» »

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila

1
2
3

mat xxl ::

Plačaj in ne obnašaj se po balkansko, tisti trenutek, ko si pritisnil buy si zadevo kupil vse ostalo so posledice, edino, kar lahko narediš, je da kontaktiraš prodajalca se opravičiš in prosiš za razvezo nakupa proti neki odškodnini.

Ja Ebay ni Bolha in je zaželjena disciplina, zato se firmam ne zdi nič narobe plačati nekaj sodnih stroškov za uzgojo ljudi ......

kis in sol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

smeskec001 ::

Seveda vem, da je moja napaka. Vsaka šolo nekaj stane. Bom probal kontaktirat ebay in prodajalca čeprav mislim,da ne bo pomagalo saj so terjatvo predali izterjevalni firmi. No če bom že plačal hočem vsaj robo met!

first_line ::

Super, še en prodajalec manj bo pošiljal v Slovenijastan. Včasih si mislim da si dejansko zaslužimo tako stanje v državi, Balkan nam do kolen ne seže 8-)

RejZoR ::

Tolk hitite zmerjat druge da so balkanci in da so iz slovenijastana, sami pa ne premorejo tolk inteligence, da bi dojel, da je tak sistem popolnoma zgrešen in nelogičen in se delate debile kot da ni možno nakup dejansko izvest šele če kartica gre čez (ker očitno vsi razen eBay-a to znajo furat v svojih poslovnih sistemih). Kar bi zaščitilo tko kupce kot prodajalce. Ampak hej, najlažje se je spravit na nekoga in ga skupinsko zmerjat. Nekaj v čemer ste nekateri očitno težkokategorniki... tipične slovenske ovce, če so Ameri postavili eBay sistem, pol mora bit pa že tr00 ane? Lol... in nehajte že dajat za primerjavo Bolho, ker z eBay-em nima popolnoma nobene povezave. Bolha je čist navaden elektronski oglasnik ne pa spletni trg kot je eBay.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

Kakšna kartica?

solatko ::

RejZoR - Sistem je tak, kot je. Uporabniki so z načinom seznanjeni. S pritiskom na tipko, pač skleneš pogodbo. Pogodb se praviloma v poslovnem svetu držijo in, če nekaj prostovoljno kupiš, moraš to tudi plačat.
Seveda imaš možnost pogodbo razdrez, ne moreš pa prodajalca ignorirat in po nakupu naredit nič.
To enostavno ne gre. Tako se dela na bolhi, zato pa je na nivoju oglasnika, kjer včasih tudi zlicitiranega izdelka ne dobiš, ker prodajalec misli, da je cena prenizka ali ga pa že pred koncem proda.

Kdor posluje s svetom, se mora seznanit s pravili igre. Na eBay-u so pač takšna kot so in zaradi nekaj lenuhov, ki se jim ne da sporočit spremembo, se sistem sigurno ne bo menjal.

Sistem pač deluje na predpostavki, da udeleženci nakupe opravljajo z resnimi nameni sklenitve pogodbe.
Delo krepa človeka

mihec87 ::

RejZoR je izjavil:

Tolk hitite zmerjat druge da so balkanci in da so iz slovenijastana, sami pa ne premorejo tolk inteligence, da bi dojel, da je tak sistem popolnoma zgrešen in nelogičen in se delate debile kot da ni možno nakup dejansko izvest šele če kartica gre čez (ker očitno vsi razen eBay-a to znajo furat v svojih poslovnih sistemih). Kar bi zaščitilo tko kupce kot prodajalce. Ampak hej, najlažje se je spravit na nekoga in ga skupinsko zmerjat. Nekaj v čemer ste nekateri očitno težkokategorniki... tipične slovenske ovce, če so Ameri postavili eBay sistem, pol mora bit pa že tr00 ane? Lol... in nehajte že dajat za primerjavo Bolho, ker z eBay-em nima popolnoma nobene povezave. Bolha je čist navaden elektronski oglasnik ne pa spletni trg kot je eBay.



Paypal oz kartica ni edini možni način plačila..Tako da se umiri malo z debili itd...Ko enkrat klikneš commit to buy si se zavezal k nakupu(nekaterim delajo težave pogodbene obveznosti)....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

DrSergioDJ ::

Meni je sistem ebaya super. In je najbolj simpl možno. Če nimaš sredstev nimaš kaj pritiskat "buy now". A ni to logično?
...

Alamar ::

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča...

Ti očitno ne poznaš osnov poslovanja na ebayu. In kaj skozi neke kartice omenjaš? Možni so številni načini plačila pri različnih trgovcih, tudi preko bančnega nakazila, ki je zelo popularen recimo na ebay.de. Kako se bo preverilo stanje na bančnem računu?
Stvar je v neresnih uporabnikih. Če si se registriral na ebay, si se avtomatsko strinjal s pogoji uporabe (kot pri vsaki registraciji na bilo kateri strani). Tudi, ko neko stvar naročiš, ti še enkrat, pred zadnjo potrditvijo, na veliko piše, da se s tem obvezuješ k plačilu.

Poleg tega je tale specifičen avtor teme dejal, da ob času nakupa ni imel sredstev na paypalu, kar se da enostavno rešiti z nakazilom na paypal račun preko različnih načinov.

Popolnoma se strinjam z balkanskimi oznakami obnašanja pri takih in podobnih primerih in ni čudno, da smo pri številnih prodajalcih na black listi poleg makaronarjev in nigerijcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

šernk ::

Aja pa ker že omenjate amazon kot nek zgled. Veliko raje naročam na ebayu kot amazonu. Ker na ebayu je znana dokončna cena preden zadevo naročiš: piše lepo cena + poštnina, medtem ko na amazonu... Hja prvo moraš ugotovit koliko pride poštnina do tebe, potem končno ugotoviš da je še vedno 25% ugodneje kot na ebayu in ko prideš do konca, pogruntaš da davek ni bil vračunan v izdelek in ti rata tistih 25% ugodneje vse skupa par %.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Looooooka ::

Ce je navaden nakup je resitev msg prodajalcu(sem ze moral to storiti)
Ce je drazba je pa problem toliko vecji, ker si ze zajebal prodajalce, ki je imel resno stranko(razen ce si magicno edini biddal).
Bolj me zanima zakaj folk ignorira maile.
Osebno sem cviknil ze zato, ker v takem primeru dobis negativen rating in imas lahko kasneje probleme pri nakupih(ti nocejo prodat, ker vidijo, da si problematicen). Hvala bogu so na drugi strani cisto normalni ljudje in je potrebno samo sporocilo.
Seveda vem, da je moja napaka. Vsaka šolo nekaj stane. Bom probal kontaktirat ebay in prodajalca čeprav mislim,da ne bo pomagalo saj so terjatvo predali izterjevalni firmi. No če bom že plačal hočem vsaj robo met!

Sej ko bos placal bos moral dobit robo. Ce ne bojo mel ONI probleme(v roku 40 dni po placilu jih lahko prijavis ebayu in paypalu). Pa ebay oz paypal ti bo verjetno celo denar vrnil(ce bi placal takoj in ne bi bilo robe bi denar dobil 100%).

Alamar ::

Osebno sem cviknil ze zato, ker v takem primeru dobis negativen rating in imas lahko kasneje probleme pri nakupih(ti nocejo prodat, ker vidijo, da si problematicen).

Kot kupec že par let ne moreš dobiti negativen feedback (kar je imho slaba odločitev in še poveča možnost zlorab).

Vse roke je že zamudil zaradi ignoriranja email sporočil.

gruntfürmich ::

smeskec001 je izjavil:

Bom probal kontaktirat ebay in prodajalca čeprav mislim,da ne bo pomagalo saj so terjatvo predali izterjevalni firmi. No če bom že plačal hočem vsaj robo met!

že od začetka mislim da se ti delaš malo norca ker pišeš čudne zadeve (firma za izterjavo na ebay pa take bedarije, sredstva na paypalu?) ampak vseeno; lepa beseda lepo mesto najde. razloži jim svoj problem in morda boste skupno ustrezno rešitev našli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Alamar je izjavil:

Osebno sem cviknil ze zato, ker v takem primeru dobis negativen rating in imas lahko kasneje probleme pri nakupih(ti nocejo prodat, ker vidijo, da si problematicen).

Kot kupec že par let ne moreš dobiti negativen feedback (kar je imho slaba odločitev in še poveča možnost zlorab).

Vse roke je že zamudil zaradi ignoriranja email sporočil.

Cak potem je tista stran(Feedback profile), kjer lahko ob SVOJEM profilu vidim seller feedback samo zame al kako?
Drugi prodajalci ne vidijo niti zvezdic niti recimo 20/32 in podobno?
To je pa precej bedno. Nategune bi jaz oznacil v primeru kupca in prodajalca.

Looooooka ::

Mi je pa precej cudno, ker sem ze videl nekaj drazb, kjer so se prodajale zadeve nad 2000-3000 eur in je prodajalec eksplicitno napisal, da naj folk, ki ima score manjsi kot 10, ne bidda. Oz da naj prej kontaktirajo prodajalca.

Alamar ::

To lahko napišeš v samo glavo od oglasa, ne moreš pa pod opcijami določit blokade tistih z manj kot 10 feedbacka. Blokiraš lahko samo tiste, ki so bili prijavljeni kot neplačniki v določenem obdobju.

Glede feedback profile, si pa sam napisal seller, kar pomeni prodajalec. Prodajalec lahko seveda dobi negativen ali nevtralen feedback, kupec pa ne. Recimo v tvojem profilu sploh nimaš feedbacka pod seller, ker nisi še nič prodal. Imaš pa seveda 100% feedback kot buyer.

RockyS ::

gruntfürmich je izjavil:

smeskec001 je izjavil:

Bom probal kontaktirat ebay in prodajalca čeprav mislim,da ne bo pomagalo saj so terjatvo predali izterjevalni firmi. No če bom že plačal hočem vsaj robo met!

že od začetka mislim da se ti delaš malo norca ker pišeš čudne zadeve (firma za izterjavo na ebay pa take bedarije, sredstva na paypalu?) ampak vseeno; lepa beseda lepo mesto najde. razloži jim svoj problem in morda boste skupno ustrezno rešitev našli...


Prodajalec na ebayu je za terjatev pooblastil podjetje ki se ukvarja s terjatvami. PP pa ima mogoče povezan na sekundarni račun (na katerega "ročno" nalaga denar za potrebe PP) ali pa nima povezanega s kartico in si gor nalaga prek stav ali kaj.
Vsaj tak sem jaz razumel.

first_line ::

RejZoR je izjavil:

Tolk hitite zmerjat druge da so balkanci in da so iz slovenijastana, sami pa ne premorejo tolk inteligence, da bi dojel, da je tak sistem popolnoma zgrešen in nelogičen in se delate debile kot da ni možno nakup dejansko izvest šele če kartica gre čez (ker očitno vsi razen eBay-a to znajo furat v svojih poslovnih sistemih). Kar bi zaščitilo tko kupce kot prodajalce. Ampak hej, najlažje se je spravit na nekoga in ga skupinsko zmerjat. Nekaj v čemer ste nekateri očitno težkokategorniki... tipične slovenske ovce, če so Ameri postavili eBay sistem, pol mora bit pa že tr00 ane? Lol... in nehajte že dajat za primerjavo Bolho, ker z eBay-em nima popolnoma nobene povezave. Bolha je čist navaden elektronski oglasnik ne pa spletni trg kot je eBay.


Ja, se strinjam. Meni se zdijo gostilničarji veliki bedaki in oderuhi retardirani. Grem v gostilno, se nažerem do polnega, pol mi pa težijo ker ne morem plačat ker nimam denarja, pozabu denarnico, nimam dosti...
Pa v Merkatorju pridem do blagajne in ne morem plačati ko mi prodajalka naračuna. Kaj ne morejo imeti enega na vhodu v trgovino ki bi preverjal če slučajno nisem denarnico doma pozabil. Nisem jaz budala če nimam keša in hočem met!

solatko ::

first_line - V gostilni ni problema, imajo vedno kakšno delo, ki ga lahko opraviš, namesto plačila, ko pa boš prišel naslednjič, boš moral naročeno najprej plačat, potem boš to tudi dobil.

V Mercatorju, ti bodo pa ročno odstranili artikle, da bo ostlo poplačano.
Na eBay-u, moraš pa uporabit mail in naročilo preklicat, da ti ga ni potrebno plačat.

Nikjer od naštetih primerov, pa se ne moreš narediti Francoza in zadevo ignorirat.
V gostilni boš dobil kakšno na gobec, v M bodo poklicali varnostnike ali policijo, na eBay-u pa dobiš za vrat izterjavo.
Delo krepa človeka

first_line ::

Jah solatko, očitno imaš izkušnje. Jaz sem pisal bolj tako na pamet, ker se mi take stvari ne dogajajo. Očitno moram biti gromozansko nadarjen, talentiran (IQ zihr vsaj 260, majkemi) in oh in sploh. Pa tudi bencina mi v avtu ni še nikol zmanjkalo.

solatko ::

Če se ti ni zgodilo, potem pač ne piši.
Sam sem vse od tega, že videl v praksi. Povsod veljajo neka pravila, če prav niso napisana na veliko in, če se jih ne držimo ali jih ignoriramo, nas slej, ko prej doleti kakšna nova, neprijetna, izkušnja.
Ljudje smo namreč taki, da nas najbolj izuči lastna napaka s posledicami.
Delo krepa človeka

Relanium ::

Res je, zgleda da bo OP dobil svojo šolo

e-marko ::

Sedaj pa vidim zakaj je vedno več prodajalcev, ki ne pošiljajo k nam.
Zaradi debilov nasankamo potem vsi.;(

Lp
...somebody, somewhere...

D3m ::

smeskec001 jaz sem pred kratkim na ebay.co.uk dobil podobno situacijo, pri čemer sem dobil e-mail opozorilo za neplačan artikel.
Sem nato iskal kje je empty/delete item in basket.
Vendar sem obupal in poslal sporočilo prodajalcu, da ne nameravam kupiti izdelka (in sebi v vednost).
|HP EliteBook|R5 6650U|

smeskec001 ::

Vsaka vam čast Slo-tech. Vprašal sem vas za pomoč dobim pa ozmerjane z debilom, balkancom in ne vem kaj se vse. Lepo sem priznal svojo napako in nisem prišel opravičevat svojega dejanja. Zdaj vem za drugič. Sodeč po drugih forumih še zdaleč nisem edini, res pa da je večina po napaki in ne po ignoranci.
Skrbi me samo, da v primeru plačila ne dobim artiklov. 400evrov bi bila malo draga šola :) Vsem vpletenim sem poslal email , sedaj pa bomo videli.

mirancar ::

Ni tvoja napaka, je napaka Ebay-a, ti si pač žrtev, na sodstvu zdrava pamet itak ne deluje

upam na vse dobro zate.

nUUb ::

Jaz sem celo imel primer, da sem se zmenil da so poslali se preden sem nakazal ves denar (imel sem blokado na 150eur pri Mastercardu), ostalo sem nakazal preko TRRja. Brez problemov.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Furbo ::

mirancar je izjavil:

Ni tvoja napaka, je napaka Ebay-a, ti si pač žrtev, na sodstvu zdrava pamet itak ne deluje

upam na vse dobro zate.


Kakšna napaka ebaya??

Še en ki je preveč brihtola spil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Jezni so na njega, ker take zadeve dajo našo kokoš na črno listo pri prodajalcih. Upam, da bo količina spuščene jeze, uplivalo na to, da tudi drugim ne bodo hodile iste neumnosti po glavi v prihodnje.
Avtor pa le naj plača in shrani vse dopise in potrdilo o plačilu, da bo lahko zahteval artikle, če bodo še oni mutovilili.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

D3m ::

smeskec001 je izjavil:

Vsaka vam čast Slo-tech. Vprašal sem vas za pomoč dobim pa ozmerjane z debilom, balkancom in ne vem kaj se vse. Lepo sem priznal svojo napako in nisem prišel opravičevat svojega dejanja. Zdaj vem za drugič. Sodeč po drugih forumih še zdaleč nisem edini, res pa da je večina po napaki in ne po ignoranci.
Skrbi me samo, da v primeru plačila ne dobim artiklov. 400evrov bi bila malo draga šola :) Vsem vpletenim sem poslal email , sedaj pa bomo videli.


Ni problem smeskec001. Sam sem rešil zadevo danes z prodajalcem preko e-maila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mirancar ::

Furbo je izjavil:

mirancar je izjavil:

Ni tvoja napaka, je napaka Ebay-a, ti si pač žrtev, na sodstvu zdrava pamet itak ne deluje

upam na vse dobro zate.


Kakšna napaka ebaya??

Še en ki je preveč brihtola spil.

Summary vsega zaenkrat:
-Ni plačal, ebay je vseeno trgal neko provizijo (Tu je napaka ebay-a)
-Ni dobil robe
-Zaradi trgane provizije, je bila trgovina na izgubi, Ebay-u verjetno niso moral težit, ker samo rečejo da je krivda kupca in se zanašajo na "I agree to terms and conditions" ... torej so se moral spravit na kupca

nevem, kako naj bi to delovalo, če jaz kar naredim fake accaunt na ebay-u (brez potrditve na bančno kartico), kao kupim nek izdelek, ne plačam, bodo trgovca kar obral ?

darkolord ::

Seveda, kupec in prodajalec sta na podlagi oglasa sklenila pogodbo, ebay je s tem svoje opravil.

Sicer pa, če kupec ne plača in prodajalec odpre claim, mislim da dobi nazaj tisto provizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Furbo ::

mirancar je izjavil:

Furbo je izjavil:

mirancar je izjavil:

Ni tvoja napaka, je napaka Ebay-a, ti si pač žrtev, na sodstvu zdrava pamet itak ne deluje

upam na vse dobro zate.


Kakšna napaka ebaya??

Še en ki je preveč brihtola spil.

Summary vsega zaenkrat:
-Ni plačal, ebay je vseeno trgal neko provizijo (Tu je napaka ebay-a)
-Ni dobil robe
-Zaradi trgane provizije, je bila trgovina na izgubi, Ebay-u verjetno niso moral težit, ker samo rečejo da je krivda kupca in se zanašajo na "I agree to terms and conditions" ... torej so se moral spravit na kupca

nevem, kako naj bi to delovalo, če jaz kar naredim fake accaunt na ebay-u (brez potrditve na bančno kartico), kao kupim nek izdelek, ne plačam, bodo trgovca kar obral ?


-kupec je potrdil nakup, ebay je svoje opravil
-to ni Slovenija, če ne plačaš, ne dobiš robe
-trgovina ni na izgubi, če kupec plača, tokrat so imeli pač kupca z balkana
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Looooooka ::

Alamar je izjavil:

To lahko napišeš v samo glavo od oglasa, ne moreš pa pod opcijami določit blokade tistih z manj kot 10 feedbacka. Blokiraš lahko samo tiste, ki so bili prijavljeni kot neplačniki v določenem obdobju.

Glede feedback profile, si pa sam napisal seller, kar pomeni prodajalec. Prodajalec lahko seveda dobi negativen ali nevtralen feedback, kupec pa ne. Recimo v tvojem profilu sploh nimaš feedbacka pod seller, ker nisi še nič prodal. Imaš pa seveda 100% feedback kot buyer.

Ja sj o tem govorim. To ostali prodajalci verjetno vidijo. Sej bi bla moznost, da bi mel zravn tud negativen feedback(ce cesa ne bi placal, kljub temu, da sem kliknil commit to buy) ?

-kupec je potrdil nakup, ebay je svoje opravil
-to ni Slovenija, če ne plačaš, ne dobiš robe
-trgovina ni na izgubi, če kupec plača, tokrat so imeli pač kupca z balkana

Ce bi se na tak nacin dalo placevati sportne stave...bi zacel slediti nogometu. "MAJKEMI" :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

mirancar ::

Furbo je izjavil:


-kupec je potrdil nakup, ebay je svoje opravil
-to ni Slovenija, če ne plačaš, ne dobiš robe
-trgovina ni na izgubi, če kupec plača, tokrat so imeli pač kupca z balkana

-Nakup nebi smel biti potrjen, če ni bil plačan, ebay je prehitro "opravil svoje"
-Pravilno da ni dobil robe, samo vidiš da težijo za neplačilo nečesa, kar ni dobil
-Trgovina je na izgubi, če mu ebay ukrade denar (in se potem zgovarjajo na kupca)

Looooooka ::

btw a smo mi zihr, da je ebay nekaj prodajalcu ze zaracunal.
zakaj je to zdej kr "dejstvo" ?

#000000 ::

Robe ne more dobit dokler ne plača, ker ebay pošlje šele po prejemu plačila, zdej ko bo plačal tisto kar mu je poslalo podjetje za izterjave bo dobil tudi robo.

Sicer pa počakajmo kaj bo.

mirancar ::

Looooooka je izjavil:

btw a smo mi zihr, da je ebay nekaj prodajalcu ze zaracunal.
zakaj je to zdej kr "dejstvo" ?

nekdo je napisal razlog, zakaj bi se prodajalec bunil
ker sicer to toženje nebi imelo pomena s strani prodajalca, tako pa all makes sense
nismo ziher, smo pa na tej predpostavki

#00000000:
Ebay ne pošilja robe, prodajalec jo pošlje

DrSergioDJ ::

Looooooka je izjavil:

btw a smo mi zihr, da je ebay nekaj prodajalcu ze zaracunal.
zakaj je to zdej kr "dejstvo" ?



To je ziher. Nekaj placas ob objavi oglasa (nekatere kategorije so zastonj), drugo se ti pristeva skozi mesec in ti potem 1x na mesec (ali manj, se nisem še poglabljal) trgajo (provizije od prodaje). Zaracuna se takoj ob tvoji prodaji, četudi še nisi prejel plačila.
...

#000000 ::

mirancar je izjavil:

Looooooka je izjavil:

btw a smo mi zihr, da je ebay nekaj prodajalcu ze zaracunal.
zakaj je to zdej kr "dejstvo" ?

nekdo je napisal razlog, zakaj bi se prodajalec bunil
ker sicer to toženje nebi imelo pomena s strani prodajalca, tako pa all makes sense
nismo ziher, smo pa na tej predpostavki

#00000000:
Ebay ne pošilja robe, prodajalec jo pošlje




Aja sorry sem podzavestno zamešal, k da neb mel opravka z ebayem sploh.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Tolk hitite zmerjat druge da so balkanci in da so iz slovenijastana, sami pa ne premorejo tolk inteligence, da bi dojel, da je tak sistem popolnoma zgrešen in nelogičen in se delate debile kot da ni možno nakup dejansko izvest šele če kartica gre čez (ker očitno vsi razen eBay-a to znajo furat v svojih poslovnih sistemih). Kar bi zaščitilo tko kupce kot prodajalce. Ampak hej, najlažje se je spravit na nekoga in ga skupinsko zmerjat. Nekaj v čemer ste nekateri očitno težkokategorniki... tipične slovenske ovce, če so Ameri postavili eBay sistem, pol mora bit pa že tr00 ane? Lol... in nehajte že dajat za primerjavo Bolho, ker z eBay-em nima popolnoma nobene povezave. Bolha je čist navaden elektronski oglasnik ne pa spletni trg kot je eBay.


Dostikrat si znal kaj pametnega povedat, zdaj pa take idiotizme serješ da glava boli. Daj mi povej kako naj deluje sistem plačila preko bančnega nakazila? Jaz ebay čaka dve leti, če bo kdo blagovoli javit, da je tranzakcija uspešna?

Ebay seveda omogoča pogojevanje nakupa z uspešnim plačilom ampak to bistveno omeji plačilne pogoje, saj moraš plačat takoj in z kreditno. In ravno v ZDA, ki ga tako veselo mečeš ven 99% trgovcev to uporablja. Pač klikneš buy and pay now in je to to. Nemci pa ogromno poslujejo preko bančnih nakazil zato je edino logično, da se najprej sklene pogodbo, potem se pa izvrši plačilo. Če se plačilo ne izvrši to predstavlja kršitev pogodbe. Tako, da ne nabijaj če ne veš o čem govoriš. Ebay je posrednik med dvema zaiteresiranima strankama in omogoče 101 način kako se ta odnos formalizira (tudi pogojevanje naročila s plačilom) je pa slovenček tist idiot, ki tega ni sposoben razumet.

Vsak inteligenten človek se zaveda, da je pogodba zavezujoča takrat ko jo podpišeš. Vse ostalo je jokanje v tri dni. Me zanima kako bi me ti gledal v trgovini, če podpiševa pogodbo za nakup xy izdelkov, ki jih boš zame naročil iz ne vem kje potem ti bom pa mirno ignoriral, pa delaj z robo kar hočeš.

Vsak, ki je kdaj karkoli pošiljal preko pošte z odkupnino se je srečal s tem balkanskim odnosom in ebay pač ni kriv, da smo tako zarukan narod.

#000000 je izjavil:

Robe ne more dobit dokler ne plača, ker ebay pošlje šele po prejemu plačila, zdej ko bo plačal tisto kar mu je poslalo podjetje za izterjave bo dobil tudi robo.

Sicer pa počakajmo kaj bo.


Ebay ne pošilja popolnoma ničesar. Pošilja firma, ki prodaja preko ebaya, kdaj pošlje in kdaj se plača je stvar pogodbe med kupcem in prodajalcem. In če se slovenček pogodbe ne drži sledijo sankcije. Prej kot bo to jasno tudi v sloveniastanu prej se bo dalo normalno živet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mn ::

Precej bedarij je bilo napisano. Par malenkosti sem že prodal in imam žal izkušnje tudi z neplačniki.

Ko robo prodaš, moraš počakati vsaj par dni na plačilo (mislim da 7). Če po tem času ni denarja imaš možnost sprožiti "item not payed" "dispute" na ebayu. To moraš storiti v roku kakih 30 dni od nakupa. Če stvar izpelješ pravilno, nimaš s strani ebaya , z izjemo porabljenega časa, nikakršnih stroškov s prodajo artikla ki ni bil plačan.

Pa še nekaj, žal kupovanje artiklov za katerega kupec nima denarja (ali namena kupiti), tudi pod razno ni samo balkanska posebnost! Je pa res, da se spodobi prodajalca obvestiti o takšnih problemih in ne zgolj ignorirati kakor je naredil OP.

Kar se pa tiče firme za izterjavo je pa po moje scam. Ne verjamem, da je OP karkoli dolžan plačati. AMPAK, tokrat vzemi stvar resno in izpelji postopek pravilno. Ali pa plačaj.

Popravek: Roki so iz spomina in verjetno ne povsem točni. Zgolj za orientacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

first_line ::

St235 je izjavil:

Vsak, ki je kdaj karkoli pošiljal preko pošte z odkupnino se je srečal s tem balkanskim odnosom in ebay pač ni kriv, da smo tako zarukan narod.


Se podpišem pod to. Nekaj prodaš in nikoli kupec ne prevzame. Kupiš - je defektno, se ti pa po telefonu smeji v glavo, da mu itak ne moreš dokazati da je defektno poslal :/

Ravno jutri grem na policijo ker me je en na Bolhi. Sicer ne vem kako bom dokazal da se kondenzatorji niso posušili v enem dnevu kolikor je poštar nosil do mene, a bojo vsaj pri naslednji prijavi čez njega že lahko malu sumili. Če ni že znanec.

sLOVEnija, oziroma SHITnija.

opeter ::

Jaz imam več artiklov že več mesecev v košari (ebay.co.uk), vendar zaradi tega ni problemov. Zakaj? Ker še nisem pritisnil na "buy items".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smeskec001 ::

Prodajalcu sem pojasnil zadevo, ter se seveda opravičil.Pravkar se je javil. Plačati moram 12Eurov stroškov za prekinitev nakupa, kar bom z veseljem storil. Tokrat sem imel srečo!

gruntfürmich ::

no vidiš. lepa beseda lepo mesto najde. samo ne z ignoranco in balkanskim odnosom it v posel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

Problem, ki ga je imel prodajalec je predvsem v tem, da je moral plačat stroške ebayu. Ebay namreč ni s tvoje strani imel nobene informacije, da je kaj narobe in bi si prodajalec lahko gladko zmislil, da ni dobil plačila v izogib plačilu dajatev. Pol pol leta je pa tudi malce pozno, da bi prodajalec lahko od ebaya zahteval povračilo stroškov.

Če bi bil edino plačilno sredstvo paypal bi prodajalec (zoper ebay) lahko dokazoval, da ni bilo plačano. ČE pa so možna tudi druga dokazila pa prodajalec brez tvoje pobude rpaktični nima možnosti odpovedati nakup in zahtevati povračilo.

cegu ::

Tresla se je gora...

darkolord ::

... in se premaknila k Mohamedu? :))

#000000 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ignoriraj in to je to.


Se še spmniš tega nasveta :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926891 (1407) Machete
»

ebay.de prodaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
457890 (1680) pafewu
»

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

Oddelek: Loža
458183 (6267) grandioso74
»

eBay - "zmaga" na avkciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912000 (6678) Okapi
»

Nakupovanje preko ebaya

Oddelek: Loža
3011310 (10732) krneki

Več podobnih tem