» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
22 / 30
»»

Lonsarg ::

Ja popolnoma vse. Pres začetkim upgrada ti celo izda poroččilo, če bo slučajno kaka aplikacija delala težava in jo moraš pred upgradom odstranit. Ni tako pogosto se pa zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

CyberPunk ::

Se par stvari me zanima...
- V cem je fora, da je MS z Windows 8.1 ukinil moznost fetch-anja fajlov z racunalnika, na katerem je zalaufan OneDrive - bi bilo za pricakovati, da to recimo v 10 dajo nazaj?
- Windows 8 (ne Pro), podobno kot Win7 Home Premium nimajo vseh pritiklin: Ce prav razumem, ni podprta enkripcija (verjetno pa se lahko kaksen 3rd party tool uporabi za ta namen?), Remote desktop pa je lahko samo kot klient? A klasicni (Windows/SAMBA) sharing folderjev in fajlov deluje normalno (ali pa je onemogocen oz. podpirajo samo tisti cuden/omejen "friendly sharing")? Kaj na nepodpiranje Hyper-V - a mogoce to pomeni, da VirtualBox ne deluje na taki verziji OS?

Lonsarg ::

Windows 8 ne pro verzija podpira preko UIja bitlocker samo za system particijo in samo v primeru TPM čipa, brez dodatnih možnosti.

Preko command lina pa podpira vse funkcije, pogooglaš manage-bde ukaze, nič težkega.

Za Windows 7 zna biti podobno, sam tisti, ki je zadosti vešč za bitlocker uporabljat je pomojr tudi zadosti vešč za par komand vpisat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zk_eu ::

Pozdravljeni,

na računalniku imam naložen Win 8.1 PRO. Windows sicer deluje super, imam pa težave pri namestitvi nekaterih posodobitev (gre za KB2955164, KB2995388 in KB2998174).

Sprva mi pred enim mesec ni namestilo samo KB2955164, pa se nisem nekaj sekiral in ga skril. Sedaj mi noče namestiti tudi ostalih dveh. Ko dam ponovni zagon, mi potem napiše, da posodobitev ni mogel namestiti in obnavlja prejšnje stanje ali nekaj takega... Koda napake, ki jo potem sicer izpiše, je 80073712. Naprej sem seveda poskusil ročno namestiti posodobitev iz njihove strani, vendar ponovno neuspešno. Poskusil sem poiskati rešitev na internetu (tudi na MS forumih), vendar čisto nobena reč, ki so jo predlagali na forumih ne deluje. Je imel kdo mogoče tudi to težavo oz. jo še ima, pa jo je nekako rešil?

Hvala za pomoč!
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Duhec ::

Najprej odinštaliraj vse tiste KBxxxxxxx, ki si jih skril.
Restartaj sistem in prečekiraj nove posodobitve.
http://blackbird.si/

tomaz_cro ::

Mene pa zanima, če je pogosto problem Windows 8, da se po daljšem gledanju videov (na Chrome) računalnik težko spravi k sebi?
Naprimer če eno uro in pol gledam video na youtube ali twitch, ko grem ven z fullscreena računalnik deluje zelo zelo počasi in je strašansko neodziven.

Na Windows 7 teh težav nisem imel, sem pa slišal da Windows 8 zelo neproduktivno porablja RAM.


Specs :
i7-2670QM
6GB RAM
HDD

neon21 ::

Zapišem iso windows na dvd. Pirat windows bi naj imel vse ključe aktivirane. Ko zaženem setup nekaj časa nalaga pol pa mi napiše , da kao winwdows ni zaznal valid key. help please

setup has failed to validate the prod. key

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

Freak01 ::

V kratkem dobim lenovo laptop.. kako je z inštalacijo win8? Kaj je treba spreminjat v BIOS (oz. UEFI po novem?). Prednameščen bo freeDOS

zk_eu ::

Duhec je izjavil:

Najprej odinštaliraj vse tiste KBxxxxxxx, ki si jih skril.
Restartaj sistem in prečekiraj nove posodobitve.


Pozdravljen,

hvala za odgovor. Te skrite nisem niti inštalirati mogel in jih zato tudi ni pod seznamom nameščenih posodobitev. Sem pa pobrisal vse prenose teh posodobitev, če si to slučajno mislil.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Pesimist ::

Nekaj me hudo zajebava windows 8 sistem.

Recordam video file v .ps format z VLCjem in na c: in v C:\Users\John\Videos se file brez problema live updejta tako da lahko takoj zacnes gledat z VLCjem brez da se ustavi ko pride do prvega navideznega file limita.
Na vseh drugih diskih, tudi v drugih mapah na c: pa se file noce live updejtat sploh in je konstantno 0KB dokler nena nekaj prvic accessa do njega. Te se komaj updejta na recimo 20MB in potem spet nic dokler VLC ne izklopim in ponovno vklopim, kar seveda pomeni da se predavanje logicno ustavi. Zgleda da vse v memoriyu drzi. Ve kdo ki je fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

MacLeod ::

Nečakinji se pokaže BSOD z napako error: 0xc000021a
Ima pa naložen 64 bitni Windows 8. Obstaja kakšna rešitev težave, razen ponovnega setup windowsa? Žal nima shranjen backup. Sem iskal rešitve pa nisem našel nič. Če dam Repair v novi inštalaciji tudi ne gre.
Bi se dalo rešiti sistem z zamenjavo-prepisom boot datoteke ali katere druge? Sem priklopil disk v drug računalnik vendar ne najdem rešitve. Prosim, če ima kdo kak predlog...

BorutK-73 ::

MacLeod ::

BorutK-73 hvala za link, si mi vsaj poskušal pomagati. Sem že probal vse od tega
http://www.registryrecycler.com/blog/20...
pa ne gre, zato sem tud prosil za pomoč. Zgleda da bo treba na novo winse instalat.

solatko ::

Restore pointa nimaš?
Delo krepa človeka

CyberPunk ::

A kdo ve, ce se na tisti meni, ki se odpre v Windows 8.1 z desnim klikom na Start (kjer so Control Panel ipd.), da dodajati kaksne druge bliznjice, in kako?

flameir ::

Torej, namestiti sem želel windows 8.1 na mojo toshibo SATELLITE L755 - 129 PSK2YE - 02P00WY4

Vse je šlo normalno, ko sem že bil lepo na namizju pa crash...na računalniku se za približno 10 sekund izpiše tole:
 SLIKA

SLIKA



Nato se prenosnik resetira, ko je prižgan, zdrži 10-20 sekund, ko se spet resetira. Kaj storiti? HVALA

MrStein ::

Baje Atheros gonilnik iz Windows Update kriv.

Tole preberi.

Na kratko: naloži gonilnik od toshibe, prej disablaj tega v safe mode
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flameir ::

Hvala! Mi je uspelo sedaj tista dva izbrisati. Ampak če prav vidim, je tole tud Atheros...za moj model računalnika pa ni od toshibe driverjov.. :/ ??

 SLIKA

SLIKA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

krneki0001 ::

Driverje atheros vzami od windows 7 in nanje klikni z desnim gumbom pa vklopi compatibility optios, najdeš ji pa pod properties.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

flameir je izjavil:

Hvala! Mi je uspelo sedaj tista dva izbrisati. Ampak če prav vidim, je tole tud Atheros...za moj model računalnika pa ni od toshibe driverjov.. :/ ??

Seveda.
Mišljeno je "Atheros driver, ki ga Toshiba distribuira za točno ta model računalnika za točno ta OS".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

flameir ::

Hmm..če povem po pravici...ne vem točno kako se sploh inštalira...mislm, nekak se mi zdi, da ko jih inštaliram, mi windows kar svoje čez naloži in je spet isto...se da kje izklopiti samodejno posodablanje driverjov?

MeToYou ::

Pozdravljeni!

Imam vprašanje, ki bo zelo smešno. Moja mama (berite v penziji je res dolgčas) 8-) ima veliko časa za igranje iger. Ker ima win8 izjemno paleto iger v tako imenovanem xbox-u sem ji par priljubljenih naložila. Med njimi je tudi Jigsaw ...gre za sestavljanje puzlov. Kar naenkrat - dva dni nazaj, se je začelo dogajati, da ji potem ko kline igraj, začne nalagat, pride v igro, nakar avtomatsko vrže ven. Vse ostale igre, recimo karte, mahjong, taptiles delajo normalno. Kje bi lahko bila težava in pa predvsem ali se jo da odpravit in kako?

Hvala za pomoč!

Lonsarg ::

Jaz bi posumil da pride do nekega buga, ko "data" od aplikacije povzroči sesutje. Uninstall in reinstall bo najverjetneje ta data izbrisal, poskusit ni greh, če pa so kaki savi pa bodo izbrisani...

MeToYou ::

Verjameš ali ne nikjer ne najdem opcije, da bi to igro lahko uninstallirala :| o tej opciji sem tudi jaz razmišljala ampak žal ne najdem tega nikjer.


Lonsarg je izjavil:

Jaz bi posumil da pride do nekega buga, ko "data" od aplikacije povzroči sesutje. Uninstall in reinstall bo najverjetneje ta data izbrisal, poskusit ni greh, če pa so kaki savi pa bodo izbrisani...

abyssus ::

Desni klik na ikono igre. Če jo poganja direkt iz xbox app-a pa igro search-aj znortaj start screena.

Realovc10 ::

Pozdravljeni,

Imam en mesec star prenosnik Lenovo ThinkPad e540 z i5 procesorjem in 8 GB RAM. Na prenosniku imam nameščen Windows 8.1 x64 in se mi vsake toliko časa pojavi napaka low memory. Napaka se mi pojavi ko igram npr FIFA15 in v Task Managerju ni zaslediti, da bi porabil celoten RAM ampak, ga imam na voljo še več kot 50%.

Ima mogoče kdo kakšno idejo zakaj se mi pojavlja zgoraj omenjena napaka.

LP,
Gogy

krneki0001 ::

Imaš 2 modula po 4GB ali en modul za 8GB? Lahko je drugi modul pokvarjen. Zaženi memtest skozi ves ram.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BorutK-73 ::

Nastavi večji pagefile.
Desni klik na Moj čarunalnik, lastnosti, dodatne nastavitve sistema, dodatno zavihek, klik na učinkovitrost delovanja, dodatno zavihek, spremeni. Daš velikost po meri in nastavi naprimer na 3000 in 5000

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ni to že po default-u "razširi, če je potreba"?
Na mojem 8.1 namreč je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flbroker ::

Nujno rabim pomoc ker bom zmorel dobesedeno, tresem se od sile! Kupil sem Asus-ov laptop z UEFI in Wind 8.1 ki bi ga rad izbrisal in instaliral nekaj drugega in moram bootat z USB kar mi ne nikakor ne uspe! Najvec kar lahko dosezem je da bootam v UEFI ampak nikjer ne obstaja opcija da bi dodal USB kot boot option ali kaj podobnega. Kako naj to naredim prosim, zelo sem nervozen in mi malo manjka da ga razbijem.

Duhec ::

Predno ga razbiješ disejblaj UEFI(secure boot) in vklopi Legacy Boot. Shrani in testiraj. Če ne dela googlaj naprej ali razbij.
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,24...
http://blackbird.si/

flbroker ::

Vmes sem pogruntal. Najprej disable secure boot, restart, potem pa enable CRS and PXE something, restart, potem pa lahko normalno vstopis v uefi z f2 in menjas boot order. Hvala.

MrStein ::

Če nima med zagonom "Press Fx for boot menu", potem res zasluži batine... :P
Je nižjega cenovnega razreda?
Ker razlike v FW so precejšnje, predvsem pri udobju oziroma prijaznosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flbroker ::

Peni mi se iz ust! Trikrat sem do zdaj instaliral Debian in mi skozi ven mece da je prislo do napake pri loadanju OSa in zraven win8 logo in sem zbrisal vse particije razen uefi kar nima z os veze. Jaz ne vem vec kaj naj naredim, noce mi bootat sistema. V uefi imam trdi disk kot primarni zagon, od kod potem javlja napako?

flbroker ::

Po dveh dneh koncno. Problem je v UEFI, nisem v pravi temi tako da ce koga zanima resitev in bo to bral lahko na ZS.

tey007 ::

Windows 8.1 teži z nečim bednim - ker to dela že nekaj časa, ga ne morem dat samo nazaj na kakšno prejšnjo sliko, ker ne vem kako dolgo je že, od kar je tako.

Težava je, da je start screen tak. Ko kliknem na aplikacijo z obkroženim križčkom se pa odpre še tole. Search mi ne dela v start screenu, če ga kliknem ali pa če samo začnem pisat, prav tako ne morem odpret trgovine da bi res posodobil stvari. Sem si restoral start screen, pa ni nič bolje (pobrisal dve datoteki mislim da v %local..... (ne vem točno kje), vendar ni nič bolje). Pozna kdo ta problem in ve kako bi ga lahko rešil? Formatirat se mi računalnika ne da.

solatko ::

tey007 - Windows ti nič ne teži. Sistem obnovi na prejšnji čas, pač na datum, ki ti tega ne bo delal. Nekaj ti deluje v ozadju, nekaj pa si narobe pobrisal, ker ne veš kaj, je edina opcija restore na prejšnji čas ali nova instalacija.
Lahko pa neseš nekomu, ki ve kaj je potrebno in ti bo sistem uštimal, do takrat, ko boš spet kaj telovadil po sistemu.

Če vzameš najstarejšo verzijo v restore point-u in bo problem ostal, ti morda lahko pomaga kakšem recovery sistema s pomočjo instalacijskega medija ali pa frish install.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Windows 8 ima refresh opcijo, ni treba na novo instalirati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregex ::

Ravnokar namestil windows 8.1 na laptop in imam problem z odpiranjem strani. Tako internet explorer kot firefox imata isti problem. Niti googla mi ne odpre in večino drugih strani tudi ne, medtem ko npr. slo-tech odpre vedno. Pred nadgradnjo, torej na windows 8, je vse strani odprlo brez težav. Na drugem računalniku, kjer je windows 7, tudi dela brez problemov, tudi tablica nima težav, samo windows 8.1 ima problem. Iščem rešitev že nekaj ur in nisem našel rešitve. Zgubljam živce počasi. Ima kdo rešitev za to?

krneki0001 ::

Vpiši dns-je od googla
8.8.8.8
8.8.4.4
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

neon21 ::

Če je kdo iz Maribora in bi bil pripravljen mi spečt "orginal" :) windows 8 na cd. Ker mene zajebava cd pekač , usb pa mi ne gre zagnat. Dam za pivo :). Ker bi moral na sekinem compu windows na novo naložit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

Gregex ::

krneki0001 je izjavil:

Vpiši dns-je od googla
8.8.8.8
8.8.4.4


Hvala za odgovor. Kam pa to vpišem?

Sem zdaj vpisal te DNSje in dela zdaj. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregex ()

asdfgh123 ::

Se da izklopit Windows defender antivirus, da bi imel tako kot je po defaultu v Windows 7? Namreč antivirus mi vendo kuri procesor, ko sem na bateriji.

Duhec ::

Itak. Klasika. Nadzorna plošča, Win Defender, Orodja, Možnosti...
http://blackbird.si/

asdfgh123 ::

Potem izklopim kompleten defender? Če se prav spomnim, je Win7 imel Windows defender in je to, to. Pri Win8 pa je defender + antivirus. In ta klinčev antivirus na bateriji nabija procesor, kuri baterijo in še glasen je ventilator.

Kaj sploh dela defender? Je uporaben, ali je MS finta "kao" plačal si, evo zaščito. Antivirusa na računalnuku ne potrebujem.

Lonsarg ::

Dvomim da defender uporabi kaj več kot kak procent vse energije...

asdfgh123 ::

Saj na prejšnjem laptopu z Win7 ni bilo nič omembe vrednega, deloval lepo tiho. Ta nov, KONKRETNO močnejši, z Win8 (Win8.1 update 2) pa se zaganja. Procesa, ki kurita procesor, pa sta "system" in "antimalware service executable".
Ob priliki lahko naredim printscreen.

NejcSSD ::

asdfgh123 je izjavil:

Se da izklopit Windows defender antivirus, da bi imel tako kot je po defaultu v Windows 7? Namreč antivirus mi vendo kuri procesor, ko sem na bateriji.

V iskanje vpišeš services.msc al pa sam services, najdeš Windwos defender in daš STOP in startup na MANUAL.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Duhec ::

asdfgh123 je izjavil:

Saj na prejšnjem laptopu z Win7 ni bilo nič omembe vrednega, deloval lepo tiho. Ta nov, KONKRETNO močnejši, z Win8 (Win8.1 update 2) pa se zaganja. Procesa, ki kurita procesor, pa sta "system" in "antimalware service executable".
Ob priliki lahko naredim printscreen.

Poizkusi še tole rešitev tega problema:
http://hyrokumata.blogspot.com/2014/10/...
Poročaj.
http://blackbird.si/

asdfgh123 ::

Kot zakleto, danes deluje normalno že 12 ur (restat zaradi updata driverjev), praktično brez ventilatorja.
@Duhec: torej ena banalna zadeva, katere MS nima namena popravljat, kot težave levičar/desničar pri touch zaslonih. Če je to vredno denarja za nov Windows ... Itak, poročam kako bo naprej.
««
22 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270799 (63049) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140357 (33734) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916996 (11100) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081576 (65963) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237361 (20825) AlkaZar

Več podobnih tem