» »

Najboljsi vodni blok za CPU

Najboljsi vodni blok za CPU

«
1
2

Floyd ::

Malo sm gledal po forumu pa na to temo nism nic tocnega nasu.
Nameravam si naredit vodno hlajenje pa sm v dilemi - vsak hvali svoje izdelke (kar je edino prav saj je to edini nacin za pridobit nujnopotrebne kupce).
Res je, da testerja za bloke v sloveniji se ni (vsaj po mojih informacijah ne) zato kakih rezultatov medsebojnih testov se nimamo zato prosim vas, ki ze imate le te bloke da napisete kako mnenje, da se koncno najde najboljsega!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Eddy ::

To je relativno, saj ne moreš primerjat sisteme, ki so pooplnoma različni...

Ne bom trdil da so moji bloki najboljši, bom pa rekel da so med najboljšimi;)

LP!
www.ekwaterblocks.com

Floyd ::

Ja, različni so pa zato, da bi bili boljsi od drugih!
Al se motim?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

frenk ::

Proletarec: najbolše mata morphling in eddy, ampak pomoje da morphling ne bo mel cajta, tko da ti preostane sam še eddy

1024 ::

Vedno je tretja možnosti. Klik.
Fish knows everything.

SleepLess ::

imam bloke od eddy-a in sem zelo zelo zadovoljen :)

tiborrr ::

Sam imam CPU blok od Morphlinga, model MK4 in Eddyjev NB-2 northbridge ter VGA-R1 blok za graficno kartico. Verjami, da je bolj pomemben silno dober radiator.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

OwcA ::

Najbolj pomembno je, da so komponente uravnotežene. Torej da nimate preveč restriktivnega bloka ob šibki črpalki, da je debelina dna vodnega bloka prilagojena stični ploskvi ...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Floyd ::

Tiborrr: To, da je radijator najpomembnejsi vem! Hvala! Sam imam ohisje Antec PlusView pa ne vem kak radijator naj dam not - al za dva 120 mm al pa manjsega ki bi dost bol estetsko izpadu sam bi posledicno tudi slabs hladil. Morm se premislit!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

[]D [] []V[] []D ::

to me zanima, ker sm glih dons nabavu baker in sm hotu vodni blok it delat, nakar začnem razmišljat kako debelo dno naj naredim in se mi je zataknilo ...
najprej sm razmišljal, da bi nekako blo najbolje če bi blo dno čim tanjše, recimo en milimeter, pol sm si pa reku da bom raj mal povprašal ...

torej lepo prosim če mi kdo predlaga kako debelo naj bo dno pri bloku ?

[]D [] []V[] []D ::

aja, za procesor AMD AthlonXP 2200+ me to zanima

Phoebus ::

DVD sam jaz bi za CPU raje vzel od kakšnega specjalca ki to zna super narest in ma izkušnje...poglej kako so današnji bloki narjeni; ni več sam par krogov pa konc.
Sam lahko narediš vodni hladilnik za diske ali pa za PSU ker ne rabiš tako velikega toplotnega odvajanja tam...mislim PSU ali disk boš (po domače povedano) ohladil že z dvema cevma z vodo v bližini, pri CPUju pa mašina ne bo stabilna če ne bo res dobro hlajeno.

Seveda ti pa ne sme puščat v nobenem primeru :D

GUFY ::

frenk: Morf dela bloke in to tarantaboljše. Piš mu mail pa boš vidu kako je kaj zaseden.

Sam imam 3 bloke in sicer na CPU-ju od Morfa, na NB-ju in GPU-ju mojega FX-a pa od Edija.
Moram rečt da sem kr malo razočaran nad pretokom, saj kljub temu da imam 2 x MJ 1000 vezani zaporedno mi temperatura v primeru da imam piključene vse tri bloke pade za cele 3 stopinje, v primerjavi z priključenima 2 blokoma.

Meni osebno se mi zdi blok za NB preveč zaprt saj jaz imam občutek da mi le ta preveč zmanjšuje pretok in s tem posledično imam višjo temperaturo vode in proca.

Najverjetneje bom blok na NB mal sfriziral (odstranil po mojem mnenju nepotrebne prekate, ki preveč zavirajo pretok vode skozi blok). >:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

frenk ::

gufy: ja sej vem da ma najbolše, ampak jest ravn zdele prodajam vodn hlajenje tko da ga nam nč kontaktiral...mogoče v roku enega ali dveh mesecev, ko bom rabil NB, CPU in VGA evaporatorje...pomoje da ma morph raj nove izzive, kot pa serijsko proizvodnjo:)

Floyd ::

Nekateri govorijo da Morphling nima vec casa za bloke (vsake tolko da kakega nardi ki pa je res da full dobr). A je to res - rajs prasam vas (ce veste) kot pa da njemu težim za brez veze...

Kater model od Eddyja je pa najboljsi? Visja ko je stevilka za crkama bolsi je?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

GUFY ::

Proletarec: tko k sm frenku napisu, piš mu mail pa boš vidu kako je s čakanjem. >:D

Jez bloka za CPU od Edija ne bi kupoval, na tvojem mestu raj mal počakam pa ga dobim od Morfa.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

frenk ::

gufy: če te bo eddy slišal, da delaš tako protireklamo te bo...:D

res je da ma morph boljše ampak če ti je vsen če maš nekaj stopinj bolj toplo bojo tud od eddy-a dobri

QuickShot ::

In zakaj naj ne bi kupil CPU blok od eddyja?

BTW večja številka ne pomeni boljši blok.

DjTonic ::

Hm pomoje je EK6 čisto kul, ne verjamem, da je razlike par stopinj v primerjavi z MK4. :)

mloncar ::

glede Morphlinga.. ..nasledn tedn dobim njegou blok! tko de če kerga mikajo njegovi bloki mu kr veselo pošljite mail in blok bosta kmalu dobili! zdej ma še mal drugačno verzijo MK4 (stvar zgleda zakon)!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mloncar ::

Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Klemenn ::

zak se tole tak rozasto sveti? Peskano mogoče? :\

mloncar ::

ja peskano je!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

GUFY ::

frenk: Vsak ima pravico do svojega mnenja, mar ne?!

Floyd ::

Kje bi se dalo videt kake morphlingove bloke - a ma kako stran?
Japan power: Men se ta blok zdi full bol preprost kot od Eddyja bloki (kar pa ni nujno da je slapsi). V cem je trik, da so morphovi dost bolsi?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

GUFY ::

Slike ti je prilepil že japan power. Glede kakovosti pa izkušnje naredijo svoje.:D

mloncar ::

tole je njegova stran, samo novih slik ni gor!

to ko sm tuki prlepu, pa še ene par, mi jih je po mailu poslal!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mloncar ()

frenk ::

gufy: jest se zezam...mene ne morš zmer resno jemat:)

proletarec: pomoje je razlika zato, ker se morph posveti vsakemu bloku posebej(praktično je vsak blok unikat), eddy pa mogoče dela mal bol serijsko...ampak to je samo moje skromno mišljenje:8)

Eddy ::

No zdej imam pa jest dovolj prerekanja!

Kako morate govor da so moji bloki za 3 stopinje slabši od morphovega?
To je absurd govort. Sem delal z njemu direktno primerjavo... in je bil moj bivši EK-3 za slabo stopinjo slabši od morphovega... Vsi naslednji pa niso nič slabši od EK-3, kvačjemu boljši...
Jest nimam nič proti konkurenci, samo ne traparij govort... OK?

Tako da prosim ne mo o temu, poleg tega je pa Mk4 blok zelo restriktiven zato je potrebno v primeru da imaš 3 bloke potrebno imeti 2 ali eno močno pumpo...

Torej naj vsak izbere kar želi!

Jaz osebno želim da so moji kupci zadovoljni z bloki...

Glede NB bloka... je manj restriktiven kot vga blok. Saj ima veliko večjo pretočno površino, če se lahko tako izrazim. Najbolj restriktiven je torej vga blok, kar pa z naslednjo verzijo popravljam :P

NO, pa lep pozdrav!
www.ekwaterblocks.com

burkiburke ::

Ja Eddy, to je zakon prerekanja ;) . Če ga pa ne ustaviš, ratajo tvoji bloki kr za 10 stopinj slabši :D .
Mene pa zanima kakšne so rešitve pritrjevanja blokov za vezno čipovlje (NB) na platah katere nimajo lukenj oz. imajo tiste klipne (npr. Asus...)?
lp

Eddy ::

Jaz sem zaenkrat opazil to pri P4 Abit-ovih platah... Še ne vem kaj bom naredil :'(
Mislim pa da nebo večjih problemov!
www.ekwaterblocks.com

GUFY ::

Eddy: Pa si ti sploh prebral, kaj sem jaz napisal?!

Sam imam 3 bloke in sicer na CPU-ju od Morfa, na NB-ju in GPU-ju mojega FX-a pa od Edija. Moram rečt da sem kr malo razočaran nad pretokom, saj kljub temu da imam 2 x MJ 1000 vezani zaporedno mi temperatura v primeru da imam piključene vse tri bloke pade za cele 3 stopinje, v primerjavi z priključenima 2 blokoma.

Jaz za to razliko krivim predvsem NB blok in to sem včeraj tudi sprobal in v zgornjem postu napisal.

Takšne so moje izkušnje, v primeru da ima pa kdo drugačne pa naj to le pove:\

Eddy ::

No, kot prvo je šlo to na frenkov račun... ki je napisal, da če si zadovoljen z nekaj stopinjami več pa moje bloke kupi ;(

Potem pa Gugy, zavedati se moraš, da je majbolj restriktiven morphov blok in da je najbolj občutljiv na padec pretoka, potem pa še to... več blokov, več toplote, torej, ko si prikljopil 3. blok si prikljopil toliko več toplote na vodo...

(upam da mi morph nebo zameril, jaz se samo branim) ;)
www.ekwaterblocks.com

QuickShot ::

Kokr jaz vidim je morphov blok kar fajn restriktiven s temi mikro kanali.

Phoebus ::

Mogoče neumno ampak vseeno- kje je fora peskanega bloka (razen v drugačnem izgledu)? Ima boljše lastnosti?

Floyd ::

Zaenkrat je moja (in samo moja - da ne bo kdo to vzel kot test) da so Eddyjevi bloki bolsi.
A je to res?! -> bomo vidli saj je treba počakat se na morphov komentar!
Sem pa slišal, da morph naredi vsak blok malo drugače - vsakeka malo ispopolni. A je to res?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

mloncar ::

pomoje je učinek peskanja podoben učinku hladilnih reber!

če je blok peskan, potem je površina nagubana (v glavnem ni ravna) in to ustvarja dodatno trenje vode ob material in s tem boljše odvajanje toplote! lahko da se motim, ampak druge razlage za to ne najdem!

popravite me če se motim!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Tic ::

Ja, vendar je uporašljivo, koliko se zadeva pozna v praksi.
persona civitas ;>

shuttle ::

Eddy, kje maš pa cene?

DjTonic ::

shuttle, za cene mu piši na privat, ker se tega ne govori po forumih. :)

slon ::

cene za eddyeve bloke zveš tako da pošlješ sporočilo za cene preko maila ali zasebnih sporočil na eddiejev mail.
odgovori ti zelo hitro.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Eddy ::

No, lepo da ste se malo umirili.

Pa vseeno ni potrebno dajati subjektivnih ocen.
Vse bi povedov test.

GLEDE PESKANJA:
Jaz mislim da peskanje poslabša hlajenje, saj je dober odvod toplote le na vrhovih, kamor voda udari, v "dolinah" pa voda stoji in je tato prestop toplote iz bloka na vodo slabši.

Je pa res, da peskan blok izgleda "lepši", saj ni tistega odboja svetlobe.
Mislim pa tudi to preveriti, saj imam možnost peskanja.
www.ekwaterblocks.com

DjTonic ::

Pomoje peskanje vseeno izboljša hlajenje. Sicer pa ni bistvenih razlik, pa še dražji postopek je. Kaj pa menite o DangerDen vodnih blokih? Recimo tale Maze4.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Tic ::

Kolikor sem gledal, se z "našimi" nemorejo primerjati >:D
persona civitas ;>

shuttle ::

na keri strani jih ima pa morphling, če jo ma?

DjTonic ::

na keri strani jih ima pa morphling, če jo ma?


Slikice izdelko si lahko ogledaš tukaj

Tic ::

Oziramo (tnx 2 me) www.morphling1.tk
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

DjTonic ::

Burki, poglej kako si ga je morf namontiral na Asusko za P4 in morda dobiš, kak navdih >:D.



btw: Tic Dobra ideja glede domene .tk :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

shuttle ::

Eddy a mi zaupaš mere od bloka za CPU?A moram jst plato prevrtat da lahko gor dam blok?

mloncar ::

tele slike mi je morphning poslal, ko sem se odloču za nov vodni blok!




Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19011996 (7129) Malecky
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585738 (4148) Jackal
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915947 (3668) Fury
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712256 (7616) Boki_
»

MOJI "EK" VODNI BLOKI

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474019 (2715) Eddy

Več podobnih tem