» »

Slabo delovanje Siol interneta

Slabo delovanje Siol interneta

abyssus ::

Obračam se na ta forum, ker mi Siol ne zna pomagat. Zadeva je naslednja: povezava deluje tako obupno počasi, da bi zraven lahko 5x "laufo" okoli hiše in prispel nazaj, pa se Google iskalnik še ne bi odprl. Maksimalen prenos, ki ga doseže je max. 15KB/s, čeprav je moja povezava 4MB. Pri Siolu so mi povedali, da imam priklopljenih preveč naprav na modem. Res je, da imam priklopljeni 2 televiziji in 3 računalnike, vendar se je težava pojavila pred kakšnim mesecem dni, toliko naprav pa imam priklopljenih že dalj časa pa je delovalo vse. Reset modema ne pomaga, prav tako sem odklopil VSE naprave in pustil priklopljen en računalnik pa je stvar tekla isto hitro (oz. počasi). Je še kakšna rešitev, ki jo lahko sam poskusim? 171mb update mi prenaša že zadnje 4 ure in sem z živci na koncu.
  • spremenilo: abyssus ()

hojnikb ::

na kako hitrost se ti sinhronizira modem ?
preko česa si povezan na modem/router ?
Oddaljenost od centrale ?
bit error rate ?
#brezpodpisa

BALAST ::

Premalo prostora na sistemski particiji (C: disk)?!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

abyssus ::

Na modem sem povezan preko WIFI-ja (če misliš to), od centrale oddaljen kakšen kilometer. Prostora na disku C je cca 114GB na mojem računalniku, 60GB drugem in 80GB na tretjem, tako da to verjetno ne bo težava. Na kakšno hitrost se mi sinhronizira modem ne vem, zato bi bilo dobro, da mi poveste, kje to preverim.

hojnikb ::

poveži se na konfiguracijsko stran od modema... (kje dobiš ip od tega poglej pa v navodila)
#brezpodpisa

abyssus ::

Ja. Downstream Line Rate te zanima?

hojnikb ::

yup :D
#brezpodpisa

abyssus ::

Downstream Line Rate 7774 kbps

hojnikb ::

sepravi sinhronizira se ti na pravo hitrost (minus kolker odžrejo televizije). Torej je težava nekje drugje..
Da nimaš kak nasty malware, ki ti vestno požira net..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Preveri kako ti dela preko utp kabla, bootaj v kakšen ubuntu live linux.

abyssus ::

Sem testiral s kablom pa je isto. Testiral sem z računalnikom, ki sem ga ravno formatiral in sedaj poskušam namestiti posodobitve vendar jih prenaša s svetlobno hitrostjo, tako da virusa zaenkrat ne sumim. Lahko pa poskusim tudi z Ubuntu Live pa javim.

Hayabusa ::

http://file.siol.net/
hitrost downloada, pusti vsaj 3 minute ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

abyssus ::

Pod 2.000 B/s.

V bistvu kar 500 B/s in še pada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

Hayabusa ::

Potem se ti modem ne more povezati z 7774 kbps 8-O.
Kabel & ubuntu testiraš ?

hojnikb ::

lahko v modemu/routerju spremljaš hitrost WAN/LAN/WLAN povezave ?
tako lahko izkjučiš kake druge dejavnike, ki bi ti lahko zafilale povezavo.
#brezpodpisa

Hayabusa ::

In poveži kabel direktno na modem, brez ostale šare.

neskoncno ::

Tudi če imaš dve televiziji in samo 7774 kbps prepustnost, ima SIOL tako urejeno, da bi ti televiziji začeli kockat sliko(v primeru ko bi imel primer na enem TV-ju HD in na drugemu navaden program) vendar Internet, bi ti deloval 1Mb.

Po mojem mnenju je kakšna naprava, okužena in ti krade mrežno povezavo. Poizkusi eno po eno napravo, priklopljeno direktno na modem.

Hayabusa ::

Sta oba tvja prižgana ?

Po Murphyju lahko prav onadva zafilata celoten bandwidth :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

abyssus ::

En TV je prižgan, drugi izklopljen in izključen iz modema. Tretji računalnik sedaj tudi ugasnjen, tako da sedaj deluje samo še TV in 2 računalnika. Slika na TV je čista, tudi v primeru, da sta oba TV-ja na enkrat ON, slika še vedno čista. Internet je pa druga zgodba.

In ja, poskusil sem napravo po napravo in ni bilo nič drugače, testiral tudi z Ubuntu Live pa isto, le da tam hitrost pride do 20KB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

neskoncno ::

Iz modema izklopi vse kable ven na ETH vtičnicah, priklopi samo en LAN kabel na računalnik in stestiraj, ne dela stestiraj še na drugem računalniku. Pa izklopi WiFi, na modemu (mogoče ti kdo krade internet).

PS
Če hočeš, da ti kocka je potrebno samo na enem TV vklopiti HD program in na drugemu navadnega(ker imaš xdsl z minimalno prepusnostjo).

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Izklopi vse razen 1 računalnik, testiraj preko kabla direktno na modem.

shadeX ::

Pri Siolu so mi povedali, da imam priklopljenih preveč naprav na modem


Pri siolu so bebci. Še otrok bi vedel da to sploh nima vpliva na hitrost povezave. (seveda če nobena naprava ne prenaša kaj preko interneta ali pa če več naprav ne brska po spletu ). Predpostavimo da imajo samo vzpostavljeno povezavo z internetom.

hojnikb ::

Menjaj modem/router, ker napaka očitno stoji tam..
#brezpodpisa

dzinks63 ::

Se ti je kakšen sosed priklopil na wifi ali še kdo drug?

abyssus ::

Od Siola sem dobil tudi informacijo, da je modem OK. Če je ok pa ne vem. Glede sosedov pa bolj težko, saj so najbližji oddaljeni kakšnih 100m in vem, da nimamo takšnega dometa. Prav tako sem preveril in je trenutno samo moj računalnik ON. In kakorkoli, ta težava se mi je prvič pojavila kakšne 3 tedne nazaj. Siolu sem pisal in so me naslednji dan poklicali, če je kaj boljše. Dejansko je zadeva delovala po starem, čeprav so rekli, da niso spreminjali ničesar, jaz pa tudi ne. Težava se je potem začela znova pojavljati in danes sem pisal še enkrat a tokrat so mi povedali, da je linija preobremenjena ker je preveč naprav ONLINE. Zato sem tudi šel izklaplajt TV-je in računalnike, vendar se stvar ni popravila.

Vseeno bi jaz rad, da vse dela tako kot mora, ne da bi moral za uporabo interneta vedno vse kable vun pocukat. To glih nebo rešilo mojih težav.

HunterMan ::

Se spomnim nekaj let nazaj, ko sem formatiral računalnik in mi je 5min delal internet, nato pa naenkrat ultra slow. Še enkrat formatiral, dal linux gor, zamenjal mrežno pa še kar ni delal. No izkazal se je, da sem mogel spremenit Speed & duplex mrežne :D

zenith1 ::

So vsi računalniki počasni ali le eden?

crniangeo ::

shadeX je izjavil:

Pri Siolu so mi povedali, da imam priklopljenih preveč naprav na modem


Pri siolu so bebci. Še otrok bi vedel da to sploh nima vpliva na hitrost povezave. (seveda če nobena naprava ne prenaša kaj preko interneta ali pa če več naprav ne brska po spletu ). Predpostavimo da imajo samo vzpostavljeno povezavo z internetom.



Niti ni res da so bebci, načeloma imajo samo z bebci opravka in je lažje na tak enostaven način odpraviti ljudi :)

Misliš da se jim ljubi razlagati da imajo spyware/adware , mogoče se je kdo priklopu od sosedov na tvoj net itd itd tid..

Povej mal več :


Povedal si:Sem testiral s kablom pa je isto. Testiral sem z računalnikom, ki sem ga ravno formatiral in sedaj poskušam namestiti posodobitve vendar jih prenaša s svetlobno hitrostjo, tako da virusa zaenkrat ne sumim. Lahko pa poskusim tudi z Ubuntu Live pa javim.

Sarkazem ali resnica ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

mitjau ::

uTorrent si izklopil? :D

abyssus ::

Ja, počasi prenaša, to sem mislil. Gonilnik grafične je v velikost 200mb in je potrebovalo 4 ure, da je prišlo do 20%, zato sem zadevo prekinil. uTorrent je izklopljen, vse je izklopljeno, kar bi jemalo povezavo, poskusim samo odpreti google in rabi po 30 sekund, da ga odpre, kar je nenormalno. Hitrost, ki jo doseže je pa par tisoč BAJTOV na sekundo. Vsi računalniki so počasni, slika na TV je pa čista. Žično ali wifi, ista zgodba. In povedal sem, vedno je delovalo tako kot mora, zadnji mesec pa je vse skupaj bogo. Pa ne mi govorit, kako se z bebci ukvarjajo, ker sem lani klical, da je udarilo v modem in če je možna menjava ali ga je potrebno plačat in so mi rekli, naj modem za 5 minut izklopim iz elektrike in nazaj priklopim. So dokazali vse, če vprašaš mene.

Oh in še funny fact:
Pri punci imajo enako povezavo(Siol, 4/1), 4-računalniki ON in 1 televizija. In glej ga zlomka, tam pa internet fura sto na uro. Kot zgleda pač ni spyware/adware/virus. Pomeni, je težava v naši povezavi doma. Oziroma, težava je po moje pri ponudniku, ki ga treba zamenjati. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

crniangeo ::

kaj pa pokaže speedtest?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Hayabusa ::

Naredi tracert do siol.net:
tracert siol.net

abyssus ::



Danes deluje lepo, vsaj zaenkrat.

zenith1 ::

Dogovori se na 080 1000 ali pa idi na spletni pogovor s svetovalcem, da ti dajo testni modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zenith1 ()

hojnikb ::

abyssus je izjavil:



Danes deluje lepo, vsaj zaenkrat.

120ms pinga ni ok..
#brezpodpisa

abyssus ::

Sem še enkrat pognal pa je ping sedaj med 35 - 45.

d4vid ::

Če se ti ponovi problem:
- Poskusi PC dat čim bližje modemu in ga priklopi na kabel.
- Kabel je vklopljen v pravi port? Da ni slučajno v video...
- Mogoče je v okvari napajalnik modema... Preveri s kakšnim drugim s enakimi lastnostmi (12V DC, 1A se mi zdi)
- Poskusi z zamenjavo DNS strežnikov
- Kako imaš speljan kabel do modema? Je mogoče kaj načet?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442051 (1705) ...:TOMI:...
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622240 (21156) MTB
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539961 (8256) rezator
»

Sesuvanje modema na Siolu

Oddelek: Omrežja in internet
181063 (806) nejc_
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543263 (18803) imallears

Več podobnih tem