» »

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila

«
1
2 3

smeskec001 ::

Pozdravljeni,

Pred novim letom sem nameraval prek Ebaya kupiti led žarnice(1,2W GU10). Žarnice sem že naročil ampak transakcije zaradi premajhnih sredstev na računu(paypal) nisem izvedel. Za silo sem jih par kupil v merkurju in stvar je za mene bila zaključena. Od takrat nisem kupoval na ebayu nič in maila ki ga imam za ebay nisem kontroliral. Večkrat kupim prek ebaya in še nikoli nisem imel podobnih težav. Torej stvar sem naročil, ampak nisem izvedel transakcije zato tudi nisem dobil žarnic(logično).
Zdaj po več kot dveh mesecih dobim pošto iz Nemčije od nekega terjatvenega podjetja, ki trdi da nisem plačal žarnic v vrednosti 310 evrov zraven pa so si še zaračunali stroške tako da je zdaj skupno 390euro. Trdijo da če ne plačam v 10 gredo v tožbo.
Prosim če mi kdo zna svetovat kako naj postopam, žarnic od tega podjetja NISEM DOBIL tako da ne vem kako lahko terjajo nekaj kar ni bilo dobavljeno plus izkušnje ki jih imam je vedno tako da prvo plačaš potem dobiš!V pismu piše: Our client sold you the following goods by prepayment....

hvala
  • zaklenil: Tilen ()

opeter ::

Si ziher, da ni scamm ali kako se temu že pravi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smeskec001 ::

Skoraj ziher, da ni. Očitno je da je podjetje, ki trži te žarnice na ebayu Licht-Design Skapetze pooblastilo terjatveno podjetje MediaFinanz, da terjajo od mene denar za robo, ki je nisem dobil. Bi bilo normalno če bi oni meni nekaj dostavli jaz pa ne plačal!

...:TOMI:... ::

Ignoriraj in to je to.
Tomi

#000000 ::

Če kupiš in ne izvedeš transakcije je enako kot bi kupil, le da še nisi plačal, ker ponavadi imaš par dni časa da plačaš, če ne plačaš ti da lahko prodajalec protožbo in večinoma zmaga.

Ebay deluje nekolko drugače, sploh če gre za dražbo, če si ponudil najvišjo ceno in zmagal na dražbi, nakar zadeve nisi kupil te bo tožil vsak, ker si mu s tem zjebal možnost da proda drugemu kupcu.

Poglej če te je preko ebaya kdo kontaktiral, ker ne more kar vložiti pri nekem podjetju izterjave.

To da žarnic nisi dobil je nepomembno, ker ebay "baje" deluje tako da ko nekaj kupiš si kupil, in se ne moreš premisliti kot pri nas, oz. lahko če se dogovoriš s prodajalcem, ponavadi se da, lahko pa ti zaračunajo kak % ker njim ebay tudi računa takoj ko oglas oddajo + nekaj ko je prodano, pač to je bulletproof za kekce ki bi kar naročal potem pa kje kaj najdejo ceneje in nikom ništa.

Poglej v ebay sporočila kaj si dobil pa boi bolj jasno za kaj sploh gre, lahko pa daš link do oglasa če je še na ebayu da se prebere pogoje tega prodajalca.

mtosev ::

zakaj si klikno kupi, če nisi imel namena plačati?
ebay ni bolha, da lahko počneš kar se ti zahoče.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Magic1 ::

Eni Slovenci mislijo, da je povsod balkan. Šel bi v posel, se premislil in pol drugi strani reče naj se heba(ali še bolje, kot v tem primeru, da ignorira).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kmetek ::

Tudi jaz sem kaj že kliknil in dal v nakup pa ne plačal, se zmotil, kliknil na zasebno sporočilo, pojasnil prodajalcu...vedno se je dalo rešiti....problem je, ker nisi obvestil prodajalca.

RejZoR ::

Če ni šlo za dražbo ne vem kako te lahko vlečejo za karkoli, če pa je bil nakup prekinjen preden je bil opravljen?
Če pa eBay dopušča take neumnosti, da klikneš nakup, kartica zavrne in ti kar morijo, potem pa sorry, kateri bebec je to zasnoval? To je tko kot bi stranko v fizični trgovini terjal pa čeprav je potem ugotovila, da je pozabila denarnico. Ampak ti bi ji kar štel kot opravljen nakup. Weird...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

saj je sam kriv. ni nič naredo. lahko bi dal gor denar al pa preklical naročilo,ampak je preprosto zadevo ignoriral

jaz na ebayu nisem nikoli imel težav. vedno sn plačal takoj in nikoli si nisem premislil ko sn klikno buy gumbek
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Hayabusa ::

Problem v tem, ker ebay prodajalcu pobere provizijo za prodajo, ne glede nato, ali mu je kupec plačal ali ne + oglas se izteče, če prodaja eno zadevo, tedaj mora plačati na nov oglas.In če se kupec v nekem doglednem roke ne javi, prodajalec ne ve, kaj naj naredi z izdelkom, skratka same sitnosti imaš.

Tako kot Slo država, ki terja plačilo DDV, ne glede nato ali je prodajalec dobil plačilo ali ne (ala OP teme).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Bananovec ::

Ampak prodaja ne more biti izvedena, če ni bilo izvedeno niti plačilo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

KoMar- ::

Zavezal se je k nakupu. V prodajalčevi zalogi so bile te žarnice rezervirane potem.

Čas bi že bil, da se jim javiš in se zmenite, kako in kaj. Sicer bodo verjetno nadaljevali s postopkom.

mtosev ::

saj piše pri oglasih please don't bid if you don't intend to pay for the item
in če ne plačaš piše, da sprožijo postopek proti tebi. eni očitno ne berete oglase
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RejZoR ::

Zakaj zaboga bi trgovina z žarnicami bidala izdelke!? Na dražbo daje folk posamezne izdelke, ne pa masovno robo, ki jo večina nas tukaj tud kupuje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

Bananovec je izjavil:

Ampak prodaja ne more biti izvedena, če ni bilo izvedeno niti plačilo.

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t...

Info iz prve roke:
Sedaj imam spet problem z ebayem

Nekdo je kupil telefon, ampak se je kasneje premislil in sva prekinila transakcijo, tako da telefonni bil prodan, Ebay pa mi je vseeno računal provizijo 10%. Kaj lahko storim sedaj? Jim težim na support?

#000000 ::

Bananovec je izjavil:

Ampak prodaja ne more biti izvedena, če ni bilo izvedeno niti plačilo.


To ne drži, čim si kliknil buy in še enkrat pay ali pay now si zadevo kupil, če nimaš dovolj denarja na kartici pač sporočiš prodajalcu da boš poravnal nakup v par dneh ali pa mu razložiš da bi rad odstopil od nakupa, ampak to treba takoj, ignore je najslabša možna varijanta v tem primeru. Pač ni to fizična trgovina kjer je blago na zalogi, trgovci z ebaya največkrat nimajo nobene zaloge, zato ima večina rok, da šele nekaj dni po prejemu plačila dejansko pošlje robo, med tem časom ima čas da uredi vse potrebno, nabavi, spakira odpošlje, večina celo nikoli ne vidi robe ki ti jo pošlje, ker jo pošlje kar firma ki jo je prodala njemu, pač lepota spletnega poslovanja in logistike :)

nejcpirc ::

#000000 ::

Nisme prebral vsega, ampak mislm da to ne velja če oddaš najboljšo ponudbo na dražbi, ker če si zbidal in nisi kupil, te lahko prisilijo da zadevo plačaš, kot recimo če daš prenizko ceno in nekdo kupi, nijh ne briga če si se ti zmotil, dražbe os nekaj drugega kot fiksna cena, tam je malo drugačna pesem.

...:TOMI:... ::

Jaz sem enkrat bidal, nato sem se premislil pred koncem (itak je nekdo dal višjo ponudbo), nato so mi iz ebaya sporočili, da so izločili tistega, ki je ponudil več in da sem jaz zmagovalec.

Medtem sem izdelek že kupil drugje. Prodajalcu sem povedal, da sem že kupil in naj prekliče naročilo. Nato mi je ponujal mimo ebaya z nakazilom na paypal ali na IBAN, pa sem ga zavrnil. Z lahkoto je storniral. Tam, kjer je ponavadi € ali $ ali ?, je bila črtica (--).
Tomi

T0RN4D0 ::

Nič kaj drugače ni, če je preko dražbe ali ne. Samo da smo v sloveniji vsi po balkansko navajeni da pogodbe nič ne veljajo.

Dejansko je tako, da ko ti nekomu rečeš da boš nekaj kupil in se strinjata o ceni in ostalih pogojih prodaje, si mu denar že dolžan. Tudi pri nas, tudi če nimaš napisano na listu papirja.

Na ebayu pa seveda logično, ti si kupil, oni so plačal provizijo, dal izdelke na stran (očitno za 300€ žarnic), ti se pa nardiš francoza in upaš, da bo šlo po balkansko skozi. Če že nisi mogel opraviti nakupa bi sporočil prodajalcu (takoj), storniral bi nakup in bi bil problem rešen.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ales ::

Na katerem ebayu si zadevo naročil, ebay.de? Si kupil od podjetja in od kod je podjetje, iz Nemčije?

Kdaj je bilo naročilo opravljeno? Točen datum, če se da...

Si na kakršen koli način kontaktiral prodajalca po opravljenem naročilu? Ali preprosto nisi plačal?

Assass1n ::

Pred novim letom, ne, da.
Jaz se nebi sekiral, da bo treba plačat, naredil si pa zelo veliko neumnost, na napakah se učimo :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

MadMax ::

Zaradi takih nepismenih kretenov pa se potem cela Slovenija znajde na črni listi prodajalca....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Invictus ::

MadMax je izjavil:

Zaradi takih nepismenih kretenov pa se potem cela Slovenija znajde na črni listi prodajalca....

Tako nekako.

Pol se pa še tukaj folk sprašuje zakaj neka trgovina ne pošilja v Slovenijo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

op očitno ne jebe 5%, naj plača pa ga bo izučilo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RejZoR ::

Sorry sam tak sistem vodenja spletnega poslovanja pa je naravnost bedast. Kot da ne znajo naredit sistema, ki bi naredil rezervacijo kupljene robe šele ko kartica potrdi izvedeno transakcijo? Tle pa ti vse potrdijo pa čeprav kartica ne gre čez. Očitno je Amazon sposoben tko furat posle, eBay pa ne. A ni to čudno eh? Pa Steam in GOG isto. Če transakcija ne gre čez pač ne gre. End of story. Mi je že miljonkrat zavrnilo kartico ker sem bil čez limit, pa mi niso nikoli moril, da pa sem neki izbral in nisem plačal. Tle pa kr izvajajo neke rezervacije brez vsake transakcije. Debilizem brez primere.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Rejzor tu si ga pa pihnil, ebay ni trgovina, kot amazon in podobne internet trgovine. Zamnišljen je bil za prodajanje rabljene robe brez računa, majhne količine. Torej en izdelek imaš na voljo, kdor ga hoče ga naj rezervira in nato plača. V Nemčiji se veliko plačuje na ebayu preko plačilnega naloga, kako boš to integriral, da boš zadovoljen? Drugače je pa ebay zadosti prilagodljiv, da se da naštimat da se potrdi nakup zgolj s plačilom. Eni pa tukaj jokate, ker imate več opcij... Folk res ni nikoli zadovoljen.
Magic

mgermo ::

Ti ko daš buy podpišeš pogodbo. To, da tebi kartico zavrne, je tvoj problem enako kot če bi v fizični podpisal pogodbo za nakup tvja na obroke pol pa ne bi mogel odplačevati. Penali so v obeh primerih.

Furbo ::

RejZoR je izjavil:

Sorry sam tak sistem vodenja spletnega poslovanja pa je naravnost bedast. Kot da ne znajo naredit sistema, ki bi naredil rezervacijo kupljene robe šele ko kartica potrdi izvedeno transakcijo? Tle pa ti vse potrdijo pa čeprav kartica ne gre čez. Očitno je Amazon sposoben tko furat posle, eBay pa ne. A ni to čudno eh? Pa Steam in GOG isto. Če transakcija ne gre čez pač ne gre. End of story. Mi je že miljonkrat zavrnilo kartico ker sem bil čez limit, pa mi niso nikoli moril, da pa sem neki izbral in nisem plačal. Tle pa kr izvajajo neke rezervacije brez vsake transakcije. Debilizem brez primere.


Je pač drugačen sistem in s tem se strinjaš, ko uporabljaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča. Sploh mi ni jasno da ste še tolk smotani, da tako početje celo zagovarjate. WTF!? Kdo pa bi bil na slabšem, če bi se nakup dejansko izvedel, ko bi se bremenilo kartico? Očitno samo eBay, ki kot kaže na vsak način potem posiljuje kupce za provizijo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

Kaj pa, ko bi hotel uporabiti kakšen drug način plačila (bančno nakazilo, paypal od kolega, ...)?

#000000 ::

Sej omogoča da uporabiš drug paypal račun, jest jih imam več, ko kliknem checkuout in preden se logiram na paypal vpišem id računa s katerega želim plačat, ni noben problem, edino kar je težava da večinoma pošiljajo samo na naslov s katerega je bilo plačilo izvedeno, zdej če imaš povsod isti naslov ni težav.

mgermo ::

RejZoR je izjavil:

Sploh mi ni jasno da ste še tolk smotani, da tako početje celo zagovarjate.


Sej nismo na referendumu...tako je in pika. Uporabljaj ali pa ne.
Men je dejansko vseeno...če kupim, kupim ne pa klikam for fun. In tudi prej preverim če imam sredstva na računu (absurdna navada, vem)

mihec87 ::

Tudi če nimas trenutno na računu pa plačaš kasneje ali pa kontaktiraš prodajalca itd.....Ni to ena neresna bolha....

darkolord ::

Sej omogoča da uporabiš drug paypal račun
Ja, to že, ampak če je račun od nekoga drugega, ti verjetno ne bo dal svojega gesla

shadeX ::

RejZoR je izjavil:

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča. Sploh mi ni jasno da ste še tolk smotani, da tako početje celo zagovarjate. WTF!? Kdo pa bi bil na slabšem, če bi se nakup dejansko izvedel, ko bi se bremenilo kartico? Očitno samo eBay, ki kot kaže na vsak način potem posiljuje kupce za provizijo...


Se popolnoma strinjam z Rejzorjem. Sistem pač ni prijazen do prodajalca..

darkolord ::

Saj ima prodajalec možnost izbrati, da mora kupec zadevo plačati takoj, drugače se še naprej prodaja. Samo v tem primeru je pač kupec nekoliko na slabšem, ker nima nobene fleksibilnosti glede plačila.

#000000 ::

darkolord je izjavil:

Sej omogoča da uporabiš drug paypal račun
Ja, to že, ampak če je račun od nekoga drugega, ti verjetno ne bo dal svojega gesla


Ja če nimaš gesla ali ni tvoj račun ali pa se lastnik računa ne strinja da bi ti kupoval v njegovem imenu, to je tko k dab šel z najdeno-ukradeno kartico v obično štacuno, tudi tam te bodo malo čudno gledali ?

Aja darklord, kako fleksibilnost pa rabi kupec ? Če hoče kupi če noče ne kupi, ne more pa kot v navadni trgovini naročit zadeve da bo plačal jutri pol ga pa ni od nikoder :)

Kako fleksibilnost si imel v mislih ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

darkolord ::

#000000> Ja če nimaš gesla ali ni tvoj račun ali pa se lastnik računa ne strinja da bi ti kupoval v njegovem imenu, to je tko k dab šel z najdeno-ukradeno kartico v obično štacuno, tudi tam te bodo malo čudno gledali ?

Kdo pa pravi, da se ne strinja. Samo da ne sedi poleg tebe v tistem trenutku, ko zadevo kupiš / oddaš ponudbo.


#000000> Aja darklord, kako fleksibilnost pa rabi kupec ?

Kakšno? Da plača takrat, ko dobi denar oz. si vzpostavi Paypal račun (seveda v doglednem času - nekaj dneh) in ne takrat, ko je konec oglasa (pri dražbah recimo nimaš izbire, kdaj boš kupil). Ali pa da plača prek kakšnega drugega načina plačila, recimo z bančnim nakazilom.

Furbo ::

RejZoR je izjavil:

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča. Sploh mi ni jasno da ste še tolk smotani, da tako početje celo zagovarjate. WTF!? Kdo pa bi bil na slabšem, če bi se nakup dejansko izvedel, ko bi se bremenilo kartico? Očitno samo eBay, ki kot kaže na vsak način potem posiljuje kupce za provizijo...


Pa naredi konkurenco ebayu, če verjameš, da je to tako zelo pomembno. Saj ti nihče ne brani. Ampak najlažje je samo jamrati, pa čeprav ne uporabljaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

No saj vsak prodajalec da nekaj dnevni rok da zadevo plačaš, ponavadi tam 3 dni do celo 7 sem že videl, če po preteku tega roka kupljenega ne plačaš, lahko fašeš pritožbo zarad neplačila, po parih takih pritožbah si out z ebaya.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

šernk ::

RejZoR je izjavil:

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča. Sploh mi ni jasno da ste še tolk smotani, da tako početje celo zagovarjate. WTF!? Kdo pa bi bil na slabšem, če bi se nakup dejansko izvedel, ko bi se bremenilo kartico? Očitno samo eBay, ki kot kaže na vsak način potem posiljuje kupce za provizijo...


glej a je že kater prodajalec komu kaj težil, če je 1 dan po nakupu mu sporočil, da ne more plačat zaradi limita ali karkoli, recimo da je po pomoti kupil? Najdeš pač, en dobr izgovor zakaj ne boš plačal in je zadeva končana.

najlažje je pač zadevo ignorirat in potem jokat. sedaj se bom moral jaz najbrž zaradi podobnega tepca s popolnoma odlično firmo od katere sem že kupil izdelek, ki deluje odlično pogovarjat ali mi pošljejo še en kos ali ne, ker pred pol leta so še pošiljali v slovenijo, danes pa ne več. Pa zaželite mi veliko sreče, ker bom zadevo nabavljal v roku enega meseca.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

RejZoR je izjavil:

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča. Sploh mi ni jasno da ste še tolk smotani, da tako početje celo zagovarjate. WTF!? Kdo pa bi bil na slabšem, če bi se nakup dejansko izvedel, ko bi se bremenilo kartico? Očitno samo eBay, ki kot kaže na vsak način potem posiljuje kupce za provizijo...



Nič ni butast sistem, butasti so samo nekateri uporabniki. Na ebayu paypal pač ni edino plačilno sredstvo. Pač se pričakuje neka resnost tako na strani prodajalcev kot na strani kupcev. Ne moreš nekaj kupit pa ne plačat, nekaj prodat pa ne poslat, pošiljat škart robe in podobne fore, ker greš hitro iz sistema, oz se ti hitro dvignejo premije če ti pade rating kot prodajalcu. Zato je pa tudi edina stvar ki deluje, in očitno se ogromno ljudi strinja da je sistem tako dobro zasnovan da plačujejo mastnih 10% od vsakega prodanega izdelka. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gruntfürmich ::

RejZoR je izjavil:

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča...

glej, problem je v tebi in ostalih uporabnikih ker ste tupi balkanci in ne vodite svojih financ tako kot treba.
in potem je seveda system vsega kriv... samo vi ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

marvin42 ::

gruntfürmich ima prav. Odgovorna oseba v vsakem trenutku ve koliko denarja ima na računu.
Mostly Harmless

Relanium ::

gruntfürmich je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Še vedno je butasto, da potrjuje nakup preden sploh preveri če stanje omogoča...

glej, problem je v tebi in ostalih uporabnikih ker ste tupi balkanci in ne vodite svojih financ tako kot treba.
in potem je seveda system vsega kriv... samo vi ne.

Se strinjam.
Ravno pred kratkim sem poslal paket z odkupnino nekomu, katerega ime že deluje bolj južno in meni nič tebi nič lepo sploh ni prevzel.
Ne samo to, enostavno me je ignoriral ob večkratnem poskusu kontakta.

Nikoli več!!!

(aja, že v sloveniji se s tako mentaliteto težko kam pride, pri nemcih pa ni variante).

Sem pa skor ziher, da če bi OP gledal svojo pošto in ustrezno reagiral, tega problema sploh nebi bilo.
Zdaj pa porihtaj, kar si zakuhal.
Ko klikneš commit to buy, je pač to to, POSEL ZAKLJUČEN! (poteka še samo menjava blaga)

Mimgrede, js točno vem kolk še lahk ta mesec zapravim, čudi me da nekateri sploh ne veste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Alamar ::

#000000 je izjavil:


Ebay deluje nekolko drugače, sploh če gre za dražbo, če si ponudil najvišjo ceno in zmagal na dražbi, nakar zadeve nisi kupil te bo tožil vsak, ker si mu s tem zjebal možnost da proda drugemu kupcu.
Načeloma se prodajalci s tem ne ubadajo, ker uporabijo opcijo "second chance offer", kjer ponudijo izdelek drugemu najvišjemu ponudniku. Ali pa opcija "unpaid item case" in dobijo provizijo povrnjeno.

stara mama ::

smeskec001 je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred novim letom sem nameraval prek Ebaya kupiti led žarnice(1,2W GU10). Žarnice sem že naročil ampak transakcije zaradi premajhnih sredstev na računu(paypal) nisem izvedel. Za silo sem jih par kupil v merkurju in stvar je za mene bila zaključena. Od takrat nisem kupoval na ebayu nič in maila ki ga imam za ebay nisem kontroliral. Večkrat kupim prek ebaya in še nikoli nisem imel podobnih težav. Torej stvar sem naročil, ampak nisem izvedel transakcije zato tudi nisem dobil žarnic(logično).
Zdaj po več kot dveh mesecih dobim pošto iz Nemčije od nekega terjatvenega podjetja, ki trdi da nisem plačal žarnic v vrednosti 310 evrov zraven pa so si še zaračunali stroške tako da je zdaj skupno 390euro. Trdijo da če ne plačam v 10 gredo v tožbo.
Prosim če mi kdo zna svetovat kako naj postopam, žarnic od tega podjetja NISEM DOBIL tako da ne vem kako lahko terjajo nekaj kar ni bilo dobavljeno plus izkušnje ki jih imam je vedno tako da prvo plačaš potem dobiš!V pismu piše: Our client sold you the following goods by prepayment....

hvala

Tipičen primer plačilne nediscipline.
Eden od razlogov, zakaj je v sloveniji zadnje čase kriza, vedno več je priseljencev s to mentaliteto.

KoMar- ::

Kako pa to, a ni vsega kriva vlada?! Zanimivo, smeskec001 zdaj tudi ignorira tole temo... a mu pošljemo prisilko za branje? :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927199 (1715) Machete
»

ebay.de prodaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
457890 (1680) pafewu
»

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

Oddelek: Loža
458184 (6268) grandioso74
»

eBay - "zmaga" na avkciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912001 (6679) Okapi
»

Nakupovanje preko ebaya

Oddelek: Loža
3011312 (10734) krneki

Več podobnih tem