» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
16 / 30
»»

krneki0001 ::

3. točka.

Odpreš task manager in pod zavihkom startup daj na disable vse tisto česar nočeš da bi se štartalo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

superb_ ::

To vem kje najti...zanima me bolj, kaj lahko od naštetega onemogočim.

krneki0001 ::

komot vse izklopiš. Če pa potem kaj ne dela, pa nazaj vklopiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

superb_ ::

Ok, hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

oommgg ::

živjo
jst ma pa eno vprašanje :)
a je mogoče, da se windows 8 z eno licenčno kodo lahko nalaga na več računalnikov? in da se tut registrirajo s to licenčno kodo?

Najlapša hvala za pomoč ;)

Chev ::

Če kupuješ kot fizična oseba, dvomim.

oommgg ::

od ene šole je ta licenčna koda. a je pol to možno? in pa če so kšne omejitve al pa kj če naložiš vindowse in prjavš s tako kodo?
hvala :)

Chev ::

Kaj ti naj rečem, probaj. Če ne bo šlo, bo Windows že javil.

Windows 8 je RT, 8, PRO in Enterprise. Po moje imajo šole PRO verzije (vsaj fakultete), ISO file pa lahko inštaliraš bilokateri.

oommgg ::

kaj je pa razlika med njimi? profesional je najbolš ane?
hvala

Chev ::

Enterprise je najdražji, najboljšega ni. Vse odvisno od tega, kar potrebuješ.
Kolikor vem, je bil RT naložen na ARM Windows tablicah in je bil polom, ker ni imel desktop funkcionalnosti (?), 8 (basic) je ponavadi prednaložen na novoh računalnikih, PRO je namenjen pač bolj resnemu delu (šolski računalniki, business uporabnikom), Enterprise pa za IT podjetja in uporabnike.

Sicer pa; Windows 8 editions @ Wikipedia

Nisi ravno nek high-end uporabnik, ane, torej bi bil Basic zate dovolj. Če imaš licenco višjega razreda, pač en plus zate, čeprav dvomim da boš opazil kakšno razliko.

NejcSSD ::

Js sm pa ugotovil da licenca iz MSNDAA ni samo za en računalnik (vsaj tako izgleda).
Ker sem jo aktiviral znancu, po nekaj mesecih pa še prijatelju (isto kodo), ko sem na frišno nalagal sistem. (čisto iz zajebancije sem probal - drugače bi poskusil z drugo)
Pa obema deluje tako da ne vem a so volume licence.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

MSDNAA (po novem, oziroma že lep čas: DreamSpark) licence (vsaj za Windows) so za 2 ali 3 namestitve (istočasno aktivne in uporabne).

Sem pisal o tem pred časom, če se komu da iskat. (in ker je tega že tam leto dni, obstaja možnost, da so kaj spremenili pravila)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Aha, tule piše, da je za 2 : https://www.dreamspark.com/Support/FAQ/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Chev ::

Kul. 2 aktivaciji, 2x jezik, 2x N verzije, 8 računalnikov je pokritih.

Potem pa še enkrat toliko Windows 8.1, če je sila pa še Windows 7 :P Ni panike.

seba-beba ::

Ko želim prenesti posodobitev za Win 8.1 in vpišem ključ, se mi izpiše, da ključ ni pravilen.
Na računalniku imam drugače prednameščene Win.

Kakšna pomoč?

krneki0001 ::

Chev je izjavil:

Kul. 2 aktivaciji, 2x jezik, 2x N verzije, 8 računalnikov je pokritih.

Potem pa še enkrat toliko Windows 8.1, če je sila pa še Windows 7 :P Ni panike.


windows 8.1 lahko samo eno verzijo snameš z dreamsparka in ta ti pokriva 2 računalnika.
imaš na voljo 4 verzije (2x N verzija, 2X navadna verzija), ampak samo eno od teh lahko zbereš. Ko boš eno dol potegnil in zanjo dobil serijsko, ti ostalih ne bo več pustilo dol vlečt.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

To je novost kake pol leta, jaz sem lahko dobil 4 serijske ;) Ter 6 serijskih za W7.

CyberPunk ::

Ce sem prav zasledil, so Windows 8.1 metro aplikacije koncno v okna na normalen desktop spravil, tako da bi znala nadgradnja biti zanimiva. Se da Windows 7 apgrejdati direktno na 8.1 - ali pa je upgrade na 8 in potem update na 8.1. v stilu service packa?

Chev ::

Ne... Samo minimiziraš jih lahko v taskbar, pa zapreš preko X, čeprav v task managerju še vedno teče v ozadju. Mogoče z naslednjim večjim updateom.

Windows 8 se da upgradat na 8.1 in 8.1 Update 1. 8.1 ni service pack (update 1 je sicer preko Windows Update, 8.1 pa preko Store) in se windows na novo inštalira, restorea in dobiš upgrade mapo windows.old, ki se izbriše le preko disc cleanup :D

Realovc10 ::

Na HP compaq 610 bi rad naložil Windows 8.1 in ko pridem do koraka, kjer formatiram disk mi javi, da ni nobeden disk na voljo. Sedaj sem poinstaliral novo verzijo SATA controllerja, vendar težave ne reši.

Ima kdo kakšno idejo?

Lonsarg ::

CyberPunk je izjavil:

Ce sem prav zasledil, so Windows 8.1 metro aplikacije koncno v okna na normalen desktop spravil, tako da bi znala nadgradnja biti zanimiva. Se da Windows 7 apgrejdati direktno na 8.1 - ali pa je upgrade na 8 in potem update na 8.1. v stilu service packa?

Je "okno" samo je nevidno. Zgornja vrstica okna se pojavi, ko greš z miško zgoraj. Spodnji taskbar pa je tudi neviden, nekako v stilu Windows 7 taskbar na "hide".

Ampak ja z tem updajtom lahko taskbar postane spet centralna lokacija za multitasking. Očitno je plan Microsofta, da je ta taskbar samo prehodno obdobje, ko bodo ljudje začeli izključno Metro aplikacije uporabljat se bodo pa bolj držali Metro app switchera. Pač prehodno obdobje bo dolgo kake 5 let minimalno in je bil Windows 8.0 preveč drzen, ko je tako strogo ločil Metro in desktop, treba iti počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Realovc10 je izjavil:

Na HP compaq 610 bi rad naložil Windows 8.1 in ko pridem do koraka, kjer formatiram disk mi javi, da ni nobeden disk na voljo. Sedaj sem poinstaliral novo verzijo SATA controllerja, vendar težave ne reši.

Kaj si instaliral kam?

BIOS je zadnja verzija?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qushaak ::

Mene pa zanima kako je to možno, če imam ISO image Windows 8.1 z integriranim update-om, da sedaj po sveži inštalaciji (iz tega ISO-ta) ponuja WIndows Update posodobitev Update, ki je >800MB?
Pa dejansko ga gre vlečt dol in inštalirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

kriko1 ::

Meni se je zgodilo podobno. Posodobitev sem sprožil ročno (stankal patch iz MS), ker mi windows update ga še ni ponujal (firbec).
Sedaj imam 8.1 u1, ampak pod important wu imam isto posodobitev - na 2 pcjih (hkrati pa je na seznamu že nameščenih).

NejcSSD ::

Saj verjetno "povozi" čez ali pa prekine sredi namestitve, probaj.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Qushaak ::

Nič ne prekine. Prav dolgo "melje". Pa tistim, ki so že prej imeli inštaliran W8.1 jim je vsem fail-alo inštalirat, ker so še neki drugi update-i. WTF Microsoft?

kriko1 ::

Na enem gre skozi, na drugem pa spodleti.
Afaik vem da je to zaradi ATI grafične - laptop z switchable grafiko. Samo se mi ne da ukvarjat sedaj z pucanjem gonilnikov.

Duhec ::

Mogoče ti manjka KB 2934018, ker za msdn ni isti update kot skozi klasični WUP:
http://www.infoworld.com/t/microsoft-wi...

MS je za WSUS (Windows Server Update Services) umaknil 8.1 Update:
http://www.infoworld.com/t/microsoft-wi...
http://blackbird.si/

CyberPunk ::

Kako pa deluje Win8* na EEE netbookih, ki imajo resolucijo 1024x600, za osmico pa naj bi bilo menda priporoceno vsaj 1024x768?

krneki0001 ::

imaš en registry hack, pa zadeva potem deluje brez problemov.

Display1_DownScalingSupported moraš postavit na 1 (v originalu je postavljen na 0)

Press Win+R, type in regedit and hit Enter. Registry Editor will open up.
Now press Ctrl+F, and the Find dialog box will appear.
Type in Display1_DownScalingSupported in the "Find what" box and click Find Next.
Once the key is found, change its value from 0 to 1.
Press F3, and if it finds any more keys called Display1_DownScalingSupported, change all 0 values to 1 as well.
Reboot your device.
After a successful reboot, change the screen resolution to 1024×768 and apply changes.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Hvala. V nasprotnem primeru pa verjetno "metro" appi ne delajo, vse ostalo pa normalno? Pa s tem hackom zelo popacis sliko zaradi spremenjenega razmerja?

krneki0001 ::

Ma niti je ne popačiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

stewo ::

Živjo!

Imam eno vprašanje z 32 ali 64 bitnimi winsi.

računalnik, ki ga nameravam formatirati je tak


do zdaj je bilo noter 1 gb rama, zato je bil 32 sistem, da dela lepše. Kaj pa zdaj ko imam 2gb rama (procesor je pa 64), kaj mislite da dam gor 64 ali 32.? Slišala sem da do 3gb lahko 32, kar je več pa 64, sicer ram ni izkoriščen in da je le to razlika.

Hvala za nasvete!

LP

Chev ::

64-bit. Sam razlike v delovanju ne opzaim. Lahko pa še dokupiš 1-2GB RAM, pa imaš mir. Načeloma 64-bit ne porabi več RAM-a kot 32.

Lahko daš 32-bit na 16GB RAM, windows pač prepozna samo cca 4GB - BIOS - grafika. No brainer.

MrStein ::

Načeloma 64 biten sistem porabi več RAM-a kot 32-biten.

Samo zaradi dodanega RAM-a nima smisla OS na novo nameščati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

filip007 ::

64bit je bolj za 4GB+ sisteme, pa še na 4GB se da lahko 32bit, s tem da je 3.5GB zaznan ostalo gre pa za APU ali kak drug namen.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Qushaak ::

Pa kaj je s tem Windows-ovim time snychronization tool-om? Sem na sveže nasnel W8.1 z integriranim Update 1 na že dva računalnika in sem potem takoj dal sinhronizirati uro, ampak za katerikoli URL izberem sinhronizacija fail-a. Pa to še nisem nobenega antivirusnika inštaliral ali česarkoli od programov.
Pa še v preteklosti je to sinhroniziranje časa bilo precej "majavo". Kaj se dogaja s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

MrStein ::

Na blef bi rekel, da je to bolj omrežje krivo kot kaj drugega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

krneki0001 je izjavil:

Ma niti je ne popačiš.

Govoris za "metro" okolje ali normalen desktop? Vsaj ce probam iz 1024x600 na 1024x768 nastaviti na navadnem Win7 desktopu, je rezultat precej svoh...

Realovc10 ::

Zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z tablicami Microsoft surface 2? Kolikor sem zasledil je na njih nameščen Windows 8.1 RT, me pa zanima ali se da namestiti 8.1 in ne RT. Vem da Microsoft surface pro 2 teče na Windows 8.1.

SG_101 ::

Vprašanje glede win 8 in sicer, če karkoli pišem oz. sem postavljen kjerkoli (namizje, internet, world, forum itd...) in pritisnem "0" ničlo na tipkovnici (tisto, kjer so številke v vodoravni vrsti) mi je sploh noče napisati (če kaj pišem), temveč se mi tisto okno, ki ga mam odprto "odznači" (kot da ga nimam več izbranega). V čem je problem? Ničla (insert) deluje normalno...

so pa win 8 na novo inštalirani, tako da jih tudi prvič uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SG_101 ()

CyberPunk ::

Realovc10 je izjavil:

Zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z tablicami Microsoft surface 2? Kolikor sem zasledil je na njih nameščen Windows 8.1 RT, me pa zanima ali se da namestiti 8.1 in ne RT. Vem da Microsoft surface pro 2 teče na Windows 8.1.

Kakor vem, ne, ker je za RT druga arhitektura (ARM) kot je x86 oz. x64, na katerih laufajo "zaresni" Windowsi. Je pa mozno RT masine jailbreakati in na njih instalirati neuradne aplikacije:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Qushaak ::

Kupil bi Windows 8.1 FFP (navadnega,ne Pro) s prenosljivo licenco, ki stane dobre 100€. Vseeno bi bilo potrebno pred tem testirati, če vse deluje kot mora.
Ker nisem ravno doma v vodah verzij in lecenc me zanima, kje bi lahko dobil uraden Microsoft-ov image omenjenega sistema, da se ga najprej naloži kot neaktiviranega (30 dni trial), kasneje pa bi se samo vneslo serijsko številko. Inštalacij je namreč tako veliko, da vzame več ur, da se nasname vse gor (kljub temu, da so installer-ji na diskih in ne optičnih medijih).
Zaželjeno je, da ima image integriran Update 1.

Išče pa se angleška verzija, 64-bit. Še enkrat poudarjam, da more biti res originalen image ("untouched").
Hvala.

NejcSSD ::

Originalni image se nalaga tudi na travnik. Poglej na našem največjem...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

Tu imaš Windows 8.1 Enterprise trial verzijo direktno od MS: http://technet.microsoft.com/en-us/eval...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Konlov ::

Kako bi programu (bandicam) dovolil, da se ob zagonu računalnika zažene tudi drugemu uporabniku, ne pa samo meni kot skrbniku?

Konlov ::

Ali drugače:
Imam en račun (skrbnik) in še enega delavnega.(pač logika, da otroc ne morejo kaj inštalirat brezveze. Program bandicam bi pa rad, da se zažene v tem delavnem računu brez skrbniškega gesla. Ali se to da?

krneki0001 ::

Desni gumb,lastnosti, dodatno, in tam obkljukaš vedno zaženi kot skrbnik in se vedno zažene.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Konlov ::

Hvala, deluje.:)

MrStein ::

Program dobi admin pravice kar tako, brez gesla? :O
(mor'm preveriti na svojem...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
16 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270964 (63214) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140475 (33852) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917043 (11147) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081819 (66206) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237468 (20932) AlkaZar

Več podobnih tem