» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
29 / 30
»»

Master_Yoda ::

Eno podobno vprasanje: Trenutno imam nastavljen legacy boot, in me zanima ce je potreben format in ponovna namestitev sistema, ce hocem spremeniti na EFI boot.

krneki0001 ::

1. Run Command Prompt as Admin
2. Invoke a Safe Mode boot with the command: bcdedit /set {current} safeboot minimal
3. Restart the PC and enter your BIOS during bootup.
4. Change from IDE to AHCI mode then Save & Exit.
5. Windows 10 will launch in Safe Mode.
6. Right click the Window icon and select to run the Command Prompt in Admin mode from among the various options.
7. Cancel Safe Mode booting with the command: bcdedit /deletevalue {current} safeboot
8. Restart your PC once more and this time it will boot up normally but with AHCI mode activated.
9. Bask in the reflected glory of being a total Windows 10 God


https://pricklytech.wordpress.com/2014/...

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

nebivedu - pomešal si UEFI in AHCI.

Master_Yoda je izjavil:

Eno podobno vprasanje: Trenutno imam nastavljen legacy boot, in me zanima ce je potreben format in ponovna namestitev sistema, ce hocem spremeniti na EFI boot.

Mislim da je potreben format.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

BorutK-73 je izjavil:

nebivedu - pomešal si UEFI in AHCI.

Master_Yoda je izjavil:

Eno podobno vprasanje: Trenutno imam nastavljen legacy boot, in me zanima ce je potreben format in ponovna namestitev sistema, ce hocem spremeniti na EFI boot.

Mislim da je potreben format.



Pa res.

Tam pa ni potrebno nič spreminjat, samo nastaviš na UEFI boot pa je.

solatko ::

Morda bi poiskusil s konverzijo v gpt sistem s tem orodjem -

http://www.aomeitech.com/aomei-partitio...
Delo krepa človeka

jedateruk ::

Vprašanje o prilagajanju pogleda v mapi.
Imam kup map s slikami, za vsak mesec narejenih slik, pobranih iz fotoaparata, drugo mapo. Se mi ne da hoditi v vsako od teh map in nastavljati pogled Izredno velike ikone, se da kako to narediti za izbrane mape? Vem, da se da v lastnostih map nastaviti vrsto mape (po meri > optimiraj mapo), ampak če izberem, da so to mape za slike, mi da pogled Velike ikone, jaz bi pa rad Izredno velike ikone. Se da kje nastaviti pogled glede na optimiranje map?

jedateruk ::

Moderator, briši to dvoje moje, sem našel rešitev.

krneki0001 ::

Zakaj je pa ne napišeš? Mogoče še kdo drug potrebuje kaj takega.

jedateruk ::

Morda rešitev za lasten pogled pri izbiri vrste mape (optimiranje): narediš to optimiranje (desnoklik, greš na lastnosti mape, na zavihek Po meri, tam izbereš, da je ta mapa npr. za slike, potem pa v mapi spremeniš pogled, lastno razvrščanje (po imenu, datumu ali kakorkoli), nato greš na možnosti mape - možnosti mape so v meniju Pogled, v možnostih mape greš na zavihek Pogled in tam klikneš na gumb Uporabi za mape in potem menda vidiš tak pogled in razvrščanje v vseh mapah, ki jih imaš nastavljene za slike.

Zgodovina sprememb…

tomazek9 ::

Oj,
kaj bi bili možni vzroki da mi comp ne boota windowsa... probal sem različne verzije, tako preko cd-ja kot usb-ja.
ps. nisem pozabil nastaviti ter shraniti vrstnega reda b biosu?
Na drugem računalniku se zadeva boota povsem normalno.

BorutK-73 ::

Narobe zapečeen dvd ali usb. Za zagonski usb ti priporočam Rufus.

tomazek9 ::

Tako kot sem napisal... Dvd mi je sedaj bootal na vseh računalnikih do sedaj, probal sem tudi z drugimi verzijami wina - 7, 8.1 in 10, ampak ga nikoli ne boota. Preko USB-ja tudi noče - sem uporabil Rufus, medtem ko preko USB-ja lahko ravnotako inštaliram na kerem drugem računalniku. Aja računalnik pa je HP Envy m6 1205dx

BorutK-73 ::

Nastavi v Bios-u na Legacy.

bela120 ::

Živjo jaz imam tudi težavo:Nekdo je po nesreči pritisnil posodabljanje in izklop potem pa računalnik izklopil.Ob vklopu imam možnosti :
Zaprite in nadaljujte do windows8.1 -tukaj nikamor ne pridem
Uporabite napravp usb ali obnovitvneni dvd za windows tukaj si tudi ne morem pomagati
Izklopi računalnik tudi tukaj si nisem nič na boljše.
Odpravi težave tukaj pa imam tako sliko: https://photos-3.dropbox.com/t/2/AACiZ8...

BorutK-73 ::

bela - link ti ne dela.

NejcSSD ::

Recovery USB si naredi za windows 8.1 in probaj popraviti zagon?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

globoko grlo ::

ehj, a lahko win 8.1 inštaliram in ganjam direkt iz SD kartice?

npr, linux prav lepo laufa, winse mi pa nekak ne uspe prepričat, da se inštalirajo na sd card.

Sklepam, da je omejitev moje znanje, tko da, prosim, razložite kako se to naredi.

tnx


edit, sem dolpotegnil AIK in tam dobil imagex.exe in zdej mi Wiminstaller inštalira neki na SD card. Je pa samo en majhen okenček in piše installing files. A bo kj naredu al ne, pa ne vem.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

mktech ::

Pozdrav,

v Win 8.1 Pro 64bit imam težave s samodejnim izklapljanjem zunanjega USB diska. Zadeva je zelo moteča, saj se disk neprestano vklaplja ali izklaplja. Po nekaj poskusih z Googlom sem probal naslednje:

    popravek KB2911106


    v "Power Options" sem nastavil shemo na "High performance" in pod naprednimi nastavitvami sem izklopil varčevanje z energijo pri diskih in usb napravah

    prav tako sem v "Device Managerju" za vse USB naprave, kjer se je le dalo izklopil varčevanje z energijo

Vse je bilo brez uspeha. Je morda komu uspelo to rešiti? Na kakšen način?

Hvala.

spucek ::

Izklop GWXa oz "Get Windows 10" app-a.
http://www.askvg.com/how-to-remove-get-...
@ METHOD 3: Disable "Get Windows 10" Using Registry Editor

Zadeva se ni vrnila niti po zadnjem updateu GWXa (KB...583).
Previdnost je mati modrosti.

MrStein ::

Hmm, timezone je globalna sistemska nastavitev, katero lahko poljuben user (ne-admin) spreminja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

mam en problem z tablico katera ima naložen win 8.1 with bing.
winse na tablici sn rabil refreshati, ker tablica več ni prišla v winse. sedaj se pa mi dogaja, da mi po refreshu piše, da winsi niso original. dam noter kodo katera je v biosu in pol mi napiše, da ni veljavna, pol ko kliknem back v tistem metro uiju za aktivacijo mi napiše, da je Windows uspošno aktiviran, čez nekaj časa se pa ponovi isto spet piše, da winsi niso original in hoče novo kodo, dam tisto iz biosu, v prvo napiše, da ni veljavna, ko kliknem back pa piše Windows is activated in čez par dni se ponovi isto
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

a naj grem na Microsoftov forum vprašati za tole? res mi ni jasno zakaj ne sprejme original ključa kateri je pred refreshom deloval
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Jaz bi poklical na MS support in jim razložil zadevo. Bodo sigurno znali pomagat.

k4vz0024 ::

Kako nastaviti, da pri kopiranju iz ene mape v drugo, pokaže katera mapa se kopira?

Sedaj, če kopiram iz SD kartice eno mapo, zgolj piše da kopira iz SD kartice na d disk?

MrStein ::

Hmm, v Windows 8 ni več "Prevoius versions"?
Baje je to "nadomeščeno" z File History, ki pa deluje drugače (zahteva dodaten disk za shranjevanje, medtem ko je prej shranjevalo v "System Volume Information" mapo).
Je kaka možnost dobiti nazaj staro funkcionalnost?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alexius Heristalski ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz bi poklical na MS support in jim razložil zadevo. Bodo sigurno znali pomagat.
Lahko tudi chata z ameriško podporo, zakaj bi čakal.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

treshold2 ::

Da ne odpiram novo temo za moje vprašanje, bo naredil tukaj. Imam prenosnik Toshiba C50-A-1JT z HDD kateri ima 500GB in želim da namestim SSD , pa me zanima, ali je boljše da naredim clone iz HDD pri SSD ali da naredim clean install ? Želim da naredim polni upgrade (CPU, SSD , RAM , morda i GPU če mogoče ampak ne verjamem), in SSD je prvo na seznam, sem igralec in želim da imam dobar prenosnik za gaming. Hvala !
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Odvisno koliko časa imaš.
Either way nekih razlik ne more biti.Po klonu zaženi windwows experience index (Control Panel\All Control Panel Items\Performance Information and Tools), da zazna ssd in izklopi defrag.Tudi page file lahko zmanjšaš na minimum, če imaš vsaj 8 gb rama.

treshold2 ::

AC_DC je izjavil:

Odvisno koliko časa imaš.
Either way nekih razlik ne more biti.Po klonu zaženi windwows experience index (Control Panel\All Control Panel Items\Performance Information and Tools), da zazna ssd in izklopi defrag.Tudi page file lahko zmanjšaš na minimum, če imaš vsaj 8 gb rama.


Imam 4GB, ampak sem planiral da namestim 8GB. Nimam veliko časa da vse igre namestim ponovno, pa mislim da je najboljše da naredim clone, nima razlike :)
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

MrStein ::

Zanimiv bug:

Ima odprt Firefox v treh oknih.

Če je v ospreju eno , začne slika na monitorju utripati in poskakovati.

Zgleda, da je kritično, če v enem tabu odprem stran http://www.zdnet.com/article/why-raid-5...

Sem vmes updatal FF na 48.0 in gfx driver (nVidia), restartal, pa je še vedno isto.

Lahko kdo proba, če mu naredi enako.

Okno je nekje na 80-90% celega ekrana, en monitor , 1920x1200 preko DVI.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Nevem zakaj se to dogaja ampak stestiral sem naslednja OS-a:
Windows 8.1 PRO x64 in Windows Server 2012 R2 x64.

Ko mi windows update inštalira Windows8.1 KB2919355 x64 (UPDATE 1) in PC resetiram, windows update ne najde nobenega update-a več.
Traja 6 ur, Searching for updates, ampak nič se ne zgodi.

Windows-i so sveže inštalirani.
Sprobal sem z originalnim ISO iz MSDNja brez update-ov, in mi je update-alo vse update-e do KB2919355 (vključno do KB2919355) nato pa se ustavi.

Nato sem sprobal z originalnim ISO iz MSDNja z vsemi update-i vključno z KB2919355 (en_windows_server_2012_r2_vl_with_update_x64_dvd_6052766, SHA1: 247EAEE5628850A41F0C51471656AAFB2492EA )
Spet se zgodi enako, checking for updates, ki se nikoli ne konča.

Moral pa bi kolegu inštalirati originalne windows 8.1 PRO, ki jih je dobil zraven prenosnika (original DVD), ker mu jih ni več bootalo.
Če KB2919355 ne inštaliram ne morem inštalirati vc_redist.x64-2015 in vc_redist.x86-2015, kar pa je pomembno za programe, ki jih rabi.

Ima kdo kakšno rešitev ?
 

mtosev ::

probaj windows 10, če je kaj drugače.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alexius Heristalski ::

KB3102812
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Nabija ves čas CPU?
Pol bo ponavadi po nekaj urah šel dalje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

KB3102812

Sem probal, noče inštalirat

mtosev je izjavil:

probaj windows 10, če je kaj drugače.

Windows 10 odpade ker hoče imeti original 8.1 iz DVDja.

Drugače pa Windows 10 normalno update-a.

MrStein je izjavil:

Nabija ves čas CPU?
Pol bo ponavadi po nekaj urah šel dalje.

CPU je na 0%
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

MrStein ::

Sicer lahko probaš mesečni (zadnji) Update Rollup paket.
Ali pa neki "fix windows update" poiščeš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Disk sem dal v moj dekstop, inštaliral windows 8.1 pro, in update-e zazna.
Bom vse update-e inštaliral in disk vstavil nazaj v prenosnik.

:))
 

Alexius Heristalski ::

Spc je izjavil:

Alexius Heristalski je izjavil:

KB3102812

Sem probal, noče inštalirat

Možno, v tem primeru moraš ustaviti Windows Update service.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

Zadevo sem rešil tako, da sem v moj desktop dal njegov disk, inštaliral vse popravke in disk vstavil nazaj v njegov prenosnik.
Sedaj ima vse popravke in vse lepo deluje, drugače žal ni šlo.
 

solatko ::

Tudi to je rešitev.
Delo krepa človeka

jedateruk ::

Po pomoti sem naredil attrib -s -h za cel disk C. Zdaj imam odkritih en kup desktop.ini datotek, iz \desktop in obeh \startup map sem jih spet skril, se mi je en stalno odprl ob zagonu windowsa. V start menu mapah v \appdata in \programdata imam še en kup teh desktop,.ini datotek.
Imam classic shell program, da mi kaže start menu, v katerem pa so zdaj neke windowsove mape v angleščini, npr. Administrative tools, Accessories, Recent. Tudi ko grem v explorer, so nazivi nekih map, ki jih imam v priljubljenih, v angleščini. Ko odprem to mapo, mi pokaže naziv s slovenščini.
Kaj naj naredim, da mi bo spet vse pisalo po slovensko?

krneki0001 ::

Izklopi classic shell, potem pa desni gumb na start gumb -> Control panel -> Language in izberi angleški jezik. Naj ga poinštalira, potem pa restart mašine in spet še enkrat language in spremeni v slovenščino.

jedateruk ::

To ni prava stvar. Po prehodu iz angleščine nazaj v slovenščino imajo vse bližnjice windowsovih programov še vedno angleški naziv. Tudi če grem v začetni zaslon, so te bližnjice v angleščini. Komentarji bližnjic so pa v slovenščini.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Potem pa na novo poinštaliraj slovenske windowse. Drugič se pa ne igrat z attrib -s -h za cel disk C, ampak uporabi Take Ownership samo na določenem folderju.
https://www.tenforums.com/tutorials/384...

jedateruk ::

User folders so tudi v angleščini, bi jih pa preimenoval. Povejte, če je to prav:
preimenujem npr. Documents v Dokumenti, potem grem na HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders (ali v User Shell Folders - ne vem), tam v string value Documents spremenim link, ki bo vodil v "mapo users\uporabnik\Dokumenti"

krneki0001 ::

Potem moraš pa še v group policy vse spremenit na 1000 mestih.

MrStein ::

Nekaj dni se mi že dogaja, da med shutdown (pravim, ne fast starup, ampak recimo pri restart-u), po kakih 5 sekundah zmrzne tisti krogec (progress indikator) in tako stoji skoraj eno minuto. Potem gre dalje in normalno restarta.

Ves čas miška deluje, torej ni "prava" zamrznitev.

Se še komu dogaja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

En izmed servisov ali driverjev se ne pusti "ubit".

Pojdi v event log in spremljaj napake.

BivšiUser2 ::

Imam problem z optično enoto na prenosniku HP G2 250. Windows jo vidi, lahko jo programsko ejectam, ko vstavim CD / DVD-R se razen vrtenja nič ne dogaja. Ko kliknem znova na pogon, ki naj bi bil vstavljen, mi zateži, da naj vstavim
<medij>
noter, čeprav že vstavljen. Pod nosilcem mi ves čas kaže tist generečen napis.
Sprobal sem:
- posodobiti BIOS & šoferje
- z drugimi cdji, dvdji
- želen dvd je normalno odprlo na drugem računalniku.
Oznaka optične enote je hpDVDRAM GU90N.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BorutK-73 ::

Smeti na laserju?
««
29 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270150 (62400) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140004 (33381) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916890 (10994) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080944 (65331) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237134 (20598) AlkaZar

Več podobnih tem