» »

Kaj vse za vodno hlajenje?

Kaj vse za vodno hlajenje?

koli99 ::

Vem da je bila ta tema odprta že nevemkolikokrat vendar bom prašal vseeno. O vodnem hlajenju se mi sanja ne(zelo malo), vendar bi rad poskusil.
Kaj vse potrebuješ za vodno hlajenje? Na slo-techovi strani je res da članek o vodnem hlajenju vendar tam je opisana uporaba peltierja in kolikor različnih tem od različnih slo-techovcev sem prebral nimajo vsi peltierja. Ali je nadomestilo za peltier vodni blok? Zanima me kako priklopiš vse od radiatorja, črpalke, vodnega bloka in še koga. Kakšne cevi rabiš? Ali je posoda za vodo nujna(cool-pc)? V kakšnem zaporedju povežeš radiator, črpalko...? Kateri vodni blok za Athlon XP Barton 2500? Mk4 od morphlinga? Kateri drugi?
Zahvaljujem se vsem ki mi boste odgovorili.

Lp,
Jure

frenk ::

rabš:
pumpo(dobiš pri cool-pc, maxi-jet pa v btc-ju)
radiator(avtoodpad, cool-pc)
vodni blok(morphling, eddy, cool-pc)
cevi(merkur, astra, cool-pc)
objemke(merkur)
ventilator(kjerkol:) )

pa met morš plato ki ima okoli procesorja lukne

potem pa vse skupej vržeš...k boš to delou boš vidu da ne more bit bl simpl...problem ti bo mogoče delal radiator in ventilator, ker ne boš vedu kam ga postavt, še posebej če bo večji od ohišja

koli99 ::

Ja sej ohišje bi tud kupu. Kjrga mi priporočate? Hladilnik bi najbrž dobu od yugota, mogoče tudi Lade. A mi lahko še poveste kako povezat te stvari? Prvo hladilnik, potem proc..., al kako?

frenk ::

ja baje je najbol če je v vrstnem redu: črpalka, proc, radiator ampak se mi zdi da to ni bistveno ker je hitrost pretoka povsod ista:)...ohišje kup čimbol širok, da bo pršu radiator not:)...hladilnik je najbol če je od lade:)

koli99 ::

Je to ohišje(CHIEFTEC DA-01BD) ok? Kaj če hladim tudi grafično povežem črpalko, proc, grafično, radiator? Kolko vode natanakaš v cevi?

T0RN4D0 ::

Tam nekj 1/4...:D

je točn 4x premal! kolkr gre not

Posode pr pretočni pumpi ne rabiš, sploh pa ne take iz cool-pc-ja

če rabiš, vzameš eno plastik fantastik za 300sit:)

pumpo dobiš tud v kakem pet shopu...

Za vezavo po želji- eni pravjo da pred pumpo (s tem naj bi podaljšal življ. dobo), drugi pred proc (pumpa lahko vaodo mal segreje- tak da procesor dobi pol 'hladno' vodo)...

jst bom najbrž sestavv ta vikend, pa bo radiator za procem...

pogledaš lahk tu tole temo ;)

maš vse- kak blok, radiator, pumpa... pa še pocen je:)

pa mal v tole o radiatorjih ipd

ps: z vodnim blokom se hladi peltierja (v davnih časih...)

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

koli99 ::

Je tole ok?
Pumpa Hydor Seltz L30, vodni blok za procesor in grafično od morphlinga in radiator od yugota.
Aja kaj pa tisti priključki (T,Y,L), kaj so za to da ne zvijaš cevi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()

Fury ::

tisti deli so odlicni k si jih nastel.

peltierja ne rabis.. se ga pa drugace da med blok in CPU da iz CPUja hitreje crpa toploto in drzi CPU na nizji temperaturi.. ampak pol mas probleme s kondenzom pa se stroma kur k prasica :)

L-Cleni so zato (kot si ze sam povedal) ce mas PVC cevi, da jih sploh lahko normalno napeljes ker se prelomijo (stisnejo skup) ce jih prevec upognes. Ce bos mel silikonske cevi (drage) prakticno ne rabs clenov.. razn na kaksnih res hudo ostrih zavojih.

Y-cleni pa so da cevi razdelis na dva dela - recimo da hoces VZPOREDNO zvezat 2 pumpe al pa VGA in CPU blok.. samo se izkaze da je boljs zaporedno...

T-Clen pa rabis. Das ga na najbolj vrhnjo tocko sistema tako pac kot da bi cel razrezal in ga vmes utaknil, na tist prosti del das se eno cev (ki je navpicno gor) in pol tam not vlivas vodo.

T-clen je pametno dat tik pred pumpo v sistem, ker bos zelo lahko napolnil sistem. ulijes malo vode, uzges pumpo za sekundo dve, pozauga, na novo ulijes.. in tako delas dokler ne nafilas .. ene parkrat je treba ponovit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Fury ::

PS: vse te clene dobis v merkur/obi/baumax/bauhaus .. al pa vodovodarska trgovina.. ce ne ves kje najt samo uprasi prodajalca za bakrena kolenca za vodo pa ti bo pokazu...

koli99 ::

A so bakrena kolena dosti boljša od plastičnih? Ker v cool-pc imajo samo plastična.

bosstjann ::

da

bosstjann ::

plastična imajo manši presek znotraj in bolj ovirajo pretok ampak mislim da se stvar nepozna niti za 0,1 o C tako če imaš plastične jih obdrži če pa kupuješ nove so pa bakreni sigurno cenejši

frenk ::

pejd v merkur pa reč za "fitinge"...če se iz kranja jih majo v gradbinki:)

tiborrr ::

V moj sistem gre okoli 1L hladilne tekocine (5% antifriza, 20% vitreksa in 75% vode). Vec bos natankal notri, bolje bo hladilo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Smem zvedt zakaj vitreks? Da se mehurčki delajo? Al da lepš diši... zadostuje 1/10 mešanica Antifriz in destilirana voda... Nekateri uporabljajo tud alkohol...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Zakaj pa vitreks in samo 5% antifriza?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

koli99 ::

Kaj sploh vitrex je in zakaj se rabi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353024 (2435) MasterMiG
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646338 (5075) LordWorm
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302653 (1903) Eddy
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291590 (1249) Gejmer
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517257 (12339) the_unborn

Več podobnih tem