» »

18 poškodovanih v železniški nesreči v Vižmarjih

18 poškodovanih v železniški nesreči v Vižmarjih

mtosev ::

Na tir, na katerem je že stal vlak, je bil usmerjen še en
29. oktober 2012 ob 08:52,
zadnji poseg: 29. oktober 2012 ob 11:14
Ljubljana - MMC RTV SLO

Zjutraj se je zgodila nesreča na železniški postaji v Vižmarjih, v kateri sta bila po do zdaj zbranih podatkih udeležena potniška vlaka. Poškodovani niso v smrtni nevarnosti.

Policijska uprava Ljubljana je bila ob 7.45 obveščena o nesreči, v kateri je mednarodni potniški vlak na poti v Kranj pripeljal iz Ljubljane na postajo, kjer je bil usmerjen na tir, na katerem je že stal potniški vlak, v katerega je nato trčil.

Iz UKC-ja Ljubljana so sporočili, da so sprejeli devet poškodovancev. Šest jih je že odpuščenih, pri treh pa diagnostična obravnava še poteka. Vsi so utrpeli lažje poškodbe, predvsem udarnine in odrgnine, so še zapisali. S Policijske uprave Ljubljana pa so nam sporočili, da je vseh ranjenih 18, vendar je mogoče, da se bo številka še spremenila.

Na kraju nesreče so posredovale reševalne službe in policisti, ki opravljajo ogled kraja in zbirajo obvestila.
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/18-po...
železnice so v odličnem stanju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Rias Gremory ::

:O *shocked*
To je par minut stran od mene, grem danes malo pogledat.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

V odličnem stanju?
Ej ne spoznam se na vso to opremo ampak vse (drogovi, postaje) mi zgleda nekam zanemarjeno. Tisti stari vlaki so pa več ali manj samo še za v muzej oz. kakšne turistične vožnje če jih uredijo. Me ne čudi če bo zdaj ko je zima že pred vrati spet kakšna nesreča, ker bo mraz in voda načel železniško opremo.

IMO je nekaj zelo narobe, da se kaj takega lahko zgodi v današnjem času.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

letmein ::

Infrastruktura še iz avstro-ogrske , miselnost iz socializma + lopovi = Slovenske železnice. Sreča, da ni kdo umrl.

amigo_no1 ::

Če nebi bilo Avstro-ogrske še te infrastrukture nebi bilo !

s1m0n ::

Pri nas je celotna infrastruktura preurejena od tirov, tramov do signalizacije in to kar lep kos! Ter tudi zdaj aktivno delajo na tem!
Vse postaje so preurejene, mostovi... Ne vem zakaj ni tudi drugod tako.

k4vz0024 ::

Slovenske železnice na Gorenjskem verjetno načrtujejo eno tračno progo prihodnosti. Drugo tračnico bodo prodali, da bodo imeli za plače:))

Slo. železnicam je malo mar za potnike. Pozimi se zdi, da nisi v vagonu, ampak v odprtem hladilniku, saj gretje odpove pri nizkih temperaturah in piha, kot da je vlak iz ločja pleten. Če pride Siemnsova kompozicija, je običajno premajhna. Organizacija nadomestnih avtobusnih prevozov je podn od podna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna prodaja vozovnic za vlak leto dni pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10923992 (18489) 111111111111
»

Slovenske železnice odkrile internetno prodajo vozovnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
4210691 (5407) Kenpachi
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12636174 (30247) DuleKrtola
»

Zakaj rabimo strojevodje na vlakih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12414257 (9973) Tear_DR0P
»

Zakaj ljudi povozi vlak? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18016849 (9831) fabrskd

Več podobnih tem