki in rubežnik sam gladko pove da je brez veze vztrajat pri izterjavi terjatev manjših od 500 €...

Stroške itak na koncu plača tožena stranka....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Brane22 ::

St235 je izjavil:


Po tvoji logiki bi bilo to nekaj popolnoma normalnega, in ker vemo, da kila sladkorja stane več kot postopek tržnega inšpektorja niti nima smisla preganjat kršitelja.

Si kar predtavljam, da prideš na policiji prijavit soseda, ki ti je ukradel 500€, pa ti povejo da tega ne bodo obravnavali, ker še potnih stroškov ne pokrije. Ididotizem leta.



To je po tvoji logiki. Po moji uleti tržna inšpekcija in raztegne klitoris prodajalčeve gospe mame da objame vhodna vrata in da mu to več ne pade na pamet.

Ta obisk sicer resda stane več kot kila sladkorja, ampak ekspeditivnost njegove izpeljave in izterljivost barabe povzročita drastičen upad takih poskusov.

Praktično vsaka naslednja reklamacija se konča brez obiska inšpektorja.

Tu pa imaš trditev ene strani, da je dobila vrečko peska in trditev druge, da je poslala robo.

Kakšna je realna možnost pravičnega zaključka tega postopka v primerjavi s stroški ?

Kunte ::

Prek naslova sem dobil na telefon neko gospo, ki mi je potrdila ,da je denar dobila in ,da ga jutri nakaže nazaj. O podrobnostih pa ni želela govoriti.
Upam na ugoden razplet.
LP Kunte

M-XXXX ::

Kunte je izjavil:

Prek naslova sem dobil na telefon neko gospo, ki mi je potrdila ,da je denar dobila in ,da ga jutri nakaže nazaj. O podrobnostih pa ni želela govoriti.
Upam na ugoden razplet.

Vseeno prijava in vse kar spada zraven...

first_line ::

Tudi jaz bi vseeno podal prijavo.
Taki pač grejo poskušati dokler enega reveža ne nategnejo. Če jo prijaviš je veliko večja verjetnost da bo zaključila s svojo kariero.

St235 ::

Brane22 je izjavil:

St235 je izjavil:


Po tvoji logiki bi bilo to nekaj popolnoma normalnega, in ker vemo, da kila sladkorja stane več kot postopek tržnega inšpektorja niti nima smisla preganjat kršitelja.

Si kar predtavljam, da prideš na policiji prijavit soseda, ki ti je ukradel 500€, pa ti povejo da tega ne bodo obravnavali, ker še potnih stroškov ne pokrije. Ididotizem leta.



To je po tvoji logiki. Po moji uleti tržna inšpekcija in raztegne klitoris prodajalčeve gospe mame da objame vhodna vrata in da mu to več ne pade na pamet.

Ta obisk sicer resda stane več kot kila sladkorja, ampak ekspeditivnost njegove izpeljave in izterljivost barabe povzročita drastičen upad takih poskusov.

Praktično vsaka naslednja reklamacija se konča brez obiska inšpektorja.

Tu pa imaš trditev ene strani, da je dobila vrečko peska in trditev druge, da je poslala robo.

Kakšna je realna možnost pravičnega zaključka tega postopka v primerjavi s stroški ?


Zelo velika, ker večina teh prevar ni omejena na enkrate poskus in kar naenkrat imaš pet ljudi, ki so dobili pesek po pošti in na drugi strani amaterja, ki si je domišljal, da ga ne morejo izslediti.

lonz ::

francek1 je izjavil:

lonz je izjavil:

St235 je izjavil:

Kdaj si nazadnje dobil v Merkatorju pesek namesto sladkorja in če si, kdaj stvar ni bila urejena brez kakršnegakoli klica katerekoli službe ?


Po tvoji logiki bi bilo to nekaj popolnoma normalnega, in ker vemo, da kila sladkorja stane več kot postopek tržnega inšpektorja niti nima smisla preganjat kršitelja.

Si kar predtavljam, da prideš na policiji prijavit soseda, ki ti je ukradel 500€, pa ti povejo da tega ne bodo obravnavali, ker še potnih stroškov ne pokrije. Ididotizem leta.


Treba se pa je tudi zavedati, da so za rubežnika (pri pravnih osebah) stroški v višini 500+€, tako, da ti odvetniki in rubežnik sam gladko pove da je brez veze vztrajat pri izterjavi terjatev manjših od 500 €...

Stroške itak na koncu plača tožena stranka....


Ko bi le bilo tako... Če bi imel s čim plačat bi mu že z računov pobral. Tako pa se krepko pobrigajo da nimajo ama nič na sebe pisan.

Ampak to je že off topic.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Brane22 ::

St235 je izjavil:


Zelo velika, ker večina teh prevar ni omejena na enkrate poskus in kar naenkrat imaš pet ljudi, ki so dobili pesek po pošti in na drugi strani amaterja, ki si je domišljal, da ga ne morejo izslediti.


Ampak kako VEŠ, da ni ravno obratno ?

Večina teh postopkov bi se ob resnem odvetniku na strani prodajalca verjetno lahko končala precej drugače kot se.

Sploh pa so stroški vsega tega povprečeno čez celo populacijo nesorazmerni izkupičku.

Kunte ::

M-XXXX je izjavil:

Kunte je izjavil:

Prek naslova sem dobil na telefon neko gospo, ki mi je potrdila ,da je denar dobila in ,da ga jutri nakaže nazaj. O podrobnostih pa ni želela govoriti.
Upam na ugoden razplet.

Vseeno prijava in vse kar spada zraven...

Prijava je bila odana zjutraj.
LP Kunte

first_line ::

Brane22 je izjavil:

St235 je izjavil:


Zelo velika, ker večina teh prevar ni omejena na enkrate poskus in kar naenkrat imaš pet ljudi, ki so dobili pesek po pošti in na drugi strani amaterja, ki si je domišljal, da ga ne morejo izslediti.


Ampak kako VEŠ, da ni ravno obratno ?

Večina teh postopkov bi se ob resnem odvetniku na strani prodajalca verjetno lahko končala precej drugače kot se.

Sploh pa so stroški vsega tega povprečeno čez celo populacijo nesorazmerni izkupičku.


Če morilec ubije 100% invalida se tudi ne splača da bi ga iskali.

Brane22 ::

first_line je izjavil:


Če morilec ubije 100% invalida se tudi ne splača da bi ga iskali.


In mnogokrat ga ne. Oziroma ga iščejo bolj "zaradi lepšega", da ne bi zaradi tega odletel kak šef policije ali inšpektor.

Tudi v zakonskem pregonu veljajo tržna načela na nek način.

In če zasuješ policijo s takimi brezveznimi slučaji, ki jih v veliki večini ne bi bilo treba, je jasno da bo nekje nekaj trpelo.

Ali bodo stroški dela policistov narasli ali pa bodo ostali slučaji trpeli.

St235 ::

In seveda si ti presvetla eminenca, ki behementno določa kaj naj policija preizkuje in kaj je brezveze?

Brane22 ::

ne. Policija razporeja svoje kapacitete, "pritisk javnosti" pa vpliva na to v izdatni meri.

Kunte ::

Po moje je njboljš čimprej na pošto ,da ustavijo izplačilo denarja in nato prijava na policijo.
LP Kunte

r3dkv1c4 ::

Kunte je izjavil:

Zanimajo me vaše izkušnje z nakupom blaga preko Bolha.com. Sam sem že uporabnik bolhe , kar pomnim vendar do danes nisem imel nikakršnih problemov.
Z prodajalko sva se dogovorila prek maila za nakup telefonskega aparata ,ki naj bi ga poslala po pošti z odkupnino, vendar je bilo v paketu namesto aparata le v polivinil zaviti pesek. Ker je paket dvignil sin na pošti in sem sam paket odpru zvečer nisem mogel narediti nič. Kakšen je postopek v takem primeru in ali so kakšne možnosti ,da dobim denar vrnjen. Razmišljam ,da bom zjutraj odšel na pošto previrit kam je bil denar nakazan potem pa na policijo.

si napisal pooblastilo za dvig paketa, drugače je gospa ki je izstavila paket odgovorna, da ga je dala napačni osebi...tako po domače se to dela...kaj pa če bi bila v paketu droga...itd

drugače pa ne filozofiraj in stopi direktno na policijo, ni potrebe klicati prodajalca ga bodo poklicali oni...potem pa tožba če je večji znesek
vrednosti....pa še ostale stvari pa smo hitro na jurčka....

Malcolm_Y ::

V vednost moj podoben primer - dobim obvestilo od poštarja, da sem dobil nek paket iz Ljubljane. Grem na pošto in tam kao da moram plačati nekih 30 € ali nekaj podobnega. Hvala bogu nisem takrat ničesar pričakoval (sicer kar pogosto kje kaj naročim prek neta) zato vprašam, kdo mi to pošilja in pogledajo in povejo D**** Piljagić. Okej, never heard of him. Zato sem jim povedal, da ga bom poskusil kontaktirati in dvignil paket naslednji dan, če bo res kaj takega.

No, enega D. Piljagića sem našel na FB-ju, ta je rekel, da on kao ni nič pošiljal, tako da sem potem odmislil vse skupaj.

Evo, pa te tak nasamarijo, marsikdo pa res raje pozabi na tistih 30 evrov, kot da bi letal od poncija do pilata, da to dobi nazaj.

Relanium ::

RejZoR je izjavil:

Ne štekam zakaj bolha še ni uvedla rating sistema kot ga ima eBay. Očitno vzpodbujajo nategune. Če pa bi sistem ocenjevanja deloval pa bi vsak mal premislil, če bi se hotel it nategancije, ker bi si s tem ubil kakršnokoli možnost nadaljnih prodaj.

Zato ker potem nihče več nebi uporabljal bolhe (ker je skor polovica takih na bolhi).

Naša pošta je pa tud biser za sebe če noče dat pošiljateljevega naslova, ma ni slovenija tok velika da nebi šel na drugo stran samo zaradi jeze.
Na srečo še mi tega ni bilo potrebno, res pa da sem na bolhi sam enkrat nekaj kupil (in je blo ok)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100537 (6271) predi
»

Prevaranti

Oddelek: Pomoč in nasveti
273661 (2133) mikhaair
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519561 (7688) MadMen
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818850 (14097) francek1
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315423 (11310) shadeX

Več podobnih tem