» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
20 / 30
»»

Enterprise ::

OK, hvala.

Ali se drugače da, da Windowse preneseš kje z Microsoftove spletne strani? Namreč iz computeruniverse nabavljam ultrabooka, ki ima Windowse priložene, nima pa DVD enote, torej verjetno ne dobim niti CD-ja. Kako se pač v tem primeru naredi svežo namestitev, pač, kako sploh po legalni poti do .iso-ta od Windowsov?

MrStein ::

Ni malo prej en linkal?
microsoft.com ima ISO Windows 8(.1) za določene primere instalacij.
Če se ne najde, bom poiskal pozneje.

Tole: http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

(ne vem pa za kake vse scenarije je uporabno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

Pri prednaloženih W8 in 8.1 ni nikjer kode, tako da download in instal iz te strani odpade.
Za nov instal imaš na disku recovery particijo, lahko pa na podlagi servis tag-a, pridobiš brezplačno medij od proizvajalca mašine. Problem je, da dobiš tudi ves crap, ki ga dobiš pri novem računalniku, saj je sestavni del sistema. Čisto instalacijo dobiš samo tako, da sistem, ko je naložen, ročno očistiš vsega balasta.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Tukaj piše, da Windows 8 sam prebere product key iz BIOS-a: http://support.microsoft.com/kb/2796988... (pod "More information")

Paziti je treba le, da je ista edicija (Pro ali Enterprise...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

MrStein - Za Vaio-ta in nekaj HP prenosnikov, sem moral dobiti sistem pri proizvajalcu na podlagi servisne številke, ni šlo direktno iz M$. Tam lahko vlečeš dol samo na podlagi ključa, ki ga dobiš ob nakupu, vse OEM verzije, pa ti dolpoteg zavrnejo.

Lahko pa instaliraš ustrezno verzijo Windows sistema iz katerega koli originalnega DVD-ja in dobiš ključ iz UEFI-a, tako, da ni problemov z registracijo in zahtevki za ključ.
Ne gre pa z nobeno travniško verzijo, vsaj v načinu UEFI ne.
Delo krepa človeka

MrStein ::

solatko je izjavil:


Lahko pa instaliraš ustrezno verzijo Windows sistema iz katerega koli originalnega DVD-ja in dobiš ključ iz UEFI-a, tako, da ni problemov z registracijo in zahtevki za ključ.
Ne gre pa z nobeno travniško verzijo, vsaj v načinu UEFI ne.

Precej travniških verzij je identičnih originalu. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Enterprise ::

Sem dobil še odgovor od computeruniversa:
I'm afraid there is no legal way to get a Windows ISO for a preinstalled version. You need to use the recovery function of the computer to reset it to the factory preset/installation. Best regards

Ne vem, a ni zanimivo, kako te v bistvu sam M$ sili v piratiziranje?! Kupiš licenco za Windowse, ampak Windowsov pa legalno ne moreš dobiti od nikjer. OK osmica ima tiste recovery opcije, ampak kaj pa če bi se šlo za sedmico? Če nočem balasta lahko gladko je*em ježa.

Malo sem raziskoval travnike, vse ažurne verzije so nekaj all in one, ali pa pre-activated. Originalne verzije, tiste, ki jih študentje lahko vlečejo iz interneta, so pa po večini le za prvi Windows 8, kjer bo Windows Update ponorel.

Dobro, bom že nekaj, me je pa res presenetila tale njihova politika zdele.

MrStein ::

Našel Windows 8.1 Update MSDN untouched iz prve...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Enterprise ::

Če imaš še kje blizu, mi pošlji link na ZS lepo prosim :)
Najlepša hvala!

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Problem je UEFI ne pa M$. Bios je pač narejen tako, da neoriginalne programske opreme ne sprejme. Najlažji način je obisk strani proizvajalca računalnika, na katerem je bila naložena OEM verzija in na podlagi servisne številke pridobit originalno verzijo Windows-a.
Sicer pa se v legacy načinu lahko instalira poljubno verzijo OS, vendar izgubiš določene dobre strani UEFI bios-a.
Tudi, če je travniška verzija čisti original, ga UEFI ne bo sprejel in instal ne bo šel skozi. Sprejme pa katerikoli originalni DVD, ki je enake verzije, kot prednaloženi.
Pri travniških zahteva ključ, katerega pa uporabnik ne more pridobiti, ker ga UEFI pač ne pokaže.
Kadar je verzija prava, ne zahteva ključa in tudi registracija se izvrši avtomatsko, takoj, ko se računalnik poveže z netom.
Sicer imajo pa vsi prednaloženi računalniki recovery particijo na kateri je sistem in s pritiskom na določeno tipko, sprožimo meni v katerem so na voljo različna orodja za popravit sistem, tudi frish instal. Problemi so, ker se te particije rade okvarijo ali pa ne zaženejo povrnitve na tovarniške nastavitve. Takrat je potrebno pridobiti novo verzijo ali DVD z uporabo servis tag številke pri zastopniku.
Telefonski klic uvozniku po navadi zadostuje, tudi kadar je pooblaščen servis v tujini.
Delo krepa človeka

Nummy ::

solatko je izjavil:

Problem je UEFI ne pa M$. Bios je pač narejen tako, da neoriginalne programske opreme ne sprejme. Najlažji način je obisk strani proizvajalca računalnika, na katerem je bila naložena OEM verzija in na podlagi servisne številke pridobit originalno verzijo Windows-a.
Sicer pa se v legacy načinu lahko instalira poljubno verzijo OS, vendar izgubiš določene dobre strani UEFI bios-a.
Tudi, če je travniška verzija čisti original, ga UEFI ne bo sprejel in instal ne bo šel skozi. Sprejme pa katerikoli originalni DVD, ki je enake verzije, kot prednaloženi.
Pri travniških zahteva ključ, katerega pa uporabnik ne more pridobiti, ker ga UEFI pač ne pokaže.
Kadar je verzija prava, ne zahteva ključa in tudi registracija se izvrši avtomatsko, takoj, ko se računalnik poveže z netom.
Sicer imajo pa vsi prednaloženi računalniki recovery particijo na kateri je sistem in s pritiskom na določeno tipko, sprožimo meni v katerem so na voljo različna orodja za popravit sistem, tudi frish instal. Problemi so, ker se te particije rade okvarijo ali pa ne zaženejo povrnitve na tovarniške nastavitve. Takrat je potrebno pridobiti novo verzijo ali DVD z uporabo servis tag številke pri zastopniku.
Telefonski klic uvozniku po navadi zadostuje, tudi kadar je pooblaščen servis v tujini.


Ali pa sam dodaš ključ v UEFI. Nekateri BIOS-i celo omogočajo nalaganje neoriginalne opreme preko UEFI (security boot ali nekaj takega opcija daš na off).

Duhec ::

"How does one download the ISO offering of Windows 8.1 Pro without having a MSDN subscription?"

http://blogs.technet.com/b/canitpro/arc...

Ko izbereš za prenos pravo verzijo Win8 poženeš WindowsSetupBox.exe file in izbereš drugo opcijo "Install by creating media", ki naredi ISO fajl.

Naj kdo poroča, če to špila !
http://blackbird.si/

solatko ::

Če imaš ključ ni problema.
Delo krepa človeka

MrStein ::

MrStein je izjavil:


http://imgur.com/A857UHS

Ko to berete, bo upam da že naložilo....
Sicer sem odprt za predloge.

Hmm, to dela še vedno.

Če vpišem v naslovno vrstico C:, potem prav prikaže vsebino, v drevo "This PC" pa doda element C: ampak ostalo še vedno manjka.

Če odprem "Open file" dialog iz kakega programa, pa tam takoj pokaže delo drevo.

Pomoč dobrodošla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

abyssus ::

@MrStein, meni se dogaja isto ampak samo pri eni mapi. Tam imam veliko .pdf-jev, ki jih prenašam s Chrome-om.

Tako da tudi jaz prosim za malce pomoči.

MrStein ::

Sem dal "Update and restart" in zdaj je spet OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Na USB kljucu imam W8 nadgradnjo, ki sem jo takrat kupil za ~30 EUR. Bom lahko to namestil na nov racunalnik, na prazen SSD? Na prejsnjem je slo brez nadgradnje iz W7, enako kot bi imel polno razlicico. Ce ne, kje lahko najceneje dobim originalne W8?

Lonsarg ::

Ganon je izjavil:

Na USB kljucu imam W8 nadgradnjo, ki sem jo takrat kupil za ~30 EUR. Bom lahko to namestil na nov racunalnik, na prazen SSD? Na prejsnjem je slo brez nadgradnje iz W7, enako kot bi imel polno razlicico. Ce ne, kje lahko najceneje dobim originalne W8?

Tehnično že gre, problem je kršitev licence. Ta upgrade licenca je veljavna samo v primeru da poseduješ tudi kak Windows 7, ki NI inštaliran nikjer drugje.

MrStein ::

Jaz sem tako iz nule namestil tale Win8 za 30 EUR.
Se mi zdi, da so potem pri registraciji bili potrebni dodatni koraki, ne spomnim pa se več točno.
V glavnem: dela.

Probaj, pa če se zatakne, vprašaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Nimam se racunalnika pri sebi, sem pa pozabil, ce je potrebno ze med instalacijo vpisati kaksno kodo. Eno kodo sem imel pa je ne najdem nikjer. ;((

rok_p ::

Pozdravljeni,

na računalniku z windows 8.1 imam naslednjo težavo:
preko ožičene lan povezave ni viden omrežni tiskalnik. V kolikor vzpostavim brezžično povezavo je tiskalnik viden. Tiskalnik normalno deluje na vseh ostalih računalnikih ki so v mreži, tako da težava ni v routerjih ali tiskalniku. Sedaj me zanima, če je možno kako resetirati vse nastavitve omrežne kartice. Sprobal sem jo že odstraniti (v device managerju) in ponovno inštalirati, vendar ne pomaga.

Hvala!
rok

MrStein ::

Prvo probaj network type (public vs. private/home) spremeniti.
Pa potem "What to share...".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Ah, ja. Končno dobil nov računalnik in namestil prej omenjeni W8, ampak ob aktivaciji mi napiše, da je koda že uporabljena na drugem (starem) računalniku. Kaj naj sedaj naredim? Moram kupiti novo kodo? Koliko me to stane? Če kliknem tisti gumb, ki mi ponuja možnost nakupa kode, piše, da stane 275 EUR. WTF? :|

Lonsarg ::

Najprej zgruntaj, če imaš tako licenco, ki ti dovoljuje selitev licence na drug računalnik, ali imaš OEM licenco.

Če imaš tako, ki dovoljuje jih pokliči in razloži problem in bodo zrihtali. Če pa imaš OEM se pa zlaži da gre še vedno za isti računalnik, ampak si ga samo nadgrajeval in bodo tut najbrž zrihtali.

Ganon ::

OEM imam, tisto nadgradnjo za 30 EUR. Torej jih naj samo pokličem in povem, da sem nadgrajeval računalnik? Imajo kakšno posebno telefonsko številko za tovrstne težave?

solatko ::

Nisi nadgrajeval, če imaš nov računalnik. Bo treba nov OEM nabavit ali pa .......
Delo krepa človeka

mitkos ::

Mene zanima, če kupim prenosnik in piše da ima WIN 8.1 Slovenske, ali se da spremenit v angleščino? Hvala.

solatko ::

Ko sistem nalagaš, ti da možnost izbire jezika. Izbereš lahko katerikoli podprt jezkik.
Tudi, če se odločiš za SLV, lahko kadarkoli spremeniš v ANG.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Razen mogoče če je Window with Bing (za poceni PC-je).
Tisto je "single language", ne vem pa točno kaj bi to naj pomenilo.
Se priporočam za več informacij.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Kako je z aplikacijami v "metro" nacinu, v katerih se logiras in imajo zgodovino (Dropbox, Skype, Internet Explorer itn.)... so samo front-end in uporabljajo isti login in browsing history kot tiste na "resnem" desktopu ali pa so popolnoma svet zase?

Ganon ::

Kapo dol Microsoftu, vse sem uredil in aktiviral Windows 8. Brez kakršnihkoli komplikacij.

solatko ::

Na računalnikih prodanih v SLO mora bit OS v slovenskem jeziku, torej, če je single, je SLO.

CyberPunk - Pri meni deluje vse, pa sem logiran na treh različnih mailih. Na začetku nekaj teži zaradi maila - hoče na vsak način prijavo v M$, potem gre pa tudi z drugimi. IE ima nastavitve iz deska, ravno tako dropbox in ostali.
Skype je bolje uporabljat verzijo za desk, ker mirno počneš še kaj drugega.
Delo krepa človeka

CyberPunk ::

Ko sem pred časom hotel en netbook nadgraditi iz 7 na 8.1, ni šlo skozi - navedel je premajhno resolucijo (1024x600 namesto 1024x768) in da CPU ne podpira NX instrukcij. Je tu kakšen workaround (resolucija je itak pomembna samo za metro app-e)?

Kako pa je z NX, če hočem instalirati na "normalen" laptop... ker če gledam specifikacije CPUja z Everestom, NX ni nikjer naveden (laptop je letnik 2010)?

MrStein ::

i5 540M ima NX.

Glede ločljivosti, na mojem netbooku ni nič jamral. Kje se točno zatakne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Tisti netbook ima 1024x600 in je CPU menda brez NX. Windows 8.1 postavlja to kot pogoj že na začetku instalacije, zato se že tam zatakne, ker ne spusti naprej. Ampak to ni več aktualno.
Glavno, da bo potem na i5 540M šlo...

krneki0001 ::

Resolucijo se hekne pa narediš "interlaced" 1024X768, pa bo delallo, sam procesor I5-540M definitivno podpira windows 8 in 8.1 brez zatikanja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

CyberPunk ::

Kaj pa Intel Atom N455 1.66G Hz (ki je na tistem netbooku)? Sem pa bral, da je to MS v Win8.1 setupu nastavil kot pogoje in da je Win8 pustil lepo skozi.

krneki0001 ::

Ja, na N455 in N470 delujejo Windows 8.1 čisto normalno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:

Resolucijo se hekne pa narediš "interlaced" 1024X768

Skaliran, nič ni interlaced (hvala bogu).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Kako naj skrijem tisti ENG spodaj? V bistvu sploh ne vem zakaj imam dodan SLV. Imam namreč angleške Windowse in slovensko tipkovnico. Rad bi odstranil SLV, pa ne vem kako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Ganon ::

Aha, tam pa res nisem pogledal. Hvala. :D

gddr85 ::

drugač lahko tud zbrišeš enga od teh v language nastavitvah in ti tud v taskbaru potem zgine

Ganon ::

Samo en vnos imam, zato mi je čudno, od kje tista slovenščina.

MrStein ::

Čudno, da kaže, čeprav imaš samo eno izbiro.
A tam v taskbaru ti da izbiro med dvema ali več opcijama ali je le eno?

Probaj še pod Options pogledati (na tvoji sliki).

Jaz sem (še za časa XP) dodatno obkljukal "Turn off all advanced text/input options", ker se je sicer ta nadležna ikona še vedno vsake toliko časa pojavila. (v win8 sicer ni več istoimenske opcije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Nadzorna plošča\Ura, jezik in območje\Jezik\Dodatne nastavitve > Uporabi vrstico za jezike... > Možnosti -> Vrstica z jeziki -> Skrita

Ganon ::

Nikjer ne vidim tega.



MrStein je izjavil:


A tam v taskbaru ti da izbiro med dvema ali več opcijama ali je le eno?


Poglej na sliko v prvem postu. Na izbiro mi da angleški jezik in slovensko tipkovnico ali pa slovenski jezik in slovensko tipkovnico. Slednje kombinacije nisem nikoli uporabljal, jezik tudi ni naložen.

Poleg tega se mi tisti ENG v taskbaru prikaže vsakič, ko ponovno zaženem računalnik. Tudi, če ga prej skrijem. ;((

MrStein ::

Imas kaki OutLook ali Word namescen? Ti radi muckajo s temi nastavitvami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Probaj še pod Options pogledati (na tvoji sliki).

Kaj imaš tule?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::



Nimam Outlooka ali Offica.
««
20 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270563 (62813) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140246 (33623) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916957 (11061) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081367 (65754) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237293 (20757) AlkaZar

Več podobnih tem