» »

hrup ... vodno hlajenje

hrup ... vodno hlajenje

daKine ::

Jaz se zanimam za vodno hlajenje pa me zanima ce vodne crpalke proizvajajo hrup (se spomnim ko sn meu akvarij da je bla crpalka kr glasna)???

Kot drugo me zanima kolko bi stali pri morphlingu (ce slucajno beres pa mi lahko ti poves :) ) vodni bloki za graficno, north bridge in procesor.

Ker bi se lotil dela v zelo bliznji prihodnosti (po moznosti pred pocitnicami ki pridejo zdaj) me zainma vase mnenje kako narediti vodno hlajenje??

... se moja boga skica kak si jaz to predstavlam da bi zgledlo:\


kak se vam zdi bo vredu al je kak drugace bolse??

pa se nekaj od kerega avta bi bil primeren radijator

tu pa so se podatki o mojem pc-u
ohisje: chiftec midi tower
procesor: AMD Athlon XP 2100+ @ 1824 (1.92V) - hladilnik V7+(preglasen;(( ) temperatura 66 full load !!! idle 57 na najmanjsih vrtljajih
maticna: Gigabyte GA-7VRX
Graficna: Winfast GeForce 4 Ti4600 128Mb rama

ce vas se kaj zanima samo vprasajte
...

se vam v naprej zahvaljujem za vso pomoc in nasvete hvala!

mirage ::

Predlagam ti, da si prebereš to temo.

daKine ::

mirage hvala ti sem si prebral,

se vedno pa me zanima ce crpalke povzrocajo dosti hrupa? al so mogce glasnejsi ventilatorji, ki hladijo radijator??

za ceno blokov pa verjetno morm kontaktirat morphling1, ker ce ma kaki novi blok je verjetno tudi cena drugacna, pa za graficno in north bridge nisem nikjer zasledil cene!

Za radijator je moje mnenje da je najboljsi od opla, samo nevem keri model, pa keri letnik mora bit avto, radijator pa bi naj bil priblizno 30(max 35)*20*...

zanima me tudi mnenje uporabnikov vodnega hlajenja, ce vem je kdaj zal denarja ki ste ga porbli za vodno hlajenje, ...??:\

BoGo ::

Sicer vodnega hlajenja (se) nimam, a sem mocno preprican, da ti bo en ventilator, ki ti bo pihal cez hladilnik, manj brnel, kot npr. najmanj 2 ali 3 ventilatorji, vgrajeni v ohisje.

Vesoljc ::

"ce vem je kdaj zal denarja ki ste ga porbli za vodno hlajenje"?

a si resen?
so pumpe glasne? po mojih izkušnjah ne... mile se tuki ne bo strinju :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jaffa ::

Pumpe so neslišne ! Čujejo se samo vibracije, če imaš slabo pritrjeno...

Za northbridge se še ne da dobit bloka od Boinga, prav tako ne za grafično (no za tega nisem čist šur). AL blok za CPU pride 5000sit,
pumpa pride okol 7000, grelec kabine (ki bo služil za hlajenje dobiš na autoodpatu za kakih 2000sit, rabiš še samo cevi - kakih 2000... Torej okol 15 jurjev... Ni ne vem kolko, glede na to da že sam V7+ pride okol 6000...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

daKine ::

ce se res ne da dobit blokov za northbridge pa ga graficno pol pa brezveze samo na procesor devat to kr mors se vedno met prepih v racunalniku (prevec hrupa;(( )

kaj verjetno ce bi si dal vodno trenutno samo na cpu, bi se kasneje dalo to nadgradit se z blokom za northbridge pa z blokom za gpu?? ... je to pol komplicirano za naredit (spraznit vodo, ...)?

kaj ona slika v prvem postu se ne vidi? kr jaz jo vcasih vidim vcasih pa ne, ce se ne je tu link klik za sliko

Jaffa nebi si najcenejso verzijo z AL vzel, kr ce bi se ze v watercooling spusco bi si kr en vredi baker blok nabavo pa kake dve crpalke (kr sn mislo se za nb in gpu met bloke)

Jaffa ::

Ni nevem kak težko spustit vode ven ne... Še lažje je, če imaš rezervoar vmes, sam pol rabiš potopno pumpo... Ma jaz sem vzel AL, ker bom dal radijator v hladilnik:D . Mam neko varjanto, ker je soba pod mojo prazna in bom dal hlailnik pod strop... Tak da bo tale pomojem dovolj...

Glede hrupa, kupi si zalmane, al pa prklopi vente na +12 in +5 (namesto na maso)... To je pol kr tiho... Pa daj dva spredi, enga zadi, na stranici pa nimaš, ne, glede na to, da imaš midi, pa tak ni razlike... Aja, pa na NB daš ono zalmanovo hladilko...

Jaz mam zaj polek še en 10Gb disk (star kake 4 lete) in preglasi vse skup...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

slon ::

Lp
Glede blokov za vodno:
1. obstaja blok za cpu od morphlinga
2.obstaja blok za NB od morphlinga
3. obstaja blok za gpu od morphlinga za gf4 in radeone.
Jaz mam točko 1 in 2 pričakujem pa tudi točko 3 ko bo mel morphling saj mal več cajta da ga naredi. Tako da tle ni nobene panike.
Zadevo se splača met če boš sistem navil ker lahko dosežeš višje fsb in tišje delovanje kot zračno.
Torej moj nasvet takoj kontaktiraj morphlinga in naroči pri njem vso to robo , ker se splača, ne kupuj že neke narejene izdelke pri mlacomu, ker niso vredni tega denarja.
Veliko lepih užitkov pri sestavljanju tvojega vodnega hlajenja.:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Jaffa ::


"Ojla !

Emmm, na eni sliki sem vido, da im Morph tudi na north bridge-u vodni blok.
Se da ta tudi dobit in koliko bi bila oz. je cena ? "

"hi

blokov za NB in GPU-je trenutno še ne delam.

LP"

Od Boinga...

Torej za1x še ni...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

daKine ::

kaj ma kdo od morphlinga email kr v njegovem profilu ga ni napisanega, da se zmenim za bloke??

pa se noben ni moje slike pokomentiro, me zanima ce mora bit T-clen na zacetku ko pride voda iz radijatora al je to vseeno ki je, pa so 3 pumpe prevec? bi bil isti ucinek z dvema pumpama?? je vredi to da je radjator spodaj pod kisto

pa ce je keri ko ve, keri radjator ma dimenzije priblizno 30cm (max 40) * 20cm * 5cm (sirina ni vazna) da bi si nabavo to kr verjetno bom radjator najbolj dugo iskau

slon ::

tvoj način ni dober ker morphling ima dve pumpi zaporedno vezani nato gre tok v radiator-->cpu-->nb-->grafo-->radiator.
Jaz mam vezano enako samo da mam eno pumpo drugo bom še dokupu. morphling nima rezervarja medtem ko ga jaz imam in pumpa je vgrajena v rezervar.
email od morphlinga je turbo1@email.si
veliko uspeha pri gradnji.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

daKine ::

aha torej je bolse da gre voda prvo v cpu blok potem pa v nb in grafo, za crpalke pa sn neki prebral da ne rabijo bit skupaj al je boljse da so skupaj? kr jaz bi eno crpalko dau pred radijator tak da vodo potiska v radijator drugo pa bi dal med T-clen in blokom za cpu

tu pa se popravljena slika, kaj bo tak vredu ??

pa se to, kaka bi bla razlika ce bi mel tri vodne crpalke? bi bla razlika velika al se ne splaca?

Jaffa ::

Vodni bloki, oktober 2002 To si preberi. Tu imaš pa kr direktno slikico ki kaže razliko med količino pretočene vode z eno oz. dvema pumpama. Razlika v temp. pa ni ne vem kak očitna...
Ne vem zakaj maš ono tam gor cev tak visoko ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

daKine ::

Ja pa se neka me zanima, kak pa prklopis vodne pumpe na racunalnik, tak da bi se pumpe vklople ko vklopis racunalnik, se to da?? al mors to posebej vklaplat?? ... kaj bi lahko prklopo na oni steker ko je na zunanji strani napajalnika (oni prklucek za monitor - se mi zdi da se to vklopi ko se vklopi racunalnik)??

Pa morphling se ne oglasi na mejlu tak da me zanima kak bi ga se lahko kontaktiro??

morphling1 ::

Jaz sem ti odgovoril, samo ne mislim da ni poslalo oz sem dobil return error. Uporabi zasebna sporočila.
On topic, tri pumpe so pretiravanje, pri več blokih mogoče pridejo prav dve, vezane zaporedno, pa še to ni nujno. Pumpe imej na enakem razdelilcu na katerem je priključen računalnik to je najbolj varna varianta, lahko delaš rele ali kaj podobnega ki ti vklopi pumpe ko prižgeš računalnik samo, prejšna varianta ja fail safe.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221162 (12292) Dr_M
»

Najboljsi vodni blok za CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
625093 (4108) Phoebus
»

Kaj vse za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161592 (1419) koli99
»

Thermaltake Aquarius II

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71179 (1000) burkiburke
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291590 (1249) Gejmer

Več podobnih tem