» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
27 / 30
»»

Han ::

GPT je načeloma boljši, ker ima manj omejitev. Poskusi z njim, moraš pa prej, pred dejansko inštalacijo sistema disk popolnoma izbrisati - odstraniti vse particije...

MrStein ::

Han je izjavil:

odstraniti vse particije...

... ter tudi particijsko tabelo, verjetno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nummy ::

Han je izjavil:

GPT je načeloma boljši, ker ima manj omejitev. Poskusi z njim, moraš pa prej, pred dejansko inštalacijo sistema disk popolnoma izbrisati - odstraniti vse particije...

Poleg tega omogoča tudi hitrejši boot.

CMpunk ::

Je možno da sem uničil stvar s tem, ko sem izbrisal vse particije(glej prejšnjo stran)? Ker mi nalaga inštalacijo v nedogled(eno uro) in potem vrže error. Zgleda da sem mu zbrisal neke driverje ki jih nebi smel?

Po enournem čakanju(nalaganje, tist krogec ki se vrti) mi napiše DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Han ::

Malo verjetno, sploh če si particije izbrisal v Windows namestitvenem programu. Kateri prenosnik imaš (napiši točen model Mediona)? Kateri Windows nameščaš? Kako si naredil zagonski USB ključ - iz ISO datoteke ali kako drugače?

Mimogrede, ni nujno, da v RUFUS izbereš GPT. Če ima računalnik UEFI BIOS in nameščaš Windows 8 na prazen disk, bo namestitev avtomatsko naredila GPT particijo... Windows 7 pozabi - na tem Medionu ne bo deloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

CMpunk ::

No sedaj sem naložil travniško verzijo winsev 8.1 in dela...ne vem zakaj ni delalo z verzijo iz msdnaa. hvala za pomoč

solatko ::

CMpunk - Zato, ker se v UEFI zapiše koda OEM OS. MSDNA ni identična OEM verziji, zato ne gre. Dobro, da si na travniku našel čisto verzijo, sicer bi moral na podlagi service tag-a, pri proizvajalcu prositi za DVD.
Delo krepa človeka

Nummy ::

solatko je izjavil:

CMpunk - Zato, ker se v UEFI zapiše koda OEM OS. MSDNA ni identična OEM verziji, zato ne gre. Dobro, da si na travniku našel čisto verzijo, sicer bi moral na podlagi service tag-a, pri proizvajalcu prositi za DVD.

Da se naložiti tudi tako, če imaš v BIOS-u opcijo secure boot in jo izklopiš, takrat BIOS ne pregleduje več kode in lahko nalagaš tudi bolj "custom" sisteme gor.

Motion ::

solatko je izjavil:

CMpunk - Zato, ker se v UEFI zapiše koda OEM OS. MSDNA ni identična OEM verziji, zato ne gre. Dobro, da si na travniku našel čisto verzijo, sicer bi moral na podlagi service tag-a, pri proizvajalcu prositi za DVD.

a ne vela to sam v obratni smeri, OEM nemorš namestit na drug hardware, lahko pa drugo verzijo namestiš na ta hardware?

CMpunk ::

Nummy je izjavil:

solatko je izjavil:

CMpunk - Zato, ker se v UEFI zapiše koda OEM OS. MSDNA ni identična OEM verziji, zato ne gre. Dobro, da si na travniku našel čisto verzijo, sicer bi moral na podlagi service tag-a, pri proizvajalcu prositi za DVD.

Da se naložiti tudi tako, če imaš v BIOS-u opcijo secure boot in jo izklopiš, takrat BIOS ne pregleduje več kode in lahko nalagaš tudi bolj "custom" sisteme gor.

Mislim da je bil secure boot izklopljen.

MrStein ::

Secure boot nadzira samo boot sektor. In DreamSpark (prej MSDN AA) verzija 100% nima nepodpisanega boot loaderja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AvtoR ::

Zadnje čase opažam, da so nove definicije virosov za Windows Defender nenormalno velike, tipično 5-10mb vsak dan, danes celo 20mb.
Včasih je bilo to par 10 kb.
NSA na delu? :))

Mare2 ::

Ali je Windows Defender sploh v redu antivirus? Včasih so rekli, da ne.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Tisti, ki ga uporabljamo od samega začetka, pravimo, da je čisto OK, tisti, ki stalno iščejo nekaj noveg, pravijo, da ni v redu.
Če klikaš brez kančka pameti vse, kar se svetlika, potem te tudi najboljši AV ne more zaščitit, če pa uporabljaš malo zdrave pameti, predvsem pa se moraš zavedat tega, da na svetu ni nič zastonj, potem je Defender čisto dovlj, da zaščiti sistem, za katerega je narejen in tudi po potrebi posodabljan.
Delo krepa človeka

NejcSSD ::

AvtoR je izjavil:

Zadnje čase opažam, da so nove definicije virosov za Windows Defender nenormalno velike, tipično 5-10mb vsak dan, danes celo 20mb.
Včasih je bilo to par 10 kb.
NSA na delu? :))


Če iščeš "podoben" minimalističen program, ki je po testih bližje vrhu, potem bi ti svetoval
BitDefender Free
http://www.bitdefender.com/solutions/fr...

Vse kar je potrebno, je da nardiš račun na
https://my.bitdefender.com/login
In podatke vneseš še v program. Potem pa lahko pozabiš, tudi po preteku 1 leta (recimo Avast treba na novo vnesti email),
da ne govorim da sploh ni nobenih reklam.

8-)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

darkolord ::

AvtoR je izjavil:

Zadnje čase opažam, da so nove definicije virosov za Windows Defender nenormalno velike, tipično 5-10mb vsak dan, danes celo 20mb.
Včasih je bilo to par 10 kb.
NSA na delu? :))
Si prepričan, da se definicije sploh namestijo?

AvtoR ::

Windows pravi da so.

MrStein ::

Meni je tudi danes bil 10 MB.
(pred tem nazadnje pa pred tremi dnevi, tudi nekaj MB)

Mogoče postaja Defender "pravi" AV?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

MrStein - Defender je že skoz pravi, samo uporabnikom ni všeč tiho delovanje zadaj, brez reklamnih in komercialnih dodatkov. Od kar je M$ dodal AV še nisem uporabil drugega in kljub sprehajanju po različnih, tudi močno okuženih straneh, mi skupaj z kupljenim MT nista spustila na računalnik niti ene problematične svinjarije.

Zanimivo je, da na testiranjih višje uvrščeni AV programi, spustijo v PC skoraj vso možno nesnago, brez da bi vsaj za trenutek zacvilili.
Zanimivo je tudi to, da za windows telefone, ni potreben nikakršen AV program in je pred okužbami varen po defaultu.
Delo krepa človeka

Kurzweil ::

Se spomnim, da je bilo v tem topicu to že povedano, pa nikjer ne najdem. Namreč zanima me kako bi izgleda windows 8.1 spremenil v izgled windows 7? Hvala

krneki0001 ::

classic shell si potegni z neta in inštraliraj
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Kurzweil ::

Hvala za tole, mogoče veš kako bi start gumb spremenil v takšnega kot je bil v Windows 7. namesto te školjke? Tam vidim, da lahko nastavim custom sliko, moram dejansko downloadat oz. iz kje.

Me pa zanima še kako odstranim tiste metro kvadre na začetku ob zagonu?

krneki0001 ::

Tiste metro kvadrate nastaviš, v nastavitvah, da ti jih preskoči in gre direktno v desktop mode.

Custom slika? Nariši jo s paintom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Kurzweil ::

Evo vse uredil, če pa kdo rabi original gumb od Windows 7 start menija, namesto škodljo od Classic Shella pa prilagam, da ne boste iskali:


grmasje1 ::

Imam vprašanje glede zamenjave instalacij win 8.1 core in win 8.1 pro na dveh računalnikih. Do sedaj sem imel stacionarni računalnik, na katerem je instaliran win 8.1 core. Kupil pa sem laptop, zraven katerega sem dobil licencno za win 8.1 pro. Z laptopom bi rad preko remote control dostopal do stacionarnega računalnika, pri čemer če prav razumem moram na njemu imeti instalirano verzijo pro. Rad bi se izognil ponovni instalaciji sistemov, pa me zanima, da če stacinoarni računalnik upgrade-am s ključem za pro verzijo z novim ključem, ali bom lahko potem na laptop namestil win 8.1 core s starim ključem, ali lahko pričakujem probleme?

hvala in lep pozdrav,

Jernej

Motion ::

Laptop je najverjetneje pri[el z OEM licenco tako da jo ne moreš prenest na drugo napravo. Če imaš na računalniku nameščeno škatelno verzijo (retail) 8.1 Core (Home?) potem jo lahko preneseš na laptop. ČE pa je tudi ta OEM pa je neboš mogu prenest.

grmasje1 ::

@motion:
obe licenci sta samostoječi, nista vezani na hardware. Bi bila možna izmenjava? Ali mi bo stacionarni ob vnosu aktivacije za pro požrl tudi "Core/Home" ključ?

Motion ::

Ne zakaj bi ti ga požru. Gre za dve licenci. Tako da bi mogla bit mogoča izmenjava, razen če bo kaj težilo da je ključ že v uporabi. Potem pa nevem kako se / če se da deaktivirat ključ .

solatko ::

Tudi OEM verzije se bo lahko prestavilo legalno na drugo mašino 1x v prvem letu, tako je vsaj pisalo na uradni strani.
Delo krepa človeka

Motion ::

govora je o 8.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Unknown_001 ::

No, sem si zrihtal ta Windows 8.1 še na laptop in bom zagotovo upgrade-al na 10 ko. Se mi je zdel prej povsem napačen ampak vidim da ko enkrat skontaš je vse skupaj odlično narejeno, edino start meni sem si namestil ker se pač z njim najbolje orientiram po samem OS-u.
Me pa zanima če so delali tudi kaj na power managementu, ker prej mi je prenosnik z Windows 7 na ekonomšparenprogramu deloval 6ur tu pa je dosegel skoraj 8ur in pol:O da ne omenjam nasploh hitrejšega delovanja.

Res presenečenje, tiste ploščice so res mimo za navaden računalnik, če nimaš ravno tablice, ampak z malo prilagoditve (dodaš start meni) rata popoln Windows.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Crimson_Shadow ::

Kako sploh ponovno aktivirat Win 8.1, ko na novo namestiš sistem?

Dobim kar "error", da key ni pravi. Mislim WTF? ;((
We create worlds

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Thuban ::

Unknown_001 je izjavil:

No, sem si zrihtal ta Windows 8.1 še na laptop in bom zagotovo upgrade-al na 10 ko. Se mi je zdel prej povsem napačen ampak vidim da ko enkrat skontaš je vse skupaj odlično narejeno, edino start meni sem si namestil ker se pač z njim najbolje orientiram po samem OS-u.
Me pa zanima če so delali tudi kaj na power managementu, ker prej mi je prenosnik z Windows 7 na ekonomšparenprogramu deloval 6ur tu pa je dosegel skoraj 8ur in pol:O da ne omenjam nasploh hitrejšega delovanja.

Res presenečenje, tiste ploščice so res mimo za navaden računalnik, če nimaš ravno tablice, ampak z malo prilagoditve (dodaš start meni) rata popoln Windows.


vidiš, o tem smo govorili vsi takoj, ko je prišel ven. Pa smo poslušali samo grozovito hejtanje ljudi, ki niti sprobali niso windowsov, samo screenshote so gledali po netu.
Upam, dabo zdaj z win 10 drugače. In boste dejansko sprobali pred kritiziranjem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Gregor5816 ::

Od včeraj/danes imam eno težavo, in sicer mi ne delajo bližnjice (če so to bližnjice). Npr. chrome incognito window mi odpre, če v chromu pritisnem ctrl+shift+n, ne odpre pa, če v taskbaru z desnim kliknem na chrome in izberem New incognito window. Prav tako mi ne odpre npr. disk managementa, če z desnim kliknem na windows logo in izberem disk management, odpre mi pa "Run", od koder lahko preko compmgmt.msc dostopam do disk managementa. Kako naj to odpravim?

Je to kakšen bug ali samo taktika Microsofta, kako čimveč ljudi spravit iz 8.1 na 10?:)

MrStein ::

Dokler ne rešiš imaš tu malenkost krajšo pot do Disk managementa: poženi diskmgmt.msc

(zakaj prikaz particij včasih nalaga tudi 10 sekund pa je zgodba zase...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Nehajte uporabljat Chrome pa vam bo vse delalo bolje.
Delo krepa človeka

jonystar ::

Kje nastavim, da ko odprem neko mapo(podroben pogled) kjer so slike, da mi pokaže v stolpcu še podatke o resoluciji posamezene slike?

dreamteam33 ::

Imam en problem. Ko hočem predvajat pesem se mi je sploh ne odpre in mi za 15 sekund napiše da izvajanje strežnika ni uspelo in nevem zakaj. Če resetiram prenosnik spet vse deluje normalno, ampak nebom za vsaka 2 dni vedno resetiral laptop ker je preprosto zmotljivo in nadležno. Hvala za vse vnaprejšnje odgovore. http://gyazo.com/708502b172efac4702e2de...

MrStein ::

Link ne dela.

Tale "server ne dela" v zvezi z Madia Player-jem (tega uporabljaš?) mi je znan.
Je verjetno bilo na slotech. Če me kdo prehiti v ikanju, dobi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

Pravkar opazil folder c:\$Windows.~WS, in kolikor iscem po internetu bi naj bili to fili za upgrade na windows 10. Sem na Windows 8.1 in nisem nikoli rezerviral updata na 10, zakaj mi ffs downloada file za upgrade na windows 10 ? Kako to sranje disablati ?

To posiljevanje z Win10 mi ze gre prav na k****.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Master_Yoda - Zato, ker je M$ obljubil, da nadgradnjo dobijo vsi, z legalnim OS od 7-ice naprej. Rezervacija je bila pač ena od komercialnih potez. Tudi nadgradnja je eno leto v tvojih rokah, po enem letu zastonj ne bo več možno.

Tisto mapo pač zbriši in te ne bo nihče več na suho na silo.

Če bi pa hoteli, tako kot iz Viste na 7-ico, nek manjši znesek, bi se pa prav tako vsajal, da si sitem že plačal in ti pripada nadgradnja na 10-ko.

Folk itak ne ve več, kaj bi sploh rad.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Brez skrbi, ko bodo enkrat vsi, ki so rezervirali dobili W10 in bo postopek res rock solid bo vsakih par mesecev prišel ven nov Windows 7/8.1 update, ki bo na nov način prepričeval uporabnike naj inštalirajo Windows 10. Skratka vsi laiki bodo v roku enega leta uspeli ponesreči kliknit Windows 10 updajte, brez bodo ostali zgolj zagriženi anti-W10 uporabniki oziroma ljudje, ki zaradi tehničnih težav ne bodo nadgradili.

Tko se pač dela če je nova politika firme imeti vse uporabnike na najnovejši verziji:)

MrStein ::

V firmah se ne bo upgradalo niti slučajno, niti namerno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Azgard - Čemu so lastniki iphona 5, cele noči čakali na novi i6?
Vsak proizvajalec stremi za tem, da svoj novi izdelek proda ali kot v primeru M$ ponudi čim večjemu številu uporabnikov. Če izključimo firme, ki zaradi HW vztrajajo na XP, je še vedno veliko uporabnikov, ki zaradi prepričanja, na dvo in več jedrnih mašinah, furajo zastareli in nepodprti XP.

MrStein - V firmah, jer je politika informacijske tehnologije le nujno zlo, verjetno res ne, v firmah, kjer sistem pomeni orodje za učinkovito delo in se HW na 3-4 leta obnavlja, pa praktično druge možnosti ni, oziroma ni smiselna.
Delo krepa človeka

Master_Yoda ::

solatko je izjavil:

Master_Yoda - Zato, ker je M$ obljubil, da nadgradnjo dobijo vsi, z legalnim OS od 7-ice naprej. Rezervacija je bila pač ena od komercialnih potez. Tudi nadgradnja je eno leto v tvojih rokah, po enem letu zastonj ne bo več možno.

Tisto mapo pač zbriši in te ne bo nihče več na suho na silo.

Če bi pa hoteli, tako kot iz Viste na 7-ico, nek manjši znesek, bi se pa prav tako vsajal, da si sitem že plačal in ti pripada nadgradnja na 10-ko.

Folk itak ne ve več, kaj bi sploh rad.


Kaj ima veze to, da Microsoft ponuja zastonj upgrade, ce upgradas v prvem letu s tem, da jaz nisem nikdar updata rezerviral in kliknil upgrade ? Zakaj mi potem vseeno dol vlece upgrade file proti moji volji in v ozadju (tako, da ce ne bi imel enablano da vidim vse datoteke sploh videl nebi, ker je folder skrit) ? Kaj ce bi bil na omejeni povezavi in bi mi to pozrlo 6 giga bandwitha ?

Za upgrade iz Viste na 7 se nisem vsajal, niti ne poznam nikogar, ki bi se, saj je normalno, da upgrade softwara na novo major verzijo ni zastonj.

Novega OSa pa ponavadi ne namestim pred SP, ker je ponavadi se bugast ob izdaji.

"Tisto mapo pac izbrisi" Ja saj to sem naredil ampak, kaj jim daje dovoljenje da to downloadajo brez mojega dovoljenja ?

Ja nekateri ljudje vec res ne vejo kaj bi radi, ampak v tem primeru jaz vem zaradi cesa trenutno nocem upgradati:
- "Your privacy is important" sporocilo na zacetku, potem pa moras miljon stvari disablati, drugace os posilja vsak pritisk na gumb in klik z misko na Microsoft. Teh opcij je seveda ogromno in lahko hitro kaksno pozabis disablati, ker seveda morajo biti vse vklopljene po defaultu.
- Windows updata ne gre nastaviti na manual. Zdaj mi bo pa tezilo za restart kdaj mi bo hotelo, ker mi bo updatalo willy/nilly ?
- Windows update ima po defaultu vklopljen torrent sistem za update (ja vem da lahko disablam oz. nastavim samo na lokalno mrezo)
- Settingi razdrobljeni (OK tudi v osmici je tako), malo jih je v control panelu, malo pa v tistem njihovem poenostavljenem metro stilu, kjer so advanced settingi tako skriti da rabis 2* vec casa, kot prej da prides do njih.

Ce bodo Windowsi sli tako naprej, bo zgleda cas za Linux kot primary OS na osebnem racunalniku, pa konzola posebaj za igre.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Ko si instaliral svoj M$ OS, si potrdil, da se strinjaš z njihovo politiko in morebitnimi poseganji v tvoj računalnik, sicer nebi bil na tem OS-u. Ena od njihovih politik je tudi ta, da na vsak računalnik, ki ima instaliran njihov sistem, pošljejo kompletno verzijo novega sistema. To je pač njihova odločitev, s katero si se strinjal takrat, ko si naložil sistem. Če ne bereš ali na zastopiš tistega kar tam piše, imaš vedno možnost se ne strinjat in naložiš drug OS, naprimer Linux, kjer moraš ravno tako se strinjat s politiko skupnost.

Kako se posamezne verzije OS-ov nadgrajujejo je pa odvisno od skrbnikov sistemov in uporabnik se odoloči ali se s tem strinja ali ne.

V naprave z omejeno količino downloada, M$ upgrade-a ne namešča sam od sebe, ali pa takrat, ko si na wi-fi.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

solatko je izjavil:

V naprave z omejeno količino downloada, M$ upgrade-a ne namešča sam od sebe, ali pa takrat, ko si na wi-fi.

Tole je pa ena velika neumnost.

solatko ::

BorutK-73 - Poglej nastavitve pri update-u.
Delo krepa človeka

Gregor5816 ::

Gregor5816 je izjavil:

Od včeraj/danes imam eno težavo, in sicer mi ne delajo bližnjice (če so to bližnjice). Npr. chrome incognito window mi odpre, če v chromu pritisnem ctrl+shift+n, ne odpre pa, če v taskbaru z desnim kliknem na chrome in izberem New incognito window. Prav tako mi ne odpre npr. disk managementa, če z desnim kliknem na windows logo in izberem disk management, odpre mi pa "Run", od koder lahko preko compmgmt.msc dostopam do disk managementa. Kako naj to odpravim?

Je to kakšen bug ali samo taktika Microsofta, kako čimveč ljudi spravit iz 8.1 na 10?:)

Izkazalo se je, da je bil za to kriv bug v Airdroidu - po današnjem updatu spet vse dela.
««
27 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270157 (62407) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140022 (33399) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916890 (10994) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080945 (65332) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237135 (20599) AlkaZar

Več podobnih tem