» »

Ati 4870x2 ne deluje več

Ati 4870x2 ne deluje več

rexi ::

Pozdravljeni !!

Prejšnji teden se mi je pojavil problem z omenjeno grafično kartico (Ati Sapphire HD 4870x2).
Računalnik je bil cel dan ugasnjen. Zvečer sem prižgal komp nakar vidim da je zaslon črn. Zaslon sem takoj priklopil na prenosnik in je delal normalno. Vzamem grafično ven iz računalnika in jo dam v drug računalnik. Spet ista pesem. Pomislil sem da je mogoče šel napajalnik in sem z Volt metrom zmeril napetost 6-pin in 8-pin priključkov. Napetost je bila normalna (12v). V moj računalnik sem dal drugo grafično kartico in je delal normalno. Drug računalnik ima še integrirano kartico, tako da sem preklopil na integrirano grafiko in pogledal v windows device manager. Tam ni javilo nobene napake tako, da zdaj res nevem, kaj bi lahko bilo s to grafično kartico. Na pcbju je 5 LED diod, ki javijo morebitne napake, nobena od njih ni prižgana.

Ima kdo kakšno idejo kaj lahko še probam ?


LP,Matic

Mitch ::

Če te prav razumem ti grafična kartica (HD 4870x2) dela v drugem računalniku? Če je to res, potem je skoraj zagotovo kriv napajalnik. To, da si ti meril napetost na 12V liniji nič ne pove, ker linija ni bila pod obremenitvijo (kartica med meritvijo ni delovala). Druga kartica, ki si jo probal v tem računalniku verjetno ne rabi toliko moči, ker ima Radeon HD 4870x2 kar velik TDP (se mi zdi da okrog 200 vatov)...

rexi ::

4870x2 ne dela v nobenem računalniku.

Ko je monitor priključen na 4870x2 se nič ne dogaja niti post screena ni. To se dogaja v obeh računalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rexi ()

dzinks63 ::

Kakšen napajalnik je v drugem računalniku, če je preslab , ne bo nič.

Mitch ::

Popravek, HD 4870x2 ima skoraj 300W TDP...

rexi ::

V obeh računalnikih sem uporabil isti napajalnik Corsair TX850w.

stock ::

Sliši se kot adijo za 4870x2 :/

Mitch ::

Še vedno lahko proba trik z mikrovalovko...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajalc in crossfire

Oddelek: Navijanje
161059 (756) 1metek
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87558964 (23202) Galaxy
»

Katero graficno pa procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
431805 (1113) Meizu
»

Problem! Nerazumljivo nizki fps na high-end računalinku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
402009 (1019) The Player
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525543 (15638) tilinho20

Več podobnih tem