» »

Računalnik na stock frekvenci zmrzuje, na nižji deluje

Računalnik na stock frekvenci zmrzuje, na nižji deluje

matjash ::

Imam problem z matično ploščo msi p35 neo combo in procesorjem e8400 rami so patriot 2x1 gb.

Na privzeti frikvenci 3,0ghz (333x9) mi računalnik zmrzne pri prime95 (Large FFT test) že po nekaj sekundah pa mogoče do ene minute. Pri Small FFT testu deluje mnogo dlje.

če znižujem frekvenco pa se čas daljša na več minut. Pri frekvenci 2336 mhz (333x7) deluje že več kot uro.

Rame sem stestiral poskusil sem tudi samo z enim ramom 1x2gb druge znamke.

Je možno da procesor pri višji voltaži ne deluje pri nižji pa, ali lahko računam da bo kmalu kaput. Je lahko kriva tudi matična plošča?

Poskusil sem tudi dvigovati voltažo procesorju pa ni pomagalo.
... bolje pozno kot nikoli.

refosk ::

Kakšne so pa frekvence RAM-a?

draciel ::

mah te plošče so čudne. mam isto ploščo ku ti in procesor quad core q6600 , ter pri stock frekvenci mi deluje normalno. če navijem na 3ghz ( kar je popolnoma dovoljeno in v mejah normale za ta procesor - še s stock hlajenjem ), pa se začnejo pi*darije. Vn začnejo metat bluescreeni itd. Tudi če sem dvignil voltažo procesorja ( tudi če je nebi , je večina ljudi laufala ta procesor na stock voltaži. )

Nevem, nimam besed. Pomoje je plata kriva.

hojnikb ::

za foro ga mal overvoti če bo kej pomaga..
#brezpodpisa

Blinder ::

ja dvigni napetost, mogoče je bil procesor na hard navijan pa rabi zdej malo več napetosti
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matjash ::

Računalnik sem zlagal jaz, par let nazaj. Navijal ga nisem, spomnim pa da sem že takrat poslal ene rame nazaj, ker se mi xpji niso hoteli inštalirati. Z drugimi rami je nekako šlo, zdej zgleda pa da se je poslabšalo. Windows install pod stock frekvenco ne gre skozi. Sem se probal igrat z višanjem voltaž ramov in procesorja, pa tudi north/south bridga. Pa ni neke opazne spremembe. Na 2333 Mhz sicer deluje ampak nezanesljivo. Sicer sem prime laufal le kakšni dve uri in je zgledalo ok. Je pa windows pri nameščanju programov 2x vrgel neke čudne errore vn.

Tudi mene matična plošča ne prepriča, zato sem naročil novo matično, upam le da ni procesor kriv.
... bolje pozno kot nikoli.

draciel ::

Ma procesor dvomim da je kriv. Kot praviš nisi navijal ne nič, tako da ga nisi mogel skurit. Jaz bi reku matična in ob priliki jo bom tudi jaz menjal.

ramiz?! ::

Sam mam enako kombinacijo kot draciel in mislem da je kriva matična, ker je najnižji cenovni rang in je bolj slaba roba...
Never regret anything, there's always a reason things happen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Core 2 Quad q8200 problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
8610019 (5959) kuglvinkl
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120820 (15364) m0LN4r
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936834 (5160) Goldee
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554205 (3203) Wolfman
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323653 (18343) Jst

Več podobnih tem