» »

Dostop do prebivališča in legitimacija varnostnikov

Dostop do prebivališča in legitimacija varnostnikov

1
2
»

fosil ::

Jaz tudi mislim da verjetno mora biti nekje napisano da je treba omogočit dostop.
A je kakšna zakonodaja s tega področja?

Eni pa očitno ne ločijo razlike med tem, da se ne moreš pripeljat z avtom do vrat in med tem da je neko območje popolnoma zaprto za vse.
Tako je!

mihec87 ::

fosil je izjavil:

Jaz tudi mislim da verjetno mora biti nekje napisano da je treba omogočit dostop.
A je kakšna zakonodaja s tega področja?

Eni pa očitno ne ločijo razlike med tem, da se ne moreš pripeljat z avtom do vrat in med tem da je neko območje popolnoma zaprto za vse.


V primeru kolega od OP tudi če bi hotel peš do vrtca bi rabil plačat saj je prostor zaprt ter se pobira vstopnina....

Mehmed ::

Ce so ze zaprli dostop prebivalem, so skoraj zagotovo tudi kake izjeme.
Samo ce varnostniku ne priznavas pravice, da ugotovi kdo si, jo tudi tezko uveljavljas ane.
Sem preprican, da se da vse zmeniti. Samo ce zacnes z kaj bos ti mene legitimiral z osnovno solo itak ti nisem pooblastil dal da zapres to obmocje, pejt ke varovat ne pa ustavlat ljudi, to sploh ni tvoje delo odnosom, potem pac stoj zunaj kot kreten. Ce se ze obnasas kot en.

Shkorc ::

Maraton Franje poteka mimo naše hiše. Zgodilo se je, da nam policija (ne varnostniki) ni pustila peljati 200m do hiše, ko smo se vračali domov iz obiska. Lahko smo se samo obrnili in počakali, da se je zadeva končala.

Mehmed ::

Pes tudi niste smeli?

black ice ::

Shkorc je izjavil:

Maraton Franje poteka mimo naše hiše. Zgodilo se je, da nam policija (ne varnostniki) ni pustila peljati 200m do hiše, ko smo se vračali domov iz obiska. Lahko smo se samo obrnili in počakali, da se je zadeva končala.

To pa je kretenizem, da ne moreš priti do lastne hiše. Mogoče bi se moral pomeniti na 4 oči z odgovornimi (organizatorji).

Shkorc ::

Mehmed je izjavil:

Pes tudi niste smeli?


Verjetno bi pustili iti peš. Ker blizu blokade ni pametnega parkirišča, smo šli rajši na še en obisk. Baje je dovolj, da v javnem občilu objavijo zaporo ceste in se moraš potem ti prilagoditi.

Teoretično bi bilo zanimivo tole:
Če slučajno ne spremljaš lokalnih novic in se ob napačnem času odločiš za odhod od doma in zapelješ na cesto (ni možna zapora vseh ulic z nekaj hišami posebej), se lahko znajdeš v situaciji "chicken" s trumo kolesarjev. :))

St235 ::

Keyser Soze je izjavil:

Glede na strokovnost naših varnostnih služb se ne bi čudil, če inšpekcijski nadzor ugotovi en kup pomankljivosti. Pa tudi pooblastila so bolj kilava če niso izvajana v skladu z zakonodajo.

P.S.: hec je pa v tem, da se problemi ponavadi manifestirajo na terenu. In da problem pričneš reševat takrat in tam ko oz. kjer nastane.


Samo varnostnik, ki stoji na določenem prehodu ni tisti, ki je pristojen za reševanje tega. On opravlja svoje delo, ki je nadzor na ljudmi, ki vstopajo v varovano območje. Diskusije, miloševičevega tipa: Ja ne priznajem ovaj sud so butaste da glava peče. Če ti ne odobravaš ravnanja občine potem to rešuj z občino ne z človekom, ki opravlja svoje delo.

Njegova pooblastila so jasno napisana v zakonu in dokler on ravna v skladu z tem, ni njegova krivda da je župan idiot in ga serje z ne vem kakšnim varovanjem ob lokalni paradi.

Seveda ima vsak pravico klicat policijo in ne vem še koga, ampak vsak z več kot dvema možganskima celicami se bo kulturno pogovoril z varnostnikom in bo to rešilo 99% težav. Policija pa kaj več kot da medira ne bo mogla naredit, ker nima popolnoma nobenih pooblastil za presojanje ali je varovano področje legitimno ali ne.

Pri nas se 2x letno zapre kompletno mestno jedro zaradi občinskih prireditev, pa še enkrat ni bil problem prit mimo, če si varnostniku pojasnil, situacijo. Ampak ja, je pač lažje trolat na forumu, kot v se v resničnem življenju kulturno pogovarjat.

Utk je izjavil:

Mater, si ti en pravnik. Sej prav, da razložiš kako je s tem pravno, ampak da se s čisto vsako bedarijo tudi strinjaš, če je po zakonu, se mi pa ne zdi čist normalno.
Ne vem od kod pravica županu, da odreja kdo sme do moje bajte. Tudi če samo za 5 minut.


Kdo se s čim strinja? Jaz govorim o temu, kako je zadeva tehnično urejena in da napihovanje pred varnosnikom nima nobene dodane vrednosti, ker ni on tisti, ki presoja kako in kje se bo varovanje izvajalo.

Županova pravica pa izhaja iz njegove funkcije, ki ste mu jo podarili občani. Če ti to ni všeč imaš vso pravico volit koga drugega. Če ocenjuješ da je župan ravnal protizakonito, pa imaš vso pravico to prijavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Identifikacija varnostnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18731157 (25728) krneki0001
»

Ali lahko varnostnik kaznuje ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10626240 (23043) St235
»

Pravica varnostnika?

Oddelek: Loža
144269 (3859) Mehmed
»

Prekršek

Oddelek: Loža
81888 (1362) St235
»

Varnostnik do smrti pretepel 20-letnega obiskovalca Globala (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35424411 (18028) T0RN4D0

Več podobnih tem