» »

Prometna nesreča

Prometna nesreča

««
9 / 11
»»

St235 ::

solatko je izjavil:

imagodei - bila je na svojem pasu, ki ga niti za trenutek ni zapustila - vsa 4 kolesa na sosednjem pasu.
Dečki bluzite in se vedno bolj zapletate.

Dejstvo je DA TI NE SMEŠ MIMO VOZILA PO DESNI, ČE NIMA LEVEGA SMEROKAZA IN NE STOJI TAKO, DA SE DA NEDVOUMNO SKLEPATI, DA ZAVIJA DESNO. Nekaj pogojev, za ta manever druge voznice ni bilo podanih. To je vse. Nehajte fantazirat.

Čakam pa post g.pravnika, o tem, da po zakonu, ne smem na ozko ali nazaj zavit uvoz.

Priporočam vsem, da storite, kar si predlagal Raptorju in dobro preštudirate križišča in možne situacije v njih.


g. amater, še enkrat ker vidim, da si preprosto preveč zagledan v svojo superiornost, da bi dojel sledeče dejstvo: VSAKO SPREMEMBO SMERI (tudi, če na sosednji pas zapelješ na pol, 3/4 7/8) moraš ustrezno nakazat. To da, daš DESNI smernik ne pomeni, da si ustrezno nakazal da boš zavil LEVO. Kot drugo: VSAKIČ, ko menjaš smer (pa četudi za pol pasu) se MORAŠ prepričat, da to lahko storiš varno. Dejstvo je da je OP prekršila OBE zgornji zakonsko določeni pravili.

Kar se pa tiče tvojih polpismenih pravokacij o zavijanju v ozke dovoze, pa sem ti že vsaj 10x povedal, da moraš v tak dovoz zapeljat tako, da ne kršiš prometnih predpisov, predvsem pa da NIKOGAR pri tem ne ogrožaš.

imagodei ::

solatko je izjavil:

imagodei - bila je na svojem pasu, ki ga niti za trenutek ni zapustila - vsa 4 kolesa na sosednjem pasu.

Zdaj se pa nehaj delat še večjo budalo, kot že itak si. Pred križiščem poteka razvrščanje, vozni pasovi so označeni. OP je bila najmanj v dvomljivi situaciji. Če si dementen in ne znaš sešteti 1 + 1, je to tvoj problem. Snowflake sama pove naslednje:

snowflake je izjavil:

ne, priletela mi je v desni prednji del, ker sem bila že pravokotno obrnjena proti parkirišču..bom narisala skico, pa jo prilepim ;)

Dejstvo je, da je snowflake iz desnega voznega pasu zapeljala proti levi za celo širino svojega avtomobila - drugače po fiziki ne moreš biti že na sami cesti poravnan 90 stopinj glede na smer vožnje!

S tem, ko je zapustila desni vozni pas (ne glede na to, ali je bila na "no-man's land" in ne glede na to, ali bi bil tam otoček z zelenico), bi morala ob prečkanju desnega voznega pasu spustiti naprej vsa vozila, ki so vozila naravnost.

solatko je izjavil:

Dejstvo je DA TI NE SMEŠ MIMO VOZILA PO DESNI, ČE NIMA LEVEGA SMEROKAZA IN NE STOJI TAKO, DA SE DA NEDVOUMNO SKLEPATI, DA ZAVIJA DESNO. Nekaj pogojev, za ta manever druge voznice ni bilo podanih. To je vse. Nehajte fantazirat.

Voznica je, glede na svoje besede, pustila dovolj prostora na desni, da je bilo moč sklepati, da se razvršča levo. Za trditev, da je imela ves čas prižgan desni smernik imamo smo njeno izjavo. Jaz trdim, da se ji je izklopil, ko je volan obrnila levo.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

šernk je izjavil:

Pas za zavijanje levo se konča pred križiščem.

Torej če se razvrstiš na ta pas pol ne smeš naprej... ker se pas KONČA?

Pa kje imate eni pamet? Na dopustu? Saj vem da je vroče... ampak to ni opravičilo.

Invictus je izjavil:

To smo že razložili. Neprimerna varnostna razdalja.

Ne niste. Kako se je od zadaj sploh mogoče zaleteti v PREDNJI DESNI del vozila ki se vozi v isti smeri kot ti?

A ti razložim? Tako da ti spredaj vozeči odvzame prednost in ti seka pot. Sploh ni druge možnosti. Pa se lahko z vsemi smerniki vred postavite na trepalnice in zaplešete balkansko kolo... zraven pa še karaoke na rammstein-e pojete.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Invictus je izjavil:

sv-pt je izjavil:


Kako lahko trčiš v sprednji desni blatnik vozilu, ki vozi pred teboj, po istem pasu - razloži prosim.

To smo že razložili. Neprimerna varnostna razdalja.


Kvečjemu neprimerna bočna razdalja. Varnostna razdalja je do vozila pred tabo in ne do vozila OB tebi.

Sims ::

"A ti razložim? Tako da ti spredaj vozeči odvzame prednost in ti seka pot. Sploh ni druge možnosti. Pa se lahko z vsemi smerniki vred postavite na trepalnice in zaplešete balkansko kolo... zraven pa še karaoke na rammstein-e pojete. "

+1 :D Hehehe ... ALi pa se je druga šla "Kreš kars". In je čakala, da prva naredi zavojček, potem pa gasa pa not ...

imagodei ::

Invictus je izjavil:

sv-pt je izjavil:


Kako lahko trčiš v sprednji desni blatnik vozilu, ki vozi pred teboj, po istem pasu - razloži prosim.

To smo že razložili. Neprimerna varnostna razdalja.

Na katerem planetu?

Daj prosim razloži, kako prideš od situacije, ko vozilo A zapelje za 1,5m levo, nato desno, vozilo B pa konča svojo pot v sprednjem desnem blatniku vozila A? Imate slabo prostorsko predstavo, ali kaj?

Če vozili vozita eno za drugim, nato prvo vozilo zapelje v majhnem loku za 1,5m iz smeri v levo, nato pa spet nazaj desno, bo drugo vozilo (če je res kriva premajhna varnostna razdalja) zadelo prvo vozilo v zadnji desni del, pa nič drugače. Nikoli pa v sprednji desni del.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Invictus ::

St235 je izjavil:

[
Kvečjemu neprimerna bočna razdalja. Varnostna razdalja je do vozila pred tabo in ne do vozila OB tebi.

Bočna razdalja ne obstaja v CPP. To bi pa lahko vedel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

[
Kvečjemu neprimerna bočna razdalja. Varnostna razdalja je do vozila pred tabo in ne do vozila OB tebi.

Bočna razdalja ne obstaja v CPP. To bi pa lahko vedel ...

In, kako je to argument v prid vaši strani? Kako je to argument, da je bila snowflake ustrezno na desnem voznem pasu, ko je zavijala desno?
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

Ma sam enega rabim da mi razloži kako je opisana situacija mogoča brez krivde OP. Prosim.

To da je voznica zadaj naredila napako ni opravičilo. Gre se za to kdo je POVZROČIL nesrečo in je posledično kriv. To da bi obe voznici dobile plačilne naloge smo že obdelali.

Aja, pa prosim za pametno razlago. Vijuganje po cesti z napačno vklopljenimi smerniki pač to ni. Pa bluzenje o neki varnostni razdalji pri vštric vozečih avtomobilih tudi ne.
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::



Direktno iz levega pasu je morala zavit, da je lahko sem notri zavila pred njo. Iz tistega pasu, kjer avtomobili skozi križišče vozijo levo.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

pac1 ::

imagodei je izjavil:

pac1 je izjavil:

Še enkrat: v križišču ni pasu za levo. Lahko se samo pred križiščem razvrstiš za zavijanje levo. Torej v križišču ne more priti do menjave pasu... Vijuganje torej znotraj tega ni prepovedano, ker ni nikogar ogrožala. Vse ostalo najdi člen prosim.

Najprej naredi CPP, nato naredi izpit, šele potem se bomo lahko polkvalificirano pogovarjali s tabo.

Ja ker ti, ki imaš CPP, narejen izpit si pa kvalificiran za določanje krivde pa čeprav spregledaš dejstvo, da je prehitevanje po desni v tem primeru prepovedano, saj prva voznica ni nikoli prižgala levega smerokaza... Juhej!

imagodei je izjavil:


V petih minutah ti lahko najdem križišča na Celovški, kjer pasovi niso vrisani.

Vem. Lahko ga najdem tudi sam v eni minuti. Ampak to ne spremeni dejstva, da ni jasno definirana ločnica med pasovoma. Če seveda tam sploh je.

imagodei je izjavil:


Pa to ne pomeni, da lahko kar prosto vijugaš po cestišču.

Prosto vijuganje znotraj črt pasa je dovoljeno. Sicer ne vem kako ti uspeva voziti vozilo v nasprotnem primeru.

imagodei je izjavil:


Pravzaprav, ne morem verjeti, da bi kdo bil tako usekan, da bi zapisal:
Vijuganje torej znotraj tega ni prepovedano, ker ni nikogar ogrožala.


Glej zakon ki določa kako se sme voziti po voziščih brez talnih označb... Sem že napisal...

imagodei je izjavil:


Daj prosim razloži, kako prideš od situacije, ko vozilo A zapelje za 1,5m levo, nato desno, vozilo B pa konča svojo pot v sprednjem desnem blatniku vozila A? Imate slabo prostorsko predstavo, ali kaj?

Ti razložim: Vozilo A je dalo smerokaz za namero desno ter se pomaknilo proti levi (pokaži določilo, da je pri tem menjala pas). Začelo je zavirat. Voznik vozila B je z nespremenjeno hitrostjo nadaljeval vožnjo. Ker voznik B ni bil pozoren na smerokaze je predvideval, da vozilo A zavija levo in se pomaknil na skrajni desni rob, da bi se "stlačil" naprej. Vozilo A je zavilo in bum...
Pa še nekaj. Manever prehitevanja sploh še ni bil zaključen btw...

Unknown_001 ::

A ma kdo jajca, da to odnese na policijsko postajo, pa da tam razložijo.

Double_J ::

Sej lahko tudi pokličemo kakšnega inštruktorja varne vožnje, če boste dali potem mir. Naj nekdo pokliče koga v temo, da pove čigava je krivda.
Dve šivanki...

solatko ::

Pithlit - Mlada voznica, zopet na pol nakladaš, kar so te naučili v AŠ (slabo, če se tako obnašaš na cesti).

Prvo - prepovedano je voziti tako, da z enim ali vsemi kolesi, prevozimo polovico cestišča, brez razloga - to ni menjava pasu - temu se po domače reče, vijuganje po cesti, kar počnejo drogirani vozniki (alko, droge, zdravila). V takem primeru, te policaj mora ustavit in ti pregledat psihofizično stanje.
Pri zavijanju v desen ozek vhod, pa je PROVIDA stala za menoj in še 4-je drugi vozniki in se jim je moj manever zdel pravilen, kar je tudi po vseh zakonih bil.
Dal sem desni smernik, ga pri zavoju na levo zadržal in krožno zavil desno, preko voznega pasu na dvorišče. Potem se je kolona odpeljala naprej.
- sekal sem polno črto (tisti del, ki je črtkan, lahko uporabim, ko pridem z druge strani, sosed pa takrat izvaja enak manever že 40 let).
- imel sem prižgan desni smerokaz, če prav sem močno zavil levo
- z izpeljanim krogom, sem sekal vozni pas in izsilil prednost PROVIDI.
Začuda, se niso zaleteli vame, niso niti zahtevali dokumentov in glej čuda, vse se jim je zdelo pravilno, saj bi bilo sicer kazni za par stotakov, pa še kakšna pika bi šla.

Čudež! Mogoče pa delam prav, kljub nasprotnim mnenjem pravne avtoritete tega foruma.

In gospod amaterski pravnik - na istem voznem pasu, niti fizično niti kako drugače ne moreš menjat smeri. Nehaj srat in priznaj, da členov, po katerih sprašujem, v zakonu enostano ni in si se pravila igre, enostavno spomnil sproti, sedaj pa ne znaš splezat ven.
Daj mi suhoparno zapri gobec, z členom, ki prepoveduje uvoz v ozko ulico, če to ne moreš storiti iz desnega roba cestišča. Gospod amaterski pravnik.

Pri vsakem drugačnem manevru z vozilom, kot je običajen - vožnja po voznem pasu, MORAŠ poskrbeti za varnost in biti pazljiv. In to tudi že nekaj let počnem. Zato me ni potrebno na to opozarjat, temveč, kot avtoriteta, reši tisto, kar me zanima, glede na tvoje razlage zakona o CCP.
Kadar nameravam zaviti desno, z smeriniko levo zavedem voznike za seboj, ker upravičeno menijo, da nameravam zaviti levo. Pol bi bil pa v pizdi. Zato nehaj s temi tvojimi pogruntavščinami in napačnimi tolmačenji, ampak predstavi deajtvo Čl. ta pa ta - govori o prepovedi uvoza v ozko dvorišče.
Delo krepa človeka

pac1 ::

Pithlit je izjavil:


To da je voznica zadaj naredila napako ni opravičilo. Gre se za to kdo je POVZROČIL nesrečo in je posledično kriv. To da bi obe voznici dobile plačilne naloge smo že obdelali.


Če voznica drugega vozila ne bi prehitevala potem do nesreče ne bi prišlo... Prehitevanje po desni je v tem primeru bilo STROGO prepovedano. Če je "vijuganje" prekršek je drugo vprašanje o katerem polemiziramo že kar nekaj časa...

St235 ::

solatko je izjavil:

Pithlit - Mlada voznica, zopet na pol nakladaš, kar so te naučili v AŠ (slabo, če se tako obnašaš na cesti).

Prvo - prepovedano je voziti tako, da z enim ali vsemi kolesi, prevozimo polovico cestišča, brez razloga - to ni menjava pasu - temu se po domače reče, vijuganje po cesti, kar počnejo drogirani vozniki (alko, droge, zdravila). V takem primeru, te policaj mora ustavit in ti pregledat psihofizično stanje.
Pri zavijanju v desen ozek vhod, pa je PROVIDA stala za menoj in še 4-je drugi vozniki in se jim je moj manever zdel pravilen, kar je tudi po vseh zakonih bil.
Dal sem desni smernik, ga pri zavoju na levo zadržal in krožno zavil desno, preko voznega pasu na dvorišče. Potem se je kolona odpeljala naprej.
- sekal sem polno črto (tisti del, ki je črtkan, lahko uporabim, ko pridem z druge strani, sosed pa takrat izvaja enak manever že 40 let).
- imel sem prižgan desni smerokaz, če prav sem močno zavil levo
- z izpeljanim krogom, sem sekal vozni pas in izsilil prednost PROVIDI.
Začuda, se niso zaleteli vame, niso niti zahtevali dokumentov in glej čuda, vse se jim je zdelo pravilno, saj bi bilo sicer kazni za par stotakov, pa še kakšna pika bi šla.

Čudež! Mogoče pa delam prav, kljub nasprotnim mnenjem pravne avtoritete tega foruma.

In gospod amaterski pravnik - na istem voznem pasu, niti fizično niti kako drugače ne moreš menjat smeri. Nehaj srat in priznaj, da členov, po katerih sprašujem, v zakonu enostano ni in si se pravila igre, enostavno spomnil sproti, sedaj pa ne znaš splezat ven.
Daj mi suhoparno zapri gobec, z členom, ki prepoveduje uvoz v ozko ulico, če to ne moreš storiti iz desnega roba cestišča. Gospod amaterski pravnik.

Pri vsakem drugačnem manevru z vozilom, kot je običajen - vožnja po voznem pasu, MORAŠ poskrbeti za varnost in biti pazljiv. In to tudi že nekaj let počnem. Zato me ni potrebno na to opozarjat, temveč, kot avtoriteta, reši tisto, kar me zanima, glede na tvoje razlage zakona o CCP.
Kadar nameravam zaviti desno, z smeriniko levo zavedem voznike za seboj, ker upravičeno menijo, da nameravam zaviti levo. Pol bi bil pa v pizdi. Zato nehaj s temi tvojimi pogruntavščinami in napačnimi tolmačenji, ampak predstavi deajtvo Čl. ta pa ta - govori o prepovedi uvoza v ozko dvorišče.


DA skarjšamo:

JAZ SOLATKO VEM KAKO SE VOZI; CEL SVET NA KOLENA; KER SE Z SVOJO VOŽNJO ŠE NISEM NIKOGAR UBIL IMAM ZAGOTOVO PRAV.

Seveda so zakonska določila, ki pravijo da moraš vsako spremembo smeri nakazat in da se moraš pri tem prepričat,da to lahko storiš popolnoma brez-veze.

Obožujem amaterje, ki kot edini argument navajajo lastno avtoriteto.

Daedalus ::

Če voznica drugega vozila ne bi prehitevala potem do nesreče ne bi prišlo... Prehitevanje po desni je v tem primeru bilo STROGO prepovedano. Če je "vijuganje" prekršek je drugo vprašanje o katerem polemiziramo že kar nekaj časa...


Če bi vsi hodili peš, se ne bi zaletavali z avti. To ti je nivo argumentacije, lol. Še enkrat, glejte sliko. OP je vletela v križišče postavljena, kot da bo zavila LEVO, nakar je (verjetno nenadno) zavila DESNO. Žmigavec na desni ni mogel svetit ves čas, ker bi ga zasuk volana v LEVO lepo izklopil. Noobiji...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

St235 ::

pac1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:


To da je voznica zadaj naredila napako ni opravičilo. Gre se za to kdo je POVZROČIL nesrečo in je posledično kriv. To da bi obe voznici dobile plačilne naloge smo že obdelali.


Če voznica drugega vozila ne bi prehitevala potem do nesreče ne bi prišlo... Prehitevanje po desni je v tem primeru bilo STROGO prepovedano. Če je "vijuganje" prekršek je drugo vprašanje o katerem polemiziramo že kar nekaj časa...


Obožujem tako logiko. Če na desni ne bi bilo prakirišča, potem voznica ne bi rabila nepravilno zavijat desno in ne bi bilo nesreče. Torej kriv lastnik parkirišča.

In ko tako obvladaš teorije vožnje, od kje si privlekel, da je prehitevanje po desni STROGO prepovedano?


Če je "vijuganje" prekršek je drugo vprašanje o katerem polemiziramo že kar nekaj časa.
Spreminjanje smeri brez uporabe smernikov je prekršek, kakor je tudi prekršek, če s tem oviraš ostala vozila. O tem polemizira samo folk ki avto vozi s prstom po zemljevidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Unknown_001 ::

Če bo ker od vas, ki kle pravte, da se ne smeš umaknit od desnega roba pri zavijanju v ozko ulico šu kdaj k nam v zidanco naj mi prej pove, da škarpo porušmo da ne bo kj narobe pol.

Sims ::

solatko

v civilizirani družbi je zame normalno, da te niso "jebali" za tvoj manever, ki si ga opisal. Vprašanje. Kaj bi bilo, če bi med tem tvojim zavijanjem, nasproti počil en v tebe? A bi rekel: "glej če so oni za mano čakali, bi še pa lahko ti". In ti ne bi plačal klazni?

Invictus ::

imagodei je izjavil:


Če vozili vozita eno za drugim, nato prvo vozilo zapelje v majhnem loku za 1,5m iz smeri v levo, nato pa spet nazaj desno, bo drugo vozilo (če je res kriva premajhna varnostna razdalja) zadelo prvo vozilo v zadnji desni del, pa nič drugače. Nikoli pa v sprednji desni del.

Še toliko slabše.

Pomeni da voznica v vozilu zadaj ni bila pozorna na promet.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Sims je izjavil:

solatko

v civilizirani družbi je zame normalno, da te niso "jebali" za tvoj manever, ki si ga opisal. Vprašanje. Kaj bi bilo, če bi med tem tvojim zavijanjem, nasproti počil en v tebe? A bi rekel: "glej če so oni za mano čakali, bi še pa lahko ti". In ti ne bi plačal klazni?


To je mal ironično, če jst pol čakam da odvijem na levo, pa stojim ker čakam une ka nasprot pelejo, me lahko eden od zadi nabije, ker ni mogu počakat.

solatko ::

imagodei - Evo čisto simpl razlage, kako je lahko prišlo do takega trčenja

voznica, ki je imela namen zaviti desno, je zapeljala do navidezne sredinske črte in zavila desno (cestišče je dosti široko, da avto tipa clio...., postaviš iz sredine pravokotno na pločnik.

Voznica zadaj, je peljala skrajno desno, ker pas za razvrščanje, ne dovoljuje vožnjo po sredini voznega pasu, saj se ta pas pred križiščem zoža, zaradi pasu za zavijanje na levo. Vzemimo, da je bila razdalja med njima taka, da je prva avto uspela postavit pravokotno (ali manjši kot), ni pa uspela zapustiti cestišča, ker jo voznica zadaj ni opazovala, torej ni bila pozorna.
Desni rob vožnje druge voznice in blatnik prve voznice, sta se srečali ob desnem robu vozišča - razumeš ali moram narisat.
Delo krepa človeka

Invictus ::

imagodei je izjavil:

Invictus je izjavil:


Bočna razdalja ne obstaja v CPP. To bi pa lahko vedel ...

In, kako je to argument v prid vaši strani? Kako je to argument, da je bila snowflake ustrezno na desnem voznem pasu, ko je zavijala desno?

Kako pa je to lahko argument v prid vaši strani. Saj nimam slik nesreče. Vse se nekaj samo bluzi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daedalus ::

solatko, daj si naredi uslugo. In poglej sliko, ki jo OP prilimala, na prvi strani. Posebej bodi pozoren na pas za zavijanje levo, ki se ga vidi. Pol pa še na to, kje bi naj avto od OP stal. Case closed.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

St235 ::

Double_J je izjavil:



Direktno iz levega pasu je morala zavit, da je lahko sem notri zavila pred njo. Iz tistega pasu, kjer avtomobili skozi križišče vozijo levo.


Mislim, da vsak ki vidi to sliko jasno vidi, da scenarij, ki ga je oposala OP drži vodo samo v primeru, ko je bila razvrščena kot vozila ki zavijajo levo. Ni šlo za nikakršno nično cono, kot nekateri prodajajo meglo, ker je ta famozni robnik pred sredino vozišča. Če pa je zavijala na parkirno mesto višje, pa spet vaše blodnje ne zdržijo vode, ker potem ni robnika, ki bi ga rabila obvozit.

Pod črto pridemo do elo enostavnega dejstva. Voznica spredaj je nepravilno spreminjala smer vožnje, ga nakazovala z napačnimi smerniki in se ni prepričala ali lahko svoje nepravilne manevre varno izpelje. To je bistven element, ki je pripeljal do prometne nesreče.

Lahko pa se seveda lotimo krivit MOL, ker je tam dovolil cesto, Petrol, ker je prodal gorivo, da se je avto lahko premikal in ne navsezadnje prebivalce na Alpha Centauri, ker niso pravočasno iztrebili prebivalcev zemlje s čimer bi preprečili nesrečo, ki se je zgodila.

D3m ::

Ne vidim robnika, ki ji je povzročal težave pri manevriranju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

solatko je izjavil:

imagodei - Evo čisto simpl razlage, kako je lahko prišlo do takega trčenja

voznica, ki je imela namen zaviti desno, je zapeljala do navidezne sredinske črte in zavila desno (cestišče je dosti široko, da avto tipa clio...., postaviš iz sredine pravokotno na pločnik.

Voznica zadaj, je peljala skrajno desno, ker pas za razvrščanje, ne dovoljuje vožnjo po sredini voznega pasu, saj se ta pas pred križiščem zoža, zaradi pasu za zavijanje na levo. Vzemimo, da je bila razdalja med njima taka, da je prva avto uspela postavit pravokotno (ali manjši kot), ni pa uspela zapustiti cestišča, ker jo voznica zadaj ni opazovala, torej ni bila pozorna.
Desni rob vožnje druge voznice in blatnik prve voznice, sta se srečali ob desnem robu vozišča - razumeš ali moram narisat.


In v zgoraj opisani situaciji je nesrečo povzročila prva voznica, ker je nepravilno nakazala spremembo smeri vožnje (pomik v levo z desnim smernikom) potem pa ponovno spremenila smer vožnje brez, da bi se prepričala če to lahko stori varno.

Drugače, če ne veš si ravno tako lahko kriv, če zaviješ levo in s tem blokiraš vozilo, ki te prehiteva po levo. Pa četudi vozilo nepravilno prehiteva. Pobrskaj malo po tem forumu. Točno tak primer smo že imeli direktno iz sodne prakse.

Upam, da boš v življenju dojel, da to, da nekdo naredi prekršek ne opraviči tvojih prekrškov preden koga ubiješ.

Pithlit ::

D3m je izjavil:

Ne vidim robnika, ki ji je povzročal težave pri manevriranju.

Jaz tudi ne... pa tudi 'no mans land' je naprej od tega uvoza na parking... tko da lahko nehamo to uporabljat za izgovor.
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

Se pravi voznico robnik ni oviral. Za to smo rabili 9.strani?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Upam, da boš v življenju dojel, da to, da nekdo naredi prekršek ne opraviči tvojih prekrškov preden koga ubiješ.

Ta bi bila zanimiva ja... "sem ga izsilil in je ubil mojega sopotnika! KRIV JE!!!"
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Unknown_001 je izjavil:

Sims je izjavil:

solatko

v civilizirani družbi je zame normalno, da te niso "jebali" za tvoj manever, ki si ga opisal. Vprašanje. Kaj bi bilo, če bi med tem tvojim zavijanjem, nasproti počil en v tebe? A bi rekel: "glej če so oni za mano čakali, bi še pa lahko ti". In ti ne bi plačal klazni?


To je mal ironično, če jst pol čakam da odvijem na levo, pa stojim ker čakam une ka nasprot pelejo, me lahko eden od zadi nabije, ker ni mogu počakat.


Te od zadi nabije v PREDNJI del vozila. Svaka čast za tako logiko.

Unknown_001 ::

St235 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Sims je izjavil:

solatko

v civilizirani družbi je zame normalno, da te niso "jebali" za tvoj manever, ki si ga opisal. Vprašanje. Kaj bi bilo, če bi med tem tvojim zavijanjem, nasproti počil en v tebe? A bi rekel: "glej če so oni za mano čakali, bi še pa lahko ti". In ti ne bi plačal klazni?


To je mal ironično, če jst pol čakam da odvijem na levo, pa stojim ker čakam une ka nasprot pelejo, me lahko eden od zadi nabije, ker ni mogu počakat.


Te od zadi nabije v PREDNJI del vozila. Svaka čast za tako logiko.


Ni bilo mišljeno v tem smislu.

Rekel je za primer, če bi se en zabil zato, ker se mu ni dalo čakati.

imagodei ::

Invictus je izjavil:

imagodei je izjavil:


Če vozili vozita eno za drugim, nato prvo vozilo zapelje v majhnem loku za 1,5m iz smeri v levo, nato pa spet nazaj desno, bo drugo vozilo (če je res kriva premajhna varnostna razdalja) zadelo prvo vozilo v zadnji desni del, pa nič drugače. Nikoli pa v sprednji desni del.

Še toliko slabše.

Pomeni da voznica v vozilu zadaj ni bila pozorna na promet.

Si ti pismen ali nisi?

Fizika ne dopušča, da bi se zgodil nalet v sprednji desni del avtomobila, če bi pač držalo to, da je snowflake samo malenkost zavila levo. V resnici je levo zavila orenk in to toliko, da je avto že na samem cestišlu lahko poravnala cca 90 stopinj glede na vozni pas.

Ne pričakujem, da boš sedaj, ko je bilo že 25x povedano, kaj bolj zastopil.
- Hoc est qui sumus -

Double_J ::

V ta dovoz čisto komot zaviješ iz desnega pasu, ona je pa morala najkasneje sekati prehod za peščce in narediti en brutalen zavoj ob tem. Čeprav še to težko, pomoje je bolj verjetno da je bila že vseskozi na levem pasu.

A vidite kako je ta izvoz blizu prehoda za pešce?
Dve šivanki...

Sims ::

@Raptor F16

Ne vem, če si razumel moj primer, govorim, da so solatka zadaj čakali vključno policija, on je zavijal in delal manever, kot je opisal. Jaz sem le dodal, če bi se en pripeljal po nasprotnem pasu, katerega je solatko sekal in počil v njega iz kakršnih koli razlogov ...

LP

EDIT: tolliko hitro pišete, da ne folgam ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

St235 ::

Pithlit, ne se sekiraj se. Jaz bi se na njegovem mestu zasekiral predvsem zato, ker imaš "mlada voznica" več pameti, o temu kako se vozi. Njemu pa milioni kilometrov nič ne pomagajko, da ne bi govoril neumnost za neumnostjo.

Nikol ne bom pozabil njegovega nakladanja o temu, kako se hitreje ustaviš, če prestaviš v nižjo brzino, ko zaviraš.

Unknown_001 ::

Sims je izjavil:

@Raptor F16

Ne vem, če si razumel moj primer, govorim, da so solatka zadaj čakali vključno policija, on je zavijal in delal manever, kot je opisal. Jaz sem le dodal, če bi se en pripeljal po nasprotnem pasu, katerega je solatko sekal in počil v njega iz kakršnih koli razlogov ...

LP

EDIT: tolliko hitro pišete, da ne folgam ...


Aha, a tako pol. Ok, pol umikam tisto mojo primerjavo z naletom od zadaj.

Pithlit ::

Ma jaz tud unim miljonom kilometrov ne verjemam prav dosti.
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Invictus je izjavil:

imagodei je izjavil:


Če vozili vozita eno za drugim, nato prvo vozilo zapelje v majhnem loku za 1,5m iz smeri v levo, nato pa spet nazaj desno, bo drugo vozilo (če je res kriva premajhna varnostna razdalja) zadelo prvo vozilo v zadnji desni del, pa nič drugače. Nikoli pa v sprednji desni del.

Še toliko slabše.

Pomeni da voznica v vozilu zadaj ni bila pozorna na promet.

Si ti pismen ali nisi?

Fizika ne dopušča, da bi se zgodil nalet v sprednji desni del avtomobila, če bi pač držalo to, da je snowflake samo malenkost zavila levo. V resnici je levo zavila orenk in to toliko, da je avto že na samem cestišlu lahko poravnala cca 90 stopinj glede na vozni pas.

Ne pričakujem, da boš sedaj, ko je bilo že 25x povedano, kaj bolj zastopil.


Fizika ne dopušča, zanimivo, sam fizika tuki glih ni prava beseda :P Prej situacija. >:D

solatko ::

Invictus - debatiramo, po podatkih voznice PO.
Daedalus - Tisto je nekaj nakracala in tako sigurno ni mogla peljat, zato tisto sliko jemlji z rezervo. Meni je bistvo, da je vozila zadaj, opozorila na svoj manever.
Philit - kar prvošči si, sem bil na tem forumu že vse živo, kar kaže na tiste, ki to pišejo. Pa mimogrede zaradi dveh členov zakona o CCP, ki govorita o tem, da ne smeš po desni mimo, če niso izpolnjeni pogoji za nedvoumni namen, torej to in nič drugega, za ziher grem levo - pogoj za to je, postavitev vozila na čim bolj levi strani in levi smernik. Jaz pa temu, da si voznica, saj osnov predpisov ne poznaš - priznaš pa avtoriteto g.pravnika in veselo ponavljaš za njim, če prav se ravno v tej temi, pravniško, strelja v lastno koleno.
Lakotnik29 - v tem primeru bi vozilom zadaj NEDVOUMNO nakazala zavijanje v levo in zapustitev vozišča na LEVI. Ona je hotla DESNO in je dala smernik pravilno, ti pa nehaj bluzit, ker na istem pasu ne moreš spreminjat smeri. Cel pas je namenjen vožnji.
Zdaj pa še povej, je spreminjala smer cik-cak ali je bil to del krožnega manevra. Ne se še bolj potapljat.
Sims - Ne bereš postov, sem napisal, da to lahko izvedem, ko je levi pas prazen, ta čas pa zadaj lepo mirno čakajo, pa še hupa ali blenda nikdar nihče.
Delo krepa človeka

imagodei ::

solatko je izjavil:

imagodei - Evo čisto simpl razlage, kako je lahko prišlo do takega trčenja

voznica, ki je imela namen zaviti desno, je zapeljala do navidezne sredinske črte in zavila desno (cestišče je dosti široko, da avto tipa clio...., postaviš iz sredine pravokotno na pločnik.

Ja, marija, ampak če se je to zgodilo, je bila OP dejansko s središčem svojega avtomobila 3 metre bolj levo od središča druge voznice! Poleg tega ostrega ovinka ne moreš speljati s 40 km/h, ampak je treba skoraj ustaviti!

To trdim že ves čas. To, kar se tebi zdi kot normalen manever, ki ga izvajaš dnevno, ni tisto, kar je izvajala OP. Ona je verjetno opazila parkirplace na levi strani pri gostilni; nato pa v zadnjem trenutku, ko je že stala poravnana LEVO in čakala nasproti vozeča vozila, zapeljala ostro desno. Iz praktično stoječega stanja.
- Hoc est qui sumus -

Double_J ::

Od prehoda za pešce pa to tega izvoza na parkirišče je vsega nekaj metrov. Sedaj pa ne vem kako lahko narediš na tako kratki razdalji tak krog, da gre še en avto mimo tebe medtem. Pomojem je to nemogoče in moraš biti že pred prehodom za pešce na levem pasu.
Dve šivanki...

pac1 ::

Lakotnik: Od kje ti ideja, da lahko prehitim vozilo, če vozilo pred mano nakaže smer desno in se pomakne levo? Še enkrat mi povej ali so bili vsi pogoji iz člena:
(3) Vozilo, ki zavija levo, je dovoljeno prehiteti po desni strani, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje.

izpolnjeni?

solatko ::

Ne pogovarjamo se o verjetno, temveč o zgodbi, ki jo je napisala OP.
Delo krepa človeka

D3m ::

OP ni več v tej debati, da bi ti potrdila. Ker je še zdaj verjetno v šoku.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

pac1 je izjavil:

Od kje ti ideja, da lahko prehitim vozilo, če vozilo pred mano nakaže smer desno in se pomakne levo?

Hmmm... le kaj se zgodi ko z vklopljenim desnim smernikom zaviješ levo? Aja, ne voziš...
Life is as complicated as we make it...

Sims ::

@Solatko

Sims - Ne bereš postov, sem napisal, da to lahko izvedem, ko je levi pas prazen, ta čas pa zadaj lepo mirno čakajo, pa še hupa ali blenda nikdar nihče.

Saj v tem prvem delu se vsi s teboj strinjamo. Če je potreben "ajnšlag" ga pač narediš.

Problem nastane, če je pas ki ti vidiš "prazen" zaradi tvoje utrujenosti ali nezbranosti "poln" in pride do nesreče. Takrat, bi tudi spodbijal celotno tvojo krivdo? (nenazadnje, tisti, ki pripelje nasproti tudi mora gleati ... recimo ...) Samo to.

St235 ::

Lakotnik29 - v tem primeru bi vozilom zadaj NEDVOUMNO nakazala zavijanje v levo in zapustitev vozišča na LEVI. Ona je hotla DESNO in je dala smernik pravilno, ti pa nehaj bluzit, ker na istem pasu ne moreš spreminjat smeri. Cel pas je namenjen vožnji.


Nisem vedel, si sedel zraven nje, da točno veš kaj je ona mislila in naredila. PA tudi nisem vedel, da si se takrat ravno pogovarjal z voznico zadaj in ji vse to razložil.

Če je dala desni smernik in je hotela desno, potem je treba zavit DESNO in ne LEVO. To, da je preveč gledala Cars, ne opraviči njenih prometnih prekrškov.

Predvsem pa nehaj še nakladat, da je bilo vse to izvršeno znotraj enega voznega pasu, ker niti približno ni dovolj prostora za tak manever kot ga opisuje. Poglej si zgornjo sliko in ti bo jasno da avto, ki je praktično pravokoten na smer vožnje voznika ob desnem robniku z zadnjim delom v delu, ki je predivden za zavijanje levo. KAr vsakemu z 0,5% možganske kapacitete povprečne ovce pove, da se je dve sekunde pred tem celotno vozilo nahajalo v delu, ki je predviden za zavijanje desno. Lahko pa seveda dalje nakladaš svoje idiotizme o temu, kako v križišču ni smernih pasov in pravzaprav lahko voziš v krogu in morajo vsi ostali čakat, da se naveličaš. Če imaš seveda prižgan desni smernik.

pac1 ::

Pithlit je izjavil:

pac1 je izjavil:

Od kje ti ideja, da lahko prehitim vozilo, če vozilo pred mano nakaže smer desno in se pomakne levo?

Hmmm... le kaj se zgodi ko z vklopljenim desnim smernikom zaviješ levo? Aja, ne voziš...

Od kje ideja, da je zavila levo. Pomaknila se je levo. Razlika mislim, da je jasna...
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525050 (19789) bajsibajsi
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15936417 (34227) kiFni
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346544 (42497) floyd1
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318236 (15643) BlueRunner
»

Prometna nesreča na vhodu v osnovno šolo

Oddelek: Na cesti
293532 (2701) gulfstream

Več podobnih tem