» »

Pošast je tu HD 4870 X2

Pošast je tu HD 4870 X2

mesoreznica ::

Ne, mesoreznica, ne mislim tega. Če bi podrobno bral moje poste, bi tudi opazil sledeče, citiram:

>>>>TO se strinjam, zakaj le bi prehajal na HD4870, če so 2 8800GT zadosti.<<<<


To sem pa spregledal. Priznam. Se opravičujem.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Opravičilo sprejeto ;) Sej ni treba da se kregamo dej, brezveze. Pol se pa en drugmu zamerimo, pa ko kdo rabi kdaj pomoč pa se en drugega obmetavamo z nepotrebnimi bedarijami.

mesoreznica ::

Hehehe zmenjeno, ampak na onem mojem linku pa si le poglej. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Hehe velja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Mr.B ::

Zakaj je bolje prodati 2x 8800 v SLI-ju :
1. Ker dobiš več kot za ekvivalentno kartico.V tem primeru HD4870, verjetno dobiš skorej toliko kot bo HD4870X2.
2. Ker ti ostane kaj za pivo
3. Ker lahko kupiš vsaj 4GB dodatnega spomina
4. Ker lahko za razliko kupiš še kakšen disk
5. Ker se ti v bodočnosti ni potrebno sekirati za SLI plato
6. Si ekeološko naravnan, saj ti bo bodoča plata (ne sli) pokurila manj kot procesor in ram pa še kaj skupaj
7. Prodaš ekran, ter si kupiš večjega
8. ? Razno
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mesoreznica ::

Glede na cene novih boš dobil za rabljene 2x 8800GT max 200-220€. In potem greš kupit HD4870 za 230-240€. Kje ti ostane za pivo, ram, monitor?

Novo 8800GT dobiš za 122€ KLIK. Rabljena je potem vredna max 100€. Če.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Mene zanima kolikšna bo cena 4870Y2? Če mogoče kdo ve.

mesoreznica ::

Kolk sem jaz bral predvidevajo (ugibajo) 400-450€.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

lprelesn ::

o ceni se je nekje ze govorilo.... drgač pa jst mislm da okol 350€ ....poznam uvoznika to mi je pa on reku tko tko da drgač točn noben še neve:\

lprelesn ::

pazite to ! :D :D :D

http://www.oc-lab2.com/novice.php?n=591


..in cena le te bo znašala samo 800€ zraven pa dobite še štrunfe in spodnje gate , poleg tega pa če ste med prvimi 100imi kupci dobite še popust na katerikoli napajalnik 5000w da boste zadevo lahko poganjali do vaše onemoglosti......:D

Meizu ::

hah jah... hehe... noro...

keba ::

jst mislm da bo več kot 350, tam enekje okol 400eur, sej je že to dost ugodno!

OChack ::

ja bo kr pocen mogla bit, ker cene 280GTX v zda že lezejo tja do 400$ in dol
kar se gtx350 tiče ponovno polomija, ne dosti hitrejša od 280GTX razn na papirju, atijevi čipi r870 bojo 20% hitrejši kot 770 torej enako hitri kot 280gtx (ali več) 4 čipi pa bojo enako veliki kot en čip GTX350 torej če slučajno skupaj zlimajo quad core GPU se lahko nvidia samo skrije dokler ne prešalta na 40nm in zamenja tupoglave inžinirje ki silijo skozi zid in delajo zgubo
Int€l inside, IDIOT Outside

dzinks63 ::

Nekaj o HD 4870 x2, kartica je fizično kar velika, je pa huda, ni kaj.

Jst ::

Med dvema GPUjema leži PLX čip, ki naj bi skrbel za Dual GPU komunikacijo in ta čim naj bi bil kriv, da je 4870X2 hitrejša, kot dve 4870 v crossfire.

Ali kdo ve kaj več o tem PLX čipu? Ker skalabilnost te X2 kartice je fenomenalna.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jimyboy ::

Tale zadeva bo imela ceno dveh 4870, druge računice ni. Lahko kar sanjate o 350 EUR.

keba ::

mau cenjša bo kot 2x4870, jst ciljam na ceno okoli 400eur!

OChack ::

Tale zadeva bo imela ceno dveh 4870, druge računice ni. Lahko kar sanjate o 350 EUR.

bo cenejša, ker je samo 1 PCB ni to nvidia GX2 ko dejansko 2 kartici limajo skup, se pozna cenejši proizvod, 1 kvaliteten PCB pa gre komot
Int€l inside, IDIOT Outside

mesoreznica ::

Ja ampak ne verjamem da bo manj od 400 450€.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

lprelesn ::

vrjetno bom mogu stokrat povedat ,.... da poznam uvoznika in ta mi je zatrdil da bo cena skor 100% okol 350€ . pa kaj enim ni jasn valda eni vejo k se ze dolg ukvarjajo s tem p***** in tud sam caka da si jo bo napedenu .... + tega za tako k. ni tezko odlomt tud 400€ ker kdor je prpravljen tok dt keša ma očitno itak dost pod palcem oz. pršparan dnar in mu je itak vseen drek ker jo bo tako ali tako kupu ker jo bo hotel imet ! pa če je folk metal tok za nvidio (500€) bo tud za atiia k se trenutno bolj dokazuje tako v perfmansu in v ceni... in mislm da bo zdele ta vzpon tud držal... tko da djte e mal kej bolj pamtnga razpravljat kot v tej ceni pa neki na veliko ugibat..... dajajte raj kkšne zanimive linke če je kdo kej najdu..ne pa da si morm vse sam iskat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

mesoreznica ::

Ko bo zunaj te bom spomnil na tole izjavo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

lprelesn ::

ni pene , se tudi nebi sekiral če bi imel narobe, pa vendarle vseeno upam na takšno ceno tudi jaz :\

mesoreznica ::

Glej HD3870X2 se prodaja večinoma z redkimi izjemami za cca 300€. Ne bo začetna cena za HD4870X2 350€ nikoli.

HD3850 je cca 80€ -> HD4850 cca 150€

HD3870 je cca 120€ -> HD4870 cca 230€

Kaj misliš kolk bo X2?

Mogoče bo tovarniško res poceni ampak bodi brez skrbi da bodo trgovci nabili cene.

Se ni za bat.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

lprelesn ::

glej zgodit se da res vsemogoče ampak pustimo se presenetit tudi jaz sem bil mal skeptičen glede teh cen sam če tipo tko prav..... mi je pa drgač čist ravno ker vem da bom eden izmed lastikov le te, tako da... zame pa bolj ko bo pocen boljš bo in upajmo na super akcijo cca 280€8-O :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

Senitel ::

Med dvema GPUjema leži PLX čip, ki naj bi skrbel za Dual GPU komunikacijo in ta čim naj bi bil kriv, da je 4870X2 hitrejša, kot dve 4870 v crossfire.

Ali kdo ve kaj več o tem PLX čipu? Ker skalabilnost te X2 kartice je fenomenalna.

PLX čip je bil že na 3870 X2, RV670 ima nekaj ekstra... Kaj točno pa še niso povedal.

Jst ::

Iz http://www.plxtech.com/products/deviced...


Device Definitions

What is a PCIe Switch?


A PCI Express switch provides serial, high-speed, point-to-point connections between multiple I/O devices and a microprocessor (or root complex) allowing peer-to-peer communication, fan-out, or aggregation of end-point traffic to the host. The PCI Software views a PCIe switch as a hierarchy of PCI-to-PCI bridges (connected back-to-back). Within each switch, one port is designated as an upstream port connecting to a processor or a root-complex and the rest are downstream ports connecting to various I/Os. All PCI Express control transactions and interrupts automatically flow to the upstream.

When would you use this?

Most processors and root complexes offer limited PCI Express ports. A PCIe switch allows the host to connect to multiple PCIe I/Os or endpoints, effectively creating additional PCIe ports.



edit: lepotni popravek.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Po kmečko: karta je priklopljena na en PCIe 16x, ta čip pa poskrbi, da se dva GPUja, ki sta na kartici, počutita, kot da sta vsak na svojem lane-u (trenuntno se ne spomnim slovenskega izraza za "lane").
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

mesoreznica ::

glej zgodit se da res vsemogoče ampak pustimo se presenetit tudi jaz sem bil mal skeptičen glede teh cen sam če tipo tko prav..... mi je pa drgač čist ravno ker vem da bom eden izmed lastikov le te, tako da... zame pa bolj ko bo pocen boljš bo in upajmo na super akcijo cca 280€8-O :D


hehehe ja da bi bil čimbolj poceni tudi jaz želim. Trenutno ni nekih hudih iger zunaj ki bi zahtevale kaj boljšega od 8800GT. Tako da jaz čakam na kak hud game in da padejo cene HD4870 (in če se bo pojavil HD4870X2). In da se poštimajo driverji.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Samuel ::

ne pozabt, da bo imel 4870X2 2GB DDR5 rama, posamezna 4870 pa ima samo 512MB!

OChack ::

ja, samo pa pride kmalu kmali powercolor OC 800mhz gpu in 1GB rama ;)
Int€l inside, IDIOT Outside

keba ::

sej pridejo od dosti proizvajalcev nreferenčne grafične kartice, samo me zanima kdaj bo to kej v slo?

j3rn3jk ::

IVo ::

4870X2 bodo tu čez približno dva tedna...

keba ::

Ivo, a si prepričan o tem? Ker to je začetek avgusta, na internetu pa govorijo o koncu avgusta? A pribljižno ceno že veš?

IVo ::

Ja ta info sem dobil iz logistike, oni pa direkt od Sapphire... Cene pa žal nisem dobil; ko zvem sporočim!

tilinho20 ::

Cena bo pa taka,da te bo sam srat prjel.:D

keba ::

več kot 450eurou nebo, to je pa dost ured za najhitrejšo kartico!

Jst ::

Zanimivo, da na guruju Crossfire daje malenkost boljše rezultate, kot X2, na vseh ostalih straneh pa ravno obratno. So dobili čuden inženirski primerek? Čudne driverje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

keba ::

sej sploh še ni tapravih driverjev zunaj za 4870x2, šele 8.8 verzija bo baje taprava in bo za 5-10% ppohitrila 4870x2!

Jst ::

Hja, samo ko bodo igre začele uporabljati vse bolj zakomplicirano shader kodo z back-and-forth, od shaderja do framebufferja pa nazaj, bo vedno težje - glede na trenutno arhitekturo X2, kjer je vse cloned - zadevo pohitriti z dodatno kartico. Zato je Crysis tako neskalabilen z dodatno kartico, ker uporablja zelo zakomplicirane shaderje. V nasprotju z Call Of Duty 4, katera je shader dependent, ampak so shaderji relativno preprosti. (Prosto po Carmacku)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lprelesn ::

he he to bo še zanimivo...>:D

lprelesn ::

ej folk neki me zanima a se pripravljajo kkšne močnejše kartic (novega tipa) napram 4870x2 ,....je že kdo zasledil ? al bo spet ta od atiia pol leta spet najmočnejša ?!

keba ::

Sej še ta ni zunej! Pr atiju bo zdej neki časa mir, Nvidi bi naj izdala u roku par mesecev gt200b!

lprelesn ::

ja pa še ene 5 zravn ! :D

Shegevara ::

ma pomoje bi blo zdej dobr da eni nekaj močnega izdajo ne pa da nekej mečkajo (cene so kul - vsaj to)

Stroj ::

Kdaj točno pa naj bi HD4870x2 uletela?

tilinho20 ::

Naj bi prišla sredina Avgusta.

keba ::

Ivo, a se lahko zanesem na tvoje informacije da bo 4870x2 čez dober tedn dobavljiva??

PrimozR ::

Nisem bral cele teme, a je že kaj govora o Geforce GTX 350? Glede na novičko na XSu ima v primerjavi z GtX 280 vse podvojeno (ROP, RAM, itd.), kar nakazuje,d a dobimo še en sendvič. Bom poiskal novico.

BuBBle.D ::

Wrong thread P|P|. Boš pa to informacijo prej dobil na XS kot pa tule.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182050 (1627) Meizu
»

Obširni test Grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
434566 (3910) mesoreznica
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913211 (12020) ModriN96
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626594 (4706) nuclear
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465157 (3351) gruntfürmich

Več podobnih tem