» »

Vračilo slušalk

Vračilo slušalk

Orchestra ::

Pred kratkim sem nabavil studijske slušalke, vendar mi njihov zvok ne sede, zato bi ji rad vrnil. Nakup ni bil opravljen preko interneta, torej v "klasični štacuni" pa bi me zanimalo kako je v takem primeru z vračilom blaga - zakonsko in iz vaših izkušenj. Mi mora prodajalec vrniti denar, ali sem primoran vzeti kak drug produkt? Seveda slušalke nimajo sledi obnošenja, embalaža je nepoškodovna.

hvala

M-XXXX ::

Čisto nič mu ni treba.

Vse ostalo je njegova dobra volja!

medenko ::

V najboljšem primeru, če ni sledu odpiranja in uporabe, da za isti denar vzameš kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Orchestra ::

M-XXXX je izjavil:

Čisto nič mu ni treba.

Vse ostalo je njegova dobra volja!


Ne?Potem nasprotno velja samo za internetne nakupe?

medenko ::

Jep.

ProGo ::

Ni povsem tako. Večina slušalk je zapakirana in jih ni možno pred nakupom preizkusiti.
Po moje če bi zagrozil z inšpekcijo, da bi dobil denar vseeno nazaj.

SaXsIm ::

GoPro - ni res.

OP - za katere slušalke pa gre? Če si nabavljal v kakšni specializirani trgovini, npr Audio pro, ti bojo skoraj zagotovo zamenjali brez problema.
SaXsIm

St235 ::

ProGo je izjavil:

Ni povsem tako. Večina slušalk je zapakirana in jih ni možno pred nakupom preizkusiti.
Po moje če bi zagrozil z inšpekcijo, da bi dobil denar vseeno nazaj.


zagrozil bi z inšpekcijo na podlagi česa? A salamo v trgovini tudi odgrizneš en kos preden kupiš?

Dajmo nehat z takimi budalaštinami. Vračilo izdelka brez razloga je možno samo če gre za nakup na daljavo oziroma nakup izven poslovnih prostorov. Vse ostalo je dobra volja in z nabijanjem o inšpekcijah je ne bo kaj dosti.

Okapi ::

Večina slušalk je zapakirana in jih ni možno pred nakupom preizkusiti.
Nobene studijske slušalke niso tako zapakirane.

Sicer pa, kot so že povedali - zakonske osnove za kakšno vračilo ali karkoli ni. Od dobre volje prodajalca je odvisno, ali jih bo pripravljen zamenjati. Precej trgovin ti jih, če so skupaj z embalažo videti nedotaknjene, z doplačilom zamenjajo za dražji model.

O.

ProGo ::

Lakotnik od tebe sem pričakoval boljše poznavanje tematike, predvsem pa bolj izbrano besedišče.


Torej, trgovci MORAJO zagotoviti izdelek kupcu v pregled pred nakupom. Če je izdelek zapakiran tako da ga kupec ne more preskusiti pred nakup, se smatra da mu je bila ta zakonska možnost odvzeta, torej lahko kupec prereka, da mu lastnosti izdelka niso bile predstavljene, oziroma da izdelka ni mogel pred nakupom preizkusiti.

Torej pulover lahko preizkusiš pred nakupm, sledi da ti trgovec ni dolžan dati povračila kupnince. Slušalk pa ni mogel poslušati pred nakupom in mu trgovec mora priznati vračilo kupnine (če to kupec sploh želi).

32. člen

(1) Podjetje mora potrošnika seznaniti z lastnostmi ponujenega blaga, po katerem povprašuje.
(2) Na izbranem kosu blaga mora podjetje potrošniku nazorno prikazati delovanje in ugotoviti njegovo brezhibnost. Če to ni mogoče, je podjetje dolžno potrošniku dati podrobna navodila in pojasnila o prodanem blagu.
(3) Če podjetje ne more zagotoviti zahteve iz drugega odstavka, mora odstraniti blago iz prodaje.

Okapi v Bigbangu imajo veliko slušalk za 200EUR tako zapakirane in jih ne moreš poslušati, vem ker sem sam kupoval pa niso omogočili testa. Potem sem kupil drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Okapi ::

Kaj bluziš? Slušalke bi mirno lahko preizkusil v trgovini. Če jih ni, je to njegov problem, ne trgovčev. Ta vlak je že odpeljal.

O.

ProGo ::

No,no. Umiri se malo. Sem ti ravnokar povedal lastno izkušnjo iz BigBanga. Zapakirane so tako, da jih ne moreš odpreti brez orodja. Nobenega preizkušanja, so predrage, da bi se tista plastična embalaža uničila. Kapiš?

ProGo ::

Bom prilepil link od Inšpektorata, trenutno nimam časa za neznalce.

bluefish ::

Daj no, v konkretnem primeru lahko kvečjemu nese slušalke nazaj in upa, da mu jih bodo zamenjali za drug artikel ali pa mu dali dobropis. To pa je tudi vse.

Okapi ::

Bom prilepil link od Inšpektorata, trenutno nimam časa za neznalce.
Prosim, ker bi ga prav rad videl. V trgovini morajo imeti demo primerek vsake zadeve, ki jo prodajajo. Če nimajo, pač ne kupiš, ko enkrat kupiš, pa se ne moreš več za nazaj izgovarjati, da nisi mogel preizkusiti v trgovini.

O.

St235 ::

ProGo je izjavil:

Lakotnik od tebe sem pričakoval boljše poznavanje tematike, predvsem pa bolj izbrano besedišče.


Torej, trgovci MORAJO zagotoviti izdelek kupcu v pregled pred nakupom. Če je izdelek zapakiran tako da ga kupec ne more preskusiti pred nakup, se smatra da mu je bila ta zakonska možnost odvzeta, torej lahko kupec prereka, da mu lastnosti izdelka niso bile predstavljene, oziroma da izdelka ni mogel pred nakupom preizkusiti.

Torej pulover lahko preizkusiš pred nakupm, sledi da ti trgovec ni dolžan dati povračila kupnince. Slušalk pa ni mogel poslušati pred nakupom in mu trgovec mora priznati vračilo kupnine (če to kupec sploh želi).

32. člen

(1) Podjetje mora potrošnika seznaniti z lastnostmi ponujenega blaga, po katerem povprašuje.
(2) Na izbranem kosu blaga mora podjetje potrošniku nazorno prikazati delovanje in ugotoviti njegovo brezhibnost. Če to ni mogoče, je podjetje dolžno potrošniku dati podrobna navodila in pojasnila o prodanem blagu.
(3) Če podjetje ne more zagotoviti zahteve iz drugega odstavka, mora odstraniti blago iz prodaje.

Okapi v Bigbangu imajo veliko slušalk za 200EUR tako zapakirane in jih ne moreš poslušati, vem ker sem sam kupoval pa niso omogočili testa. Potem sem kupil drugje.


In kje tukaj piše, da imaš pravico po nakupu zahtevat, da lahko vrneš slušalke? Podjetje te je dolžno seznanit z podatki o izdelku. To lahko naredi brez da se izdelek odpre. Enako ti lahko na IZBRANEM kosu blaga pokaže kako deluje ali pa ti da jasna navodila kako mora delovati. Spet ne rabi ti pokazat delovanje na točno tvojem artiklu, še več lahko ti da samo natančna navodila kako se naj izdelek uproablja. Pri slušalkah to ni ravno znanstvena fantastika.

ČE in samo ČE karkoli od navedenih lastnosti izdelek nima potem ga lahko vrneš (stvarna napaka). Drugače nimaš popolnoma nobene pravice zahtevat vračila. Tako, da ne bluzi. ČE bo človek grozil z inšpekcijami na podlagi takšnih nebuloz ga bodo hitro odjebal.

Orchestra ::

SaXsIm je izjavil:

GoPro - ni res.

OP - za katere slušalke pa gre? Če si nabavljal v kakšni specializirani trgovini, npr Audio pro, ti bojo skoraj zagotovo zamenjali brez problema.


Gre za ATH m50, kupil sem jih pa v GC Čurin v LJ.

Drugače pa te studijske slušalke niso zapakirane tako, da bi se pri tem uničila embalaža. Zapakirane so v škatli brez "plombe" tako da bi bil po vsej verjetnosti test slušalk pred nakupom mogoč . Dva razloga zakaj produkta nisem testiral; prvi razlog je bil v tem, da so omenjene slušalke na veliko in široko prehvaljene s strani producentov elektronske glasbe, tako da se jih dejasko šel kupit in ne sprobat. Drug razlog je v tem, da sem iz big banga (in drugih trgovin) navajen na to, da se slušalk vsaj pri nas ne da testirati.

Še dodatno vprašanje: Za slušalke sem dal skoraj 160€. Za koliko bi jih lahko prodal kot rabljene (2 dni stara roba)?

Magic1 ::

Jah boš vedel za drugič. Ne kupuj tam kjer ti jih ne dajo probat, ali še bolje in najceneje, kupi na netu. Sedaj si izgubil vsaj 50€, če misliš prodat.
Magic

r3dkv1c4 ::

ProGo je izjavil:

Ni povsem tako. Večina slušalk je zapakirana in jih ni možno pred nakupom preizkusiti.
Po moje če bi zagrozil z inšpekcijo, da bi dobil denar vseeno nazaj.

kje pa ti živiš?


Orchestra

"prvi razlog je bil v tem, da so omenjene slušalke na veliko in široko prehvaljene s strani producentov elektronske glasbe, tako da se jih dejasko šel kupit in ne sprobat."

vedno in vsakič poudarjam, da se na mnenjih drugih ne ozirat preveč.....sploh pa se je totalno neumno odločit po prebranih nekaj vrsticah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Orchestra ::

r3dkv1c4 je izjavil:



vedno in vsakič poudarjam, da se na mnenjih drugih ne ozirat preveč.....sploh pa se je totalno neumno odločit po prebranih nekaj vrsticah.


No, nisem se ravno tako "na hitro" odločil za ta model, je bilo kar nekaj prebranih feedbackov od uporabnikov po različnih forumih. Kjub temu big mistake.

r3dkv1c4 ::

Orchestra je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:



vedno in vsakič poudarjam, da se na mnenjih drugih ne ozirat preveč.....sploh pa se je totalno neumno odločit po prebranih nekaj vrsticah.


No, nisem se ravno tako "na hitro" odločil za ta model, je bilo kar nekaj prebranih feedbackov od uporabnikov po različnih forumih. Kjub temu big mistake.

upam na uspešno vsaj zamenjavo-pa obvezno probat:)

Okapi ::

Kjub temu big mistake.
Šola za drugič. Pojdi lepo v trgovino, povej, da ti zvok ne ustreza in bi raje vzel kakšne druge - z malo sreče se boste kaj zmenili. Če ne pa pač daš par oglasov in požreš izgubo.

O.

sirotka ::

Če boš prijazen in lepo razložil, da ti to ni to in bi kak drug model vzel, boš verjetno dobil druge. Nikakor pa ne težit z inšpekcijo in ne vem čim, ker potem ne bo nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711120 (5618) c3p0
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38074816 (65466) St235
»

Vračilo blaga preko spletne trgovine (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31537053 (22810) scipascapa
»

Vračilo tablice in doplačilo za drugo - Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
308958 (8154) pijavka
»

NEC 3520,BOF reklamacija

Oddelek: Kaj kupiti
222553 (1694) boštjan

Več podobnih tem