» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
15 / 30
»»

Lonsarg ::

@Spc, zanimivo, jaz komot ne pridem do tega "grdega" seznama, ki ga ti kažeš, kadar tega nočem(včasih pa pač hočem tak seznam), jaz ponavadi grem lepo do tega:

le kaj delam drugače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

krneki0001 ::

azgard, ti klikaš desni gumb, on pa levega. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

Mene pa zanima, kje poceni kupiti win8 pro licenčno nalepko, imam namreč star prenosnik, ki je ravno tolko vreden kot sama licenca win8 :D

IcyFox ::

Torej jaz bi rad posodobil prenosnik na Windows 8.1, ampak je problem, da je prenosnik kar star in nima driverjev za grafično za 8.1. Prenosnik se uporablja samo za brskanje po spletu, poslušanje glasbe, skype, in pa občasno se poveže na TV da gledam kaj na Voyo. ali so grafični gonilniki sploh potrebni...

krneki0001 ::

Katero grafično imaš? Meni namreč 8.1 delabrez problemov na 8 let starem prenosniku z intel GMA grafično.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

IcyFox ::

Star prenosnik, neka integrirana grafična je...

krneki0001 ::

Si probal dat gor Windows 8.1?

Lahko tudi na netu pobereš testne Windows 8 enterprise in jih inštaliraš na usb ključek ali usb disk in se potem Windowsi štartajo iz ključka ali diska in lahko delaš v njih brez problemov, pa ni ti jih treba na disk v računalnik inštalirat.

Če rabiš navodila:
1.) iz neta potegni dol iso od Windows 8 enterprise
2.) z neta potegni program gimagex (http://tinyurl.com/gimagexv2)
3.) iz ISO datoteke povleci ven datoteko install.wim

4.) vstavi ključek ali usb disk v računalnik z win7 ali win8 in zaženi cmd.exe kot administrator:
- diskpart
- list disk
- select disk x (izbereš disk/usb na katerega hočeš inštalirat win 8)
- clean (pobrial boš vse particije na disku ali ključku - pari kaj delaš!!!
- create partition primary
- select partition 1
- format fs=ntfs quick
- assign
- active
- exit

S tem si naredil particjo na disku ali usb ključku kamor boš inštaliral Windows 8

5.) štartaš program gimagex in pod zavihkom apply
- izbereš source - datoteka install.wim (kjer jo imaš shranjeno)
- destination - črka pogona diska, kamor hočeš inštalirat win 8
- klikneš apply

Na navaden usb 2.0 ključek inštalira Windows 8 nekje 45 minut in okoli 10 minut na usb 3.0

Ko je naredil pa spet štartaš cmd.exe kot administrator in greš v njem
ukaza:
x: - črka pogona kamor si inštaliral Windows 8
cd Windows
in potem napišeš ukaz:
bcdboot X:\windows /s X:
- x je črka pogona kamor si inštaliral Windows


Sedaj samo še v biosu izbereš da se računalnik štarta iz usb hdd namesto iz navadnega diska in se ti bodo Windows 8 štartali iz ključka.

V disk managerju (desktop-> desni gumb v spodnjem levem kotu -> izbira disk manager) pa potem še vklopi disk od računalnika, ki je dan na offline, da boš videl še vse podatke iz diska v računalniku.


Na ta način imam sam narejeno in vsak računalnik s tem stestiram, če Windows 8 gor delajo ali ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Chev ::

Nekje je že bilo napisano, pa ne najdem. Iz kot lahko prenesem uradne Windows 8? Microsoftova stran je tumasta, ostalo kaj googlam pa mi meče vem PRO verzije.

Pa še to, product key bi naj bil v BIOS-u. BIOS sem flashal na zadnjo verzijo, koda ostane? Pa Windows se sam aktivira?

solatko ::

Za OEM zadeve, dobiš na strani proizvajalca, na podlagi service tag-a, zastonj recovery medij, ima pa večina brand name proizvajalcev, na uradni strani tudi dolvleko w8, enako na podlagi st ali s/n.
Delo krepa človeka

Chev ::

Drugo kot prenos itak ne gre na računalnik. OK, grem preko uradnih programov iskat.

solatko ::

Brand name firme, ti na naslov pošljejo DVD-je s potrebnim SW. Brezplačno na podlagi danih podatkov.
Delo krepa človeka

Chev ::

Nimam DVD pogona. Imam zdaj nek MSDNAA ISO preko USB, baje da gre registrirat.

solatko ::

MSDNAA še nisem preizkusil, če ni notri nobene kode, potem bi šlo, sicer verjetno na OEM ne bo spustilo. Lahko pa UEFI bios izklopiš in narediš normaln RMA instal. Če ga bo zagnalo za instalirat, potem ga bo tudi registriralo. Poizkusi.
Delo krepa človeka

Chev ::

Voila, dela. Windows 8 PRO je aktiviran z BIOS Product Key. Je pa samo Windows 8 (brez PRO).
Zdaj bom še enkrat vrgel ISO na USB, da bo UEFI bootable in izklopim Legacy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

solatko ::

Normalno, ker prednaložen ni bil PRO. Poglej če je postopek, da rma spremeniš v GPT in ne rabiš ponovno instalirat. Ko boš naredil konverzijo, boš moral v bios-u potrdit uefi in sistem bo normalno deloval.
Prednost je v tem, da na GPT imaš lahko kolikor hočeš particij, na starem sistemu pa samo 4. Pri prednaloženem sistemu, dobiš po defaultu 4 in si v tem primeru nebi mogel narediti posebej za sistem, posebej za podatke.
Delo krepa človeka

Chev ::

Prej je bil 8.1 PRO MSDNAA key.

Kje pa to spremenim? Do zdaj sem vedno imel samo eno particijo (razen kaj je Windows sam ustvaril eno dodatno za sistem), tako da tudi ostajam na treh potrebnih za delovanje in eni veliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

Chev ::

Evo, po 6 urah, 20 tutorialih, 100 testiranjih nastavitev BIOSa, mi je končno uspelo bootat v UEFI.
Rešitev je bila v ročnem vnašanju komand v CMD.

Je normalno, da je logotip proizvajalca namesto windowsa pri zagonu?

solatko ::

To je normalno, za OEM instalacije.
Delo krepa človeka

Skamp ::

Lepo pozdravljeni.

Na računalniku imam nameščen Windows 8, in ko sem brskal po netu sem naletel da si lahko windovse posodobim na 8.1.
Ko sem šel v trgovino in kliknil PRENESI pa se mi je pojavilo okno:

 Pojavno okno

Pojavno okno



Prijavljen sem sigurno kot skrbnik saj drugi ne uporablja tega računalnika, kaj bi pa bilo lahko narobe pa žal ne vem. Sem prebrskal strica Google-a vendar ne najdem nič. Povsot so samo postopki za inštalacijo. Je pa inštalirano na DELL inspirion 17R

Hvala in lep pozdrav

solatko ::

Odprt moraš enega od M$ računov - hotmail.. in se na začetku, prijavit s tem računom, ne z uporabniškim.
Delo krepa človeka

Skamp ::

solatko je izjavil:

Odprt moraš enega od M$ računov - hotmail.. in se na začetku, prijavit s tem računom, ne z uporabniškim.


Prijavil sem se z računom, vendar pa gmail in ne hotmail. Podatki na spletni strani so vsi vidni tako da ne vem v čem bi bil problem.

MrStein ::

UAC imaš vklopljen?
A lahko v WINDOWS mapi kreiraš datoteke(ali mape? Probaj v CMD, ker sicer bo neke trike uporabil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Skamp ::

Ja v windows mapi sem lahko naredil mapo. UAC? To pa nebi vedel kaj bi bilo. Prosil bi če se mogoče da razložit v bolj preprostem jeziku. ;)

solatko ::

Moraš se prijavit z računom, ki ga podpira M$. Gmail je googlov. Konkurenci ne dajejo podpore. Če nimaš M$ računa, si ga ustvari, saj ni težko.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Skamp ::

Podpirajo tudi googlov račun. Je bila pa ena banalna zadeva.

Ko me je povezalo v nastavitvah na njihovo spletno stran sem rabil samo potrditi z kodo ki ti jo pošljejo na mail in potem sem si lahko posodobil BP.

Hvala še enkrat za pomoč.

Hayabusa ::

Prednost je v tem, da na GPT imaš lahko kolikor hočeš particij, na starem sistemu pa samo 4.

Pri mbr imaš lahko 4 primarne particije in ostale (ena extended in ostale logical), bolj je problem omejitev velikosti na 2.2 TB.

http://www.maketecheasier.com/differenc...

Qushaak ::

Je morda kaj znano, če bo bo od MS-ja uradno na voljo ISO image z integriranim Update 1 za Windows 8.1, ko le-ta izide?

NejcSSD ::

Skamp je izjavil:

Podpirajo tudi googlov račun. Je bila pa ena banalna zadeva.

Ko me je povezalo v nastavitvah na njihovo spletno stran sem rabil samo potrditi z kodo ki ti jo pošljejo na mail in potem sem si lahko posodobil BP.

Hvala še enkrat za pomoč.


Se pravi lahko vnesem gmail račun?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

RockyS ::

Ena stvar, kaj priporočate za nadzor profilov (na drugih računalnikih) iz centralnega računalnika, torej varianta kot roaming profili, ampak na osnovni različiči windows 8 ?

primož5544 ::

Prosim za pomoč pri mojem problemu. In sicer ko sem resetiral widoes 8.1 so se mi updateal in potem se mi je pojavil blue screen kjer piše: critikal_process_died. Probal sm tud use kar ponujaj tisti automatic repair-i in nič ni pomagalo.. Mi preostane samo še da na novo inštaliram windowse ali je še kakšna druga možnost? Lp

solatko ::

Najprej razloži ali gre za OEM v naprej instalirano verzijo, ali je naknadno kupljena ali je travniška varianta.
Če si resetiral v času posodobitve, si verjetno pokvaril začetne sektorje zagona. V tem primeru, pomaga iz sistema narejen recovery disk, česar pa verjetno nisi naredil, tako, da ti preostane samo instalacijski DVD tvojega računalnika (pridobiš na servisu, brezplačno), če je bil 8.1 prednaložen ali pa obnovitvena particija na disku (ena od F tipk - glej navodila), da spraviš računalnik v stanje ob nakupu.

Če pa imaš kupljen windows pa s pomočjo DVD-ja naredi repair.
Delo krepa človeka

primož5544 ::

Gre za piratsko verzijo. Resetiral nisem v času posodobitve, ampak sem dal normalno vnoviči zagon (tokrt je bilo - vnovični zagon in posodobitev)potem se je normalno začelo posodablati (npr. posodabljanje 3 od 10 posodobitev)potem pa se je pojavil ta moder ekran.. To se mi je naredilo po treh dneh od namestitve na novem računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hayabusa ()

solatko ::

Če gre za piratsko verzijo na tem forumu ne boš dobil odgovorov, samo na kratko - zanič verzija ali crack.
Uporabi raje linux ali kupi original, saj ne pomenijo tako velik strošek.
Delo krepa človeka

fireX88 ::

solatko je izjavil:

Uporabi raje linux ali kupi original, saj ne pomenijo tako velik strošek.



Za marsikatega froca pomeni velik strošek, nasprotno pa nimaš problemov, če imaš original. Meni ni bilo žal za nobeden windows, ki sem ga kupil (7 in 8.1), ostale sem pa itak pirata fural..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

solatko ::

Vsi to vemo, vendar pravila ne dovoljujejo pomoč piratskim programom in uporabnikov te materije, zato sem mu predlagal zastonj alternativo.
Maseratija si tudi ne moreš privoščit, ga boš ukradu? Lahko, samo navodil za to pa ne boš dobil na tem forumu, boš moral poiskati drugega.

Saj so tudi piratski forumi (res da v slovenščini bolj malo), kjer dobiš vsa navodila.
Delo krepa človeka

krepki ::

Kako mu pa lahko garantirata,da se mu problem ne bo ponovil z original verzijo.
primož5544 ali imaš slučajno računalnik znamke lenovo?

solatko ::

krepki - nisi še nikoli slišal za podporo Microsoft - Slovenija, ki nudi pomoč za proizvode MS, in to celo zastonj, če je zadeva legalna.
Imam slučajno izkušnje pri pridobivanju recovery medijev, ko so uporabniki formatirali disk in namestili drug operacijski sistem s travnika, potem pa so hoteli, zaradi raznih težav, zopet pridobiri OEM verzijo instaliranega programja.

Ja po navadi delujejo originali zelo dobro, s pomočjo enega od start knofov pa se osovraženi različici metroja, z lahkoto izogneš in goniš original w7 funkcionalnost na 8 ali 8,1.
Delo krepa človeka

NejcSSD ::

@solatko, ko si ravno omenil ukinitev metroja. Kateri start gumb (vtičnik/program) priporočaš? Ni nujno, da je freeware
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

solatko ::

Za enkrat mi je najbolj všeč IOBIT -
http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php

Je v slovenščini, ima dovolj nastavitev in deluje v redu na 8 in 8,1
Delo krepa človeka

Qushaak ::

Ali pa Stardock-ov Start8. Potrjujem, da je res vrhunski iz lastnih izkušenj.

solatko ::

Qushaak - Ves Stardock-ov program je zanimiv, vendar vsebuje preveč neprotrebnih dodatkov, ki so včasih za uporabnike moteči. Včasih sem uporabjal njihovo namizje.

Raje imam programe, ki ne komunicirajo stalno z omrežjem.
Delo krepa človeka

kriko1 ::

V windows 8 si v start menuju direkt z vpisovanjem lahko iskal po aplikacijah. V win 8.1 ti pa še išče po spletu in ne vem še kje - kar je počasno (moreš posebej kliknit puščico da gre na apps screen če želiš samo po nameščenih programih iskat - tečno).
Kako bi omejil tisto iskanje spet samo po aplikacijah? Torej da bi delovalo v stilu win tipka + tipkaj kar iščeš.

KTr1sk ::

pviran3 je izjavil:

Mene pa zanima, kje poceni kupiti win8 pro licenčno nalepko, imam namreč star prenosnik, ki je ravno tolko vreden kot sama licenca win8 :D

jaz sem si tukaj kupil samo nalepko če rabiš
http://www.ebay.de/itm/321266092806?ssP...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MrStein ::

kriko1 je izjavil:

V windows 8 si v start menuju direkt z vpisovanjem lahko iskal po aplikacijah. V win 8.1 ti pa še išče po spletu in ne vem še kje - kar je počasno (moreš posebej kliknit puščico da gre na apps screen če želiš samo po nameščenih programih iskat - tečno).
Kako bi omejil tisto iskanje spet samo po aplikacijah? Torej da bi delovalo v stilu win tipka + tipkaj kar iščeš.

Meni dela tak: išče po disku in nikjer drugje. Pa hitro je tudi.
Nastavitev nisem nič spreminjal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kriko1 ::

Fak, meni dela tako kot sem opisal že na dveh pcjih.
Mislim, ja išče po disku sam rabi neki časa. V win8 je bilo to nekako že "naloženo" in je instantno izpisovalo rezultate. Kdaj start menu medtem tudi malo štekne - pa en sistem ima ssd not.

superb_ ::

Zdravo!

1. Kako priti pri zagonu računalnika direktno na namizje (in ne v Metro)?
2. Je možno, da bi se mi klikom na ikono Windows, s katero pridem v Metro iz namizja, takoj pokazal seznam vseh programov (in ne ploščice oz. appi)
3. Kaj lahko pri zagonu računalnika onemogočim (UpdateCheckerApp, Java, hpwuSchd app, BCSSync, ApplIntegrator, Adobereader, MS office component)...da ne bo škodovalo?

Hvala

IcyFox ::

Poskusi najti kakšen custom template, ki spremeni izgled in funkcijo gumbov...

krneki0001 ::

classic shell je za to.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Goran's Blog ::

superb_ je izjavil:

Zdravo!

1. Kako priti pri zagonu računalnika direktno na namizje (in ne v Metro)?
2. Je možno, da bi se mi klikom na ikono Windows, s katero pridem v Metro iz namizja, takoj pokazal seznam vseh programov (in ne ploščice oz. appi)
3. Kaj lahko pri zagonu računalnika onemogočim (UpdateCheckerApp, Java, hpwuSchd app, BCSSync, ApplIntegrator, Adobereader, MS office component)...da ne bo škodovalo?

Hvala


Za prvo vprašanje:
http://www.thewindowsclub.com/boot-wind...

superb_ ::

1. in 2. točko sem uspel rešiti.

Potrebujem še kakšne nasvet glede 3. točke.

Hvala
««
15 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14271370 (63620) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140719 (34096) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917117 (11221) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27082179 (66566) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237633 (21097) AlkaZar

Več podobnih tem