» »

Nateg preko bolhe

Nateg preko bolhe

Tic ::

Videno - kupljeno ali [ne]videno - kupljeno. Pač tolk odstotkov ljudi nateguje. Live with it. Tle ne boste nič dosegli, pa če se na glavo postavite. Tak da, pozabi in živi naprej.
persona civitas ;>

DadoX3M ::

Mene pa zanima, ce je kdo med vami ze kupoval nov prenosnik prek blohe. Trenutno je zelo vabljiv oglas za IBM ThinkPad T42 UC2CUVK 1.8...-430000

Kaj mislte je to zihr ali ...:)
DadoX3M

Tic ::

Za tak denar je slovenija dovolj majhna, da se zafuraš do njega.
persona civitas ;>

DominusSLO ::

valda ne boš dal 430k brez probat ?!!:|
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

BlackHole ::

Pokemon, če mene vprašaš, kaznovat bi bilo treba take, ki daje tem goljufom možnosti, da goljufajo, torej tudi tebi podobne. Na zgovarjaj se zdaj, na Gambit, češ da morajo oni kaj nardit. Pa tudi policija ti tu po moje nič ne bo pomagala. Kaj pa lahko dokažeš no? Sprijazni se, da si pač naredil neumnost, z smrkavcom pa lahko samo osebno obračunaš, če misliš da se splača. Evo, to je moj nasvet.
LP Marko

freejack ::

Jao,. jap, tudi to se dogaja.
Posploševat, da je Bolha leglo prevarantov je kratkomalo nesmiselno. Sam sicer nikoli nisem

kupoval preko Bolhe, če že, za majhne denarje, vendar kljub temu prodajam. Ko prodajam, lahk

garantiram da bo v dostavljeni embalaži dejansko to kar prodajam, da bo delovala brezhibno, ter

da bo priložen račun (tudi morebiti potekel račun). Po možnosti v mailu priložim še kako fotko,

da tip ve, kaj naj pričakuje. Grem celo tako daleč, da se za dostavo in namestitev ponudim (v

zameno za kritje stroškov prevoza) sam, ter s tem potrdim delovanje, veljavnost in kredibilnost.

Še nikoli nisem prejel maila, da kakšna stvar ne bi delala ali ne bi delala, kot je bilo pričakovano.

Da se posvetim tvojemu primeru.

1.Vidva sta se dobila, ti si "videl" omenjeni artikel, ter mu na podlagi videnega izročil denar. Ko

sta se razšla in ko si proc preizkusil, pa se je pokazalo, da proc ni bil P4. V tem trenutku se zdi,

kot da bi ga hotel ti nategnit, ne on tebe. Nesmiselno bi bilo namreč pričakovati, da bi nekdo

osebno dostavil oz. izmenjal napačen artikel. Takšni nategi so ponavadi prisotni preko pošte

ipd.. Če prideš s tem v arbitražo oz. na policijo/pred sodnika, ne boš nič profitiral, saj ne moreš

dokazati, da Celeron ni tvoj in hočeš denar za "nateg".

2.Edini način da dokažeš, da je Celeron dejansko njegov, je da najdeš prstni odtis, kar pa se ne

bo zgodilo. Če imaš ime in priimek, lahko še utopično preveriš pri prodajalcih, če imajo podatek,

da bi kdaj prodali Celeron tej osebi. Če ga je kupil preko posrednika je vse zaman. Vendar kljub

temu, da če se ti posreči izbrskat podatek, da je ta oseba (ime in priimek) dejansko kupila proc

tega tipa pri tem in tem podjetju, bo to samo pomenilo, da je oseba nekoč posedovala takšen

procesor, takšen vendar ne tega, ki ga imaš sedaj ti.

3.Glede na to, da sta se dejansko dobila in izmenjala stvari, ti informacije o njegovem računu,

emailu, ip-ji ne nudijo ničesar drugega, kot ugotavljanje osebe, s katero si kontaktiral.

4.Gremo na račun.Največja možnost je obtožba ponarejanja računa. Vendar na to zopet pade

dvom ali ti je on dejansko izročil ta račun. On lahko vse zanika in reče da si ti našel račun na

cesti,si izmislil nakup preko Bolhe, ter ga hotel ogoljufati za manjši ali enak znesek, kot je

napisan na računu. Edino kar se ti šteje v plus je nesmisel, da bi nekdo ne pazil na račun oz.

dokument, ki mu garantira brezplačno menjavo oz. popravilo morebiti pokvarjenega artikla.

5.Torej, edina možnost, da dobiš nazaj denar je, da dokažeš da je on oseba s katero si

kontaktiral in naredil izmenjavo in da dokažeš, da ti je on dal ta procesor in račun. V primeru da

tega ne moreš, gre za tvojo besedo proti njegovi. Da ga lahko Gambit obtoži ponarejanja računa,

moraš/jo zepet dokazati, da ti je on dal ta račun. Žal mislim da tega ne moreš dokazati.

a.Edino kar lahko narediš je, da se pozanimaš o osebi, ki se skriva za emailom, preko katerega

sta se pogovarjala. V email račun je prav otročje lahko vdreti, tako da moraš dokazati oz.

povezati čas pošiljanja pošte z IPjem, uporabljenim ob pošiljanju (email.si), ter nato ugotoviti ali

je ta oseba v tistem času uporabljala internet, ter kateri IP mu je bil ob tem dodeljen(SiOL, Arnes,

ipd.). V primeru da se IPja ujemata, imaš dokaz da ti je dejansko on poslal email.

b.Z veliko sreče ter prijaznosti lahko, ob kontaktiranju prodajalcev v Sloveniji, ugotoviš če so

morda kdaj v preteklosti prodali podoben procesor tej osebi. S tem potrdiš da je oseba nekoč

dejansko posedovala procesor podoben temu, ki ga imaš sedaj ti oz. katerega ti naj bi podtaknil.

c.Sta se dogovorila za srečanje preko emaila, je prišlo do kakšnega telefonskega pogovora (nekaj

v smislu "jst sm tu, kje si pa ti" oz. "aha, te že vidim, stojim pri tretjem stebru z leve tam in

tam")? To bi potrdilo da si na dan izmenjave kontaktiral z njim.Najbolje bi bilo imeti pričo ali nek

oprijemnljiv dokaz, ki bi vaju lahko videla skupaj. Kljub temu še vedno ne moreš dokazati, da ti

je on dal dejansko TA račun, ne pa original (nespremenjen) in da ti je dal Celerona, ne pa P4. In tu

se žal stvar konča. Namreč, brez konkretnega dokaza, da ti je on dal ta račun in procesor, mu ne

moreš dokazati ničesar. In v kolikor ne moreš dokazati, da je on dal TA račun, ga niti Gambit ne

more obtožiti ponarejanja računa.

Torej, ugotoviti ali je dejansko on tista oseba, s katero si kontaktiral. Ugotoviti ali je on kdaj

posedoval podoben procesor.Ugotoviti kako lahko dokažeš da ti on ni dal original računa ter

artikla. Razen zadnje reči, gre bolj ali manj za posredne dokaze, ki ga sicer povežejo z goljufijo,

vendar ne dokažejo, da je do goljufije, z njegove strani, dejansko prišlo.
Sočustvujem s tabo, vendar če bi jst bil sodnik, ga brez dokaza (da gre za njegov procesor ter da

ti je on dal račun), ne bi mogel obtožiti ničesar. Največ kar lahko narediš je, da ga zaznamuješ z

poskusom goljufije ter daš naslednjemu uporabiku, ki ga bo (hotel) ogoljufati več možnosti pri

izterjavi pravice. Kot oseba, bi ti svetoval da ga podrobneje seznaniš z svojo pestjo, vendar bi ob

tem bolj najebal ti, kot pa on. Če bi zaradi tega prišlo celo do tožbe zaradi povzočitve lažjih

telesnih poškodb, bi, v primeru da bi ti udaril prvi, lahko on dokazal da si imel za napad motiv

(morebitno goljufijo), ter še nekoliko obogatel.

Najboljša možnost da dobiš denar je, da pridobiš zgroraj navedene informacije (oz. čimveč), ter

kontaktiraš njegove starše in upaš, da ga oni prisilijo, naj ti vrne denar ali pa ga vsaj naučijo

pameti.

To je edini nasvet, ki ti ga lahko dam.


p.s. adminom se opravičujem za format besedila. pisal sem v notepadu, nisem pa imel časa popravljat razmake ter preskoke vrstic

Matev ::

za toliko teksta bi pa ja lahko word opdru
;(

Tilen ::

Da na kratko povzamem freejack-ove besede.

V tem primeru si mrzel. ;((
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

freejack ::

No ja, v notepadu ni zgledlo tolk. Je pa res da sm mel fullscreen. :D

Ma ja no. Razen če ima fizični dokaz, da mu je tip dal ravno ta proc in dokument v roke, potem mu v najboljšem primeru ostanejo zgolj posredni dokazi, ki pa niso dovolj za obsodbo. Nism pravnik, niti študent prava, to je samo logično razmišljanje. Hmm, a se šteje, če sm spal z pravnico? :\ :D
Hja, da dokažeš da si kontaktiral z njim in da je on nekoč posedoval procesor, podoben temu, za katerega trdiš da ti je podtaknil je eno. Dokazat da sta se dejansko dobila in izmenjala blago, še posebej pa ravno ta procesor in račun, bo pa brez prič ali prstnih odtisov nemogoče. Mislim da sami veste kako se bo to končalo.

Edino upanje, da še kdaj vidiš ali denar ali pravico je, da zbereš čimveč informacij, vložiš ovadbo in upaš da jo bo naslednja žrtev predložila v postopku zoper njega. Pred tem še kontaktiraš njegovo družino in jim razložiš situacijo, matere so ponavadi najboljše za ustrahovanje mladine, ter prosiš naj ti sin vrne denar ali pa ga vsaj nauči kozjih molitvic. Seveda ne pozabi omeniti, da ga boš v primeru, da denarja ne vrne (in ti njemu procesor) ovadil sodniku za prekrške.V kolikor ima družina kančen moralnih vrednot se bo stvar pozitivno rešila, v primeru da se pa materi jebe kaj dela njen sin, potem pa kar pozabi na denar.

MaXeeeY ::

upam da ga bos dobil, resnicno upam 0:)
(pa po en stran tud hvala zdej vem kaj moram use naredtit in zvedet predn kupm kej recimo na bolhi in ostalih podobnih straneh in trgovinah..)

Pokemon1 ::

Ok gospodic Blackhole prvo kot prvo če bi si zadevo malo bolj prebral, samo kot vidim ne znaš brati, bi ugotovil da gre kle za kaznivo dejanje (prevaro-katero seveda ne morem dokazat)jst nisem storil nič takega da bi se moralo mene kaznovati kot si ti rekel.(Če je treba koga kaznovati je treba tvoje somišljenike ki dajete podporo kriminalcem)
Tako da naslednjič ko kaj objaviš prej premisli kot pa da napišeš kako neumnost kot si sedaj.In kot drugo se jaz čisto nič ne zgovarjam na Gambit. Oni so sami mene kontaktirali in se ponudili da mi bodo pomagali pri tej zadevi.:( Zdej samo čakam da mi sporočijo kaj so odkrili oz. kaj bodo naredili.


Drgač pa folk srečnega pa zdravega!!!:D
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

_Dejan_ ::

raviš da nisi nič kaznivega storil? Kaj pa vdor v njegov poštni predal? Če bodo šli preverjat IP-je bodo našli tudi tvojga...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

time0ut ::

Blackhole po tvoji logiki potlej so trgovine same krive ko jih oropa nekdo ker so bile pač takrat odprte ali pa zaprte vseeno

ko ti v hišo udrejo si sam kriv ker maš tam hišo postavljeno pač

dej se zresni!! take je treba fajt skloftat pa bi blo. Pa seveda dnar nazaj dobit!
David

Pokemon1 ::

Kar se tiče vdora v e-p je bilo narobe in to sem tudi napisal.Naredil sem pač zato da bi nekako prišel do njega ker drugače ne gre,kar sem pa pridobil s tem je pa seveda nič (razen ip naslovov),ker je ta crkovina ustvarila ta e-predal samo z namenom da nekoga nategne in to sem bil seveda jaz..;((

Mislim da bi marsikdo poskušal narediti isto,če si drugače ne moreš pomagati.. Poskušal sem in pisal na Bolho in na Email.si seveda mi nihče ni hotel ničesar povedati samo svetovali so mi da odidem na policijo-tam so pa mrzli... se pa seveda ne zagovarjam glede tega kako sem prišel do njegovih ip naslovov in tega seveda tudi nebi storil če me ne bi nategnil.

Samo pa poudarjam , če zakon ščiti kriminalce, si pač pomagaj kakor veš in znaš.Tako sem tudi odprl to temo z prošnjo če mi lahko kdorkoli pomaga glede te zadeve oz. svetuje potem pa dobim v odgovor od raznih Blackholov take blesave izjave.;((

TimeOut svaka čast!
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Tilen ::

Mene so tut ddosali pa je men net sal. Pa sem vedel, povedal kdo me je, jebeš! :) Sam jih je on pol 3x nazaj dobo :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlackHole ::

Pokemon, glej, jaz ti nisem dal nobenega nasveta, zato ker ga ne vidim in mislim da boš na koncu enako sam spoznal. Kar se pa tiče kaznovanja tebi podobnih, je pa bilo mišljeno malo ironično (če nisi opazil). Kazen pa je bila mišljena v obliki, ki si jo dobil za svojo naivnost. Če grem jaz kupovat jabolka, pa mi en neznanec prinese v vrečki suhe slive, moram odgovornost za prevaro prevzet nase, ker nisem preveril, kaj je v vrečki. Saj bi razumel, če bi procesor kupoval v neki pooblaščeni trgovini, ampak takole na suho.
LP Marko

BlackHole ::

Blackhole po tvoji logiki potlej so trgovine same krive ko jih oropa nekdo ker so bile pač takrat odprte ali pa zaprte vseeno

Si prepričan, da si v pravi temi? Namreč, ti govoriš o ropu, kraji. O čem pa mi govorimo, ti pa ne bom razlagal, če ti do sem ni potegnilo.:\
Se pa strinjam, da jih je treba nabit, samo kdo jih bo. Najbolje je bi previden, a ne?
LP Marko

Pokemon1 ::

Ti kar zagovarjaj prevarante in vali krivdo name. Mislm da se ne bi repenčil če bi me veselo navlekel za procesor-- zraven mi je dal ponarejen garancijski list--> seveda jaz sem bil vesel kot radio misleč sej če je kej narobe s procesorjem mam itak garancijo.. Tko da mi ne zagovarjat take kur***je.:| Drgač pa ni važno kot vidim se boš raje vrgel pod vlak kot pa rekel ,da je nategovanje napačno in narobe.
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Tilen ::

Ja priznaj, malo si bil prevec naiven. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pokemon1 ::

Priznau sem že zdavnaj da sem bil naiven.:D Vsaj drugi ne bodo ko berejo ta forum. Upam... :\
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

BlackHole ::

Priznam, da je nategovanje napačno in narobe. Vidiš, sploh ni bilo težko.:))
LP Marko

Pokemon1 ::

Ok ljudje mislim da bom mogel tukaj zgodbo na žalost zaključit.
Razlogi:

1.Policaji so nesposobni, ne morejo ukreniti nič glede tega.Imamo pač tak prečudovit zakon,ki ščiti lopove.

2.Na Gambitu so totalno nezanesljivi,prvo pravijo da bodo pomagali,potem so kar na enkrat gluhi.. jaz se ne bi zanašal na njih.
Po izkušnjah sodeč, vi lahko kar veselo ponarejate garancijske liste pa vam nihče ne bo nič rekel.

3.Glede Ip-jev bo pa še trajalo,treba je imeti specifične veze na ponudniku interneta..tukaj še ne bom obupal tako hitro.


Tako da povzetek.. ko kupujete rabljeno robo: preveri če dela , poglej kaj gor piše>:D , preveri oseben dokument prodajalca (tko vsaj veš kje ga poiskati).

Vas obvestim če bo kaj novega.
Bolje z biciklom v kurbarijo kot z mercedesom v službo...

Boeing ::

Še moj primer izpred nekaj dni, nategnili pa so me v zvezi z računalniško opremo. Cifre sem pobrisal ker ne želim razkrivati detajlov.

Kakorkoli, po neuspelem klicu k operaterju (ki se je sicer prijazno ponudil, da mi razkrije podatke, če jim pošljem email s podrobnostmi, linki na bolho itd) sem se odločil, da pošljem mail bolhi. Njihov odgovor:

Pozdravljeni,

zal vam IP stevilke prodajalca ne moremo posredovati brez zahteve pristojnih
organov, zato vam svetujemo, da prodajalca prijavite Policiji.



Lep pozdrav,
vasa Bolha
bolsji sejem na internetu



Moj besni odgovor bolhi:


Pozdrav nazaj neimenovanemu administratorju!

In vi mislite, da se bo policija ukvarjala s tem, da me je nekdo nategnil za XX jurjev ?
Sprejeli bojo prijavo in jo dali v predal, to je pa tudi vse. Edino kar preostane nam,
nategnjenim uporabnikom bolhe je, da vzamemo stvar v svoje roke, izsledimo
barabe in jih prisilimo v vračilo denarja.

Ker nam (množina zato, ker to ni prvič, niti zadnjič, poznam pa še ogromno
primerov) onemogočate kakršnekoli možnosti, da si vsaj deloma povrnemo
škodo, mečete s tem slabo luč na vas kot administratorsko ekipo kot tudi na
vaš servis kot tak in s tem odbijate potencialne uporabnike.

Do sedaj sem redno kupoval in prodajal preko bolhe - od danes naprej ne bom
nikoli več. Ne toliko zaradi natega samega kot zaradi dejstva, da ste me kot
nekdo, ki mi je tehnično sposoben in legitimno dolžan pomagati, pustili na
cedilu.

Hvala za vaš trud!

XXXXXX


Še čakam na odgovor, upam da bojo zmigali svoje nesposobne riti.

Je pa to dejansko zadnjič, da kupujem preko bolha.com. Verjamem, da je 90% poslov poštenih, vendar tistih 10% pusti slab vtis.


Če ga pa dobim, tega smrkavca, bom pa sporočil njegovim tastarim + fasal bo prijavo. Do takrat pa jebiga!

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Ziga Dolhar ::

Tvoj bes je popolnoma razumljiv.

Vendar, povej, lahko to izjavo:

> zal vam IP stevilke prodajalca ne moremo posredovati brez zahteve pristojnih
organov, zato vam svetujemo, da prodajalca prijavite Policiji.

ovržeš oz. zavrneš njihove argumente?
https://dolhar.si/

DominusSLO ::

Točno tako, če ti posredujejo ip bodo oni v prekršku.
Žal je tako.
Predlagam pa da vsaj napišeš kdo te je nategnu.
LP in srečno pri iskanju

polde66 ::

Pokemon1, nažalost policaji ne pišejo zakonov, samo izvršujejo jih, zaradi tajnosti podatkov, majhne škode in ne vem kaj še vsega pa zgleda pač tako kot da so nesposobni. Danes je res še nažalost zakon pisan na za kriminalce. Zato je najboljše zdravilo: NALOMIT ZMENETA!!!!! Pa tko da te nebo noben vidu, čene te lohk še tož hehe. Tisti ki pa privoščijo naivnost ste pa tud bogi posvoje, verjetno nebi naredu oz pomagal v podobnih primerih nikomur ( čeprav se ti podobno lahko zgodi kadarkoli ) vprašanje pa kakšno pravico bi pol iskal če bi se kaj podobnga nemu naredl. Pametn bit je lohk vsak v ozadju. tole je sam mal moralne podpore pa upam da ga boš najdu Pravijo temeljitost pri delu: optimizem in kanček sreče pa te pripelje do uspeha.
polde

polde66 ::

Pa še nekaj, mislim da ti lahko zaprosiš za podatke o določeni osebi in sicer:
glede na to da si bil oškodovan in Bolhači vedo kdo je tip oz imajo njegove podatke ( govorim nasplošno) prijaviš zadevo policiji in zaprosiš za podatke, pol ti bodo pa že povedal kako in kaj. Če ne poveš da hga boš tožil na zasevbo tožbo. Zdej je odvisno od policije ali ti bo zahtevane oz. zaprošene podatke dala ali ne je pa možnost da jih dobiš. Samo kolikor vem je potem pisno treba zaprosit. Probati ni greh
polde

kuglvinkl ::

V dobro Boeinga sem zbrisal post z osebnimi podatki. Če že uspeš v tistem posotpku, jih lahko dobiš po glavi v drugem. Pobje so ti svetovali, tako da...
Your focus determines your reallity

polde66 ::

prjatu, pol je telefonski imenik ilegalna zadeva, ker je tok osebnih podatkov not, pa boš mel veliko dela preden boš vse zbrisal
lepo pozdravljen
polde

Boeing ::

Kuglvinkl, mogoče imaš prav.

predlagam pa, da poste, ki vsebujejo osebne podatke preurediš v brezosebne, tj. izbrišeš imena in priimke ter naslove... ker je tema kot takšna zanimiva... in jih odbrišeš.

moje mnenje podkrepi še poldetova izjava... dotični podatki so mi bili ves čas neovirano na razpolago, s čimer se je strinjal(!) tudi lastnik telefonskega priključka, o katerem je bilo govora (se je moral, drugače nebi bil objavljen, rajt?), dostop do njih mi je preprečevala le in izključno lastna neumnost :)

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

DominusSLO ::

Tle bo pa še nova tema prišla vn:D

Boeing
Tle je moderator deloval tudi v tvojem interesu--nimaš pravice objave osebnih podatkov človeka. Na tvojem mestu bi se mu zahvalil.
Ko pa sem predlagal da napišeš kdo te je nategnu, nisem niti sanjal da boš kr vse napisal:) Sem računal na email ali uporabniško ime na bolhi. hehe

Polde
V imenik te ne dajo brez tvojega konsenza.

LP

polde66 ::

pa sej to hočm povedat a ne
polde

DominusSLO ::

polde
Boš reku da si klical gospo in da ti je dovolila objavit njen naslov in tel. na forumu ST?????

polde66 ::

a misliš da na info tapru vprašajo za dovoljenje če lahko posredujejo telefonsko?
polde

polde66 ::

sej te razumem, pa razumem tud skrb moderatorja
ni kej je pač prav naredu, v skupno korist a ne
polde

DominusSLO ::

polde
Neeeee!! Eno je posredovanje, drugo pa objava.8-)
LP

xabre ::

Jaz sem doslej na Bolhi po pošti samo par iger kupu, pa ni blo problemov:D

Modri dirkač ::

Še zmeraj mi ni jasno, kaj ma bolha s tem.
Sej to ni profi zadeva kot e-bay (kjer imaš sistem dodelan, pa še tam te znajo nategnit).

To je kot Salomonov oglasnik ipd. A če te bo tam kdo nategnil boš klical v uredništvo in se pritožu. Al pa avtosejem, bođ šel lastniku parkirišča jamrat, da so te zajebal.
Ne vem no.
Nakup na lastno odgovornost in tuki se lahko samo sam zaščitiš.:\
Everybody lies!

Gandalfar ::

Modri dirkač: zakaj pa bolha ne bi mogla bit profi zadeva?

Modri dirkač ::

A ma kak sistem, ki ocenjuje uporabnike, a se je treba držat pravil kot na ebayu.
To je za mene isto, kot da dam v nek cajtng oglas, tuki je pač na netu.
A pa ste mogoče videl na ebayu, da se warez prodaja ipd.
Dejte no.
Everybody lies!

polde66 ::

Bolha nima pri prodaji čist nič in ni nikakor odgovorna za take pobalinščine, edino kar bi pri bolhačih lahko dobil so podatki o regostrirani osebi, katere bi lahko dobil seveda če je tip vsaj kak koristen podatek o sebi pustu
polde

OZZY ::

Zanimivo je, da imajona bolhi napisano da ko oaš ponudbo, da je ponudba OBVEZUJOČA....sre pravi, da kao moraš kupit...

Če te pa kdo nategne pa ne ukrepajo nič....

ma sej bolha je tko al tko eno leglo prevarantov in je sicer ok kot pregled nad rabljeno opremo samo je totalno v kurc* , saj ne ščiti kupcev.

Sicer veliko prodajam preko bolhe in do sedaj nisem še nobenga nategnu ... vedno podam kar najboljši opis in po možnosti najraje osebno dostavim. Sem pa kupil tudi kar nekaj stvari z pošiljanjem preko ptt-ja...in do sedaj še ni bilo problemov...razn kaka 2-3 mesca nazaj, ko me je en iz MS al kje je že bil, hotu za en kingston ram nategnit...o tistem tipu pa je blo tko al tko že govora v drugi temi..
Go with the flow.

Matev ::

ptt že dolgo ne obstaja več

cryptozaver ::

Bom se jaz opisal svoj primer. Sem bolj previden pri blind nakupih zato vedno pridobim kar najvec podatkov o prodajalcu. Cist tako na videz mimogrede lahko prides do imena priimka telefona maila in ce se se malo potrudis do bivalisca. V primeru da se osebek cudno obnasa ga pac od..... in najdes drugega.
Prek mobisuxa sem kupoval nek kabel za mobitel. Kabel seveda ni delal, tako kot bi blo treba zato sem od mulca zahteval zamenjavo ali denar. Ker me mali ni j.... 5 posto, sem ga najprej malo spluval po forumu kjer je prodajal svojo robo. Takoj se je oglasil in zmenla sva se za menjavo. Dal mi je drug kabl - USB in zagotovil da dela brez tezav in da mi bo poslal se driverje. Jasno da ni, ker ni blo za dobit driverjev. Kabl ni bil original ter zato nekompatibilen z SW. Koncno mi je dop...... vse skup, nakar sem mu zagrozil da ga bom prjavu in prisel k njumu ter povedal starsem kaj pocne. Vrnu mi je denar in se stroske mojega prevoza.

time0ut ::

Jest mam tut iskušnjo s kupovanjem na bolhi.(dobro) da ne boste samo slabe govorli. Kupoval sem mobitel x. Z punco sva se zmenila da se dobiva in ona prinese mobi jest njej denar. Res prinese mobi jest testiram dela in vse kakor je bilo v oglasu.

kupoval sem tudi neke pirat cd preko salamonca za majhne dnarje. Kar je pa nad 5k pa vseno rajš vidim da se z prodajalcem osebno dobim in mogoče še kakšne podatke od njega dobim čist za vsak slučaj, sej če prodajalec nima slabe vesti ti jih bo brez pomisleka dal. Če pa ma slabo vest boš pa prec ugovtovil in stvar lahko mirne duše zavrneš.


Glede tvojega primere Boeinq mogoče če imaš telefonsko številko od tega pa nimaš naslova bi mogoče probal klicati iz druge št. in po možnosti kliče kakšna ženska kakor za kakšno nagradno igro/anketo da zbirajo naključne številke in zastavi kakšno vprašanje in prosi za ime in priimek in naslov.

Nato pa ti čez kakšne 2 dni pošlješ prijazno pismo temu mulcu kako pa kaj je s stvarjo in ko bo mulc pogruntal da veš kdo pa kej je on se bo "usrov" in poslal denar nazaj.

P.s: lahko tudi zgrda obračunaš ko zveš naslov
David

BlackHole ::

ma sej bolha je tko al tko eno leglo prevarantov in je sicer ok kot pregled nad rabljeno opremo samo je totalno v kurc* , saj ne ščiti kupcev

Seveda jih ščiti, delno in to tako, da ne izda kar vedno osebnih podatkov, ko si to nekdo zmisli.:\
Ok, ni ravno neka zaščita, ampak ne moreš pričakovat, da bodo kar izdajali osebne podatke. V čem je potem fora nicknejma? Kak pa naj oni vejo, da so res "tebe" nategnili?!
LP Marko

Zgodovina sprememb…

destiny ::

na bolhi bi lahko vsaj imeli točkovanje uporabnikov z možnostjo vpisa komentarja poljubnemu uporabniškemu imenu...

Tilen ::

In pol bi 2 pirata si naredla 5 usernameov in en drugemu nabijala negativne tocke.

Samo primer.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ziga Dolhar ::

Tako nekako je na glasujzame.com, Tilen.
https://dolhar.si/

yekica ::

Mene je tudi ena baraba nategnila preko Bolhe...
Po pouzetju sem dobil mobilni, ki ni delal... Frajer se mi ni več oglasil po telefonu... Klical sem ga z več številk, vsakič se je na prvi klic oglasil in takoj prekinil zvezo ko je ugotovil kdo ga kliče...
Vse skupaj, telefon in kuverto, sem istega dne nesel na policijo... Sem pa res presenečen kako so na policiji zadevo obravnavali, čeprav je šlo za 9.000 sit. Na kuverti je naslov pošiljatelja bil točen, tako da sem podal sum za kaznivo dejanje goljufije...
Policija je končala preiskavo v slabih dveh mesecih in je zadevo oddala naprej na tožilstvo...
Tam se je zadeva končala tako da sva oba sprejela predlog tožilke da se kazenski postopek konča tako da frajer meni vrne denar in prispeva še 30.000 lokalni osnovni šoli...
Svinja mi je vrnila 9.000 in pogorel še za 30.000 + bencin in cestnina Celje - Postojna - Celje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100670 (6404) predi
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818903 (14150) francek1
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315457 (11344) shadeX
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822327 (17208) ratkob65
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827216 (25027) galu

Več podobnih tem