» »

Pošast je tu HD 4870 X2

Pošast je tu HD 4870 X2

Volta ::

Če sta pa to isti grafiki, ki imata isti jedri, le da ima X2 2 isti jedri. Kvaliteta slike je popolnoma enaka in z obema boš zadovoljen. Odloči se na podlagi tega, koliko denarja imaš na voljo. X2 ti bo seveda dlje zdržala pri poganjanju iger na najvišjih detajlih.

lprelesn ::

hmm in verjetno bo s časoma tudi manj izgubljala na ceni *!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

itaq ::

emm bi še tu vprašo , glede 4870 v CF

je 4870 x2 veliko boljša od 4870 v cf,

ker sm nabavo pred 2 tednoma 4870 v cf in zdej nvm je veliko boljša x2? al pa sploh ni velike razlike?!

keba ::

sploh ni velike razlike, nekje jo celo 4870cf prehiti, sam ko se bojo mau driverji poštimal bo pa mu boljš!

Meizu ::

lprelesn. Resnično streljaš buče. Vsem grafam gre cena dol. Edino tistim ki se dlje časa obdržijo na samem vrhu. Edino za HD4870X2 boš dal zdej 450€ in jo boš čez pol leta prodal za 200€, HD4870 pa boš zdej kupu za 200€ pa jo boš čez pol leta prodal za 100€ al pa manj.

Robert_S ::

domen- ::

Evo , že nabijajo .


Zgleda da bo nova grafična še en produkt več, ki ga bom naročil iz tujine...

OChack ::

dej mi vsaj eno dobro štacuno povej ki pošilja prek meje, namreč švabi in jodlarji kr nočjo k nam pošiljat, ko da nismo v EU (kar se tud men zdi občasno)
Int€l inside, IDIOT Outside

domen- ::

dej mi vsaj eno dobro štacuno povej ki pošilja prek meje, namreč švabi in jodlarji kr nočjo k nam pošiljat, ko da nismo v EU (kar se tud men zdi občasno)

www.hoh.de. Sicer nisem še pogledu po kok prodajajo 4870X2 pr njih, ampak upam na najbolše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

mesoreznica ::

no glede teh fpsjev mi je jasno ampak gre se mi za izgled slike ...kvaliteta slike ! vrjetno ni take razlike da bi človek dobesedno rekel WOW 8-O to mi je bolj pri temu pomembno ,ker te grafe so same po sebi že tako ali tako zmogljive "hitre"

OCHACK -...no pa vrjetn bi zadeva laufala normalno tud če bi mel 4870x2 ali v CF4870 +navit računalnik e8400 na 4,00?! z 800W taganom ?!


Joj no. Imaš HD4870, to je trenutno polna kapa za vse kar lahko igraš. Spravi denar človek božji in počakaj. Razen če kaj nujno rabiš.

Slika je enako kvalitetna na HD4870 in HD4870 X2.

Do takrat ko bodo dobre zmogljive igre zunaj lahko celo mogoče Nvidija prvleče kaj novega ven.

Šparaj denar, spremljaj tržišče in opazuj borbo ATI vs Nvidia. Ko bo trenutek pravi in rabiš nekaj zmogljivejšega kupi. PS šparovček (pujsek) je dejansko dobra ideja (tak ki ni za odpret ob strani ampak samo za razbit). Denar dejansko počaka.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

itaq ::

sploh ni velike razlike, nekje jo celo 4870cf prehiti, sam ko se bojo mau driverji poštimal bo pa mu boljš!



ja saj za 4870 se bodo tut driverji uštimal ,k še zej itaq ni to to...

ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itaq ()

Meizu ::

No, lahko bi blo boljše, sam počasi bo to to.

PrimozR ::

Vse kar boš na 22'' monitorju pridobil z X2 je,d a boš namesto 2x AA lahko fural 4x AA in ultra high nastavitve. Vredno? IMO ne.

Meizu ::

P|P| pa še to samo pri Crysisu. Druge špile lahko HD4870 na 22'' goni na max in to gladko.

Edit: Že 8800GT je resnično polna kapa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

lprelesn ::

ja al pa kr 6600gt , morda bi bilo dost tud kkšn voodo2 16mb ?! sam dej ne prbiji model razn če si res zadovoljen igrat vse na medium !!

mesoreznica ::

ja al pa kr 6600gt , morda bi bilo dost tud kkšn voodo2 16mb ?! sam dej ne prbiji model razn če si res zadovoljen igrat vse na medium !!


Vse na medium? Še Crysis teče na High, vse ostale igre pa itak skoraj vse na max na 8800GT. Tako da ne pretiravaj. Sicer pa vprašal si za mnenje glede nakupa. Dobil si ga, če te pa ne zanima pa kupi kar ti srce poželi. Tvoj denar.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

lprelesen, povej mi en špil, kateri bi resnično zahteval kaj več kot 8800GT? Razen Crysisa seveda, se težko najdejo tako zahtevni špili. Ti si kr kupi HD4870x2 za 22'' boli mene k... Sam sej boš ti dal dnar ne jst. Oba bova pa igrala na high vse do zdaj, sam jst bom imel še 400€ v žepu ki me bojo čakali, da jih kadarkoli uporabim v nadgrajevalne namene - recimo, boljša plata + quad, mogoče več rama, pa še dodaten HD4870 noter... Nekaj pač.

PrimozR ::

ja al pa kr 6600gt , morda bi bilo dost tud kkšn voodo2 16mb ?! sam dej ne prbiji model razn če si res zadovoljen igrat vse na medium !!


6600 GT je dost, če ne špilaš najnovejših špilov in to počneš na 17/19 LCDju. Sam sem na 1024 na 17'' CRTju gonil LFS na 8x AA in 16x AF. Gladko.

lprelesn ::

jah meizu , sekaš bučke kolega,.... imel sem dve 8800gt v sli pa je res delovalo perfektno sam ne pa , da z eno 8800-ko igraš vse na very high gladko ! ...al pa da sam na crysisu ne dela kul , tud drugje ne dea kull....in kaj to pomeni da zadeva enostavno ne teče gladko posebej če je v špilu velik grafičnih efektov ! tako da,....

drgač pa ja sej je kul da ste podal svoje predloge itd,hvala vsem sam me je pa tale naš kolega mal pogrel k je nekje zgoraj napisal da mečem buče ..... pa ne bodi (meizu) tok ku**** naelektren,ker mi gre to totalno na ku*** .....vsaj tak imam občutek ,drgač pa me popravi če se motim.

domen- ::

lprelesen, povej mi en špil, kateri bi resnično zahteval kaj več kot 8800GT? Razen Crysisa seveda, se težko najdejo tako zahtevni špili. Ti si kr kupi HD4870x2 za 22'' boli mene k... Sam sej boš ti dal dnar ne jst. Oba bova pa igrala na high vse do zdaj, sam jst bom imel še 400€ v žepu ki me bojo čakali, da jih kadarkoli uporabim v nadgrajevalne namene - recimo, boljša plata + quad, mogoče več rama, pa še dodaten HD4870 noter... Nekaj pač.

4870X2 je sposobna laufat Crysis s 40FPS average @ 1680x1050, vse na very high. Kaj pa 88GT? Ali pa 4870? Je to mogoče z njima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

mesoreznica ::

lprelesen, povej mi en špil, kateri bi resnično zahteval kaj več kot 8800GT? Razen Crysisa seveda, se težko najdejo tako zahtevni špili. Ti si kr kupi HD4870x2 za 22'' boli mene k... Sam sej boš ti dal dnar ne jst. Oba bova pa igrala na high vse do zdaj, sam jst bom imel še 400€ v žepu ki me bojo čakali, da jih kadarkoli uporabim v nadgrajevalne namene - recimo, boljša plata + quad, mogoče več rama, pa še dodaten HD4870 noter... Nekaj pač.

4870X2 je sposobna laufat Crysis s 40FPS average @ 1680x1050, vse na very high. Kaj pa 88GT? Ali pa 4870? Je to mogoče z njima?


In zaradi Crysisa, ki so ga že vsi parkrat obrnili boš kupil X2 zato da ga boš šel še enkrat igrat na Very High? LOL

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

domen- ::

Ze vsi parkrat obrnil? Jaz osebno sem ga nehal igrat takoj je postal unplayable (na mapi assault kjer sem dobival ~20FPSjev vecino casa), in se odlocu pocakat na graficno ki bo dejansko sposobna cesa vec kot 88GTX.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

Volta ::

Če človeku ni problem dat tolko dnarja ven za grafo, pa naj ga da. 4870X2 mu bo držala kar lep čas, pa še vse bombončke si bo lahko privoščil v igrah. Če ima 470 eur v žepu, pa naj jo kupi. Čeprav je res, da je trenutno že 4870 overkill za vse špile razen morda Crysisa.

razera ::

pa eni ste res tok fouš ko si bo človek nabavu 4870x2? debili, nimam druzga rečt. aja pa 8800gt je out in bo kmalu za menjati če maš namen igrati na very high settingsih igre tako da se ne boš nič smejal z 400€ v žepu, pa da boš nabavil proc pa ram al kaj, lol. grafo se splača zdej nabavit ker je nova na trgu.

glede 6600gt da je "dost", dej dej prosm ne več pisat, ker nisi smešen.

edit: in tudi jaz sem si nabavil po dolgem času (od 9800pro) top end grafo- gtx 280. zakaj? ker mi je zadišala top end grafa od zelenih in vem da mi bo držala nekej časa pa da bom užival v max kvaliteti (predvsem crysis). zdej pa flame on

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razera ()

Volta ::

+1

keba ::

jst mislm da je 4870x2 dobr nakup če maš denar, ti bo zdržala 2 leti brez problema

lprelesn ::

pa sej vrjetn se jo tud na splošno bolj splača kupit ker se mi zdi da bo čez čas manj izgubila na ceni kot 4870.... nekako sem si za primerjavo dal 3870x2 in 3870/3850 .
Ta prva ime še vedno visoko ceno pa je že kar nekaj časa v prodaji tako da,.... no pa sej bom videl,..... drgač pa bi blo fajn vidt še kkšne nove teste 4870x2 da ne bomo skos razglabljal o tem kaj čem kupit:8)
tko da če je že kdo kej novega vidu,....kar takoj prilepit;) gor !

dzinks63 ::

nekako sem si za primerjavo dal 3870x2 in 3870/3850 .
Ta prva ime še vedno visoko ceno pa je že kar nekaj časa v prodaji tako da,....


Cena HD 3870 X2 je sedaj v tujini močno padla na cca 150€, pri nas se seveda na kaj takega ne reagira, sicer pa tudi ni nekega posebnega interesa zanjo. Se pać čistijo neprodane zaloge in morajo zato bit "akcijske" cene.

Drugače pa je računalniški trg zelo neizprosen. Najdražjih zadev se sploh ne splača kupovat, že po pol leta jim močno pade cena, po enem letu pa se praktično razpolovijo. Najboljši nakup je neka dobra srednja reč. Imaš še vedno zmogljivo zadevo, za sprejemljiv denar.

AapocalypseE ::

aja pa 8800gt je out in bo kmalu za menjati če maš namen igrati na very high settingsih


Sem mel sam 8800GT in sem igral Crysis na XPjih vsiljeno na VeryHigh in je zaštekalo samo tu pa tam oz. še to minimalno, tako da igre res ne zahtevajo več kot 8800GT zaenkrat. Če pa si kupujete 24inčne ekrane ali več pa je vaš problem in še mejte pol denar za 400eur+ vredne grafične. Ve kdo, če pride letos in do sredine 2009 kakšna igra, ki bo zahtevala več kot 8800GT za 1280x1024? Če pa rabite večji ekran za igranje iger potem pa ste si sami krivi...

PrimozR ::

pa eni ste res tok fouš ko si bo človek nabavu 4870x2? debili, nimam druzga rečt. aja pa 8800gt je out in bo kmalu za menjati če maš namen igrati na very high settingsih igre tako da se ne boš nič smejal z 400€ v žepu, pa da boš nabavil proc pa ram al kaj, lol. grafo se splača zdej nabavit ker je nova na trgu.

glede 6600gt da je "dost", dej dej prosm ne več pisat, ker nisi smešen.

edit: in tudi jaz sem si nabavil po dolgem času (od 9800pro) top end grafo- gtx 280. zakaj? ker mi je zadišala top end grafa od zelenih in vem da mi bo držala nekej časa pa da bom užival v max kvaliteti (predvsem crysis). zdej pa flame on


6600 GT je še overkill, odvisno od situacije. Ki pa sem jo jaz podal. In je POPOLNOMA resnična. Ko sem začel igrati Test Drive Unlimtied to ne bi bilo mogoče s 6600 GT, frend s 6600 GT pa ima zdaj na 20'' precejšne probleme tudi v starejših špilih. Sam z 7900 GTO nobenega. špilam pa LFS, RBR, TDU, GTR 2 ter mogoče kak AOE, Rise of Nations, Mafio ter mogoče kako Trackmanio. Sami nezahtevni špili. Zato mi je 7900 GTO kul. Bi pa vzel kako rabljeno 8800 GT od takih kot ste vi, ki zamenjate (ker dejansko špilate zahtevnejše špile), da bi lahko TDU igral na high in z AAjem. Zdaj z mislim da 2x oz. mogoče celo 4x AA in medium. Reči pa, da smo neumni, ker človeku priporočamo, naj denar raje prišpara, po tem ko nas je vprašal, kaj naj naredi (saj je ane? :D) je pa butasto. Ampak okej, če se ti gre za Crysis... Sam ga nisem špilal nikoli in niti nimam želje (ter dovolj zmogljivega kompa).

pa sej vrjetn se jo tud na splošno bolj splača kupit ker se mi zdi da bo čez čas manj izgubila na ceni kot 4870.... nekako sem si za primerjavo dal 3870x2 in 3870/3850 .
Ta prva ime še vedno visoko ceno pa je že kar nekaj časa v prodaji tako da,.... no pa sej bom videl,..... drgač pa bi blo fajn vidt še kkšne nove teste 4870x2 da ne bomo skos razglabljal o tem kaj čem kupit:8)
tko da če je že kdo kej novega vidu,....kar takoj prilepit;) gor !


Če obe grafi izgubita 50% cene, je to -100 € za 4870 ter - 200 € za X2. In grafe višjega ranga načeloma vedno izgubije precej več vrednosti kot grafe srednjega ranga. Le-to zlahka porabiš v kakšnem kompu za internet in podobne stvari, stara grafa višjega ranga je pa skroajda neuporabna. Požre ogromno štroma in je po možnosti počasnejša od graf srednjega ranga nove generacije. Lose-lose situacija.

lprelesn ::

ok če smo že pr tem itsk vse rač. komponente izgubljajo (drastično) na cenah !!! ....potem takem kar berem bi se skorajda bolj splačalo kupit 4870 in jo dam v CF z obstoječo ,kjer bom potem tudi manj izgubil na ceni ?! kot da prodam že to ki imam (4870) in kupim 4870x2....
zmogljivost pa bo zelo simularna...

l

Jst ::

Jaz samo upam, da bo kdo bold enough, da bo izdal špil za dx10 only. Ne pa Špil, narejen primarno v dx9, če pa ima mogoče možnost dx10, pa teče enaka koda zadaj, s tem, da so vklopljeni dodatni bonbončki. Tako teče počasneje v dx10 path iz dveh, zgoraj napisanih, razlogov: primarno dx9 koda, namesto clean dx10-only api klici, samo compile dx9 kodo pod dx10. Tukaj itak ne bo nobene razlike. Ampak razvijalci radi dajo, če je možnost, v primeru sposobnosti dx10 *isto* kodo zadaj, kot v dx9, plus nekaj dx10-only stvari. In tako ima dx10 in Vista sloves oslovske vprege. Ampak z izidom sp1 za Visto, se je ta sloves nekoliko popravil. Dandanes laufa že kar spodobno.

Sedaj, kaj ima veze zgornji odstavek s to temo? Hja, SLI/CF potrebuje Visto. Pika. Kdor ima denar, naj si le kupi 4870x2. Sploh tisti, ki uporabljate večjo resolucijo od 1600x1200. Ob tem se pa morate zavedati, da čimbolj ima igra kompleksne shaderje, manjši bo pospešek dodatnega/ih GPUjev.

Sam bi si lahko kupil 280gtx ali pa 4870 ter 4870x2, vendar po razmisleku dejansko ni potrebe. Imam LG 22" z resolucijo 1680x1050 ter kartico 88gts512. Najbolje je, če igro laufaš v nativni resoluciji monitorja. In ta grafična kartica prav lepo poganja UT3 na tej resoluciji. Iz tega sledi, da laufa lepo tudi Gears of war, Frontlines: fuel of war, (te sem preigral) Mass Effect (gaming in progress). Te igre namreč uporabljajo ut3.engine. Tudi World In Conflict dela lepo, seveda ne na high, kje je šele very high.

Če si lastite kartico 7xxxGS/GT/... generacije, potem se vam nakup sedaj izredno splača. Tolikšno pohitritev, kolikšno jo boste opazili, vam bo zastal dih. Govorim o 4870. Pa tudi 4850 ne smemo pozabiti.

Kdor gre pa na extreme (SLI/CF/x2), se mora predvsem sam vprašati, če je pripravljen dati toliko denarja. Dejstvo ostaja: za vsak špil, da dela (boljše rečeno "da dela hitreje") v SLI/CF/x2, morajo v driverjih najti rešitev, ki ponuja čimvečji izkoristek dodatnega GPUja.

Torej, če denar ni problem, če ste pripravljeni na en uč zamižati (da vam bo v določenih igrah multiGPU rešitev prinesla težave) in imate faith, da bo ATI/NV gonilnike redno posodabljal, potem go for it - 4870x2. Noben ne zanika, da je to zverina. Se pa sprašujemo, koliko je upravičen nakup. Moje skromno mnenje je, da če niste zadovoljni z performansami 4870, raje počakajte na naslednjo generacijo. Ampak to je samo moje mišlenje, odločitev je vedno na vaši strani.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Potrebno je povedati še nekaj.

Takšne zverine pijejo energijo, kot športniki Isostar. Zračunati si morate "bottom line,"koliko vas bo nadgraditev x2 na koncu skupaj prišla. Dober napajalnik, core 2 duo / quad s frekvenco 3GHz+, dobra matična plošča (to je zelo pomembno), veliko rama, hiter disk. Pa še kaj bi se našlo.

Zračunajte, preverite, premislite in če se vam na koncu računica izide, le naj v vaši kišti počiva/švica x2.


--
Zame je edino žalosno dejstvo, da Crysis ostaja zaenkrat nepremagljiva gora. *Po mojih merilih potrebnih FPSjev!* (Da ne bo pomote.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Meizu ::

pa eni ste res tok fouš ko si bo človek nabavu 4870x2? debili, nimam druzga rečt. aja pa 8800gt je out in bo kmalu za menjati če maš namen igrati na very high settingsih igre tako da se ne boš nič smejal z 400€ v žepu, pa da boš nabavil proc pa ram al kaj, lol. grafo se splača zdej nabavit ker je nova na trgu.

glede 6600gt da je "dost", dej dej prosm ne več pisat, ker nisi smešen.

edit: in tudi jaz sem si nabavil po dolgem času (od 9800pro) top end grafo- gtx 280. zakaj? ker mi je zadišala top end grafa od zelenih in vem da mi bo držala nekej časa pa da bom užival v max kvaliteti (predvsem crysis). zdej pa flame on


A resnično ti misliš, da bom dovolj neumen, da bom vsakič nadgradil na top grafo, ki je ocenjena na 450€+ vrednosti, samo zato ker je pač top grafa? Taki ljudi se mi smilijo. Mene bolj zanima od kje jim denar za vse te bedarije. Medtem ko lahko za pol manj denarja popolnoma enako uživajo. Zato mu jo nočem priporočit. Ima HD4870, kaj več hoče? Ne res, povej mi zakaj je to dobro? Da se pokaže? Naj gre trenirat v fitnes in naj kaže mišice. Komp ti ne bo prinesel lepe ženske, whatsoever. 8800GT je trenutno ravno dovolj, da normalno uživaš v vseh špilih.

Ta situacija mi je podobna tejle - kupu si bom rolerje. Ampak si bom kupu top rolerje z vsemi dodatki za slajdat po štangah in za skakanje po rampah itd. Na koncu pa ugotoviš, da okoli tebe v radiju 150km recimo sploh nimaš ramp in štang za slajdat. Bolje da kupiš potem rolerje za 80€ npr. ker si na istem. Mislim, da tale primerjava lepo ponazori moje mišljenje.

Pa še nekaj naj omenim - večina folka te začne takoj obtoževat, češ da mu ne priporočaš, ker braniš svojo grafo. Ne, jst ne bom branu nikakršne moje opreme, ker sami veste kaj je dobro in kaj ni. Sam trenutno se še ne splača. Lej vsi špili mu delajo na high na max ditajle, AA in AF na max. Zakaj bi sedaj dajal potemtakem 470€, ko pa lahko počakaš, da začnejo zadeve dejansko štekat, pol si pa omisliš to grafo. Poleg tega se cene tudi dokaj znižajo. Če si pa neučakan pol pa nevem no, ne znam ti pomagat. Pa btw ko se bo pojavil kak špil, ki ga HD4870 al pa HD4850 in njim konkurenčne grafe, ne bi mogle prebavit, bo IMO že kej od nvidie novega prišlo ven in tako. Al pa od Atija. Sej nikoli ne veš. Sam bi pa počakal še na izdajo Atijevega HD4850 x2 ki se mi zdi vseeno malce bolj optimalna zadeva. Jaz osebno še vedno ne dam za grafo več kot 300€. Bullshit. Kar je več je pretiravanje. Raje dam 300€ zdej, čez eno leto še 300€ kot pa zdej 600€ pa bo kao mir. Tista grafa bo čez eno leto za 300€ gotovo hitrejša od tele za 600€ recimo, tko da bi bil jaz logično za isto ceno na boljšem. Tko ali tko pa lahko vse grafe nad 200€ vrednosti gonijo večino špilov na max detajle. Eh, ne da se mi več pisat... Še posebej ne ob 4ih zjutraj...

Edit: Nekajkrat sem se zatipkal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Jst ::

>Sam trenutno se še ne splača. Lej vsi špili mu delajo na high na max ditajle, AA in AF na max.

Bullshit. In to svež, da fajn smrdi. 88GTS512, 1680x1050 NE prebavi vsega na max. 16AF ja, kolikor pa je v igri 4xAA pa ne. Izjema je GRID, kjer mi na ULTRA detajlih laufa 4xAA pri dostojnih 60+, brez da bi se mi kdarkoli med igro spustilo pod 50.

UT3.Engine based igre, ki sem jih nekaj naštel zgoraj, pa pri omenjeni resoluciji ne prebavi max detajle z vklopljenim AA. Frontlines, brez AA, vse na max in sliderji za Mesh in foliage do konca, pa je avg res 60, je pa tudi dosti situacij, kjer se fpsji spustijo na 27 do 30. To meni ni všeč in tako ne morem igrati. JAZ, drugim ne solim pamet.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

phenom ::

bla bla bla bla bla bla bla........
Kdo pa govori o tem kaj se splača kaj se pa ne. Če hočete fajn pocen zadevco za špile pa kupte si konzolce, za dobrih 200 € dobiš xbox in si happy boy.
res je tud to da si lohk že kr zadovoljen z relativno srednjo serijo grafikulj, ampak če si pa tko utrgan tko kot kaki pc freaky kot sm jz pa zamenjaš 4 grafe na leto porabmo tono dnarja, ampak smo srečni ker ko vidmo novo igračko v trgovini jo enostavno mormo probat. Tko k vidš Kako luštno bejbo na ulci bi jo enostavno rd mel. Torej kar hočem povedat z vsem tem nakladanjem je da ni stvar kaj se najbl splača in kaj lahko nardiš s čim. Ampak tehnologija in ljubezen do same tehnologije. heheheheheheheheheheheehhe

Volta ::

Meizu je kar dobro povedal. Sicer se ne strinjam ( tako kot Jst ) da 8800GT poganja vse na max in z AA in AF, ampak zagotovo pa poganja večino iger na max, brez AA in AF, kar pa je tudi preko zadosti. Trenutno nakup močnejše grafe kot je 4870 ni smiseln, ker je že ta overkill za vse potrebe in igre, ki so trenutno zunaj.

razera ::

mislim da se s tem strinjajo predvsem lastniki 88gt :)
pač vbijte si v glavo de na max nastavitvah z AA in AF pač ni možno normalno igrati s to grafo.

AapocalypseE ::

Jaz sem že povedal, da sem z 88gt igral vse na max pri 1280x1024, če pa morete met za igre 1680x1050 ali 1920x1200 pa uživajte v štekanju in mesečnem nadgrajevanju grafične.

Zgodovina sprememb…

Volta ::

Sicer je Off Topic, pa mi vseeno prosil nekoga, da mi nekaj pove. Je varno, če se HD 3870 pod polno obremenitvijo zagreje do 85 stopinj? V idle je nekje 65, čeprav imam cooler na 60% in nanjo piha 120mm ventilator. To so že malo visoke temperature, tako da me že kar malo skrbi.

AapocalypseE ::

Skrbi te naj, ko pride nad 120°C.

Volta ::

Hahaha. Pa dobro no :) Pol si lahko kr kafe skuham gor. Sem malo pogledal, pa sem se odločil, da bom najverjetneje dal gor Accelero S1, pa bo mir.

jest10 ::

Sicer je Off Topic, pa mi vseeno prosil nekoga, da mi nekaj pove. Je varno, če se HD 3870 pod polno obremenitvijo zagreje do 85 stopinj? V idle je nekje 65, čeprav imam cooler na 60% in nanjo piha 120mm ventilator. To so že malo visoke temperature, tako da me že kar malo skrbi.

Za začetek odstrani hladilnik in namaži zadevo s pravo termalno pasto. Pri moji 3850 je bilo med GPUjem in hladilnikom kakšen milimeter nekega trdega sranja. Po zamenjavi z AS5 je bila temperatura 10 stopinj nižja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

PrimozR ::

Potrebno je povedati še nekaj.

Takšne zverine pijejo energijo, kot športniki Isostar. Zračunati si morate "bottom line,"koliko vas bo nadgraditev x2 na koncu skupaj prišla. Dober napajalnik, core 2 duo / quad s frekvenco 3GHz+, dobra matična plošča (to je zelo pomembno), veliko rama, hiter disk. Pa še kaj bi se našlo.

Zračunajte, preverite, premislite in če se vam na koncu računica izide, le naj v vaši kišti počiva/švica x2.


--
Zame je edino žalosno dejstvo, da Crysis ostaja zaenkrat nepremagljiva gora. *Po mojih merilih potrebnih FPSjev!* (Da ne bo pomote.)


Deloma offtopic, ampak športniki večinoma ne pijejo isostarja, ampak kake bolj kvalitetne zadeve. Ali pa vodo.

Volta ::

Za začetek odstrani hladilnik in namaži zadevo s pravo termalno pasto. Pri moji 3850 je bilo med GPUjem in hladilnikom kakšen milimeter nekega trdega sranja. Po zamenjavi z AS5 je bila temperatura 10 stopinj nižja.

Bom poskusil. Imam pa neko drugo termalno pasto - Akasa 955 mislim da je.

domen- ::

Cena 4870X2 na Mlacomu... Za teh 50€ razlike kolikor je drazja od tiste na elektroniki.si dobis ze 2GB rama. Garancija je pa itak ista.

Jst ::

4870 (ne x2) si zasluži 1GB rama. Večinoma po cenikih vidim, da imajo 512MB rama, kar se mi zdi premalo. UT3, maxed out na 1680x1650 v dx9, porabi na nekaterih stopnjah že skoraj 500MB rama na grafični. Izmerjeno z RivaTuner Statistics Server-jem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Robert_S ::

Te so mal ubrisani. V Americi je okol 300€.

ivanuscha ::

V Nemčiji pa že od 367€ naprej...

PrimozR ::

V ameriki je bil 14,1 palčni Thinkpad T61 v osnovni verziji 700 $, v akciji. Hudo specan bi prišel nekih 1100 oz. 1200 $. Pri nas pa precej slabši model (slabši displej, 120 giga disk, giga RAMa) za 1600 €. Tako da se kar navadi tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182056 (1633) Meizu
»

Obširni test Grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
434570 (3914) mesoreznica
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913225 (12034) ModriN96
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626614 (4726) nuclear
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465163 (3357) gruntfürmich

Več podobnih tem