» »

Pošast je tu HD 4870 X2

Pošast je tu HD 4870 X2

razera ::

kdaj približno pa bodo padle cene gtx 280 v Slo? že težko čakam...

dzinks63 ::

Gigabyte Radeon HD 4870 X2, 2x 1024MB GDDR5, za 439,90€, pri nas bodo prve pošiljke zasoljene, tako kot ponavadi (cele evforija z 8800GT, od začetka drage, kar težko jih je bilo za dobit, danes se pa rabljene prodajajo za 90€).
Največji entuziasti jih bodo kupili takoj, drugi bodo še malo počakali. Sicer se pa nikamor ne mudi. Crysis se je odšpilal na prejšnji generaciji, pa so vsi preživeli, to bo sedaj le smetana za povrh. Zaenkrat še ni tako hudih špilov zunaj, da bi morali imeti obvezno HD 4870 X2, ali le to celo v CF. Do glavnih nakupov v decembru in izzida kakšnih požrešnih iger je še kar nekaj časa in medtem bo tudi nvidia še kaj doterala in tudi cene bodo še padle.

dzinks63 ::

Test techpowerup: Sapphire HD 4870 X2 2048 MB
, je pa zanimivo, da ni vedno najhitrejša (očitno bo treba izpiliti driverje), jo Nvidia GTX280 parkrat prehiti.

Je pa P/P zelo zanimiva lestvica:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Meizu ::

Maaan I want this card sooo bad :P Sam kaj ko sm si že nabavu hd4870, keša za 4870x2 pa tko al tko nebi imel... :( Mah sej HD4870 mi je čisto zadosti :P

IVo ::

Techpower up po mojem mnenju favorizira nvidio tako da bi raje počakal kaj drugi pravijo...

Meizu ::

Hja, krneki tole, kao 9600GT se bolj splača nabavt kot recimo HD4850.... Jap. Seveda...

Mr.B ::

V glavnem če imaš 24"+ monitor potem razmišljaš o tej kartici. če imaš monitor do 22", pa ti ena taka pošast ravno ne koristi, razen tistih, ki vidi razliko med 100 in 160 frajmi. Zasmertinke z 22" je zgornja meja hd4870, cenovno ugodnejša hd4850.
PS
Glede na to da se govori, da imajo probleme tudi kartice čipi NV G92s, ter NV G94, enako kot g84, ter g86, potem je druga izbira, ravno loterija.
http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mesoreznica ::

Maaan I want this card sooo bad :P Sam kaj ko sm si že nabavu hd4870, keša za 4870x2 pa tko al tko nebi imel... :( Mah sej HD4870 mi je čisto zadosti :P


In kaj si boš začel z njo trenutno? :))

Itak še en čas ne bo novih špilov.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Hja, krneki tole, kao 9600GT se bolj splača nabavt kot recimo HD4850.... Jap. Seveda...


Vprašanje za kak denar se tam prodaja 9600GT.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

PrimozR ::

Maaan I want this card sooo bad :P Sam kaj ko sm si že nabavu hd4870, keša za 4870x2 pa tko al tko nebi imel... :( Mah sej HD4870 mi je čisto zadosti :P


Poznam filing. Sem imel načrt da bi našparal in si v dobre pol leta naštimal en Nehalem sistem z eno hudo DX10 grafo. Pa sem zaenkrat gladko odj***l to idejo, ker nimam kaj rabit takega sistema. Mogoče pade kaka rabljena 8800 GT, da zamenjam mojo 7900 GTO. Pa še to nisem popolnoma 100 %. 1. zelo malo špilam zadnje čase pa še 7900 GTO pokrije vse trenutne gaming potrebe. Hudič je to...

domen- ::

Slovenija spet med prvimi kar se tice dobavljivosti graficnih...:)) Kot da ne bi bli v EU!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

razera ::

si bom sposodu temo.

zanima me kje v Slo. bi bilo še možno dobiti xfx gtx 280 poleg mlacoma, ki ima čist prenavito ceno? sem poslal mail na funtech pa so rekli da ni dobavljiva.

domen- ::

si bom sposodu temo.

zanima me kje v Slo. bi bilo še možno dobiti xfx gtx 280 poleg mlacoma, ki ima čist prenavito ceno? sem poslal mail na funtech pa so rekli da ni dobavljiva.

Pomoje bl tezko kje drugje. Elektronika ma eVGA-jevo za ~400€. Imo se skoz overpriced. Ce pogledas cene na hoh.de recimo se da dobit najcenejso GTX280 ze za ~340€.

lprelesn ::

kaj pa če bi preko neta naročil npr 4870 a se izplača ?! govorim zarad poštnih stroškov in glede na to koliko se prodaja grafa pr nas ....

razera ::

če bi bil kdo za kakšen skupinski nakup prosim napišite se.

t3hn0 ::

Sapphire Radeon HD4870X2 2048MB @ Elektronika.si ~ 450.00 €

POZOR-CENA JE OKVIRNA IN ŠE NI FIKSNA!
Fiksna cena bo objavljena, ko kartice prispejo do nas!
Kartice prispejo PREDVIDOMA konec tedna!


link
^.^

tilinho20 ::

Sem vedu da bo začetna cena 4870X2 pri elektronike ene okrog 450EUR. :D

OChack ::


x2 4870 owna 280gtxSLI v crysis na high res :)
i like that.
samo vseeno je ne kupim, 4850 je zame čist zadost
Int€l inside, IDIOT Outside

lprelesn ::

.....jo bodo mogl pa hitr spustit definitivno .....>:D je veliko povpraševanje , ja my a*** 5 kupcev to je pa tud use....:D

mesoreznica ::

.....jo bodo mogl pa hitr spustit definitivno .....>:D je veliko povpraševanje , ja my a*** 5 kupcev to je pa tud use....:D


No vidiš da je cena taka kot sem govoril. Povpraševanje pa bo tudi po tej ceni. Saj to ni namenjeno za masovno prodajo. To je ultra High performance grafa.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

keba ::

V Nemčiji je najcenejša za 410eur, tako da je 440-450, pričakovana cena v SLO!

lprelesn ::

hmm,.....jah očitno ti gre to dobro od rok in poznaš zelo dobro slovenski trg:D .....torej predlagam da greš odpret sp. in začneš vedeževat......

mesoreznica ::

hmm,.....jah očitno ti gre to dobro od rok in poznaš zelo dobro slovenski trg:D .....torej predlagam da greš odpret sp. in začneš vedeževat......


Samo pogledaš cene prejšnih kartic in jih primerjaš z novimi in dobiš ven realne cene. To je vse. Cinizem z tvoje strani ni potreben. Niti tega ne bi omenil, če ti ne bi bil tako definitivno prepričan, ker ti je nek "famozni" zastopnik tako rekel.

Sicer je pa cena cca 430-450€ čisto fer za tak strup.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Volta ::

Se strinjam. Ko bodo pa pri nVidii izdali novo serijo, pa bo cena le-te nekoliko padla in takrat pridem jaz na svoj račun :)

Robert_S ::

A bo Liberty 620w dost za to svinjo? Pa upam , da bo v škatli 6 To 8 Pin PCI-E Adapter.

lprelesn ::

...no ja glede cene za tak ( strup ) ?! .. bo moral ati kaj kmalu spustit ceno, kajti koliko je razlike pri nvidi 280 in hd 4870x2 v perform. in sedaj v €€ !!! je to res wtf...se dejansko spet ne splača tok dajat keša za to + tega ati serje s temi driverji na polno! ... prej ko je imela gtx280 tako lepo začetno ceno so vsi vzklikali hvalo Atiu, glede cen pa se sedaj vse spet obrača..?! ... sam sem si prej lastil 2x8800gt in sem presedlal na hd4870 ter moram reči da je res uredu grafa sam prve 14dni so me na veliko jebal driverji.... skratka še zmeraj sem tega mišljenja da bo morala cena tudi te grafe ( hd4870x2) kaj kmalu pasti, ker mislim, da se nvidia ne bo pustila po domače povedano tako zjebat atiiu.....in zato še vedno trdim ----previsoka cena ! vsaj 400€ maximum jaz sem si jo nameraval kupiti in jo dati v Cf z 4870 ,sam bom še kr mal počakal da se strasti umirijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

IVo ::

Slovenština moj jezik? Daj prosim malo popravi svoj post...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Meizu ::

lprelesn - Nič se ne obrača. Cene so še vedno daleč v prid atiju. Trenutno.

mesoreznica ::

Kje se kaj obrača? HD4870 X2 je neznatno dražja in konkretno hitrejša od GTX280.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

keba ::

Gdaj naj bi pa prišla v prodajo 4850x2, ki bo okoli 300eur in pomoje najboljš nakup? Uradno so jo najavili skupaj z 4870x2, pa jo nisem še nikjer zaslediu.

lprelesn ::

no sej nima veze v končni fazi je kartica ( hitrejša) od gtx280 cene le teh pa so na začetku prodaje vse lepo zasoljene ! zanima me bolj kako je dejansko z njeno električno porabo ? Gledal sem sicer neke teste pa vendarle, kaj mislite ali je dovolj 800w napajalnik za 4870x2 ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

PrimozR ::

Septembra. In verjetno ne bo 30% cenejša od 4870 X2,

mesoreznica ::

no sej nima veze v končni fazi je kartica ( hitrejša) od gtx280 cene le teh pa so na začetku prodaje vse lepo zasoljene ! zanima me bolj kako je dejansko z njeno električno porabo ? Gledal sem sicer neke teste pa vendarle, kaj mislite ali je dovolj 800w napajalnik za 4870x2 ?!


800W bo več kot dovolj 4870X2.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

800W bo preveč za HD4870X2. Kšn 700W al pa 650W bi bil tudi ok.

lprelesn ::

sprašujem zato ker sem pred cca pol ure klicu v elekrtoniko in so mi tam omenil da naj bi bilo morda tudi 800W premalo za hd4870x2 kar mi je blo kr mal 8-O ....


imam pa namreč nekaj robe za prodat in bi rad iz tega den. neki kupu in sem razmišljal ali kupim nov procesor E8600 sedaj imam E8400
ali pa da bi prodal še hd4870 in iz tega vsega kupil namesto proc. raje novo HD4870x2...

sam so me zdej tam prestrašl zarad napajalnika :\

Meizu ::

Ma kaj motajo no. 800W bo resnično dovolj no. Že 650W kvalitetnega napajalnika bi blo zadosti. Zakaj bi pa E8400 menjal za E8600? Takšne neumnosti še nisem slišal.

Volta ::

Iprelesn - če si lahko v Comtronu privoščijo CF HD 4850 z LC power 550W, ki ni ravno kvaliteten PSU in spravi ven mogoče 350W realne moči, potem ti bo 600W kakšen Corsair preko zadosti za to zverino!

lprelesn ::

aha kull... no sej jst mam drgač Tagana 800w.... kako je pa kej z štromom v CF 4870 / 4870x2 ??

Volta ::

Tagan 800W je overkill za tvoje potrebe, četudi vzameš ta CF, ki ga maš spodaj napisanega.

lprelesn ::

kul hvala !:8) am a pa bo sploh to delal zarad driverjev al kako je zdej neki stem , baje je stem pr atiiu vedno nekaj narobe ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

Meizu ::

lprelesn, če smem vprašat, kakšen ekran pa maš?

lprelesn ::

hja 22" .... vem da zarad hd4870x2 je met fino enga 24" zzaradi resolucije in vem da sem ciljaš s tem vprašanjem.....pa vendarle mi lahko potem svetuješ kam naj potem zapravim svojih cca 250€ od stare robe ?! kaj se potem sploh splača kupt še za komp da bo da še "bolj" zmogljiv ....

Moja oprema le tega je sledeča : Ohišje itak ni tok pomembno :8)

matična p : Asus P5E
procesor : E8400
ram : 2x2gb teamgroupe extreem
napajalnik : tagan 800W
Diski : 2x160raptor 10.000rmp + 500wd 7.200
grafična : HD 4870
hladilnik za proc: ASUS Silent Square


in kaj naj po vaše pol dokupim ali zamenjam ? sam sem mislu menjat proc..ker eden slučajno ponuja CORE 2 EXTREME QX9650, 3.000 GHz 12MB, 1333MHz za 400€
drugače pa E8600...ali pa morda da bi kupil še eno hd 4870 ali pa da bi to ki jo trenutno imam prodal in kupil samo hd4870x2....

tako da hmm, nasvet okol tega bi mi res prišel prav ...:\

mesoreznica ::

Nasvet: spravi 250€ v prašička. Ko pride ven igra, ki bo zahtevala kaj več kot HD4870 pa rzbij pujsa in kupi HD4870X2 (takrat bo verjetno okoli 300€).

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Volta ::

Takole ti bom povedal. Če res nimaš dnarja kam drugam za dat naredi takole. Plato vzami P5Q-E, procesor pusti, rami so ok, disk vzami namesto 500GB raje 640GB WD ali Samsung, ker sta precej hitrejša in v istem cenovnem rangu. Hladilnik za proc baje ni preveč učinkovit oz. sem slišal kritike na njegov račun, tako da raje vzami Mugena ali Akasa 965, ki je cenovno zelo ugoden in baje hladi super.

Glede grafične kartice pa je takole. Če hočeš met ultimate gaming machine, počakaj na 4870X2 in jo dokupi pa imaš CF 4870&4870X2 in ubijalsko mašino.

Vendar mislim, da je to pretiravanje. "Samo" 4870X2 ti bo totalni overkill za vse potrebe!

// Mesoreznica - tako dolgo sem ta post pisal, da si me prehitel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

tilinho20 ::

Najbolje je da narediš tako kot ti je reku mesoreznica.

PrimozR ::

Dokupi disk, izboljšaj hlajenje oz. utišaj komp in to je to. menajt plato na P5Q je butasto, saj greš na čipset s x8/x8 PCIe linijami, edino RAM perfomanse bi znal biti malček boljši z DDR2. Nič tako hudega sicer. PSU je dober še za ene 3 leta ziher (svojega 420 W Tagana imam že ravno 3 leta, a ga bo treba počaaaaaasi upokojiti, ker nima PCIe kablov ter samo 2 15 pinska SATA), s tistimi 333 MHz več ne boš pridobil nič, na 22''ki prav tako ne z X2. Če bi dobil tvoj PC, bi prodal enega raptorja in kupil zraven terabajtni disk. Mogoče prodal še 500ko in namesto nje kupil 640 disk a to niti ni potrebno, saj imaš za hitrost raptorja.

EDIT: lahko se vržeš v vodno hlajenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

lprelesn ::

...sam nej mi prosm en razloži zakaj drgač ni "dobr" met hd4870x2 na 22" monitorju !? mislm razlika sugurno mora bit pa čeprav na 22" ki ....4870 -4870x2 nekaj razlike vseeno je , a ?!

Volta ::

Seveda je razlika, vendar ni pomembna, ker nad 60FPS-jev človeško oko ne zazna razlike. Obe grafični pa zmoreta trenutno vsako igro poganjati nad 60fps, razlika je le v tistem, česar tako ali tako ne vidiš. Npr. 120FPS proti 160FPS. Se splača ? Če imaš denar, zakaj pa ne?

OChack ::

Iprelesn - če si lahko v Comtronu privoščijo CF HD 4850 z LC power 550W, ki ni ravno kvaliteten PSU in spravi ven mogoče 350W realne moči, potem ti bo 600W kakšen Corsair preko zadosti za to zverino!

ih spravi vn celih 386w al 368...neki od tacga, sj so eni testi, pa spodi na napajalcu tud piše, tko da x2 bi gor lavfal, samo 0 navita mašina pa kak 65w tdp procesor
Int€l inside, IDIOT Outside

lprelesn ::

no glede teh fpsjev mi je jasno ampak gre se mi za izgled slike ...kvaliteta slike ! vrjetno ni take razlike da bi človek dobesedno rekel WOW 8-O to mi je bolj pri temu pomembno ,ker te grafe so same po sebi že tako ali tako zmogljive "hitre"

OCHACK -...no pa vrjetn bi zadeva laufala normalno tud če bi mel 4870x2 ali v CF4870 +navit računalnik e8400 na 4,00?! z 800W taganom ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182056 (1633) Meizu
»

Obširni test Grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
434570 (3914) mesoreznica
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913225 (12034) ModriN96
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626614 (4726) nuclear
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465163 (3357) gruntfürmich

Več podobnih tem