» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
26 / 30
»»

CyberPunk ::

Sem prav videl, da na 8.1 ne mores imeti stand-alone desktop aplikacije za OneDrive (ki deluje tudi, ce si logiran v lokalni Windows account, in normalno na desktopu, ne v metro nacinu)?

Lonsarg ::

Pomoje da ne, saj aplikacija ne more z zagotovostvjo vedit, da boš imel samo lokalne račune.

Ampak kolikor jaz vem lahko tudi v lokalnem računu uporabiš OneDrive in se pač ročno povežeš z Microsoft računom?

CyberPunk ::

Kot sem razbral, je 8.1 izjema - samo metro app in samo celotni MS account. Na Win10 pa je spet (vsaj ene zadnje tri builde) tako kot na Win7 in 8 (vkljucno s podporo "fetch my files").
Sem pa nasel eno alternativo: http://syncdriver.com/about

Matej_K ::

Kateri windowsi bolje delujejo na starem računalniku z
Intel centrino procesorjem (Intel(R) Core™ Solo Processor T1350)
pa 2 giga rama DDR2 RAM (533 MHz)
win 7 ali win 8.1? predvidevam da najbolje 32 bitni v vsakem primeru?
... .. .

solatko ::

w8.1 32 bit, tele procesorji ne podpirajo 64 bit.
Delo krepa človeka

CyberPunk ::

Glede Defenderja: Sem prav videl, da zadeva ne podpira skeniranja na zahtevo? Torej da bi bila zadevna opcija na voljo ob desnem kliku na fajl/folder/ZIP...? Pa kaksnega whitelistanja tudi nisem zasledil (skratka ce je false positive, ti blokira dostop).

Mare2 ::

Kje si pa to videl? Meni brez problema pregleda računalnik. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

CyberPunk ::

Nasel, malo je skrito vse skupaj... Prej sem bil navajen pri drugih, da je z desnim klikom na fajl/folder iz context menuja na voljo opcija "Scan with...", tu pa moras odpreti Windows Defender in nad knofom Scan Now izbrati Custom in potem oznaciti, katere folderje naj preskenira.
Pa za Excluded files and locations je treba iti v Settings.

scipascapa ::

Zakaj mi pri inštalaciji WINDOWS 8 komplicira zaradi GPT formata diska?

dadooo ::

Pozdravljeni, a ima mogoče kdo kakšno idejo kako naj se tega znebim, saj imam samo en layout in en jezik.





Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dadooo ()

Mare2 ::

Orodna vrstica, Lastnosti...

He he, da bi pa napisal operacijski sistem, pa verjetno nimaš časa. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dadooo ::

Windows 8.1

V lastnostih pa nisem našel nič pametnega :).

Mare2 ::

dadooo je izjavil:

Windows 8.1

V lastnostih pa nisem našel nič pametnega :).


Jaz sem odstranil Jezik Angleški (Tipkovnico) in sedaj ni več podokna.

Nadzorna plošča, spreminjanje vnosnih metod.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

h3geek ::

Živjo.

Jaz imam problem z win 8.1 pri interentu in sicer.

Če imam na računalniku Linux ali Win 7 (ali starejši) mi vse dela v redu. Ko naložim 8.1 (Inštalacija je stara 2 dni) mi vsako 2-3 stran ne netu ne odpre (moram osveževati), pri stvareh ki jih je potrebno downloadati (npr ko sem inštaklirau skype mi ga ni hotelo prenesti iz interneta (je napisalo da ni povezave z internetom) in sem moral potegniti celoten skype in ga inštalirati.

Trenutno se mi pojavlja tudi problem, ko delam z enim editorjem in mi noče prenesti map dol z neta ali mi jih naložiti na net. piše da ni povezave O.o

You tube, GB in ostalo dela, razen tega da velikokrat ne naloži vseh slikc (npr pri you tube kaže kot da je slikca po "recomended for you" broken.

Je kdo že imel takšen problem?? Zna kdo to popraviti ??

(driver za lan in za matično je zadnji ( prenesen 16.5.15)

vala za pomoč L.p.

h3geek ::

Poskusil sem resetirat internet explorer settings in je še slabše, sedaj mi odpre vsako 7dmo stran -.-

h3geek ::

Oky sem rešu problem.

Moral sem nastaviti DNS na Google in dela.

Mi lahko kdo obrazloži zakaj je temu tako, zakaj nima windows tega že po default ???

MrStein ::

Poglej, kaj si imel prej nastavljeno in tam rešuj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

h3geek je izjavil:

Poskusil sem resetirat internet explorer settings in je še slabše, sedaj mi odpre vsako 7dmo stran -.-


Jaz ne uporabljam IE že dolgo. Firefox ali Crome
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

h3geek je izjavil:

Oky sem rešu problem.

Moral sem nastaviti DNS na Google in dela.

Mi lahko kdo obrazloži zakaj je temu tako, zakaj nima windows tega že po default ???

Nastavi google DNSje na svojem routerju da ti jih podeli ob DHCP, pa je mir ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

h3geek ::

MrStein je izjavil:

Poglej, kaj si imel prej nastavljeno in tam rešuj.



Imam na automatic.

Sej jst tudi uporabljam chrome mozilo in Opero, samo nastaitve so vezan na IE.

Oky thx Za ruter sem se tudi jst dns spounu :D.

Hvala za odgovore

L.p.

MrStein ::

Tudi če imaš automatic, se ti "na koncu" nekaj nastavi.
Kaj, vidiš v lastnostih (pod Details../Podrobnosti...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SimplyMiha ::

Dobro, po treh brezplodnih poskusih kontaktiranja Microsoftove podpore mi zmanjkuje potrpljenja.

Namreč, Windows 8.1 Pro že dve leti deluje s kupljenim licenčnim ključem, naenkrat pa zahteva aktivacijo in zavrača ta licenčni ključ. Sporočilo za napako: 0xC004C008 (preseženo število aktivacij). To je nesmisel, ker sem doslej samo parkrat aktiviral, in sicer na starem računalniku in potem še na novem računalniku, ki je zamenjal starega. To je bilo pred cca pol leta.

Ker mi tile popupi o aktivaciji Windowsov že najedajo živce, sem se obrnil na Microsoft support. Najprej na microsoft.com izpolnim dolg obrazec, naslednji teden pa mi odpišejo, da gre za neameriški produkt in da naj se obrnem na microsoftovo podružnico v svoji regiji. Okej, pa grem in oddam novo zahtevo po podpori... in dobim odgovor, da naj kontaktiram technical support.

Nazadnje probam na slovenskem microsoftu, kliknem na "Obrnite se na nas", zadeva se grozno počasi nalaga... Kliknem tehnična podpora... tam dobim tole: "Spodaj izberite svoj izdelek in različico, nato pa kliknite 'naprej'.". Izberem Windows, čakam, čakam, od nikoder različic ne "naprej". Morda ne deluje najbolje na Firefoxu? Ok, sprobajmo Chrome. Tam končno izberem različico Windows in iščem gumb "naprej", ko me že avtomatsko preusmeri naprej. Wat?

Pa prva stvar, ki jo vidim na naslednji strani: "Dobrodošli v sredušču za odgovore"

Tam pa je samo telefonska pa urnik. Kako naj si gluh človek zdaj pomaga s tem? Ogromna firma, pa se ne znajo organizirat niti toliko, da bi posredovali zahtevke za podporo na pravi naslov - njihove strani za podporo so naravnost katastrofalne! Neodzivnost, napake vsepovsod, na koncu pa ponudijo samo telefonski pogovor.

E, vrag naj jih pocitra!

Lonsarg ::

Em zakaj si pa šel preko googlanja in spletne strani, če pa preprosto pri aktiviaciji klikneš "aktiviraj preko telefona" in dobiš avtomatskega robota, ki ti zrihta vse v par minutkah?

SimplyMiha ::

Zato, ker mi kot gluhi osebi telefon predstavlja precejšen izziv?

Mare2 ::

Pa imaš pravo licenco? Da ni tista, ki velja samo za en računalnik?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SimplyMiha ::

Če bi veljala samo za en računalnik, bi nehala veljati že pred pol leta - ko sem jo aktiviral na novem računalniku.

CyberPunk ::

Je še kdo na Win8.1 začel dobivati v zgornjem desnem kotu bannerje oz. notifikacije "Windows 10 Preview is ready"? Verjetno je to krivda enega izmed "patchev", ki jih zadnje čase MS pošilja. Na fizični mašini nimam tega, na mašini v VirtualBoxu pa je.

GTX970 ::

SimplyMiha je izjavil:

Zato, ker mi kot gluhi osebi telefon predstavlja precejšen izziv?

Potem najdi nekoga, ki sliši da se bo lahko pogovarjal z Ms telefonsko podporo.

MrStein ::

Ali pa email na slovenski mikrosoft pošlji, en bo že prebral.

Mimogrede jih zatoži za manjko Barrierefreiheit-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nikigre22 ::

Zdravo!
mene pa zanima če kdo ve kako bi izbrisal nadgradnjo windows 8.1 with media center, ker sem imel prej windows 8,1 pro in bi rad nadgradil na windows 8.1
hvala za pomoč!!

Laki_ laik ::

Imam problem in sicer ko kliknem na tipko zaustavitev rabi računalnik približno od 20-25 sekund da se začne zaustavljat.Windowsi pa so 8.1.A se da kje kaj nastaviti ali pa je kriva kaka strojna oprema.Prosim za nasvet.Hvala

krneki0001 ::

Kako imaš pa narejeno sinhronizacijo? Imaš MS account?

Lahko da se ti kaj sinhronizira in naredi backup na cloud.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Laki_ laik ::

Nastavljal nisem nič.Tako kot so windowsi naloženi tako je vse ostalo.Tako da z moje strani ni bilo nič nastavljano.

Mare2 ::

Laki_ laik je izjavil:

rabi računalnik približno od 20-25 sekund

Predno sem vgradil SSD v prenosnik, mislim, da je bil čas zaustavljanja zelo blizu tvojim podatkom.

Konfiguracija tvojega rač. ?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nummy ::

Laki_ laik je izjavil:

Imam problem in sicer ko kliknem na tipko zaustavitev rabi računalnik približno od 20-25 sekund da se začne zaustavljat.Windowsi pa so 8.1.A se da kje kaj nastaviti ali pa je kriva kaka strojna oprema.Prosim za nasvet.Hvala

To je še ok, meni se na službenem ugaša skoraj 5 minut, od pritiska na shut-down v winsih to polne ustavitve. 5400 disk. Za kozlat. Seveda HP jajca od prenosnika...

solatko ::

Vsake toliko je potrebno malo stvari počistit, ugasnit nepotrebne stvari. Cel shutdown ne sme trajat več kot 10-15 sekund.
Dolgo ugašanje pomeni, da vam delujejo stvari, katerih windows ne more ugasnit hitro, brez, da naredi škodo. Največkrat so vzrok razni trial programi, ki pridejo zraven računalnika in služijo v komercialne namene proizvajalca.
Ob nakupu je potrebno reskirat nekaj drobiža in dat uredit PC nekomu, ki se na zadeve spozna in potem ni problemov tudi par let, če je uporabnik kolikor toliko normalen in ne klika vso svinjarijo, ki se sveti na ekranu.
Delo krepa človeka

Laki_ laik ::

Gor na pc-ju je samo windows ter brskalnika chrome in firefox ter od programov office.Nimam niti antivirusnega programa in nič drugega.Windows sem naložil sam in ni nobene druge krame gor na njem.

Nummy ::

solatko je izjavil:

Vsake toliko je potrebno malo stvari počistit, ugasnit nepotrebne stvari. Cel shutdown ne sme trajat več kot 10-15 sekund.
Dolgo ugašanje pomeni, da vam delujejo stvari, katerih windows ne more ugasnit hitro, brez, da naredi škodo. Največkrat so vzrok razni trial programi, ki pridejo zraven računalnika in služijo v komercialne namene proizvajalca.
Ob nakupu je potrebno reskirat nekaj drobiža in dat uredit PC nekomu, ki se na zadeve spozna in potem ni problemov tudi par let, če je uporabnik kolikor toliko normalen in ne klika vso svinjarijo, ki se sveti na ekranu.


Jaz sem 100%, da nimam gor ničesar čudnega, samo problem je v tem, da HP gor nameče bloat-a, ki ga ne moreš dat dol, da kar glava peče, disk je samo 5400rpm pa še v podjetju imamo navodila, da smo morali inštalirati en antivirus, ki je kar pošteno upočasnil vsem mašine. sešteješ 1+1 in dobiš turbo počasna HP jajca...

Mare2 ::

Priporočam SSD. :)

SSD za sistemski disk
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Ravno sedaj sem na počiščenem HP 4730S, sistem je na HDD 500GB 5400RPM, 8.1 in cel kup programja, ni Chrom-a (sem ga vrgu dol), nobene HP krame, razen tistega, kar je potrebno za pravilno delovanje strojne opreme, AV vgrajen M$, Malwarebytes Anti-Malware - licenčni, zagonski čas okoli minute, ugašanje pri odprtih nekaj straneh brovserja, cca 13 sekund.

Za ugašanje je pomembno tisto kar teče skrito očem, preglej upravitelja opravil, kaj ti vse deluje v ozadju.

Ko sem ga dobil v roke, je ugašal 3-5 minut in ventilator tulil, kot bi ga dajal iz kože.

Na novo instaliran sistem, z brovserjem in nujnimi programčki, ne sme za ugašanje porabit več, kot 10 sekund in za postavitev več kot 30 sekund, na navadnem HDD-ju.
Odpiranje vsega mora bit skoraj trenutno, če pa mora na net, pa odvisno od povezave 2-3 sekunde.
Delo krepa človeka

Nummy ::

Mare2 je izjavil:

Priporočam SSD. :)

SSD za sistemski disk

Ni od mene odvisn, pa tud se mi zdi škoda dajaz SSD v tak jajc od računalnika, ker je tud resolucija total "jebačka" za delo... da ne govorim, o tem, da mi po zadnjem update-u windwblowsev pada vsake par ur dol iz neta (wifi), in da touchpad enkrat dela enkrat ga pa mal zajebava pa ne zazna toucha z več prsti... Jaz pravim HP jajca na kvadrat, škoda ko sploh tak plastik bombastik delajo, ker to so praktično odpadki že ko so novi. Mogoče za kako staro bako, da mal pobrska po netu še kul, za vse ostalo pa za kozlat...

Mare2 ::

Mislim, da imajo pri vseh znamkah cenovno ugodne prenosnike, plastične, slab procesor, slaba tipkovnica... za 300 EUR.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nummy ::

Mare2 je izjavil:

Mislim, da imajo pri vseh znamkah cenovno ugodne prenosnike, plastične, slab procesor, slaba tipkovnica... za 300 EUR.

Ne, ta prenosnik je bil pazi to 800€! Nateg prve klase, pa še bolj so "varčni" pr firmi...

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

Zdaj pa meni naj nekdo pove, (beri pozorno) kako oNEmogočim tipkovnico (vklop z any key), a hkrati pustim fast startup vklopljen??!!
Dve možnosti oz. rešitvi potrebujem:
- ali izklopiti, zagon s tipkovnico
- ali any key prešaltat v neko kombinacijo npr. CTRL + ENTER

Hvala, hvala, hvala, hvala.

To je zato, ker z fast startup Windows ne izklopi PC ampak le gre v ACPI suspend stanje (katero, čez kako uro).
V tem stanju pa BIOS dovoli vklop tudi s tipkovnico.

Če BIOS nima opcije, pa lahko v Device Managerju izklopiš možnosti vklopa (Allow this device to wake the computer).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:


To je zato, ker z fast startup Windows ne izklopi PC ampak le gre v ACPI suspend stanje (katero, čez kako uro).

S4 Suspend to Disk
za razliko od S5 Soft Off sicer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Če je že bila debata o ultra počasni Windows 8.1 Disk Cleanup (Čiščenje diska) aplikaciji, me prosim preusmerite.

Skratka, Disk Cleanup počisti Windows 7, vključno z recimo 300 MB nameščenih posodobitev (Windows Update), v eni minuti. Ista zadeva traja v Windows 8.1 celo večnost - nekaj ur!!! Kako to pospešiti?

CMpunk ::

Pozdravljeni.

Kupil sem laptopa in želim narediti clean install pa me zanima katere particije lahko izbrišem? Rad bi ohranil funkcijske tipke in druge funkcinalnosti.
slika:
 inštalacija

inštalacija



hvala!

Lonsarg ::

Pravi clean install je seveda tak da zbrišeš prav vse in se tako znebiš OEM šare. Funkcijske tipke delajo zaradi driverjev, nimajo tle particije nič z tem...

CMpunk ::

evo sem zbrisal vse, pa da vidmo kaj bo..

CMpunk ::

Zanima me, ali naj v Rufusu izberem GPT ali MBR, glede na to da imam prenosnik znamke Medion, ki je že prišel z inštaliranim windows 8, a želim narediti clean install?
v biosu imam nastavljeno legacy OS in csm enabled
««
26 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270698 (62948) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140325 (33702) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916985 (11089) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081504 (65891) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237339 (20803) AlkaZar

Več podobnih tem