» »

Na CeBIT-u predstavljene matične plošče za Haswell

Na CeBIT-u predstavljene matične plošče za Haswell

GA-Z87X-OC

vir: Xtreme Systems

Relativno okrnjena Biostar HiFi-H87S3+

vir: Xtreme Systems
Xtreme Systems - Čeprav bodo prvi sistemi z Intelovimi novimi procesorji Haswell na voljo šele poleti, so na CeBIT-u mnogi proizvajalci matičnih plošč že predstavili svoje izdelke, namenjene za namizne računalnike. Kot je že običaj za zadnjih nekaj generacij Intel za Haswell pripravlja novo vezno čipovje, za razliko od Ivy Bridge pa, kot vemo že nekaj časa, Haswell prav tako prinaša še novo podnožje, LGA-1150. Predstavljene matične plošče so zgrajene okrog čipovij iz serije 8, Z87 za vse, ki imajo željo navijati svoj procesor, ter H87, ki pokrije večino zahtev domačih uporabnikov, razen navijanja. Na voljo bodo seveda tudi druga čipovja, npr. poslovni rabi namenjeno B85.

Svoje izdelke so na stojnicah predstavili vsaj AsRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI ter verjetno še kdo, predstavili pa so tako bolj običajne kot tudi zmogljivejše primerke matičnih plošč, vsaj v prototipni obliki. Takšna je okrog čipovja Z87 osnovana MSI-jeva rešitev, ki ima zaenkrat še rjavo tiskanino (do proizvodnje bo nedvomno zamenjana, najverjetneje na črno), sicer pa vidimo kar 16 napajalnih faz, 8 SATA 3 priključkov (šesterica jih je nativnih veznemu čipovju, za razliko od deljene podpore na SATA 3 in SATA 2 v predhodnih čipovjih), kar 2 8-pinska priključka za dodatno 12 V napajanje procesorja, itd. Trojica x16 rež lahko steze deli na x16/x0/x0 (aktivna samo prva reža), na x8/x8/x0 oz. na x8/x4/x4 za triple-CrossFire oz. triple-SLI sistem. Pri MSI-ju so, začuda, pokazali še nekaj svežih rešitev, osnovanih okrog čipovja Z77 ter nekaj grafičnih kartic iz družine GeForce.

Bolj dodelane rešitve so pokazali pri AsRocku, kjer je bila na ogled dvojica plošč Z87, najzmogljivejša Extreme6 ter mala mATX plošča Pro4-M, in okrog čipovja H87 osnovana H87 Pro4. Čeprav je Extreme6 zmogljivejša matična plošča in čeprav si deli veliko lastnosti z MSI-jevo navijalsko rešitvijo (način rabe treh PCIe rež, število SATA priključkov, itd.), bo vseeno zasedala bistveno nižji cenovni rang. Pokazali so še poslovni rabi namenjeno mATX ploščo še kompaktnejšega formata, B85M, seveda zgrajeno okrog čipovja B58.

Z MSI-jevo navijalsko ploščo se bo še najlažje kosala Gigabytova rešitev, ki pride kar v povečanem formatu E-ATX. GA-Z87X-OC ima za razliko od MSI-jevega primerka le 8 napajalnih faz ter en 8 in en 4-pinski priključek za dodatno 12 V napajanje, namesto dveh 8-pinskih. Podobno kot MSI-jeva plošča je tudi ta na CeBIT-u prikazana v bolj prototipni izvedbi (barvna shema ter seveda hladilni sistem se bodo še dodobra spremenili pred izidom). Tokrat so na voljo kar štiri fizične PCIe x16 reže, kjer bo po poročanju techPowerUp!-a zgornja trojica uporabljena v že običajnem načinu, odvisno od števila vstavljenih kartic, zadnja, četrta, pa naj bi bila električno le PCIe x4 2.0 reža, povezana prek veznega čipovja (16 PCIe 3.0 stez sicer krmili kar centralni procesor). Pri Gigabytu še niso popolnoma odpisali PCI rež, vključeni sta dve, a so zato izkoristili le šesterico SATA 3 priključkov iz veznega čipovja in se niso poslužili dodatnih krmilnikov, kakor so storili mnogi konkurenti.

Gigabyte je sicer pokazal še trojico plošč s čipovjem Z87 v bolj standardni velikosti ATX. Plošče Z87X-UD5H, Z87X-UD3H in Z87X-D3H seveda zasedajo tri različne cenovne razrede, razlikujejo pa se predvsem v številu vgrajen SATA 3 in USB 3 priključkov, v dodatnih bonbončkih, namenjenih za navijalce, v zmogljivosti napajalnega sklopa in hladilnega sistema, itd.

Še najbolj dodelane rešitve so prikazali pri Biostarju, kjer so se obenem močno osredotočili še na kakovost vgrajene zvočne kartice. S tem so povezali tudi imena trojice matičnih plošč, ki se glasijo HiFi-B85S2 (osnovana na čipovju B85), HiFi-Z87X3D (navijalcem prijazna plošča s čipovjem Z87) ter HiFi-H87S3+ (uporablja čipovje H87, je velikosti mATX). Z87 različica je glede na videno običajna matična plošča v ATX velikosti, medtem ko sta drugi dve na prvi pogled precej okrnjeni - priključna plošča kaže precej lukenj, napajalni sklopi so zgolj 4-fazni in podobno.

Najbolj bode v oči nedavna novica, da bodo prvi primerki sistemov s procesorji Haswell imeli nekoliko neljub hrošč, povezan s krmilnikom priključkov USB 3.0. Hrošč se nahaja v veznem čipovju, torej bo mogoča odprava z modifikacijo veznega čipovja. Do zakasnitve prodaje vseeno ne bo prišlo, saj so pri Intelu mnenja, da hrošč ni tako bistven. Težava je, da pri zbujanju sistema iz spanja v S3 stanju pride do napake pri zaznavanju naprav, povezanih prek USB 3.0. Kot primer so navedli priključen USB ključ oz. prenosni disk, katerega že odprta vsebina (za primer so dali dokument PDF) bo nedostopna - bralnik dokumentov PDF bo prikazal prazno stran. Zadostovalo bo že ponovno odpiranje dokumenta oz. aplikacije, brez da bi bilo treba ponovno priključiti pogon. Nevarnosti za izgubo podatkov na srečo ni.

44 komentarjev

lunamit ::

Torej Haswell še vedno ne podpira 2x x16 PCIe, to se vleče že od sandy bridge naprej. Zanimivo, da predhodnik ni imel te "pomanjkljivosti".
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

Spock83 ::

V novici piše "novo" podnožje LGA 1150. Že nekaj časa ni novo. Drugače predhodnik je bil na LGA 1366 kar je enako današnjem LGA 2011. Če boš hotel dual oz. triple...

Dr_M ::

Ubistvu je novo, ker ga do sedaj ni bilo :)

Zanimivo, da predhodnik ni imel te "pomanjkljivosti".


Seveda je imel. Predhodnik je Lynnfield.

pegasus ::

Haswell based Xeone E3 v3 smo tudi že tipali ;)

FlyingBee ::

Intel Saga: The new dawn ... never ending story!

AMD Saga: The last dusk is coming ... new trilogy or quadrilogy, maybe!

22nm je še za preizkust, kaj vse je zmožna, da vidimo

opeter ::

Nevarnosti za izgubo podatkov na srečo ni.

Ja hvala Bogu, a ne? Sicer pa vidim, da s/smo potrošniki že nekaj let postali alfa/beta testerji raznih naprav, da o programski opremi sploh ne govorim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gendale ::

me prav zanima, kako se bodo obnesli haswelli proti trenutnim ivy bridgom
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

Spock83 je izjavil:

V novici piše "novo" podnožje LGA 1150. Že nekaj časa ni novo. Drugače predhodnik je bil na LGA 1366 kar je enako današnjem LGA 2011. Če boš hotel dual oz. triple...


Za 1366 je bil 1156, potem 1155 in zdaj 1150. Kakorkoli sta pa 1366 ter 2011 povsem drug rang.

hojnikb ::

me prav zanima cpu performance clock-to-clock.
#brezpodpisa

Nummy ::

GA-Z87X-OC, če vrže en pametni noter 4 grafe (mislim predvsem zmogljive ki zasedejo 2 slota), me zanima če bo lahko še kako PCI kartico kam vtaknil... a se te inžinirji mal norca delajo?
Ni logike vtikati notri 4 grafe in imeti super duper sliko, zvok pa integriran na plati.

Janac ::

Nummy je izjavil:

GA-Z87X-OC, če vrže en pametni noter 4 grafe (mislim predvsem zmogljive ki zasedejo 2 slota), me zanima če bo lahko še kako PCI kartico kam vtaknil... a se te inžinirji mal norca delajo?
Ni logike vtikati notri 4 grafe in imeti super duper sliko, zvok pa integriran na plati.



Zdaj je PCI-E v modi. Čudno, da sploh še majo PCI slot. ;)

opeter ::

Opala, komaj zdaj sem opazil, da je spet novo podnožje za CPU ...
Torej ni šans, da bi Haswell deloval na trenutnih matičnih s Socket 1155? Ne bo nobenih pretovrnikov oz. kaj podobnega?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FlyingBee ::

pretvorniki so nove plošče, od 50 eur naprej

Pesimist ::

bahaha. Jaz sem se ze sprijazno da Pc ni nadgradljiv vec v mojem rangu 5+ let.

ABX ::

Kaj pa okoli RAM-a, se ve kaj?

Trenutni DDR3 je smešno poceni. Upam da ga bojo te plate še vedno podpirale.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Jaffa ::

ABX je izjavil:

Kaj pa okoli RAM-a, se ve kaj?

Trenutni DDR3 je smešno poceni. Upam da ga bojo te plate še vedno podpirale.


DDR3 se je v zelo kratkem roku podražil za cca 30% in cena še raste ...

Sicer pa tudi te plošče uporabljajo DDR3.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Spock83 ::

Janac je izjavil:

Spock83 je izjavil:

V novici piše "novo" podnožje LGA 1150. Že nekaj časa ni novo. Drugače predhodnik je bil na LGA 1366 kar je enako današnjem LGA 2011. Če boš hotel dual oz. triple...


Za 1366 je bil 1156, potem 1155 in zdaj 1150. Kakorkoli sta pa 1366 ter 2011 povsem drug rang.


Če se prav spomnim sta 1366 in 1156 nekaj časa vzporedno tekla. Nato je pršel 1155 in zdaj že nekaj časa spet vzporedno 1155 (in zdaj naslednik 1150) in 2011. Pustimo zdaj ob strani 1356 in 1567 itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

opeter ::

FlyingBee je izjavil:

pretvorniki so nove plošče, od 50 eur naprej


Super. Dobra poslovna poteza.

ABX je izjavil:

Kaj pa okoli RAM-a, se ve kaj?
Trenutni DDR3 je smešno poceni. Upam da ga bojo te plate še vedno podpirale.


Na začetku ja, potem pa bodo verjetno preklopili na DDR4, cene DDR3 se bodo zvišale, DDR4 pa bo postal cenejši. Predpostavljam. Vsaj tako je bilo pri Socket 775, kjer sta bili na voljo vsaj dve generaciji RAM-ov (DDR2 in DDR3), mogoče je celo na začetku imel podporo za DDR1.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ABX ::

Na srečo je ogromno DDR3 v obtoku, tako da palčke po 2GB ti mečejo v hrbet. Za 8GB je druga debata.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Unknown_001 ::

Hasswel = prepakiran Iwy = prepakiran Sandy

Če gremo preskoke v zmogljivosti gledat.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Unknown_001 je izjavil:

Hasswel = prepakiran Iwy = prepakiran Sandy

Če gremo preskoke v zmogljivosti gledat.



Kaj ti bluzis. Sandy in Ivy sta enaka arhitektura, Haswell pa nova.
Nic ni prepakirano. Bodo pa hitrostni preskoki vedno manjsi.

Unknown_001 ::

Ka si pa tak jeznoriten. Preskoki v zmogljivostih so pa tako majhni, da se skoraj menjat ne splača niti na Hasswell iz Sandy-ja. To sem hotu povedat.

trnvpeti ::

Unknown_001 je izjavil:

Ka si pa tak jeznoriten. Preskoki v zmogljivostih so pa tako majhni, da se skoraj menjat ne splača niti na Hasswell iz Sandy-ja. To sem hotu povedat.

cpu ne bo velike razlike, ceprav bo marketing prikazal drugace
gpu bo pa velika

Dr_M ::

Unknown_001 je izjavil:

Ka si pa tak jeznoriten. Preskoki v zmogljivostih so pa tako majhni, da se skoraj menjat ne splača niti na Hasswell iz Sandy-ja. To sem hotu povedat.



Za zacetek, predno spet komentiras.
Intel Tick-Tock @ Wikipedia

PrimozR ::

Spock83 je izjavil:

V novici piše "novo" podnožje LGA 1150. Že nekaj časa ni novo. Drugače predhodnik je bil na LGA 1366 kar je enako današnjem LGA 2011. Če boš hotel dual oz. triple...

Kje je pa v uporabi LGA-1150? Pa čigav predhodnik je bil na LGA-1366??

Nummy je izjavil:

GA-Z87X-OC, če vrže en pametni noter 4 grafe (mislim predvsem zmogljive ki zasedejo 2 slota), me zanima če bo lahko še kako PCI kartico kam vtaknil... a se te inžinirji mal norca delajo?
Ni logike vtikati notri 4 grafe in imeti super duper sliko, zvok pa integriran na plati.

Za benche je logika točno taka. Pa itak tole ni plata za 4 grafe, če je spodnja samo PCIe x4 2.0. To je že popolnoma premalo prepustnosti, že x8/x4/x4 je premalo. Tele plate so primerne za max dve kartici v x8/x8 načinu, to je to.

ABX je izjavil:

Kaj pa okoli RAM-a, se ve kaj?

Trenutni DDR3 je smešno poceni. Upam da ga bojo te plate še vedno podpirale.

Seveda ga bodo, Haswell-EP (špekulira se, da je IB-E skenslan in bo H-E predstavljen namesto njega) IIRC prinaša DDR4 support. DDR3 je trenutno poceni, a se že draži.

Spock83 je izjavil:

Janac je izjavil:

Spock83 je izjavil:

V novici piše "novo" podnožje LGA 1150. Že nekaj časa ni novo. Drugače predhodnik je bil na LGA 1366 kar je enako današnjem LGA 2011. Če boš hotel dual oz. triple...


Za 1366 je bil 1156, potem 1155 in zdaj 1150. Kakorkoli sta pa 1366 ter 2011 povsem drug rang.


Če se prav spomnim sta 1366 in 1156 nekaj časa vzporedno tekla. Nato je pršel 1155 in zdaj že nekaj časa spet vzporedno 1155 (in zdaj naslednik 1150) in 2011. Pustimo zdaj ob strani 1356 in 1567 itd.

LGA-1366 je workstation/server socket. Enako, kot LGA-2011. LGA-1156, 1155 in 1150 so pa consumer socketi.

opeter je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

pretvorniki so nove plošče, od 50 eur naprej


Super. Dobra poslovna poteza.

ABX je izjavil:

Kaj pa okoli RAM-a, se ve kaj?
Trenutni DDR3 je smešno poceni. Upam da ga bojo te plate še vedno podpirale.


Na začetku ja, potem pa bodo verjetno preklopili na DDR4, cene DDR3 se bodo zvišale, DDR4 pa bo postal cenejši. Predpostavljam. Vsaj tako je bilo pri Socket 775, kjer sta bili na voljo vsaj dve generaciji RAM-ov (DDR2 in DDR3), mogoče je celo na začetku imel podporo za DDR1.

Poslovna poteza, ki je znana že lep čas. Danes se pač zamenja komplet plata+CPU+RAM.

DDR4 bo za običajna namizja verjetno podprl šele Broadwell.

Aja, pa LGA-775 je bil drugačen, ker je bil mem. kontroler v veznem čipovju. Nova plata je pomenila nov mem. kontroler in nove slote za RAM. Ni problemov. Pri tehle procesorjih problemi so, razen če že v štartu računaš na to. Glede na to, da bo anslednje leto verjetno novo podnožje, ni razloga, da bi v Haswell vgrajeval DDR4 mem. kontroler (samo porabljaš odvečne tranzistorje, ki bodo redko v uporabi) in si delaš probleme s kompatibilnostjo. AMD je to počel in naredil celo štalo.

ABX je izjavil:

Na srečo je ogromno DDR3 v obtoku, tako da palčke po 2GB ti mečejo v hrbet. Za 8GB je druga debata.

Kaj za vraga boš počel z 2 GB palčkami???

Unknown_001 je izjavil:

Ka si pa tak jeznoriten. Preskoki v zmogljivostih so pa tako majhni, da se skoraj menjat ne splača niti na Hasswell iz Sandy-ja. To sem hotu povedat.

Če ni velikih razlik v zmogljivosti in se ne splača menjati 2 let starega PC-ja to še ne pomeni,da ni novo. Je pa to tudi odličen razlog, da ima vsaka generacija nov socket in novo vezno čipovje, ker tako lepo nimaš problemov s kompatibilnostjo križem kražem, cel komplet pa itak menjaš na ~4 leta, kar današnja zmogljivost dovoljuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Ni mi jasno, od kje taka potreba po konstantnem menjanju procesorjev.
Pri intelu ce preskocis vsako drugo arhitekturo, je povsem dovolj.
Ok, zdej ce si malo bolj zagret, kupis samo tick oz samo tock.
Meni osebno so boljsi tick procesorji.

WildChild ::

Haswell bo kul za v prenosnike :) Mogoče clo nadgradim svojga (dell inspiron 6400 skoraj 6 let star sedaj) čez kake dve do tri leta ko bo haswell že malo bolj v uporabi.
in da mood

Janac ::

@ PIPI: Ivy Bridge Extreme-a ne bo? Kako to ? Res da so na veliko prestavljali datume izida pa vseeno.

Vir oz. link plz?

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Ni mi jasno, od kje taka potreba po konstantnem menjanju procesorjev.
Pri intelu ce preskocis vsako drugo arhitekturo, je povsem dovolj.
Ok, zdej ce si malo bolj zagret, kupis samo tick oz samo tock.
Meni osebno so boljsi tick procesorji.

Ma dej, folk preskoči s C2Q na Ivy Bridge pa preživi, še s Sandy Bridge na Haswell ni smiselen upgrade. Še LGA-1156 na 1150 vprašanje, če je pretirano smiselno.

Janac je izjavil:

@ PIPI: Ivy Bridge Extreme-a ne bo? Kako to ? Res da so na veliko prestavljali datume izida pa vseeno.

Vir oz. link plz?

Je bilo po internetu, med drugim na bit-techu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ABX ::

PrimozR je izjavil:



ABX je izjavil:

Na srečo je ogromno DDR3 v obtoku, tako da palčke po 2GB ti mečejo v hrbet. Za 8GB je druga debata.

Kaj za vraga boš počel z 2 GB palčkami???


8GB sistemske spomina je OK za začetek, 4x4GB ki je tudi zelo poceni druge roke pa vrh glave za začetek. Vsaj dokler DDR4 ne pade na normalno ceno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SuperVeloce ::

opeter je izjavil:

Opala, komaj zdaj sem opazil, da je spet novo podnožje za CPU ...
Torej ni šans, da bi Haswell deloval na trenutnih matičnih s Socket 1155? Ne bo nobenih pretovrnikov oz. kaj podobnega?

Zadnji meni znani pretvorniki so bili za pentiume na 486 mama plošče. In so delali porazno, še če si hotel uporabiti močan FPU na Pentiumu, se ti ni splačalo. Nekaj naj bi pacali tudi kasneje pri P2 - P3, ampak dvomim da je bilo uspešno.

anyway, razlogov za novo podnožje je več, od drugačne arihtekture (prva res večja sprememba po preskoku iz P4 na Core) pa do integriranih VRM-jev VCore na samem cpuju (ne v jedru, na tiskanini kolikor vem)...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Zadnji adapter je bil 479 na 478, Pentium M na 875 desktop čipset plate ;)

Takrat je padlo OGROMNO rekordov, ko je folk na Pentium M-e našravfal LN2 lončke.

SuperVeloce ::

a tako, potem pa je bil celo en uporaben. Že zato, ker je bil P-M toliko učinkovitejši od P4 ;)
Pa vendar, takrat niso rabili razmišljat, kje bodo speljali napajanje za nove VRM na procesorju

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Glede na to da menjam grafično letno, ne bom preveč jezen če nabavim novi CPU in vse kar rabi vsake 3-4 leta zato da sem vedno na top pri igrah.

Za delo mi je itak dovolj PC od 5 ali več let nazaj (web, ssh, rdp).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Isotropic ::

ib-e je bil prestavljen na Q4.
da je skenslan, nima smisla (tudi zaradi nekih leakanih CV-jev), ker si deli osnovo z xeon e5 in ima samo par featurov izklopljenih.

SuperVeloce ::

Čisto odvisno od tega, koliko slabih 'jeder' bo ostalo z neuporabnim QPI. Sicer ima intel v server ponudbi tudi 2 core z nizkimi frekvencami brez QPI, vendar tista jedra že v štartu niso 8, ampak 4 in 2 jederna, zato jih za te serverske namesto za ivy-e ne morejo uporabiti (ker je po defaultu višji TDP pri 8 jedernemu z vklopljenima 2 jedroma, kot pri 4 jedernemu z vklopljenima 2, kaj šele polno delujočem 2 jedernem).

mtosev ::

meni je zanimivo, da nekateri sanjate da ne bo Ivy bridga E. povsod piše, da pride to leto vun
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

Po eni strani sem upal na 6 core i5, ker določene igre to že podpirajo, ampak očitno se jim jebe za konkurenco iz strani AMD-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SuperVeloce ::

Kakšno konkurenco? Čeprav so FX6xxx in FX8xxx dobri za svojo ceno, jih še vseeno muči marsikaj. Se vidi tudi v kakšni igri recimo novi crysis 3, povprečni FPS so super (sploh naviti), ko pa pogledaš zakasnitve in padce FPS, te pa mine...

mtosev je izjavil:

meni je zanimivo, da nekateri sanjate da ne bo Ivy bridga E. povsod piše, da pride to leto vun

Ker Intel še nikoli ni opustil katerega modela kljub napovedim, ane?

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

piše, da pride ven Q4 namesto Q3 13.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

@Moderator
Offtopic in lahko brišete

@SuperVeloce
nisem želel razjezit AMD fanboye, zato sem zelo konzervativno napisal stavek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dr_M ::

ABX je izjavil:

Po eni strani sem upal na 6 core i5, ker določene igre to že podpirajo, ampak očitno se jim jebe za konkurenco iz strani AMD-ja.



Na to sem upal ze pri IB, ampak glede na vso dogajanje, bomo mogoce to moznost dobil pri skylake. Ce...

SuperVeloce ::

i5 6 jeder? nah. Veliko prej bo 8 jederni E serija, da ornk plačaš za 16 threadov. Mogoče pa bo 6core i7 s HT, mogoče...

Isotropic ::

ne bo 6-jedrnikov za mainstream platforme, zih. itak so modeli ze znani in bodo po osn. specsih (cache, frekv.) nespremenjeni se mi zdi.

ib-e ne bodo skenslali, ker se tudi hw-e (in xeon) nebi dokoncal sam od sebe cez noc. spomnite se, kuk je zamudil sb-e. za take cipe (in xeone) je potrebno veliko vec validacije kot za navadne consumer. sedaj bi bilo nesmiselno, da jih skenslajo.
pa za hw-e bi bile tako potem samo še večje zamude.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj kupiti 1150 ali 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
756656 (4662) RejZoR
»

Haswell ali Ivy bridge?

Oddelek: Kaj kupiti
261976 (1670) xxurban
»

Broadwell navsezadnje tudi za namizne računalnike

Oddelek: Novice / Procesorji
4513947 (11978) hojnikb
»

Še več matičnih plošč za LGA-1155

Oddelek: Novice / Matične plošče
146953 (6318) PrimozR
»

ECS H55H-M - poceni plošča za Clarkdale

Oddelek: Novice / Matične plošče
213344 (2682) Ales

Več podobnih tem