» »

Najboljsi vodni blok za CPU

Najboljsi vodni blok za CPU

1
2
»

DjTonic ::

Morf, kaj to maš ono speed-pad podlogo iz cool-pc?

Eddy ::

Mere bloka za cpu so 60×60, debel je pa odvisno od debeline dna.

Če nimaš lukenj okoli socketa, potem samo v primeru, da si dober improvizator boš uspešno pritrdil blok na procesor!
www.ekwaterblocks.com

Floyd ::

Kakorkoli že, meni je to peskanje blokov full všeč 8-O ! In mislim, da če se ne pozna na temperaturi vec kot +1 stopinja celzija se splača (pač nisem nek rekorder na nizke temperature - sm bol estet:D )
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

shuttle ::

a luknje okol socketa so na vseh platah enake?Jst mam še en star comp. pa ne vem to, vodno mislim dat pa pri novem compu.

burkiburke ::

Dj, thnx na slikci. Ja, če bom šal na asusko bo treba narediti nekaj podobnega za NB.
Zgleda da zelo dobro poznaš asortiman v cool pc :) .

morphling1 ::

Eddy, tudi ti se malo umiri. Tvoj edini feedback je bila primerjava z blokom, ki je bil vmes vsaj še trikrat korigiran in izboljšan, tako da govoriš na pamet. Tisti blok je bil narejen samo za zelo močne pumpe (ne pa za L20 s katero je bil testiran) in je dejansko bil zelo restriktiven (to mu je bil tudi namen), vmes se je spremenilo nekaj dimenzij in v zadnjih različicah sploh pa cnc verziji si upam reči, da je blok vsaj za 40% manj restriktiven. Peskanje sigurno ne poslabša hlajenja (ni niti teoretične osnove, sploh ker gre v mojem primeru za peskanje s res finim prahom) ampak ga kvečemu malenkost izboljša, glavna je pa seveda estetika.

Glede na to, da kar nekaj mojih blokov laufa v mašinah tujih overclockerjev in da se mi ni niti še en pritožil, ter da je bila zadeva narejena predvsem iz praktičnih izkušenj in predvsem veliko testiranja, vsaj jaz ne dvomim kaj je dobro, v končni fazi mi govorijo v prid rezultati, ki jih dosegam z navijanjem.
Kar se pa tiče testa, jaz bom svojega poslal, kar Cittareli iz overclockers.com, na cpu simulator pa si boste sami potem ustvarili mnenje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eddy ::

No končno si tudi ti prišel, da nebom sam govoru, in me boš lahko popravil v od vsega začetka tako da nebo prišlo do nezaželjenih nenamernih nesporazumov.

Glede najinega testa... saj sta bili priključeni 2 pumpi zaporedno. A ni to dovolj...

Res bi želel direktno neodvisno primerjavo svojega bloka z ostalimi, vljučno z MK4.
To, da vidim v katero smer plujem... Da vem potem popraviti bodoče napake.

Vem, kaj je bistvo tvojega bloka, zakaj je tako restriktiven.
Glede testa na overclockers... a nisi že en cajt nazaj reku da naj bi šlo...

LP!
www.ekwaterblocks.com

morphling1 ::

Glede najinega testa... saj sta bili priključeni 2 pumpi zaporedno. A ni to dovolj...
Zgleda, da ni bilo :)

Glede oc.com, sem rekel, že dolgo nazaj, ker sem pač takrat mislil da bom imel cnc bloke končane, no stvar se je vmes malo zavlekla. Zdaj je več ali manj pripravljeno in bom ugriznil v to, pa da vidimo kaj to pomeni v primerjavi z ostalimi top dog-i watercoolinga
Sicer pa jaz ne mislim govorit slabo od drugih blokih sploh če so dobri in plod domače pameti, pljuvam samo po industrijsko narejenih, če ne pokažejo tega kar bi lahko.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eddy ::

Zelo dobro povedano morph.

Glede testa... misliš da bi moj blok tudi stestiral... tale "JOE" :D

Ker res želim objektivni test svojega bloka.
www.ekwaterblocks.com

OwcA ::

Morda bi se veljalo kaj zmeniti tudi s pHaestusom iz ProCoolinga.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

To bi blo zelo fino če bi oba poslal na oc.com svoje top performace bloke... sam kje pa oc.com vidi smisel testiranja blokov, ki so dobavljivi samo po Sloveniji? Al bi blo to samo za "interno" uporabo... tok da izdelovalec ve kje stoji.

morphling1: kdaj si pa na MX500 šaltal?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Floyd ::

Master (Morph) has finaly arrived to smeagol (mi)! :P
To, da se bosta testirala bloka naših vodilnih proizvajalcev je super! Končno bomo dobili "uradne" teste. Kaj pa potem? A si bosta vzela več časa za izdelavo le teh (da ne bo treba tako dolgo čakat za jih dobit - saj ce bojo rezultati na overclockers pol po sigurno se kaj povprasevanja iz tujine)!

Srecno obema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Kdaj pa bojo poslani in kdaj bojo rezultati - približno? Da se ne bomo prehitro veselili!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Phoebus ::

Pa fantje pa jaz sem tako malo razmišljal :D
Vsi teli bloki (by Morph, Eddy) so več al manj doma narejeni. In prej ali slej pride en blok do neke bolj ali manj končne revizije (MK3, MK4, ED4, ....) in se jih potem pač naštanca po povpraševanju, kar je pa dokaj zamudno če vsakega delaš na roko.
Sigurno je pa tu na ST kdo ki ima fotra ki ima v službi "tapravo" CNC mašino ki je kak popoldan frej....in proizvajalci blokov doma npr. zrišejo v CAD za blok s serijo 5x5 blokov npr, nesejo tja skupaj s platojem pira, in preden pira zmanjka je vse pofrezano....
Kje je kdo čigar fotr ima v službi CNC? :D

Mislim da se tudi drugi strinjajo z mano...ali ne?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19011993 (7126) Malecky
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585737 (4147) Jackal
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915947 (3668) Fury
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712255 (7615) Boki_
»

MOJI "EK" VODNI BLOKI

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474019 (2715) Eddy

Več podobnih tem