» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
18 / 27
»»

Ganon ::

Kaj pa ob menjavi strojne opreme? Čez pol leta se recimo odločim zamenjati matično ploščo in procesor. Vpišem isti ključ in deluje? Upam, da nimaš potem dodatnih stroškov z nakupom novega ključa.

Looooooka ::

Klices na Microsoft poves in dobis kodo za aktivacijo...ko pac poves tist shit, ki ga hocejo s cd-ja(oz karkol dobis ob web nakupu), ce slucajno zatezi, da je blo ze ponucan).

Lonsarg ::

Upgrade verzija je kar se tiče licence enakoredna OEM(ne glede na to, iz katrere verzije retail ali OEM upgradaš), torej vezana na računalnik. Uradno torej samo za nespremenjen hardware, nauradno pa je izkušnja z windows 7 pokazala, da kličeš na uradni Microsoft support in gre skozit udi če je spremejen hardware, se pač zgoroviš na menjavo matične plošče. Bo pa čaš pokazal, če bodo pri microsoftu glede OEM bolj strogi, ali bo istko, kot je bilo z Windows 7.

TallCezar ::

Enim je všeč, nekaterim pač ne. Microsoft pač dela eno veliko anketo s to verzijo Oken. Ali gre za prelomno in tvegano potezo MSja? Prelomno ja, tvegano ne. WIN prinesejo v MS blagajno okoli 25% prometa. Od tega je slaba polovica naročnin, ne enkratnih nakupov. Naročnine se pobirajo ne glede na verzijo (Win XP, Vista, 7, 8), cena je enaka. Za MS je vseeno katero verzijo uporabljate, samo da imate njihov OS. Torej, MS večino prometa naredi z drugo programsko opremo, ala SQL, WIN Server, Exchange... Zakaj je prelomno? Ker verzija namiguje nove trende na PC trgu. Vedno bolj se vračamo v dneve terminalov - samo, da se zdaj imenujejo oblak, "čarovnik za zaveso", in ni več kolut s podatkovnimi trakovi.

medenko ::

tole za 29,99 je mamljivo.

Heisenberg ::

medenko je izjavil:

tole za 29,99 je mamljivo.


ja da bi dobil orginal Pro Ultimate al kwa je verzijo za tako ceno bi pa pomojem torrenti zamrli :P

Lonsarg ::

To za 29.99€ JE Pro verzija. Ki nadomesti tako Pro kot Ultimate. Edino vezana je na en računalnik. Pa nameščen moraš imeti bodisi original XP/Vista/Windows 7, ali pa če se znajdeš samo namesti WIndows 8 Release Preview, pa ti isto dovoli za to ceno kupit:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

medenko ::

potem je trik ;)

RockyS ::

Ima kdo link do win8 usb iso? Seveda za pro key.

Ganon ::

Heisenberg je izjavil:

medenko je izjavil:

tole za 29,99 je mamljivo.


ja da bi dobil orginal Pro Ultimate al kwa je verzijo za tako ceno bi pa pomojem torrenti zamrli :P


Saj je.

keitai ::

Ampak je upgrade, ne vem, če lahko upgrade-aš gusarsko verzijo na win 8 pro za 30e.

Ganon ::

V bistvu ni nadgradnja. Je tisto, kar želiš. Lahko ti nadgradi obstoječi sistem ali pa dolpotegneš ISO in ga sam namestiš na prazen disk, tako kot pri vseh Oknih do sedaj. Brez težav ga lahko kupiš tudi s travniško verzijo. Za 30 EUR. Točno to sem naredil jaz.

McClane ::

Tako je, legalen upgrade dela tudi preko travniške verzije.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Heisenberg ::

resno! A sem prav razumel!? Lahko potegnem dol Win8 Ultimate 64bit ENG in ga namestim preko WIn7 ki ni original? Ali gre tudi cez Win8, ki je Consumer Preview ?

Kje? Link prosim ? :)

Ganon ::

Heisenberg je izjavil:

resno! A sem prav razumel!? Lahko potegnem dol Win8 Ultimate 64bit ENG in ga namestim preko WIn7 ki ni original? Ali gre tudi cez Win8, ki je Consumer Preview ?

Kje? Link prosim ? :)


Lahko, ampak ti priporočam, da narediš clean install.

http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

Čez preview mislim, da ne bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

krneki0001 ::

RockyS je izjavil:

Ima kdo link do win8 usb iso? Seveda za pro key.


Vzameš iso win8pro in uporabiš program "Windows 7 USB tool" ali pa "Windows 8 USB Installer Maker", pa si narediš usb z inštalacijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GrimReaper ::

Heisenberg je izjavil:

medenko je izjavil:

tole za 29,99 je mamljivo.


ja da bi dobil orginal Pro Ultimate al kwa je verzijo za tako ceno bi pa pomojem torrenti zamrli :P

30€ je že kr velik, sam sem dobil ključ za 10€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Heisenberg ::

GrimReaper je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

medenko je izjavil:

tole za 29,99 je mamljivo.


ja da bi dobil orginal Pro Ultimate al kwa je verzijo za tako ceno bi pa pomojem torrenti zamrli :P

30€ je že kr velik, sam sem dobil ključ za 10€.

Ja kje pa prosim deli z nami :-)

SynTax64 ::

Ganon je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

resno! A sem prav razumel!? Lahko potegnem dol Win8 Ultimate 64bit ENG in ga namestim preko WIn7 ki ni original? Ali gre tudi cez Win8, ki je Consumer Preview ?

Kje? Link prosim ? :)


Lahko, ampak ti priporočam, da narediš clean install.

http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

Čez preview mislim, da ne bo šlo.


Vse lepo in prav vendar mi sedaj po nakupu v samem čarovniku pri ustvarjanju ISO-ta ne ponudi če želim 32 ali 64 bitno verzijo. Vsi ki ste kupili kako do 64 bitne verzije?

JanezH ::

Je mogoče kdo kaj eksperimentiral z windows 8 messengerjem in bi znal pomagati glede tega: KLIK?

Sandi1987 ::

Ali komu dela Deadlight v Windows 8?

Ganon ::

SynTax64 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

resno! A sem prav razumel!? Lahko potegnem dol Win8 Ultimate 64bit ENG in ga namestim preko WIn7 ki ni original? Ali gre tudi cez Win8, ki je Consumer Preview ?

Kje? Link prosim ? :)


Lahko, ampak ti priporočam, da narediš clean install.

http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

Čez preview mislim, da ne bo šlo.


Vse lepo in prav vendar mi sedaj po nakupu v samem čarovniku pri ustvarjanju ISO-ta ne ponudi če želim 32 ali 64 bitno verzijo. Vsi ki ste kupili kako do 64 bitne verzije?


Jaz sem imel nameščen 64 bitni Windows 7 in dobil 64 bitno Osmico. Baje je odvisno od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Sandi1987 ::

Deadlight v Windows 7 x64 v VMware Workstation dela. V Windows 8 ne dela zato, ker imam slovenski OS.

GrimReaper ::

Heisenberg je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

medenko je izjavil:

tole za 29,99 je mamljivo.


ja da bi dobil orginal Pro Ultimate al kwa je verzijo za tako ceno bi pa pomojem torrenti zamrli :P

30€ je že kr velik, sam sem dobil ključ za 10€.

Ja kje pa prosim deli z nami :-)

Eden jih je talal okrog, jih je pa dobil preko MSDNAA, ni mi pa jasno kako da toliko, jih je mel 20 za Pro in še vsaj toliko za navadno.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

KTr1sk ::

Sandi1987 je izjavil:

Ali komu dela Deadlight v Windows 8?


rešitev
http://crashwiki.com/deadlight-fixes-fo...
http://forums.steampowered.com/forums/s...
tudi na na drugih windowsih ponekod ne dela, kr neki da je zato kriv slo jezik
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SynTax64 ::

Ganon je izjavil:

SynTax64 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

resno! A sem prav razumel!? Lahko potegnem dol Win8 Ultimate 64bit ENG in ga namestim preko WIn7 ki ni original? Ali gre tudi cez Win8, ki je Consumer Preview ?

Kje? Link prosim ? :)


Lahko, ampak ti priporočam, da narediš clean install.

http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

Čez preview mislim, da ne bo šlo.


Vse lepo in prav vendar mi sedaj po nakupu v samem čarovniku pri ustvarjanju ISO-ta ne ponudi če želim 32 ali 64 bitno verzijo. Vsi ki ste kupili kako do 64 bitne verzije?


Jaz sem imel nameščen 64 bitni Windows 7 in dobil 64 bitno Osmico. Baje je odvisno od tega.


Maš prav glede na nameščeno različico ti kreira ISO.

Lonsarg ::

GrimReaper je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

medenko je izjavil:

tole za 29,99 je mamljivo.


ja da bi dobil orginal Pro Ultimate al kwa je verzijo za tako ceno bi pa pomojem torrenti zamrli :P

30€ je že kr velik, sam sem dobil ključ za 10€.

Ja kje pa prosim deli z nami :-)

Eden jih je talal okrog, jih je pa dobil preko MSDNAA, ni mi pa jasno kako da toliko, jih je mel 20 za Pro in še vsaj toliko za navadno.


To je potem mimogrede samo napol legalno. Ni piratsko, še vedno pa kršiš Microsoftovo licenco. Jaz sem mimogrede drugače tudi dobil 6 serijskih za Windows 8 preko Dreamspark(včasih MSDNAA), sam se bo že našlo zadosti računalnikov pri naši hiši:)

axee ::

Torej, po testiranju W8 se mi je skoraj bruhalo, ker sem načeloma pristaš "apple" načina uporabniškega umesnika: preprostost, vse na svojem logičnem mestu in prilagojeno. Zanimivo, nimam nobene apple-ove naprave.

Win8 me je šokiral, desktop+metro (jap, še naprej ga bom tako klical), dvojne nastavitve, dvojni default programi, meni je to zmeda.. sem edini, ki rad vem, kje me kaj čaka?? Pa ne da bi bil naučen, ampak da bi bil sistem logično postavljen.

Torej, rad bi preizkusil Win8 samo zaradi hitrejšega delovanja, pa me zanima, kakšne so trenutne najboljše rešitve izognenja čim večjega števila metro interface-a?

Ali te programi še vedno delujejo pri končni verziji? Kakšni predlogi?

Kako se drugače vi znajdete na sistemu, ker jaz sem zmeden in sem po dnevu obupal.. pa nimam težav z nobenim uporabniškim umesnikom, ampak meni logika v metrotu ne pride prav.
Dva task switcherja (alt+tab in pa win+tab)? Dve vrsti aplikacij, desktop in win8? Dve "nadzorni plošči" oz dvojne nastavitve?
Desni klik v praznino, spodaj pride bel trak, na kateremu lahko izbereš all apps? Desni klik me prisili, da skačem z miško iz ene na drugo stran zaslona. Kje je tukaj logika??

In NE, v letu 2012 pri vsem možnem, kar sem poskusil (praktično vse moderne verzije mainstream mobilnih, tabličnih in desktop operacijskih) izgovor "se navadiš" ni več primeren.

Potrošniški software NE sme priti z navodili za uporabo!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

axee ::

Evo, pišem iz Win8. Prvo kot prvo, hitrost je fenomenalna, zdi se mi, kot da sem dobil nov računalnik. Drugo, roka me boli po 10 min. En kot za natavitve, drug kot za drugo, desni klik na ikono, čisto na drugi del zaslona da urejam...

Včasih sem se pritoževal, da nimamo v Windowsih nobenega prostora, kjer bi lahko izbrali katerokoli od vseh aplikacij, pač spisek. Start meni je eno navadno skropucalo, z nadležnimi manuali, webpagi, unistall bližnjicami, ampak seveda krivim razvijalce.

Win 8 je dober korak stran od tega, ampak dokler bomo uporabljali tudi desktop aplikacije, je v Win8 še večji nered. Ikone te ob inštalaciji lahko čakajo:

1)start meni
2)all apps
3)ikona na namizju
4)ikona v taskbarju

Da ugotovim, kaj vse imam odprto oz kaj se izvaja, lahko to vidim na naslednih mestih:

1)tray (najbolj skrit predel, tudi novi taskbar ti NE pokaže programov v tray-u, ki so ponavadi najbolj problematični)
2)taskbar (nekateri programi celo ostanejo tam, npr skype)
3)"task switcher" z METRO programi (ali WIN+TAB ali pa levi zgornji hot corner), katerega del je tudi desktop, prikaže samo zadnje, in ne "odprte"
4)stari "task switcher" (ALT+TAB), kjer so skupaj tako metro kot tudi desktop aplikacije

Pa ne me vprašat, zakaj bi rad vedel, katere metro aplikacije so odprte. Če jih je mogoče ročno zapirati, očitno niso narejene na sistem mobilnih operacijskih, kjer operacijski sam poskrbi za njih. Čene pa zakaj sploh možnost zapiranja?

Ma nevem, naj mi nekdo odgovori oz lepo prosim razloži kakobi lahko temu rekel dober sistem za desktope in laptope??

Pa naštel sem samo najbolj moteče, da o tem da niti po desktopu ne morem navigirati brez posiljevanja metroja sploh ne govorim..

Hitrost je opazno izboljšana v primerjavi z Windows 7, ampak navigiranje po operacijskem sistemu je pa na nivoju tistih travniških windowsev z 3 različnimi preoblekami, skini, dodatnimi docki itd.

Ampak metro sam po sebi zgleda pa lepo. Dokler ne vidiš reklame v aplikaciji za vreme.

W. T. F. ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

krneki0001 ::

evo uspelo mi je celo inštalirat intel turbo memory modul v osmici (uradno ni podpore). In windows 8 na atomu dobi s tem modulom pospešitev prvič z readydrive in drugič z readyboost. Se na koncu pokaže da tudi 1GB disk iz rama pospeši zadeve, če je gor vse tisto, kar mora sistem hitro dobiti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amigo_no1 ::

Lonsarg ::

@axee, saj ko enkrat za vse defult programe namesto Metro programov poklikaš svoje priljubljene(Adobe Acrobat, namesto vgrajena pdf,LVC namesto vgrajene video, itd), potem te NIKOLI več ne bo vrglo v Metro z izjemo, ko odpreš start screen.

Torej se da Windows 8 brez problema uporablat kot Windows 7 z full screen Start Menijem. Z izjemo tega, da če kdaj zaideš v kot, se ti meniji pojavijo, ampak v kot verjemi ne prideš kar tako ponesreči.

In ja, jaz sem na tak način uporabljal zadevo kak mesec, potem pa so me sčasome kake Metro aplikacije premamile. Recimo Chrome najnovejša verzija je hkrati že Metro verzija vgrajena in ko enrkat začneš imeti brskalnik v Metroju(in v brskalniku preiviš večino časa), potem sčasoma si pač vedno več v Metroju, recimo Skype aplikacija je tudi zakon, ko je minimalistična, ne pa tisti mess od Desktop Skype aplikacije, ki je za bruhat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

@Axee

Povišaj sensitivity. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cold1 ::

Torej se da Windows 8 brez problema uporablat kot Windows 7 z full screen Start Menijem. Z izjemo tega, da če kdaj zaideš v kot, se ti meniji pojavijo, ampak v kot verjemi ne prideš kar tako ponesreči.

Samo da je polnozaslonski "meni start" izjemno moteč, še posebej na velikih zaslonih. Vroči koti pa so že sedaj del Okenskega vmesnika v desnem zgornjem je tako recimo gumb za izklop trenutnega okna, če je le to povečano, Metro torej moti in ovira delo z namizjem.

Če ga ne potrebuješ, in na namizju ga ne potrebuje nihče, predstavlja zgolj problem, nepotreben problem.

D3m ::

Zdravo fantje. Uspelo mi je usposobiti mrežni adapter za TP-link TL-WN722N. Gonilnik sem dobil na www.atheros.cz model je AR9271.

Zdaj preizkušam Win8.

LP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Če ima kdo lenovo S10-3T z win 8, naj si naloži zadnje chipset driverje od intla. se občutno pozna pri delovanju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

medenko ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Assass1n ::

Kako da je zdej to tok poceni, jaz sem dal 20€ za licenco katero je baje zadel na nagradni igri, sem naredil fresh install, iso sem iz torrentov potegnil, vpisal key, ko sem prišel v windows je blo aktivirano :) .
Včas so bili pa po 200€, kako to?
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

medenko ::

to je samo akcija, da microsoft čim več folka spravi k sebi. 200€ je pa res pretirana cena.

roCkY ::

Postavili so ceno s katero se bodo znebili veliko podpore za stare sisteme in dobili kar lepe količine $. Čez nekaj let pa ponovi vajo...
Pri ceni 30€ za nadgradnjo po PC-ju sploh ni kaj premišljevat. Pa naj bo metro trenutno všečen/uporaben ali ne.
Sedaj je čas, da se vsi PC v uporabi z različnimi verzijami OS postavijo na skupni imenovalec za zmerno ceno. In ravno na to M$ stavi. Mene so že dobili v mrežo in zaenkrat mi ni prav nič žal, da sem pretekli turoben konec tedna porabil za to.

kmetek ::

jaz tudi tuhtam da bi kar vzel, pa lepo ISO pa mir hehe...

Assass1n ::

Mene edino skrbi kako je z menjavo hardwara, nekaj strašite da potem aktivacija ne dela. Jaz imam samo key in nič drugega, zaenkrat dela. Prvo sem dal uprade in vse obdržal, potem sem dal pa raje fresh install z formatom in vsem, vse normalno aktivirano tudi v drugo.
Kaj če menjam kaj, pokličem na ms in povem key, al sm mrzel.:D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

bluefish ::

Ja, če so po menjavi strojne opreme kake težave z aktivacijo, kličeš na MS in slediš navodilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

roCkY ::

Mene je v petek dokončno "obrnil" en sicer precej banalen app., ki ga imam sicer na androidu (rain radar). Smo veliko zunaj in videt kaj nam oblaki peljejo je precej pomembno. In v testni verziji vidim v štacuni to za WIN... Zakaj včasih, ko kateri od okoliških vremenskih radarjev ne dela klikat 5 WWW strani, če pa je vse skup.?
Počsi spoznavam, da je bila odločitev kar prava. Račun pa ne preveč obremenjen.
Bil odkar je bila naložena testna verzija nekako skeptičen ali to rabim, bom rabil, se ima smisel zabavat z nastavitvami, kopiranji, dol vlečenji,.... pač vse kar gre zraven k namestitvi OS na več PC.

Glede menjav HW komponent bomo pa v praksi sprobali. Če bo politika ostala taka kot je težav ne bo.

Lonsarg ::

Assass1n je izjavil:

Kako da je zdej to tok poceni, jaz sem dal 20€ za licenco katero je baje zadel na nagradni igri, sem naredil fresh install, iso sem iz torrentov potegnil, vpisal key, ko sem prišel v windows je blo aktivirano :) .
Včas so bili pa po 200€, kako to?


Zdj je vprasanje kolk zaupas temu tipu, prodal ti je bodisi upgrade verzijo, bodisi studentsko MSDNAA verzijo. Ce ti je upgrade krsis licenco ce nisi imel kake original licence prej. Ce ti je pa studentsko pa se huje ker potem oba krsita licenco, ker se sploh ne sme prodajat, ter ker je veljavna samo za tisto osebo, ki jo dobi.

Se mi zdi pa najbolj verjetno da si studentsko verzijo fasal. Ker pri upgrade ne bi on nic kej profita naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kmetek ::

Evo ravno ratalo, promo code itd...14,99€ :D

Assass1n ::

Ja možno, nebivedel kaj sem dobil, sej meni je vseeno, vrjetno bolje kot sej vemo kaj. Če so pa te keye tako kriptirani, nikjer ne morš nič preverit iz kje kaj prihaja. Pa kako mi je to čudno, da bi naprimer šel na 8 kjer je bila original gor licenčna Vista, sedaj pa je gor linux. Kako narest upgrade brez da se daje gor vista pa potem 8 :8)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

kmetek ::

Windows 8 Pro Upgrade Experience

"Your non legit copy of Windows 7 qualifies for a Windows 8 Pro upgrade."

"If you want a clean install, you have to restart your computer and boot from the DVD / USB drive."

mtosev ::

in kje v slo je prodaja tista personal user license. jaz je nikjer ne vidim. povsod piše, da se oem veže na prvi komp na katerega se inštalira
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

Zdaj samo še vprašanje, ker sem šel na slovensko windowsupgradeoffer.com in imam trenutno xp 32bit, če bom sploh dobil 64 bitni win 8 pro eng? :P

slovenskih winsow ne maram.
««
18 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518561 (15296) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746023 (38996) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636381 (32224) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937861 (32435) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198461 (80406) techfreak :)

Več podobnih tem