» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
17 / 30
»»

simnov ::

Windows 8.1 update zakaj se mi vsakič ko zaženem trgovina ali vreme minimizira aplikacija.

abyssus ::

Tudi meni se to dogaja, vendar ne vedno.

seba-beba ::

Zdravo!

Zadnje čase se mi pojavlja naslednji problem...pri odpiranju programa kot npr. PIXresizer ali Modflow, se mi pojavi okno za namestitev ACADa (glej sliki). To okno moram 3x zapreti in šele tedaj se mi odpre želeni program.
Mogoče veste kaj bi bilo narobe?

 1

1


 2

2

Duhec ::

MOgoče si imel Acad kot privzet program za odpiranje slik. Desni klik na neko .jpg sliko, izberi "Za odpiranje uporabi", spodaj "Izberi privzeti program", izberi recimo Windows pregledovalnik fotografij kot je po default, vstavi kljukico pri "Datoteke te vrste vedno odpri....", shrani, restartaj sistem in testiraj, če se zdaj PIXresizer odpre brez Acad oken.
http://blackbird.si/

seba-beba ::

Ni problem v temu...za slike imam privzeti program Windows pregledovalnik fotografij.

Mislim, da razlog tiči nekje drugje, saj npr. program Modflow nima opraviti nič s slikami.

Duhec ::

Poizkusi v varnem zagonu, če se isto dogaja.
http://blackbird.si/

seba-beba ::

V varnem zagonu se zgodi enako, s to razliko, da se okna hitro pojavijo in takoj izginejo, tako da jih ni treba zapirati.

NejcSSD ::

simnov je izjavil:

Windows 8.1 update zakaj se mi vsakič ko zaženem trgovina ali vreme minimizira aplikacija.

Probaj tole: go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=268423

abyssus je izjavil:

Tudi meni se to dogaja, vendar ne vedno.

Probaj tole: go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=268423
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Master_Yoda ::

Imam 3 vprasanja:

- Ze parkrat se mi je zgodilo, da ko zbudim racunalnik iz sleep -a in vpisem geslo za login se mi pojavi Welcome in progress leti ampak zlogina se mi ne nikoli in moram narediti hard reset. Je to kak znan bug ?

- Wallpaperji se mi spreminjajo, barva teksta pri ikonah na namizju pa ne - ko je belo ozadje ne vidim teksta (tak vem kje je kaj samo vseeno je grdo in malo motece). Se da to kako popraviti ?

- Po parih dnevih uptima mi zacne Action Center javljati warning da nimam nobenega antivirusa vklopljenega. Imam avast in ko nanj kliknem mi javi da je vse OK (Everything is good). What gives ?

solatko ::

Saj ti prav javlja, free Avast je tko, kot da nebi imel nič.>:D
Delo krepa človeka

krepki ::

Imam problem z IE in sicer večkrat se pojavi obvestilo da IE ne deluje več,včasih samo med brskanjem,vedno pa ko hočem kakšno zadevo potrditi,recimo v nlb kliku sem oddal zahtevek za digitalni eračun.

Med podpisom digitalnega potrdila IE neha delovat.

NejcSSD ::

Pusti IE na miru, inštaliraj firefox in prenesi certifikat za klik na firefox. In nimaš nobenih problemov.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Egidij88 ::

"Uporabljate debilen brskalnik." :))

Pesimist ::

firefox me jebe. Na novo sem instalo win8.1 na probook 4720s in nikakor mi ne rata firefox usposobit. Vedno ko instaliram so bela pprazna okna. Niti gumba OK ne vidim za potrditev importa favoritsev. Ce vse preskocim pa samo startam je okno celo belo, odpre se pa user gudie za nastavitve. Katastrofa ker kaj takega se nisem jemal. Na drugem pcju imam tudi 8.1 brez problemov.

ok ze reso problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Qushaak ::

Mene pa zanima ta skrita 350MB particija, ki se ustavi samodejno. Opazil sem, da se dostikrat naredi na fizično drugem pogonu (disku). To mi ni všeč in me zanima kdaj se W8.1 odloči to naredit na drugem fizičnem disku in zakaj. Hvala.

MrStein ::

To je verjetno neki zapleten vudu ritual, ki na koncu pove, kateri disk je "the one" in tam naredi to particijo. ;)

Verjetno gre za disk, ki je v BIOS-ovem spisku prvi. Oziroma s katerega BIOS boot-a (prebere prvi sektor in požene program na njem). Kar Windows poskusi ugotoviti, ker 100% določiti je bolj težko.

Najbolje je imeti samo en disk v PC-ju med namestitvijo Windows, pa bodo vse particije kreirane na njem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Aar2rk ::

Vprašanje zaradi problema z Win 8.1
Imam dual boot s 7ko, ki jo večinoma uporabljam. Danes sem se končno spomnil, da pogledam Update 1. nabralo se je že kar nekaj updejtov, sem zagnal vse skupaj (če sem prav videl, update 1 sploh ni bil na seznamu), vmes je računalnik zmrznil in po restartu je zdaj v neskončnem loopu, Win 8 se zažene, javi da updejta, se resetira. In kakršenkoli reset me vrne na dual boot menu, od kjer gre vsaka zadeva spet od začetka...

kakšen nasvet? Hvala.

Zvonko34 ::

Ko se mi je nalagal windows update, konfiguracija ni uspela in računalnik le melje, piše pa, da izvaja povrnitev sprememb. Sem ga resetiral s power gumbom, sem ga dal iz elektrike (laptop), poizkušal sem z vsemi konbinacijami tip (Alt+ctrl+del; shift+f8), pa se nič ne zgodi. V safe modu ga ne moram zagnat, ker mi takoj po restartu vrže nazaj na zaslon, kjer piše, da konfiguracija ni uspela in da izvaja povrnitev sprememb. Ve kdo, kako bi to lahko rešil? Zdaj sem pustil računalnik, da melje.

solatko ::

Nov instal. Recovery particijo imaš na disku, če si kupil OEM.
Delo krepa človeka

11tomi12 ::

Pozdrav!
Imam eno težavo z nalaganjem windows 8.1 na w7, in sicer se nič ne zgodi ko bootam z USB-jem(F12), piše mi "loading operating system..." in to je to... Pri tem sem seveda spremenil 1st boot device v BIOS-u, na USB-ju pa mam ISO file od windowsa, USB pa je formatiran na sistem NTFS...
Malo pomoči bi bilo fajn :)
Lp

Qushaak ::

Kako pa si naredil ta bootable USB ključ? Imaš uraden MS-jev tool za to in zame je vedno delal.

11tomi12 ::

S tem sem naredil ja... Čeprav mi ni jasno nekaj, tale tool mi je tudi naložil install file te ISO datoteke, čeprav bi naj bil ISO file na USB-ju. Zato sem pol zbrisal file in gor dal ISO, ampak nevem, če je to krivo.

Nummy ::

11tomi12 je izjavil:

Pozdrav!
Imam eno težavo z nalaganjem windows 8.1 na w7, in sicer se nič ne zgodi ko bootam z USB-jem(F12), piše mi "loading operating system..." in to je to... Pri tem sem seveda spremenil 1st boot device v BIOS-u, na USB-ju pa mam ISO file od windowsa, USB pa je formatiran na sistem NTFS...
Malo pomoči bi bilo fajn :)
Lp

Kolikor je meni znano mora biti UEFI ključ formatiran v FAT32 ne v NTFS.

The "Windows 7 USB/DVD Download Tool" is a very useful tool in making bootable USB from ISO file, but it doesn't work under UEFI system since the USB is in NTFS and UEFI can only boot from FAT32. Here is the steps to make a bootable USB for fresh clean install Windows 8.

Za win 8 je praktično enako.
klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

11tomi12 ::

Hvala bom probal :)

11tomi12 ::

Sem probal in isto.. Ne gre dalje pri "loading operating system"... kaj bi še lahko sprobal?
Sicer pa ne najdem UEFI Secure Boot v BIOS-u -_-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 11tomi12 ()

Qushaak ::

Nekaj je najbrž narobe s hardware-om. Lahko tudi USB ključ. Res nikoli nisem imel problemov in ob takih situacijah vedno posumim hardware.

krneki0001 ::

Fante ima iso datoteko (*.iso) na boot usb ključku. Seveda da ne bo delalo. Vzami usb/dvd tool, ki iz isota naredi zagonski usb in je gor kompletna inštalacija Windows 8 (mora bit vsaj 4Gb ključek).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

11tomi12 ::

Zdaj sem probal bootat z DVD-jem, pa mi pri startup-u najprej napiše loading operating system, nato pa booting from cd/dvd... pol pa mi normalno loada windows. Res več nevem kaj naj naredim :D

Nummy ::

11tomi12 je izjavil:

Zdaj sem probal bootat z DVD-jem, pa mi pri startup-u najprej napiše loading operating system, nato pa booting from cd/dvd... pol pa mi normalno loada windows. Res več nevem kaj naj naredim :D

Nekaj je narobe s ključkom.
-lahko je sam ključek pokvarjen ali imaš gor bad sector-je in ne more dobro prebrat z njega.
-lahko imaš pokvarjeno inštalacijsko datoteko (iso image si na ključek nasnel že "pokvarjene" podatke).
-lahko so se podatki pokvarili med samim kopiranjem na ključek
-glede na to da si rekel, da si na novo formatiral ključek je potem vrsta particije ok.

probi še enkrat za hec na novo nardit ključek z microsoftovim tool-om. Če to ne bo delal, probi z kakim drugim ključkom.

11tomi12 ::

Vbistvu sem probal z DVD-jem zdaj :) Bom pa šel tekom tedna kupit dodaten USB ključek pa pol še enkrat probal.

Nummy ::

11tomi12 je izjavil:

Vbistvu sem probal z DVD-jem zdaj :) Bom pa šel tekom tedna kupit dodaten USB ključek pa pol še enkrat probal.

Ja če ti dela DVD, zakaj pa ne nareidiš install iz DVD-ja?

11tomi12 ::

Ne dela :) Kot sem napisal se nič ne zgodi po tem, ko napiše boot from dvd, preprosto normalno se zažene PC...

MrStein ::

Je DVD OK?
- Si ga snemal z verify opcijo? (če ne, preveri SHA1 kodo DVD-ja samega)
- ISO fajl je nepokvarjen? (SHA1 chksum kodo preveri)
- ne dela le na tvojem PC ali niti na drugih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

11tomi12 ::

ISO file je OK, ker sem za foro probal inštalirat na desktopu, in vse lepo dela. DVD je tudi ok in tudi na drugih dela :) V katerem formatu mora bit DVD, jaz ga mam v UDF, čeprav nevem, če to igra kakšno vlogo..

Nummy ::

Preveri nastavitve BIOS-a. Lahko da imaš kako napačno (U)EFI nastavitev nastavljeno.

Naslednja opcija je, da greš v samo EFI konzolo in tam ročno daš boot iz USB/DVD-ja.

Miha20 ::

Kako naj jaz ugotovim idintiteto matične plošče d bi namestu navadn bios k zdj je oem mam use zaklejeno edin množilnik procesorja je odklejen

AvtoR ::

Cpuid oziroma cpuz.

MrStein ::

Drug BIOS bi gor dal, kot je originalno?
To bo težka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Motion ::

Nameravam kupiti win 8 pro (box verzija 32 in 64 bit) z druge roke. Zanima me ali bom imel kake težave z aktivacijo, ker so bili windowsi že namesčeni 2x, vendar trenutno niso nameščeni na noben sistem.

MrStein ::

Načeloma se to potem reši s klicem na MS. (slovensko, se mi zdi da je brezplačna številka)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Ja, brezplačna številka, ampak najbrž ne boš imel nobenih problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ljudevit2 ::

Sem začetnik, ampak vem da je bilo še pri windows 7 za določene naprave in os naložiti iz neta gonilnike. Pri windows 8 pa ne? Ne potrebuje gonilnikov?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Enako je.
Razen, da ker je novejši, ima nekaj več gonilnikov že vgrajenih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ljudevit2 ::

In ti gonilnikiki so kompatibilni z vsakim računalnikom?

MrStein ::

Kompatibilni so s kosi računalnika, za katere so bili napisani.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ljudevit2 ::

Že že, ampak z vsakim proizvajalcem?

MrStein ::

Načeloma ja.

Večina hardvera bo delala, le če ni preveč nova (izdelek, ki je nastal po tisku Windows DVD-ja pač ne bo imel gonilnika na tem DVD).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ljudevit2 ::

Hvala za potrpežljjivost :)

PurplePapet ::

Zanima me kater OS je boljši za gaming 8.1 ali 8

Steampunk ::

PurplePapet je izjavil:

Zanima me kater OS je boljši za gaming 8.1 ali 8

Kaj je boljše, slo-tech ali slo-tech?
««
17 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270842 (63092) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140377 (33754) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917002 (11106) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081619 (66006) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237372 (20836) AlkaZar

Več podobnih tem