» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
21 / 30
»»

Qcube ::

Ganon je izjavil:

Nikjer ne vidim tega.



MrStein je izjavil:


A tam v taskbaru ti da izbiro med dvema ali več opcijama ali je le eno?


Poglej na sliko v prvem postu. Na izbiro mi da angleški jezik in slovensko tipkovnico ali pa slovenski jezik in slovensko tipkovnico. Slednje kombinacije nisem nikoli uporabljal, jezik tudi ni naložen.

Poleg tega se mi tisti ENG v taskbaru prikaže vsakič, ko ponovno zaženem računalnik. Tudi, če ga prej skrijem. ;((



Tu označi Use the desktop language bar when it's available , nato desno pod Options daj na Hidden al nekaj podobnega.

Ganon ::

Končno je skrito tudi po ponovnem zagonu. Me pa še vedno zanima, od kje tista slovenščina. :D

yxiz ::

živjo. na ssd disku (60gb), ki ga uporabljam ko sistemskega imam naložene windows 8. prostega prostora mam 10gb. koliko prostora mi bo vzela nadgradnja na windows 8.1?

Lonsarg ::

yxiz je izjavil:

živjo. na ssd disku (60gb), ki ga uporabljam ko sistemskega imam naložene windows 8. prostega prostora mam 10gb. koliko prostora mi bo vzela nadgradnja na windows 8.1?


V teoriji nič(razen razlike med velikostijo ene in druge verzije Windowsov, ki je ponavadi zelo majhna), v praksi mogoče kaj malega. Nadgradit pa itak bo treba, ker je 8.1 napol service pack in z 8.0 ostaneš zadaj.

solatko ::

Boš moral kar na novo naložit sistem, ker nadgradnja, w8 ohrani kot mapo windows.old, kar pa vzame veliko več prostora, kot ga imaš na tem SSD-ju.
Delo krepa človeka

gusto ::

Ker si moram na novo inštalirati sistem sem se odločil, da po slabi izkušnji z zelo mlado 8-ko, dam priložnost 8.1. Pričakoval sem takšen start meni in izvajanje metro aplikacij v manjših oknih, kot sem nekje prebral, tega pa na žalost nisem dobil. Po nekaj guglanja še vedno ne vem ali to sploh obstaja, ali moram sam kje omogočit ali kako?

Skratka prvi vtis, ponovno razočaran. Tega celozaslonskega metroja z enormnimi kvadrati videt ne morem, zakaj imamo potem velike monitorje in veliko delovne površine, če se ne da eno bedno okno z nastavitvami odpreti drugače kot čez cel ekran. Prav tako meni start, zakaj čez cel ekran, enostavno ne moreš iskat nekaj po start meniju in imeti zraven odprto še eno okno.

Vem da obstajajo neki programi, ki omogočajo nastavljanje tega, vendar ne morem požreti, da tega ni noter že v osnovi. Mogoče kak nasvet, kako to nastavim, ker v takšni obliki so windowsi zame neuporabni in bom šel nazaj na 7-ko.

NejcSSD ::

IOBIT StartMenu, je res težko par klikov in maš "look" windowsa 7 na najnovejših winsih.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

gusto ::

Ni težko, pač sem pričakoval da so to že sami ponudili kot opcijo in ne posiljujejo več s tem metrojem. Nekje sem prebral, da so to omogočili, pa so ble očitno samo govorice. Enako kot za poganjanje metro aplikacij v manjšem oknu. Za to obstaja kaj?

MrStein ::

NejcSSD je izjavil:

IOBIT StartMenu, je res težko par klikov in maš "look" windowsa 7 na najnovejših winsih.

To popravi 7% zadev. Preostali metro "shit" ostane.

Tista slika pa je Windows 9 preview ali podobno, v8.1 še nima tega,
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

gusto
Naloži si Clasic Shell, ti vrne start meni in lahko nastaviš da se pri zagonu vedno postavi namizje in ne metro, je pa free.

NejcSSD ::

Metro ostane, lahko pa s par kliki nardis da ga nikol vec naus odpru
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

Kako nastavim, da izbira WLAN ne gre preko metro GUI?
Vpisa gesla za WLAN.
Iskalnik iz start menija?
Opozorilo o zagonu EXE neznanega izvora?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gusto ::

No hvala za predloge, sem preizkusil IOBIT StartMenu in Clasic Shell, mi drugi malo bolj odgovarja. Drugače sem pa nastavil da metroja ne vidim nikoli in po še nekaj drugih nastavitvah je že bolj domače vse skupaj.:-)

NejcSSD ::

MrStein je izjavil:

Kako nastavim, da izbira WLAN ne gre preko metro GUI?
Vpisa gesla za WLAN.
Iskalnik iz start menija?
Opozorilo o zagonu EXE neznanega izvora?

Jah tole pa res ni moteče. Enkrat vnesi prek metroja in maš mir, da si zapomne.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

Kaj pa preostale 3 točke? (in tiste, ki jih nisem naštel?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

venson ::

Pozdravljeni, imam eno vprašanje, kupil sem prenosnik z nameščenim Windows 8, ki pa bi ga rad na novo inštaliral, vendar se pa pojavi problem, ker nisem dobil nobene licenčne kode, na prenosniku je le nalepka od win 8. Kaj sedaj?

solatko ::

Sistem imaš posnet na disku na recovery particiji. Če hočeš čisto verzijo, pojdi na stran proizvajalca računalnika, od tam boš lahko potegnil dol, na podlagi service tag-a.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Windows 8 ima v control panel opcijo "refresh" (v več nivojih).
Recover particije mislim da sploh ni.

Če pa je vsebina diska uničena, pa bi naj Windows 8 namestitev prepoznala licenco avtomatsko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Vsak prednaložen prenosnik ima particijo za obnovitev sistema na tovarniške nastavitve. Navodila kako se to naredi, so v navodilih prenosnika.
Če je vsebina diska uničena, lahko instaliraš čisto verzijo OS, enako, kot je bila prednaložena ali pridobiš recovery medij od proizvajalca, na podlagi service tag-a. Zadeva je po navadi pri uporabniku v nekaj dneh, brezplačno.

Instaliranje iz drugih medijev gre pri UEFI bios-u, za tiste, ki ga nimajo (starejši modeli), sistem potegneš od proizvajalca.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

AvtoR ::

Preden inštaliraš na novo poskusi z refresh. Načeloma bi moralo biti enako kot fresh instal...

MrStein ::

Dve možnosti sta:
- refresh : pusti ti tvoje fajle
- reinstall: "kot novo"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zerdoner ::

Zdravo

Imam eno verjetno za nekatere neumno vprašanje. Do sedaj sem imel nameščene WIN7. Sedaj bi rad namestil WIN8.1 toda 64bit različica mi vedno javi neko napako pri namestitvi. Ker pa vem, da 32bit dela brez težav, ker sem si jo naložu na prenosnik(1,5gb rama) me zanima bistvena razlika med 32 in 64 bit sistemom. Ali je hitrejši 64 kot 32...itd

Hvala

radmannsdorf ::

zerdoner, pa ima tvoj računalnik 64 bitni procesor? Za kater računalnik točno gre?
preberi si TOLE.

zerdoner ::

Ja ima 64bit procesor...sedaj sem imel WIN7 64bit gor naloženo. Vendar pa zaradi težav pri namestitvi 64bit sistema pač razmišljam o 32bit

Duhec ::

Ključ do rešitve se skriva mogoče ravno v tem "...mi vedno javi neko napako pri namestitvi...".
Povej točno ime/kodo napake ali poslikaj.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

zerdoner ::

Napaka: windows cannot install required files...
Koda napake: 0x80070570

krneki0001 ::

zerdoner je izjavil:

Napaka: windows cannot install required files...
Koda napake: 0x80070570


Inštaliraš iz DVD-ja?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zerdoner ::

Ne...USB

krneki0001 ::

Še enkrat naredi usb, ker imaš eno mapo pokvarjeno in ne more vsega presnet iz nje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zerdoner ::

Sem tud to poskusu in ne gre. Sem sedaj rešil težavo tako, da sem naredil USB z drugemu fajlu od WIN8 in je šlo brez težav.

Mendos ::

Pozdravljeni!
Imam en problem z Windows 8.1, in sicer se mi neketere Windowsove aplikacije nočejo odpret oz. "crashajo", ko jih želim odpret. Sprva je vse delalo normalno, potem kar na enkrat nisem mogel odpret aplikacije za fotoaparat (kamera), sedaj pa mi crasha tudi igra Asphalt 8 Airborne - iz Windows trgovine (ko jo odprem, se mi pokaže začetni logo, nato pa me vrže nazaj na start meni)... Pa je igra sprva delala normalno, pravtako kot kamera. Imam pa desktop in Update 1. Ima to morda kaj veze s tem, da redno čistim oz. brišem datoteke iz map temp, %temp%, prefetch...? V čem bi bila lahko teževa?

Freak01 ::

Pozdravljeni!
Na winsih se mi je prednaložena aplikacija health and fitness (nekaj v tem stilu) preobrazila v zdravje in vadba, ki pa je hudo okleščena napram prejšnji. Kdo ve kako bi znova prišel do prejšnje?

Mendos ::

Rešil težavo s crashanjem aplikacij... v AMD Catalystu sem nastavil na factory defaults in sedaj spet vse dela (če ima morda še kdo podoben problem).

zerdoner ::

Zdravo
Končno uspem spraviti win na comp in namestim vse gonilnike, ki so pač potrebni in se mi pojavi nova težava. Ker nimam monitorja imam računalnik preko HDMI kabla vezan na TV. Nastavljeno imam max resolucijo 1920x1080 in imam par cm črnega roba okoli slike. Slika torej ni do robov TVja. Zakaj je temu tako, ker pri win 7 je bila slika popolnoma do roba brez kakršnihkoli poseganj kamorkoli.
Drugo vprašanje: kako nastaviti, da ko se win naložijo gre takoj na namizje in ne na metro?

Hvala

MrStein ::

zerdoner je izjavil:

Drugo vprašanje: kako nastaviti, da ko se win naložijo gre takoj na namizje in ne na metro?

Namestiš upgrade na 8.1 in potem nekje v sistem properties (lastnosti desktopa, lastnosti task bara ali system properties - en hiter google ti bo še sliko dal)

zerdoner je izjavil:


Končno uspem spraviti win na comp in namestim vse gonilnike, ki so pač potrebni in se mi pojavi nova težava. Ker nimam monitorja imam računalnik preko HDMI kabla vezan na TV. Nastavljeno imam max resolucijo 1920x1080 in imam par cm črnega roba okoli slike. Slika torej ni do robov TVja. Zakaj je temu tako, ker pri win 7 je bila slika popolnoma do roba brez kakršnihkoli poseganj kamorkoli.

To je zato, ker eni TV aparati sliko raztegnejo (idiotizem, ampak tako pač je) in bi tako del slike (robovi) bil neviden. Torej PC stisne sliko, da se potem izbugi samo ta črni rob in vidiš celo sliko (sicer raztegnjene piksle... ampak celo sliko).

Tvoj TV pa ne dela tega, zato vidiš tudi ta rob, ki ga je PC dodal.

Spremeniš pa lahko na PC to v lastnostih slike, nekje pod advanced (tiste custom nastavitve, Catalyst Control panel, če imaš AMD kartico, sicer v tistem ekvivalentu od nVidie). Verjetno po "TV related settings", imenuj pa se "Overscan" (ali "stretch image" ali kaj drugega).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

NejcSSD ::

Overscan težavo imaš. Če imaš ATI grafično to nastaviš v Catalyst control centru.
Za nvidio podobno.

Drugo vprašanje: kako nastaviti, da ko se win naložijo gre takoj na namizje in ne na metro?

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

zerdoner ::

Hvala

Sem si naložu catalyst control center vendar je zelo oskubljen in te funkcije ni notri

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

zerdoner ::

Sem si dal sedaj še enkrat dol sneti samo ta program, ker tisto kar je prišlo z driverji ni nič od tega zraven

zerdoner ::

Zdravo
Zopet nove težave. Pri gledanju filmov zvok in slika nista tekoča. Namestil sem si MPC HC in VLC pa v nobenem ne dela. Kodeke sem pa dal gor ffdshow in pa ac3filter. Kje je težava. verjetno v kodekih. W win7 mi je z tem delalo vse super.
Ali si za win8.1 kakšni posebni kodeki?

LP

AvtoR ::

V osnovi ne rabiš nameščat nobenih kodekov, morda je težava ravno v tem?

MrStein ::

VLC uporablja lastne kodeke (razen za ene WMV, če se ne motim), tako da to ne bi smelo vplivati. Razen če so orenk "zmrdali" sistem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Včeraj sem imel opravka z Lenovo prenosnikom in prednameščenim slovenskim Windows 8.1. Karkoli sem poskusil, mi ni uspelo zagnati Group Policy urejevalnika (gpedit.msc). Admin račun, varnost spuščena na 'poden'. WTF?!

zerdoner ::

AvtoR je izjavil:

V osnovi ne rabiš nameščat nobenih kodekov, morda je težava ravno v tem?

Kodeke sem šel nameščat ravno zaradi tega, ker mi brez njih tudi ni delovalo.

krneki0001 ::

windows 8 codec pack
http://www.windows8codecs.com/

S temle meni na moji mašini predvaja vse brez kakršnihkoli zamikov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Han je izjavil:

Včeraj sem imel opravka z Lenovo prenosnikom in prednameščenim slovenskim Windows 8.1. Karkoli sem poskusil, mi ni uspelo zagnati Group Policy urejevalnika (gpedit.msc). Admin račun, varnost spuščena na 'poden'. WTF?!


gpedit.msc deluje žal samo na Pro verziji. K sreči se večino "hackov" da narediti tudi preko registra, nekaj, predvsem domenskih zadev za podjetja pa je omejeno na pro verzije...

BorutK-73 ::

zerdoner je izjavil:

AvtoR je izjavil:

V osnovi ne rabiš nameščat nobenih kodekov, morda je težava ravno v tem?

Kodeke sem šel nameščat ravno zaradi tega, ker mi brez njih tudi ni delovalo.

Probaj drug player, naprimer BSplayer ali POT Player.

CyberPunk ::

A se v primeru nadgradnje z Windows 7 Ultimate na Windows 8.1 obdrzijo vse nastavitve in instalirane zadeve?

Lonsarg ::

CyberPunk je izjavil:

A se v primeru nadgradnje z Windows 7 Ultimate na Windows 8.1 obdrzijo vse nastavitve in instalirane zadeve?

Direktno ne. Ohranitev vsega je mogoča le pri upgradu iz Windows 7 na 8.0 in iz 8.0 na 8.1.

Torej rabiš najprej na 8.0 upgraadat, nato pa kar preko stora zagnati brezplačni upgrade na 8.1.

CyberPunk ::

Pa ohrani v tem primeru popolnoma vse?
««
21 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270159 (62409) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140023 (33400) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916890 (10994) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080953 (65340) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237135 (20599) AlkaZar

Več podobnih tem