» »

napajalc in crossfire

napajalc in crossfire

1metek ::

pozdravljeni

lastim si plato x48-ds4 in cpu q6600 napajanje akasa 850w uporabljam ati 4870 1Gb crosfired in imam problem
dokler sem imel eno samo grafično sem procesor navijal brez problema odkar imam 2 pa to ne gre več sistem naj bi potreboval okoli 620w sepravi jih ostane okol 230w za navijanje a je to mogoče premalo?

Destroyers ::

Ne, dovolj je.
...They wanna build the prison!...

cinkaCR7 ::

Mogoče malce bolj podrobne specifikacije napajalnika.Surova moč ni vse!8-)

Destroyers ::

Tvoj proc vleče na stock frekvenci pri max. obremenitvi 100W.
Tvoji grafi HD 4870 v CF vlečeta max 260W na stock frekvencah.
Tako, da bi bil en kvaliteten 450W napajalc skorej dovolj za furat stock nastavitve.

Zdej, tudi, če extremno overclockaš svoj proc neboš presegu 170W.
Nevem koliko več bi bila poraba, če stisneš grafe do maximalnih frekvenc.

V glavnem, če še tako močno overclockaš sistem, ga bo še vedno vsak soliden 600W napajalc brez problema poganjal.

Tvoj napajalc je pa ta (850W; 900W peak): KLIK -> Performance rang, SLI Certified, 80+ efficiency,...

Ni varjante, da ga preobremeniš.

Ay
...They wanna build the prison!...

axee ::

Tako, da bi bil en kvaliteten 450W napajalc skorej dovolj za furat stock nastavitve.


Končno nekdo enakega mnenja. Svoj Corsair HX 450W je lepo vlekel Q9550 (3.6GHz) in HD 4870x2 :D

Samo toliko da sem sam sebi še enkrat dokazal kakšen nateg so te nazivne moči.

Moči imaš dovolj še za eno ali dve grafični :D Ne sekiraj se!

Destroyers ::

Svoj Corsair HX 450W je lepo vlekel Q9550 (3.6GHz) in HD 4870x2 :D

Ohohow, ti si pa res izkoristu svoj napajalc 120%-no. Še dobro, da je biu Corsair, ki ima kakih 50W viška ;)
...They wanna build the prison!...

axee ::

Prej ima realnih 450W, kar je enako LC-ju z kakšnimi 100W več :D

Naj pripomnim je stvar ostala HLADNA! (zamenjal ventilator za S-FLEX 1600RPM, vrtel se je pri cca 1300).

:P

LP

huelz ::

Navil na koliko? DS4-ka ma svoje muhe, pri kaksnih cudnih dividerjih npr.

Destroyers ::

Svoj Corsair HX 450W je lepo vlekel Q9550 (3.6GHz) in HD 4870x2

Če bi vse komponente obremeniu do konca bi skorej sigurno presegu 450W.

Je pa res, da take okoliščine nikoli ne ustvariš z normalno uporabo sistema (tudi s heavy gamingom, demuxingom, ripanjem videa ne); ampak lahko to dosežeš le s sintetičnimi programi namenjenimi za to.

Ay
...They wanna build the prison!...

1metek ::

voltage +3.3V,+5V,+12V1,+12V2,+12V, +5Vsb

max load 25A,30A,35A,35A,0.5A, 3.0A

combined vattage 180W 768W max

1metek ::

Navil na koliko? DS4-ka ma svoje muhe, pri kaksnih cudnih dividerjih npr.



vseeno koliko prej sem naprimer dal zadevo na 9x300 pa drugo vse na auto pa je delal zdej ga premaknem na 285x9 pa niti v bios ne pridem
kaj bi pa pol lahko blo sej sem prej lahko izvajal svašta v M.I.T. motherboard inteligent tweaker-ju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1metek ()

AngelOfDeath ::

pozdravljeni

lastim si plato x48-ds4 in cpu q6600 napajanje akasa 850w uporabljam ati 4870 1Gb crosfired in imam problem
dokler sem imel eno samo grafično sem procesor navijal brez problema odkar imam 2 pa to ne gre več sistem naj bi potreboval okoli 620w sepravi jih ostane okol 230w za navijanje a je to mogoče premalo?



daj not tvoje komponente pa povej koliko ti javi:

http://www.enermax.outervision.com/

Tako, da bi bil en kvaliteten 450W napajalc skorej dovolj za furat stock nastavitve.


Končno nekdo enakega mnenja. Svoj Corsair HX 450W je lepo vlekel Q9550 (3.6GHz) in HD 4870x2 :D

Samo toliko da sem sam sebi še enkrat dokazal kakšen nateg so te nazivne moči.

Moči imaš dovolj še za eno ali dve grafični :D Ne sekiraj se!



sorry za offtopic


Kako si zadovoljen s procesorskim hladilnikom ?
Kakšne so kaj temperature ?
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

axee ::

Svoj Corsair HX 450W je lepo vlekel Q9550 (3.6GHz) in HD 4870x2

Če bi vse komponente obremeniu do konca bi skorej sigurno presegu 450W.

Je pa res, da take okoliščine nikoli ne ustvariš z normalno uporabo sistema (tudi s heavy gamingom, demuxingom, ripanjem videa ne); ampak lahko to dosežeš le s sintetičnimi programi namenjenimi za to.

Ay


Računalnik sem testiral z prime95 in furmark (extreme burning). Torej nekako sem obremenil, kaj bi še lahko, razen diskov (s čimer bi pridobill max 20W)?

Destroyers ::

Po mojih izračunih pride poraba 553W zate axee (peak). 487W pa na 90% obremenitvi komponent. Ni kej, Corsair te rešuje 8-). Meni pa vleče čez 600W če upoštevam, kot da so capacitor-ji super novi...pa še kako zadevo sm izpustil.

IZRAČUN
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

axee ::

Ja sej vem ampak je morda moja situacija dober odgovor na vse, ki svoje enake konfiguracije vlečejo na 1000W napajlanikih. :D

Vem da sem ga gnal do roba, ampak moral sem poskusiti. Presenetilo me je predvsem to, da je napajalnik ostal hladen (v bistvu je ob obremenitvi vedno hladnejši, ker je v idle res skoraj brez prepiha). :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Destroyers ::

Ja sej vem ampak je morda moja situacija dober odgovor na vse, ki svoje enake konfiguracije vlečejo na 1000W napajlanikih.

To pa vsekakor.
...They wanna build the prison!...

1metek ::

uff fantje jest mam napajanja za izvoz čisto dovolj bi blo 650w samo nisem dobil nobenga takega napajalca z 2x pci-e sicer pa sem ravno prestopil med lastnike I7 in ploščo z x58 kjer bo prostora za 3 grafične kartice napajanja pa imam že zdej preveč 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608886 (7422) jazbec
»

Poraba računalnika in dodatkov..

Oddelek: Strojna oprema
344046 (3245) toplakd
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525352 (4191) Mitja358
»

vprašanje glede Q9550

Oddelek: Strojna oprema
231699 (1097) svetetko
»

Napajalnik za crossfire

Oddelek: Kaj kupiti
221507 (1228) BuBBle.D

Več podobnih tem