» »

windows 8 (nakup)

windows 8 (nakup)

««
«
1 / 6
»»

pudlcek ::

Nekaj me zanima, sedaj se da kupit windows 8 po ceni 29,99€. To je samo začasna cena? (zaradi pravkar uradne izdaje) Se bo cena zvišala?

LP

frudi ::

Cena velja do 31. januarja 2013. Je pa to cena za nadgradnjo, licenca pa je vezana na en računalnik.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Company ::

Saj piše na spletni strani Microsofta. Cena velja do 31.1. 2013.
Kaj bo pa potem, moraš pa njihov marketing vprašati, če ti bodo slučajno to zaupali. :)

LP!

RejZoR ::

Kje pa bi lahko kupil samostojno "retail" verzijo? Torej tisto za okol 200 EUR al kolk že pridejo?
Nekaj se je govorilo, da se bo lahko DSP kupila brez hardwara ampak ne vem kaj je zdej s tem. Men je vseeno če je vezano na 1 sistem, ker bo itaq ostalo na njem. Torej bi bil DSP dost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

frudi ::

Če boš itak v vsakem primeru uporabljal le na enem sistemu, zakaj bi potem želel plačevati parkrat več €? Sej tale upgrade se da inštalirati tudi 'na sveže'.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Looooooka ::

pudlcek je izjavil:

Nekaj me zanima, sedaj se da kupit windows 8 po ceni 29,99€. To je samo začasna cena? (zaradi pravkar uradne izdaje) Se bo cena zvišala?

LP

Vse strani na internetu so se 2 tedna nazaj prodajale veljavne kljuce po tej(in celo nizji) ceni. Zdej je ze vse dvignjeno na 70-80 dolarjev.

Company ::

Looooooka je izjavil:

pudlcek je izjavil:

Nekaj me zanima, sedaj se da kupit windows 8 po ceni 29,99€. To je samo začasna cena? (zaradi pravkar uradne izdaje) Se bo cena zvišala?

LP

Vse strani na internetu so se 2 tedna nazaj prodajale veljavne kljuce po tej(in celo nizji) ceni. Zdej je ze vse dvignjeno na 70-80 dolarjev.


A bejž no, cena 29,99€ je tudi danes, in bo od 31.1.2013.
LP!

Ganon ::

RejZoR je izjavil:

Kje pa bi lahko kupil samostojno "retail" verzijo? Torej tisto za okol 200 EUR al kolk že pridejo?
Nekaj se je govorilo, da se bo lahko DSP kupila brez hardwara ampak ne vem kaj je zdej s tem. Men je vseeno če je vezano na 1 sistem, ker bo itaq ostalo na njem. Torej bi bil DSP dost.


https://slo-tech.com/forum/t524254/p377...

Kupi "nadgradnjo". Enaka zadeva.

Looooooka ::

Company je izjavil:

Looooooka je izjavil:

pudlcek je izjavil:

Nekaj me zanima, sedaj se da kupit windows 8 po ceni 29,99€. To je samo začasna cena? (zaradi pravkar uradne izdaje) Se bo cena zvišala?

LP

Vse strani na internetu so se 2 tedna nazaj prodajale veljavne kljuce po tej(in celo nizji) ceni. Zdej je ze vse dvignjeno na 70-80 dolarjev.


A bejž no, cena 29,99€ je tudi danes, in bo od 31.1.2013.
LP!

e mas prav...clo za 19,99 €

RejZoR ::

Nadgradnja že, ampak kaj pa če trenutni OS ni licenčni? Dvomim, da se bo upgrade aktiviral in mi sploh dovovlil nakup...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

RejZoR je izjavil:

Nadgradnja že, ampak kaj pa če trenutni OS ni licenčni? Dvomim, da se bo upgrade aktiviral in mi sploh dovovlil nakup...


Iz nelicenčnega sem kupil W8, formatiral in namestil. Aktiviran je bil takoj, ko sem zagledal namizje.

McClane ::

Isto kot predhodnik, kupil, sformatiral, inštaliral in ob prihodu na namizje je bila zadeva aktivirana. Nobenih težav ali problemov.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

RejZoR ::

Pa lahko izbiraš al boš kupil 32bit ali 64bit?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Ganon je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Nadgradnja že, ampak kaj pa če trenutni OS ni licenčni? Dvomim, da se bo upgrade aktiviral in mi sploh dovovlil nakup...


Iz nelicenčnega sem kupil W8, formatiral in namestil. Aktiviran je bil takoj, ko sem zagledal namizje.


Ob nakupu dobiš ključ za namestitev ali se aktivira na podlagi predhodnega ključa?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ganon ::

Tilen je izjavil:

Ob nakupu dobiš ključ za namestitev ali se aktivira na podlagi predhodnega ključa?


Drži.

RejZoR je izjavil:

Pa lahko izbiraš al boš kupil 32bit ali 64bit?


Na podlagi trenutnega sistema.

cekr ::

Kako je sedaj z MediaCentrom.
Je že na MarkerPlace? Je plačljiv ali se ga da brezplačno dol potegnit?

Pa še:
kako je pri nakupu te nadgradnje, če se ti recimo CD nekje valja in ni na računalniku.
Imam en originalni WinXpHome in bi tudi tega rad izkoristil za nadgradnjo.
Se da pri nakupu izbrati, katero verzijo bi vzel. Zanima me Pro verzija.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

djordjevic ::

Ne velja to samo za upgrade s 7-ice?
No grave is deep enough to keep us in chains.

cekr ::

* Ponudba velja od 26. oktobra 2012 do 31. januarja 2013 in je omejena na pet licenc za nadgradnjo na uporabnika. Če želite namestiti različico Windows 8 Pro, mora biti v računalniku nameščen sistem Windows XP s servisnim paketom SP3, Windows Vista ali Windows 7. Cene se razlikujejo glede na območje in posameznega neodvisnega prodajalca ter so odvisne od več različnih dejavnikov, vključno z menjalnim tečajem, lokalnimi davki, dajatvami, pristojbinami, lokalnimi tržnimi pogoji in drugimi dejavniki, ki vplivajo na določanje cen.Zaradi teh dodatnih dejavnikov je lahko dejanska cena, ki jo plačate, višja od oglaševane. Oglejte si podrobnosti o naši posebni ponudbi.

Tu se mi poraja tudi vprašanje:

Recimo imam na enem računalniku Win7, podegnem dol *.iso. Bo kaj problemov, če potem to inštaliram na drug računalnik?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

djordjevic ::

U, najs. Samo jebenti, moja (originalna) vista je 32-bitna. :( Kar ne morem verjeti, da bi lahko nadgradil piratsko verzijo sistema na originalnega in jo de-facto legaliziral.
No grave is deep enough to keep us in chains.

cekr ::

Saj, če naj bi imel na koncu možnost izbire upgrade ali ISO, bi bila verjetno tudi možnost izbire x86 ali x64. Sicer pa če imaš že tako piratsko verzijo, bi isti učinek če to verzijo izbrišeš in na novo minimalno naložiš x64 verzijo, da boš izpolnjeval pogoje.

Mi je pa vse to malo čudno, da bi kar iz piratske verzije to storil.
Ali pa jim je vseeno in gledajo na to, da bodo od tebe potegnili vsaj 30€, ki jih sicer ne bi.


Cena je ugodna in marsikdo bo pomislil, če bi zadevo legaliziral.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

djordjevic ::

Sej to je to. In natanko to bom storil, če je res izvedljivo. Samo en SSD prej nabavim, pa gasa. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

djordjevic je izjavil:

U, najs. Samo jebenti, moja (originalna) vista je 32-bitna. :( Kar ne morem verjeti, da bi lahko nadgradil piratsko verzijo sistema na originalnega in jo de-facto legaliziral.


Če imaš 32bitno visto, potem zaženi upgrade iz nje, da boš dobil ključ. Ključ je pa isti za 32 in 64bit. Torej vse kar rabiš je nekje dobiti 64bitno verzijo ISO-ja,kar lahko legalno storiš preko torrenta. Samo če se bojih kakih trojancev preveri če je HASH isto kot na uradni microsoftovi oziroma MSDNA strani.

Iz piratske verzije pa res lahko kupiš zadevo za 30€, prav tako iz Windows 8 RP. Tak da v praksi to pomeni, da OEM licenca za Windows 8 dejansko stane samo 30EUR:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

KTr1sk ::

imam star prenosnik z licenco xp home, ki je tudi naložen original windows, potem lahko s tem imam upravičen nakup win8 za 30€ in namestim na stacionarni pc, če prav razumem
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

djordjevic ::

S consumer preview gre tudi? Ker potem tako ni panike. Na eni mašini imam legalno visto, na drugi pa 8 consumer preview.
No grave is deep enough to keep us in chains.

cekr ::

Glede na navodila od MS, bi lahko tudi sklepal, da lahko na en sistem kupiš 5 upgradov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

djordjevic ::

Sem ravno pognal upgrade assistant na 8 CP in kaže, da gre. Ker imam zdaj sicer še en teden konkretno paniko, bom zadevo izpeljal konec naslednjega tedna, da mi ne povozi česa, kar nujno potrebujem. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

Ja, tehnično gre tudi na Windows CP, RP in z travniških verzij, torej brez predhodne licence. Vendar pa kršiš EULO z tem, kar za osebno rabo niti nima veze, bo Microsoft še vesel da si napol legaliziral:) Če si pa podjetje pa je to če inšpektor pride isto kot piratska verzija, ker nimaš za pokazat licence od sistema iz kjer si upgradal.(DVD, OEM nalepka,..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

djordjevic ::

Tole je sicer imo malo tako-tako. Od Microsofta požegnana Consumer Preview varianta, ki jo potem kao legalno upgradaš, je za inšpektorja isto kot piratska? Svašta. Sicer pa - prenosnik ima svojo visto, mašina pa visto business. Jeba je edino, da sta obe 32-bitni, zato je treba delat trike, da pridem do 64-bitne. Samo zakonito kupljena izdelka z licenco pa načeloma vseeno sta.
No grave is deep enough to keep us in chains.

cekr ::

To se da legalno rešit. Po oglasih poiščeš prodajalce WinXP retail in si rešil problem. To itak dobiš za majhen denar ali pa se celo še komu valja in ti šenka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

djordjevic ::

Ne, sej imam dve čist legalno kupljeni licenci (ena je prišla s prenosnikom, druga pa ob visti, ki sem jo kupil z mašino).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

Ne, malo narobe sem se izrazil, sem šel EULO brat in če prav razumem Microsoft ni tehnično preprečil upgradov iz kjerkoli, lahko je WIndows 8 CP, lahko je Windows 98. Važno je samo, da obstaja ena licenca, ki si se jo odločil upgrajtat na Windows 8(torej ne sme biti na kakem drugem računalniku aktivirana). Samo obstajat mora nekje, lahko je v omari že 5 let ena Vista original škatla z serijsko.

Torej v tvojem primeru štima vse po EULI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

djordjevic ::

Jej. :D Thx, stari.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Torej, sedaj cuznem dol CUSTOMER PREVIEW X64 ENG, inštaliram na željeno mašino in kupim tole za 29,99€ in rešeno?
Samo še dilema, WIN7 ali tole? Je dovolj navadna verzija itd?

ima kdo kakšen link za CONSUMER PREVIEW ali moram na torrentih? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

Tilen ::

Katere možnosti plačila so ob nakupu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

McClane ::

Program ponudi paypal ali pa kartico.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

mihecpegec ::

Kaj je serijska vezana na različico? Oz. ali lahko uporabim serijsko, ki je za Windows 8 Pro 32bit, na 64bitni različici, bo delovalo?

Ganon ::

Kolikor je meni znano, serijska deluje na obeh.

cekr ::

Ali serijsko za upgrade pobira iz trenutnega sistem, na katerem si, ali jo lahko prepišeš recimo s škatle?
Imam original WinXP in WinVista. Pa si mi jih ne da vlačit več na disk.
Win7 pa je škoda za upgrade. Mi lahko še prav pride.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Tilen ::

Paypal? Ne morem verjet, da so proceduro za nadgradnjo dejansko naredili zelo user friendly. 30 je definitivno več kot 0 in samo vprašanje časa je bilo, kdaj se bodo odločili za ta korak. Mislim, da se bo sedaj legaliziralo precej travniških kopij.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

medenko ::

Pa sej bi tudi tako veliko več ljudi kupilo original....samo kaj ko so cene 100€....pod 50€ pa bi že marsikdo pomislil "zakaj pa ne", enako velja za Office Home&Student 100€ je previsoka cena, nekje za 50€ bi se prodalo vsaj 2x več.

RejZoR ::

Če bi v štacuni lahko dobil OS za 100 EUR bi ga kupil brez pomislekov. To bi bil še najmanjši strošek ob vseh stroških samega hardwara. Tko pa neki komplciirajo, da je DSP samo skupaj z novimi sistemi, retail pa so po 250 EUR ker lahko kao nalagaš na različne sisteme. Fuck that pa logiko.

Jezst bi obično kupil DSP, naložil na en sistem in tam imel zadevo. Ne pa da se moraš neki jajcat z upgrejdi, nekimi omejitvami DSP-ja in ne vem kaj še vse.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

d4vid ::

Če rabi kdo, mu lahko za simbolično ceno zrihtam Win8 iz Dreamsparka (oz. bivši MSDNAA). Ampak mislim da samo Pro verzijo :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jizzer ::

AFAIK prodajanje produkta iz Dreamsparka ni dovoljeno...

jabe ::

Na netbooku imam licenčne Win7, torej lahko kupim licenco Win8 za 30 dolarjev.

- ali lahko ta ključ uporabim potem le na enem računalniku (jih imam kar ene par)
- če odgovor da, ali lahko uporabim ta ključ na kateremkoli računalniku ali ravno na netbooku

Tilen ::

Da
Ne
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jabe ::

?? NE? To je odgovbor na kaj.

Ne, ne moreš dati na katerikoli računalnik.
ali
Ne, ni nujno da je na netbooku.

Drugače pa hvala.

Tilen ::

Uporabljas lahko le in samo tam, kjer si kupil. Še ob menjavi matične plošče bi moral kupiti novo licenco, ker je vezana na hardware.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

Njegov NE, se nanaša na to, da upgrade verzijo nahko naložiš samo na računalnik, na katerem imaš licenco za prejšno verzijo. Če je tvoje Win7 licenca OEM je vezana na netbook, če je pa licenca retail(najverjetneje ni), torej taka, ko dobiš DVD zraven, potem pa lahko daš upgrade na katerikoli komp(Je pa potem WIndows 8 upgrade vezan na tisti komp za vedno), ne smeš pa seveda uporablat hkrati te windows 7 in upgrada na enem drugem računalniku.

Ok tehnično je to vse mogoče, samo licenco kršiš z tem.

jabe ::

Aha, hvala obema.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306700 (4080) anjica
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420230 (3869) jedateruk
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16664162 (51520) MrStein
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062972 (46905) HupChup
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821917 (17335) Sc0ut

Več podobnih tem