» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
3 / 30
»»

MrStein ::

To imaš Windows To Go zadevo? Dela le z Enterprise edicijo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

abyssus ::

Mene tudi zanima, kako imaš to nameščeno?

krneki0001 ::

Prvo si pripravite iso od win8 in ga odpakirajte v poseben direktorij. Rabite samo datoteko install.wim.
Potem potegnite iz neta program GimageX (http://tinyurl.com/gimagexv2).

ukazi: štartaj command prompt kot administrator
- Diskpart
- List disk
- Select disk # - izbereš disk na katerega hočeš inštalirat windows 8
- Clean
- Create partition primary
- Select partition 1
- Format fs=ntfs quick
- Assign
- Active
- Exit

program GimageX pod zavihkom apply:
izbereš source - poiščeš install.wim datoteko v isotu (direktorij source)
izbereš destination - črka pogona ključka kamor hočeš inštalirat windows 8
klikneš apply (42 minut dela, če imaš usb 2.0)

ko to konča še enkrat command prompt kot administrator in ukaz:
- bcdboot x:\windows /s x: - x je črka pogona usb ključka, kamor ste prej s programom GimageX namestili windows

Potem pa samo še reštart in nastavitev, da boota iz usb ključka. Prvič se bo malo dlje štartalo, ker nastavlja "device" in je potrebno določit username in ostale stvari,
potem se pa zelo hitro štarta.

Vsakič ko daš v drugo mašino prvi boot traja malo dlje, da nastavi "device", potem pa deluje zelo hitro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Janac ::

Janac je izjavil:

Mogoče kdo ve zakaj prdie do tega:


?

Dogaja se zdaj ko sem zamenjal CPU in plato. Tak imam namen danes ponovno namestit.


Pa a zna kdo resit ta problem? Ponovno namestil grafa driverje, probal v win7, win8, nevem vec kaj naj.

krneki0001 ::

Pozabil sem prej dopisat; KLJUČEK NAREJEN NA TAK NAČIN DELA Z VSEMI EDICIJAMI WINDOWS 8.

Sam imam win 8 pro 64bit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

install.wim, ki je načeloma image za Setup in instalacijo, po tem posegu dela (več ali manj) kot že instaliran sistem? Zanimivo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Modiano ::

Pozdravljeni,

še jaz bi prosil za par informacij:
Uporabljam dva zaslona (win 8), extend screen.
1. Ali je možno imeti metro na obeh zaslonih hkrati, pač raztegnjenega?
2. Ali je možno imeti metro na enem zaslonu (odprt nonstop) in hkrati na drugem npr. odprt crome ali karkoli drugega, saj takoj ko kliknem na drugi zaslon se mi metro na prvem zapre.

Hvala za pomoč, tole mi gre res na jetra.
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

filip007 ::

Najbolje, da obrneš zaslone navpično, pa gor odpreš Opero speed dial tab in razvlečeš čez oba zaslona. "Pratical joke"

Drugače pa se da osmico praktično urediti, če zmečeš vse dol z obeh namizij metro in klasika in stlačiš vse ikone v taskar, tako da ostane na metroju Desktop dostop, na navadnem namizju pa My Computer ikona in koš. "Problem solved"
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Modiano ::

To ni ravno to kar bi jaz hotel. Hvala vseeno. Morda kdo ve?
Googlam pa ne najdem odgovora. A je to samo pri meni napaka ali kaj?
Vi lahko gledate na enem zaslonu metro in hkrati na drugem ustvarjate karkoli?
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Modiano ::

http://www.tomshardware.com/forum/1375-...
Očitno ostaja pri tem: Well that sucks:|
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

MrStein ::

Za info: Med brskanjem po podstrešju sem našel kopijo igre Unreal (iz leta 1998). Dela brez problema v 64 bitnem Windows 8.
(le s softverskin rederingom, ker OpenGL in DirectX so dodali v poznejših patchih igre)

Še zanimivost, dotični CD-R je bil posnet leta 1999 in sem ga prebral z bralnikom Teac CD-532E, kupljenim leta 1998. Torej po 15 letih posnet CD-R (in tudi enota) še vedno dela brez problemov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

ja tudi meni se lepo zalaufa igra Fallout 1 iz leta 1997 na 64 bitnih windows 8. Ravno tako iz cd-ja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dunda ::

Pred dobrim mesecem sem presedlal na Win8. Sam sistem se mi zdi zelo v redu, popolnoma zgrešen pa je Metro. Toliko nerodnosti si pa M$ res težko privošči.
Danes sem recimo izgubljal čas s tem, da bi v Metroju uporabil Skydrive in dobil link do datoteke v oblaku. Nikakor mi ni uspelo, povabil sem še dva kolega (daleč od laika, celo nasprotno), pa nam ni uspelo. Če kdo to zna narediti naj svetuje ...
Datoteko imam v Skydrivu, vendar linka v Metro aplikaciji ne znam dobiti. Dobim ga, če grem na splet, sicer pa nikakor ne.
https://www.kacnje.eu

AvtoR ::

Zakaj raje ne inštaliraš Live Esentials in uporabljaš namensko desktop aplikacijo za SkyDrive? Metro je narejen za dotik in ne za miško.

Lonsarg ::

Metro Skydrive aplikacija je komaj prišla ven, da bo po funkcionalnosti primerljiva z desktop aplikacijo pa web aplikacijo bo trajalo še kakšno leto. Ne vem kako si toliko čas izgubljal, ko bi meni blo v par sekundah jasno, da očitno te funkcije v Metro appu pač še ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dunda ::

Lonsarg je izjavil:

Metro Skydrive aplikacija je komaj prišla ven, da bo po funkcionalnosti primerljiva z desktop aplikacijo pa web aplikacijo bo trajalo še kakšno leto. Ne vem kako si toliko čas izgubljal, ko bi meni blo v par sekundah jasno, da očitno te funkcije v Metro appu pač še ni.


Ja jebemu sunce - res bi človek od M$ pričakoval, da bo aplikacija za Skydrive (ki jim postaje eno pomembnejših zadev) imela upload, download, kopiranje in posredovanje. In ker smo se že nekaj časa igrali s tem, kako tiskati iz tistega M$ Metro bralnika brez uporabe tipkovnične bližnjice (in na koncu smo celo uspeli), smo poskušali najti tudi to. No, pa očitno brez uspeha. Ampak res je nekaj hudih nerodnosti v tem Metroju.
Kot sem napisal prej, mi je sistem sicer všeč (zanesljivost, hitrost, varnost ...), ima pa res nerodne pristope.

Saj Skypdrive uporabljam res le za nekatere zadeve, sicer je itak SugarSync zakon 8-)
https://www.kacnje.eu

Lonsarg ::

Jah glede tiskanje se je treba navaditi na charm gumbe, na katere radi pozabimo. Tiskalnik je naprava in jo torej najdeš pod device charmom. Dosti lažje in konsistentno, kot pa iskati print gumb znotraj aplikacije, je pa pač ena nova navada in Metro vmesnik spreminja praktično VSE naše navade.

Recimo WiDi/Miracast(ene vrste brezžični HDMI kdor ne ve) do zdaj si rabil neke posebne programe inštalirat. WiDi 3.5/Micarast 1.0 pa ima za W8 vgrajeno podporo. Torej greš pod device charm in klkneš, viola dela. To je prihodnost, uporabnika ne zanima, kater program mora odpret itd. Vse kar povprečni uporabnik ve je to, da je TV ene vrste naprava in torej jo najde pod device charmom in dela z njo kar pač dela, enako kot je tudi tiskalnik pač naprava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Tisti, ki vam (nam), ni všeč Metro: Zakaj pa ga uporabljate?
Vse se da "po starem" narediti.

PS: Kako Start menu prepričam, da ne vrača Metro zadetkov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Metro uporabljam samo za zabavo. Dodal sem start button in nastavil boot direkt na desktop. Edino smiselno zaenkrat. V W8 mi je najbolj všeč split screen, tako da lahko imam del zaslona v metro aplikaciji(običajno glasbo/video ali beležnico) in preostali 3/4 zaslona desktop. Tudi super stvar da lahko na desktopu primem okno in ga postisnem v desni ali levi rob in se samo prilagodi čez pol zaslona, zelo uporabno včasih.

MrStein ::

Qcube je izjavil:

Tudi super stvar da lahko na desktopu primem okno in ga postisnem v desni ali levi rob in se samo prilagodi čez pol zaslona, zelo uporabno včasih.

To je sicer že v Windows 7. (verjetno tudi v Visti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Dunda, saj ima v metroju skydrive vse kar si napisal: Upload, Download, kopiranje in posredovanje. Datoteko lahko uploadaš, downloadaš, jo prenašaš med direktoriji, ki si jih naredil v skydriveu in jih lahko šeraš med kolege. Kaj več od skydrive-a v metroju pa ni za pričakovat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dunda ::

krneki0001 je izjavil:

Dunda, saj ima v metroju skydrive vse kar si napisal: Upload, Download, kopiranje in posredovanje. Datoteko lahko uploadaš, downloadaš, jo prenašaš med direktoriji, ki si jih naredil v skydriveu in jih lahko šeraš med kolege. Kaj več od skydrive-a v metroju pa ni za pričakovat.

Meni se grozno čudno obnaša - načeloma bi želel posredovati link do datoteke. Ali ti to lahko narediš (če da, potem napiši po katerih korakih)?
Sicer je pri meni omogočeno Share, vendar sta tam potem "Ljudje" in "Pošta". Slednja ni nastavljena, ker uporabljam Outlook, če pa kliknem na Ljudje pa mi ponuja "Poveži se z omrežjem Facebook" in "Poveži se z omrežjem Twitter". Tukaj bi pričakoval - "DAJ LINK DO DATOTEKE NA ODLOŽIŠČE" ali kaj podobnega.
https://www.kacnje.eu

krneki0001 ::

Kako pa ti uporabljaš metro aplikacijo skydrive potem? Saj se moraš vendar z MS userjem (username@live.com) prijavit. In tukaj je pošta ključna. Iz metro aplikacije skydrive lahko deliš datoteke samo med tiste ljudi, ki jih imaš v pošti, na facebooku ali twitterju.

Obstaja pa desktop aplikacija, ki si jo potegneš iz windows store, pa imaš potem sheranje še med vse sotalo.


Malo počakaj, da to poštimajo, saj bodo počasi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Ja sem šel sprobat, očitno Skydrive Metro aplikacija res dovoli sharanje linkov izključno preko share charma, torej rabiš vsaj eno aplikacijo skonfigurirano, ki lahko sprejema linke, najlažje mail. Bi pa blo lepo, da ponudijo shranjevanje linka tudi preko copy paste, da lahko pastaš tudi v aplikacije, ki ne podpirajo share charma za linke, torej recimo v desktop aplikacijo, copy paste je univerzalen, to res morajo omogočiti.

krneki0001 ::

Za desktop aplikacije imaš desktop verzijo skydrive-a, ki pa to vse omogoča.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AvtoR ::

Jaz pa imam težavo s Windows Live Mail. V stikih ustvarim novo skupino stikov, dodam maile v skupino in shranim. Med kontakti je vidna nova skupina stikov, vendar je v Windows Live Mail ni na seznamu, tako da je ne morem izbrati med ostalimi kontakti. Ima še kdo podoben problem?

dunda ::

krneki0001 je izjavil:

Kako pa ti uporabljaš metro aplikacijo skydrive potem? Saj se moraš vendar z MS userjem (username@live.com) prijavit. In tukaj je pošta ključna. Iz metro aplikacije skydrive lahko deliš datoteke samo med tiste ljudi, ki jih imaš v pošti, na facebooku ali twitterju.
Obstaja pa desktop aplikacija, ki si jo potegneš iz windows store, pa imaš potem sheranje še med vse sotalo.
Malo počakaj, da to poštimajo, saj bodo počasi.


Prijavljen sem z MS userjem. Nimam pa konfiguriranega njihovega Maila - pač uporabljam Outlook. In to jih očitno jebe.
Poleg tega sem na njihovem supportu izvedel, da tega, kar jaz iščem, res ni. So oddali pripombo naprej :-)
Torej - trenutno Skydrive (Metro) ne omogoča sharanja linka ... če kdo verjame ali ne.

Za desktop aplikacijo vem, ampak če tako propagirajo ta Metro, naj potem vsaj osnovne zadeve delujejo. Recimo v Raziskovalcu kliknem na PDF, privzeto odpre se Bralnik v Metroju. Ko ga zapustim (seveda ga moram ugasniti na tisti posebni trik z roko od zgoraj navzdol), me sistem odloži v Metro. Pa sunce mu žarko. Za vsako reč me meče v Metro, tam pa so stvari zelo polovičarske.

Ok, da ne pretiravam - sistem je ok, celo zelo dober, ampak Metro pa ... popolnoma neuporabniško zasnovan. Vsakih nekaj minut naletim na kakšno nerodnost.
https://www.kacnje.eu

Lonsarg ::

Iz nule štartati na nov API je huda reč. Saj zato pa bodo že 1 leto po izzidu W8 izdali Windows Blue(najverjetneje poimenovan W8.x), ker čakati 3 leta na izzid W9 je predolga doba, treba že prej dodajati funkcionalnosti v Metro. Koliko jim bo uspelo narediti v enem letu bomo pa videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dunda ::

Ja, bomo videli. Meni se sicer zdi, da ta Metro enostavno ni bilo potrebe dodajati na desktope. Je pa res, da sedaj lahko napišeš program, ki bo deloval na različnih mašinah (telefon, tablica, desktop), kar sicer ne bi bilo možno.
https://www.kacnje.eu

DoberDan ::

Nameravam preizkusiti W8.

Me pa nekaj zanima. Imam dva SSD diska. Na prvem so W7, na drugem programi.
Če na prvem naredim še eno particijo in nanjo namestim W8, bom lahko preko W8 uporabljal že nameščene programe na drugem disku? Pač, je med W7 in W8 takšna kompatibilnost?

Torej da iz dveh operacijskih sistemov uporabljam na enem mestu inštaliran program. Ne bi rad vse podvajal, sploh ne v tem vmesnem obdobju, ko ne bom vedel, na katerem sistemu bom ostal.

Hvala, lp

Lonsarg ::

Inštalacija programa praviloma(obstajajo izjeme seveda) pomeni, da je program šaril po windowsih, da je sebe namestil v vse potrebne kotičke windowsa. Torej ti moraš ne glede na to, koliko sta operacijska kompatibilna med sabo(tudi če imaš dve inštalaciji identičnih windowsov) še vedno zagnati inštalacijo na obeh, da se program inštalira "v" vsakega od windowsov.

Z malo hekanja pa sicer lahko vseeno dosežeš, da ti bo program samo enkrat zasedal prostor, pač inštaliraš v obeh sistemih v isto mapo zadevo in preden v drugem inštaliraš mapo pobrišeš. Ampak z tem boš prihranil le prostor, še vedno boš pa moral dvakrat inštalirat. Pa še izjemoma boš lahko imel kake težave v kakem programu.

Windows 8 pa drgač res ni težko uporabljati "kot da je windows 7" sam vbiješ si v glavo, a je tista nova zadeva prenovljeni start meni, ki je pač full screen in ga ne uporabljaš za nič drugega.

solatjek ::

Imam Win 8 enterprise že kak mesec, imam pa tudi nekaj vprašanj in sicer:
- ali se da velikost teh metro ploščic kje nastaviti? Jaz bi si rad naredil nekoliko manjše, da bi dobil več ploščic na ekran. Balast sem že odstranil, pa bi vseeno imel rad še za nekaj ploščic prostora, da ne bi radil levo desno šibati zaslona
- kaj je to Windows To go? Ne razumem principa delovanja, v em je smisel. A je to enako, kot da imaš nameščen windows kar na USB in ga lahko laufaš na vsaki mašini? Kako je v tem primeru z gonilniki, ko greš na drugo mašino?
- kako dodati možnost LogOff za odjavo uporabnika? Na voljo imam namreč samo zaustavitev, mirovanje, spanje ter vnovični zagon. Ker imamo v službi računalnike v domeni, bi prav prišla varianta odlogiranja oz. zamenjava uporabnika

Hvala vnaprej za kakršnokoli koristno informacijo.

LP
Matjaž

Mavrik ::

- kako dodati možnost LogOff za odjavo uporabnika? Na voljo imam namreč samo zaustavitev, mirovanje, spanje ter vnovični zagon. Ker imamo v službi računalnike v domeni, bi prav prišla varianta odlogiranja oz. zamenjava uporabnika


Odjaviš se tako da klikneš svojo slikico v desnem zgornjem kotu Start zaslona.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

-- Velikost ploščič se da nastavit preko hacka v registru, kjer nahecaš windows, da misli, da imaš ti večji zaslon, kot je on avtomatsko zaznal, kar pomeni, da bo prilagodil celotno Metro okolje tej novi velikosti, ki jo boš nastavil:
Tukaj je objavljen postopek:
UPDATE:
I have come up with a manual workaround:
Rebuild the EDID registry to wipe out all but the current monitor's EDID info by deleting all but the 'default monitor' subtree in the HKLM\System\CurrentControlSet\Enum­ \DISPLAY registry, after first changing the permissions on each branch. Then refresh the Device Manager to rebuild the data.
Then use ViewSonic EDID Editor 3.1.5 or Phoenix EDID Designer 1.3 to edit your display's EDID information and decrease* your vertical and horizontal screen size proportionally (in 'mm').
Related Helpful Source: http://blog.komeil.com/2008/06/fixing-e...
*(Yes screen size decrease == increase in DPI; so that Windows 8 Metro UI will use more pixels to draw an object thus making it appear bizzer on the TV)


-- Windows To Go je dejansko res praktično isto, kot windows inštaliral na USB ključ. Z to razliko, da je Windows To Go malenkost prilagojen tej situaciji, najbrž glede driverjev, čeprav že navadna inštalacija je ponavadi znala hendlat, če si jo premaknil na drug računalnik. Windows To Go tako najbrž vse kar nardi, da da to "ponavadi" spremeni v "vedno", mislim da se celo dlje prižiga taprvič na novem računalniku, ko vse poskenira.

-- Je že Mavrik napisal kako se odlogirati, če mene vpraša, bi mogli tja, kjer je Log Off dodati tudi vse power gumbe, torej na start screen zraven imena.

krneki0001 ::

Imam windows to go USB ključek (sem si naredil zadevo na 32GB velik USB 3.0 ključek).
Prvič na novi mašini se naložijo driverji in traja zagon kake 2 do 3 minute, potem pa delajo normalno iz ključka in se ključek obnaša kot C drive, tako da imaš vse gor spravljeno.
Če ključek potegneš iz računalnika pri prižganih windowsih, ga moraš v roku 60 sekund dat nazaj, ali pa bo sistem zmrznil in lahko samo še reset narediš(vmes se ne da nič delat).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

levaky ::

Ammm, a je potrebno za windows store tudi nastaviti lokacijo na US oz UK, da najde store mal več aplikacij?

Pa kako se znebiti pol slo/ pol angleških besed oz prevodov. Ko odprem Metro, imam recimo v slovenščini Ljudje, Pošta, Zemljevidi,... Kje to nastavim na angleščino?

Lonsarg ::

Večina aplikacij je objvljenih za vse regije, vsaj jaz sem vse našel. Je pa res, da če obstaja tudi lokalizirana slovenska varianta aplikacije, ti bo ponudilo le to.

levaky ::

Crapper! Sovražim lokalizirane:S

Obstaja kak metro aplikacija, ki bi uspešno zamenjala Messaging, s tem da podpira Gtalk in MSN. Če je zraven še skype, bo sploh špica:)

Matej

Lonsarg ::

MSN=Skype po tanovem, še ne veš?:) Ko združiš imaš v Skype vse kontakte, ker v bistvu to združevanje Microsoft dela tako, da ukinja MSN. Jaz uporabljam IM+ za Gtalk na Win8, podpira vse protokole.

Moram pa rečt, da tale WinRT API je res še v povojih. Tako uradni Skype kot tudi IM+ aplikacija, če ju dolgo ne prižgem sem enostavno offline, čeprav sem označil avtomatsko prijavo wtf. Dolgo je ponavadi cel dan.

levaky ::

Kje pa najdem tale IM+? Sem gledal v Storu, ampak mi ga ne najde:S

Lonsarg ::

Aja, a je mogoče da jaz nimam Slovenske lokalizacije al kaj, nikol ne vem da bi označil kako drugo državo... Men najde 3159 aplikacij, ko iščem "im".

levaky ::

Meni pod IM najde 16 oz. nekaj podobnega aplikacij...

Lonsarg ::

Evo, pa sem res imel na angleško naštiman, ko grem pa na slovensko najde pa 2820, še vedno mi najde IM+... Sem poizkusno menjal različne države in večino jih najde med 2750 in 2850 zadetkov na IM, če daš na ameriko pa najde 3159, torej nekaj aplikacij le pridobiš, čeprav teh dodatnih 200 aplikacij je najbrž z razlogom razvijalec označil kot samo za Ameriko.

Lokalizacijo pa spreminjaš pod: Metro nastavitve/general/languages, pol pa ko se ti na desktop odpre okno klikneš levo change data time or number formats, potem pa v drugem zavihku izbereš državo, ki jo hočeš.

Če v nastavitvah od Store še odstranim "make it easier to find apps in your language" pa pridobim še več zadetkov, kar 3971, hecno:) Oziroma 4403, na angleški lokalizaciji.

Si ti ziher, da imaš končno verzijo Windows 8 inštalirano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

solatjek je izjavil:


- kako dodati možnost LogOff za odjavo uporabnika?

Ena možnost je ctrl-alt-del, pa imaš potem "Sign Out" kot trejo opcijo.
So res po nepotrebnem razmetali opcije...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

harvey ::

Je že komu uspelo povezati adhoc WiFi dostopno točko npr. pametni telefon in pa windows 8?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Kaj bi rad naredil - iz windows 8 ad hoc wifi al s telefonom?

Če bi rad wifi točko naredil iz windows 8, je ne boš, ker win 8 tega uradno ne podpira, lahko pa rešiš s programi kot so ConnectifyMe in podobnimi ali pa z malo iznajdljivosti. Ne vem sicer zakaj so to vrgli ven, ker v sedmici si z lahkoto to naredil, ampak...

Kako narest wifi točko brez dodatnih programov:
http://www.howtogeek.com/112050/how-to-...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatjek ::

krneki0001 je izjavil:

Prvo si pripravite iso od win8 in ga odpakirajte v poseben direktorij. Rabite samo datoteko install.wim.
Potem potegnite iz neta program GimageX (http://tinyurl.com/gimagexv2).

ukazi: štartaj command prompt kot administrator
- Diskpart
- List disk
- Select disk # - izbereš disk na katerega hočeš inštalirat windows 8
- Clean
- Create partition primary
- Select partition 1
- Format fs=ntfs quick
- Assign
- Active
- Exit

program GimageX pod zavihkom apply:
izbereš source - poiščeš install.wim datoteko v isotu (direktorij source)
izbereš destination - črka pogona ključka kamor hočeš inštalirat windows 8
klikneš apply (42 minut dela, če imaš usb 2.0)

ko to konča še enkrat command prompt kot administrator in ukaz:
- bcdboot x:\windows /s x: - x je črka pogona usb ključka, kamor ste prej s programom GimageX namestili windows

Potem pa samo še reštart in nastavitev, da boota iz usb ključka. Prvič se bo malo dlje štartalo, ker nastavlja "device" in je potrebno določit username in ostale stvari,
potem se pa zelo hitro štarta.

Vsakič ko daš v drugo mašino prvi boot traja malo dlje, da nastavi "device", potem pa deluje zelo hitro.



Kakšna je razlika, če napraviš USB po tem postopku, ali pa kar uporabiš funkcijo Windows To GO na nadzorni plošči? Je to enaka zadeva?

Hvala in lp
Matjaž

krneki0001 ::

To kar sem sam opisal lahko narediš s katerokoli verzijo windows 8. Torej tudi z običajnimi win 8 kot win 8 pro in win 8 ultimate.

Windows To Go je pa zelo podobna zadeva, ampak jo kreiraš lahko samo z verzijo windows 8 enterprise, ki pa je skoraj noben nima uradne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

levaky ::

Lonsarg je izjavil:

Evo, pa sem res imel na angleško naštiman, ko grem pa na slovensko najde pa 2820, še vedno mi najde IM+... Sem poizkusno menjal različne države in večino jih najde med 2750 in 2850 zadetkov na IM, če daš na ameriko pa najde 3159, torej nekaj aplikacij le pridobiš, čeprav teh dodatnih 200 aplikacij je najbrž z razlogom razvijalec označil kot samo za Ameriko.


Evo, nastavil lokacijo na US in imam vse aplikacije:) FEST! Tale IM+ je kr fajn, sam še skype manjka pa bi blo perfektno:)

MAtej

solatjek ::

Evo, naredil sem USB Windows To Go. Je normalno, da vsebine pogona me vidim na tem USB disku v Windowsih, ki so nameščeni na računalnik? Ko pa zaženem preko USB ne vidim diskovja računalnika. Je to OK, torej narejena kakšna zaščita? Kako potem narediti varnostno kopijo dokumentov oz. TOGO sistema? Očitno moraš imeti še en USB disk in nanj kopiraš?

Še vprašanje glede gonilnikov. Na vsakem računalniku, ko se pojavi kakšna nenameščena naprava, moram v Win To GO namestiti gonilnike, je tako? In to samo prvič? Se vindows potem sčasoma tako napolni z gonilniki, da bo delal praktično na vseh mašinah? Se motim?

Aja, zakaj ne gre kar klasična namestitev Windows na USB pogon? Saj to bi moralo biti isto kot Windows ToGo?

LP
Matjaž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()
««
3 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270156 (62406) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140022 (33399) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916890 (10994) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080945 (65332) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237135 (20599) AlkaZar

Več podobnih tem