» »

"nateg stoletja" ali "še mene bi bilo sram.."

"nateg stoletja" ali "še mene bi bilo sram.."

«
1
2 3

DoBri ::

Vrhniški kabelski operater P&ROM. Do nedavnega je ponujal internetni dostop preko svojega omrežja s telemachom kot internet ponudnikom in SiOLom. Cena modema Terayon 65k, instalacije 15k, mesečno 8k za 384/128 kbps prenosa. Ok, pac. Sodelovanje s temi so prekinili in zdaj so dali novo ponudbo, internetni ponudnik je Softnet, cenik je skeniran spodaj. Take ponudbe bi bilo mene sram 97tega leta, kaj sele 2003! In to je edina ponudba mestu z 8k prebivalci, od katerih ima velika vecina ze kabelsko televizijo! In zaradi napake kabelskega operaterja sem izgubil 80k, ostal mi je kabelski modem, ki mi nič več ne koristi in molitev za 50k z neba za ADSL, ki mi je kot edina sprejemljiva opcija še ostala. Obvestilo o odklopu sem dobil 29.1. Odklopljen bom 1.2.



Zdej pa ne smem preveč pisat, ker bo predrago... ?!?!?!

[sliko spremenil sergio zaradi prevelike sirine, za veliko verzijo kliknite nanjo]
Več nas je, manj nas ni.
  • spremenil: Sergio ()

Fury ::

ker nateg...

blabla ::

Razumna poraba?!?!?

Kaj pa je definicija razumne porabe? Če je neomejeno je neomejeno.
Idioti.

bf4ed ::

Dobro drugič pa sliko pomanjšaj.:D >:D >:D >:D

rc-car ::

In zakaj nisi šel takoj na ADSL? Jaz sem tudi z Vrhnike in sem na ADSLu odkar so ga priklopili.

Glede težav že s samo kabelsko TV nebi šel pri njih nikoli še na kabelski net...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

a se ne reče Morpheus, ne Morpeus ? :\


sem šel prov gledat statistiko..

SAMO iz Slo-Tech-a pretočim jest mesečno ~ 100 Mb :8)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

mirage ::

Kak je to mišljeno pri zadnem paketu:
WWW strani mesečno???

Binji ::

Moj ponudnik ma skorej identicno ponudbo - Studio Proteus, ki ma isto prek Softneta. Sm se ze pritozu pa ne pomaga:|
ADSL je pa za na novo napelat predrag pa se premalo prenosa bi meu..
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tody ::

HEHEH sem ti reku da pejd na ADSL (:
Itak pa si mel modem v najemu al ne ??
Mal poglej pogodbo kaj se zgodi ko sodelovanje prekinjeno pa to.
Jest bi jim modem nazaj nesu

Tr0n ::

Aha, prva taksna ponudba je ze na mizi. Sedaj cakamo samo se na Telekom/SiOL :).

root987 ::

samo mogoce da ma telekom monopol, samo v primerjavi z komplikacijami pa vsemu kabelskih ponudnikov in glede na njihove hitrosti se ADSL precej bol splaca. a ne??
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

DoBri ::

[sergio: tnx. sej bi jst že prec zrihtu, pa sm biu preveč živčn.]
Ves tale problem je nastal zaradi izkoriščanja SiOLovega monopolnega položaja ... ker se je on odločil, da novih naročnikov kabelskega neta ne bo več dovolil - hoče prisilt, da gremo na ADSL. Bom pač šel. Sicer me bo ISDN za celo bajta koštal okroglih 80k. Ampak saj to je le malenkost za rednega študenta, kajne?
Več nas je, manj nas ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoBri ()

SmoKey ::

DoBri - če boš priden pa lepo šampinjone rezal bo tistih 80k za ISDN šala mala :=)

P.S: Pa roko si pocajtej da boš tud fizički kej pomagal, ne pa sam po računalniku šaru s šefom lenuhar leni :D
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Cveto ::

Jest sem tud popi***u ko sem to ponudbo videl. Edino, kar bi še prišlo v poštev je 256kbps za 3000 sit/mesec, navadni telefon odjavit in potem pač surfaš tko kot prej na modemu. Naročnina je ista, cena prenešenega MB tud približno ista(če ti modem skoz vleče max) maš pa ta komfort, da lahko v miru gledaš razne stvari, nisi časovno omejen, za kakšen irc al pa forume je tud ok. Pozabit pa moraš seveda na vsak DL, kazaa-o, osla itd. Pač samo za surfanje.

Analogni modem:

3000 sit naročnina, nič vključene porabe, telfon uporabljam samo za internet, ostalo vse prek mobitela
108 sit/uro (volja)
pri konstantnih 6 kBps je to cca 21 Mb/uro

zdej mam rčuna cca 7000 sit=3000(naročnina)+4000(poraba)=37 ur
v 37 urah b teoretično lahko prenesel 37x21=777Mb

Kabelski 256kbps:

Naročnina 3600 sit vključenih 400MB
do 7000 ostane še 3400 sit=283 MB
Skupaj je to 683 MB
Ker pa pri normalnem surfanju(gledanje novic, forumi, irc itd večino časa modem čaka brez prenosa, bi pri kabelskem gotovo porabil precej manj. Po moje bi imel jest še tidtih 400 MB preveč, ker mi zdej modem 90% v prazno laufa.

Za p2p nimam potrebe, ker vse naložim v službi, tako da res samo surfam in nočem dat 12 k mesečno za ADSL, pa še inštalacijo ISDN in ADSL plačat, pa telefone nove....

Da se razumemo: ne podpiram kakršnegakoli obračunavanja prometa. Jest sem samo napisal kot primerjavo za navadnega modem userja. Za p2p se pa ve: ADSL.

mrTwelveTrees ::

Prekleti softnet ali P&rom

to so take KU*BE !

sam denar bi kasiral...

na adsl pa ne grem ker je 50.000 sit...

ja nc Dobri, bova kr na ta paket šla za 6000s/mesec
a ne...

Gandalfar ::

Dobri: tm pr vas na vrhniki bi se lahko fajn z kaksnim wireless igral pomojem

mrTwelveTrees ::

Gandalfar:

to je prevec drago...

DoBri ::

sm že razmišlu o alternativah, k bi temeljile na lastnih financah in delu ter času, pa bi vseeno potreboval vsaj malo močnejše zaledje, ki pa ga, na žalost nimam. gand, res je, da sem že premišljeval o wirelessu in podobnem. za katerikoli projekt pa bi potreboval vsaj enega velikega do najmanj 3 sredje velike partnerje [podjetja] in pa vsaj 30+ fizičnih uporabnikov in manjših pravnih oseb. šele s takim trdnim zaledjem bi se dalo izdelati načrt, ki bi temeljil [vsaj delno] na raziskovalni dejavnosti, preizkušanju novih tehnologij, hkrati pa omogočal informacijsko mrežo vsem udeleženim. začetne investicije bi bržkone bile relativno visoke kljub sofinanciranju in sponzoriranju v projekt neposredno neudeleženih strani. mnogo pa bi, vsaj na začetku, temeljilo na dobri volji. na koncu pa moram še enkrat izpostavit, da brez močnega zaledja in ustanovnih strani niti načrta ni vredno delati.

kabelski modem fuj fuj stran gre, jst pa šampinjone nabirat, da bom mel za adsl.

YuSin :] ti le glej, da bo dezinficerana hala - kajti le dezinficirano je zares čisto! :)
Več nas je, manj nas ni.

Roadkill ::

Tut kamničani smo žrtve Softneta.
Sam furam unle 3600sit paket, kar me pride ceneje kot dial-up, č epa rabim p2p se pa prek connectam prek proxyja k ga ma en z družinskimu paketom postavlenga, oziroma DLjam lokalno.
Zakaj nism šu na ADSL - pred 3mi leti o ADSLju ni bilo ne duha ne sluha. Samo zato.
Tale softnet pa... net je online ene 90%. Zadnje čese se sicer spet mal izboljšuje (mel smo tut mesece, ko je net delal 50% časa). Je pa neki... nam z poceni paketi dela veliko bolš kot unim z družninskimi... une disconnecta na dan ene 200× (dobesedno) oz so konstantno na netu maximalno 1uro.

Men ni jasn, kako lahko tako podjetje sploh posluje.
Je pa največja pizdarija to, da u Kamniku nimam drugega ponudnika...
Kar nekaj časa že razmišljam o ADSLju, a je to malček prevelika naložba trenutno.
Sploh se mi pa tole za 3600 kljub vsem težava,m zdi razumljiva cena...

Roadkill ::

Pozabu najpomembnejšo stvar napisat....

Najbolj moteča stvar je pa ta, da imamo onemogočeno kakršno koli povezovanje z zunanjim svetom. No skoraj...
Torej, ne moremo postavljat ftpjev, webserverjev, DCCjat... No lahko... znatraj omrežja - 50 aktivnih uporabnikov, ostali se še niso na ircu pojavl :)

Torej, če kdo vid kje napis Softnet, naj stopi stran, da ga kaka molotovka ne zadane. :)

pivmik ::

Za bruhat!

hitrosti ???? 128 kilobitov na sekndo, tipi so zmešani
zaračunavanje MBjtov ???

Jaz ne bi podpiral te prasce
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

Dobri: jaz sem mislil wireless do najblizjega soseda z adsl pa potem prek njega uporabljat net.. al pa kr utp kabel pa si potem delis narocnino..neki v tem smislu

tiborrr ::

Da se povem jaz svojo izkusnjo s Softnetom. Pri tipih sem vzel "Maksi Paket - neomejen dostop do interneta" in seveda po treh mesecih fasal prvo opozorilo, da sem zelo, zelo prekoracil limit in da bom fasal za 890 jurjev racuna, ce bom se enkrat to naredil. Grem citat pogodbo in vidim:

"Velja razumna uporaba interneta. Pod razumno uporabo se steje mesecni promet do skupno 10GB." Jaz pa sem v eni noci nabil 5GB, imel sem 1Mbps/1Mbps. Assholei.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Hux ::

Pa kaj si nor se ena morska svinja! To ja treba bajto podret! PA vsak ki podpira to "je trenuten uporabnik te stritve" se nej reje ubesi! Reje sem brez neta ko pa take svinje svinske placevat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

flipflop ::

Za tak denar si pa raje optiko napelji pa sam bodi ISP:(

Hux ::

Samo kaj je res je res. Brez siola bi blo vsepovsod tak! V najbolsem primeru bi surfali z 128/128 neumejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

mrTwelveTrees ce reje vzemes paket za 6k sit in placujes kabel kot dialup namestu da placas za ADSL instalacijo 30k al kolko je ze te pa res nevem ne. Kolk razumem je teh 1000Mb vsteto v ceno samo v casu izven delovnega casa. Pred 15to pa normlano placujes promet ko dailup ceprav je cena Mb enaka.
No vglavnem veliko srece in vec zdrave pameti v prihodnje!

Bane_ ::

v kranju bomo dobili tudi soft net ce bo sreca! In ko sem zracunal po njihovem ceniku pa tudi ce placam najdrazji paket bi me internet prisel okoli 2.500.000,00 sit na mesec. Ker ce bi mi zaracunal vse prenesene Mb bi mogu skor avto prodat da bi lohk placu! Ta internet je namenjen samo tistim ki mal surfajo po netu in gledajo maile pa se to odpade razno pišiljanje smesnih filmckov in for po e-mailu!
To ti je prov sramota! ADSL is CALLING
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

2nemesis ::

Problem je v tem da so obstoječi kabelski ponudniki priklopljeni na internet preko preoske pipe, ki jim jo Siol noče povečati.
Pri prehodu na drugega ponudnika, so zadaj vedno veliki stroški. Potem so morali uporabniki poslati Siolu preklic pogodbe, da bi se priklopili na novega ponudnika.
Siol, pa jim je v zameno poslal ponudbo - zastonj priklop na ADSL, če že imajo ISDN - vendar velja samo že za obstoječe naročnike njihovih storitev (preko kabelske).

Marsikateri ponudnik, ki je zakupil kabelsko omrežje za ponudbo dostopa interneta se je zaradi Siol-a že oprekel. Zato so stroški zrastli.

Siol ima kapacitete, denarno zalogo in bi si zlahka lahko privoščil tudi negativno poslovanje.
Tega pa si ostali ponudniki ne morejo privoščiti. V resnici pobirajo drobtinice, da bi sami obstali pa dvigajo cene.

Upam samo da se Siol ne bo spomnil zaračunavati prometa, potem bi postalo vse skupaj ena velika internetna ironija.

Backup plan bi bil potem kombinacija - aka kabelska + satelitska ali pa ADSL + satelitska.

Dr_M ::

hehe...samo leecherji se bunijo, normalen folk se nebi. :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flipflop ::

Res pa je,da je ta tema stara skoraj eno leto.;)

Hux ::

PA res lol.
"negativno poslovanje"
Vsekakor si dobeno podjetje na svetu tega nemore privoscit. Niti microsoft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Freelancer ::

Sem ze nekaj komentiral, pa vidim, da je tema stara eno leto...

Zgodovina sprememb…

2nemesis ::

Hux2:
Microsoft je imel z prodajo XBOX-ov več stroškov, kot pa dobička, vendar je z prodajo nadaljeval, ker hoče izpodriniti sony. Hoče monopol na področju konzol!

Podjetja so pripraljena z dumpingškimi cenami izpodriniti konkurente, kasneje pa ko ni več konkurence postavijo zasoljene cene.

Močna podjetja so kratkoročno sposobna preživeti tudi ob negativnem dobičku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2nemesis ()

flipflop ::

Pa to ni isto,oni dajo konzolo ceneje,pa služijo z igrami. Špili so pri konzolah pomembni in prinašajo zaslužek.

Hux ::

Tocno tak. Zato ker siol ne prodaja modemov uporabniko kot kabelski ponudniki a pomeni da dela izgubo ali kak bi reko v dobro uporabnika mogoce? Nope! Samo v svojo korist.
Ce bi prodajal modem pa bi dobo majn narocnikov kar bi se spet poznalo cez par mesecev. Dobeno podjetje nebo delovalo zanalasc v minus! To si lahko 100%. Ce pa gre v minus pa so se enostavno zajebali in ce nimajo dobrega financega stanja bojo pogrnili.

No sicer nevem kolk je trenutna instalacija ADSL po ceniko ampak to se bo se izenaclo zaj z takimi ko KKS cez mesec dni!

2nemesis ::

flipflop: Pol pa en piratek kupi XBOX, pa dobi špile zastonj, pol pa svizec zavije čokolado .....itd!

Nič ni isto! Vse je drugače ... !

Negativno poslovanje ni nič posebnega, še posebej če so to državne firme.
Najbogatejše države imajo največ dolga in še bolj se v dolg pogrezajo...

Microsoft je pa tako ali tako stvar zase. Z izdajo sistema v prvem letu ali dveh pokrijejo razvijalne stroške, ostalo je pa tako ali tako čisti dobiček.

Negativno poslovanje se lahko podjetje privošči dokler mu ne zmanjka kapitala.
ko pa državi zmanjka kapitala - pa je v dosti primerov prišlo do gospodarskega zloma....

E zdej je tole že zelo off topic.

Hotel sem samo povdarit, da imajo pri Siolu zelo veliko sredstev, pol pa poskušajo z raznimi projekti ... ADSL-TV ( samo škoda ker samo MPEG2 in ne MPEG4) , e-poslovanje ...
Vlagajo v razvoj - v storitve.
Pa še tu pa tam bo kakšne propadel, vendar tudi to ni nič takega ...

Freelancer ::

Hotel sem samo povdarit, da imajo pri Siolu zelo veliko sredstev, pol pa poskušajo z raznimi projekti ... ADSL-TV ( samo škoda ker samo MPEG2 in ne MPEG4) , e-poslovanje ...

Dajte si ze enkrat zapomniti, da se napise poudariti, ne pa povdariti (:\). MPEG-4 je pa zakaj ze boljsi od MPEG-2?

Dr_M ::

MPEG-4 je pa zakaj ze boljsi od MPEG-2?

ocitno eni sam stevilke gledajo :) :) v praksi pa se vidl niso razlike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boych ::

Zanimivo pri nas v Radgoni mamolih tak kabelnet preko Softneta, pa je zelo redkokdaj da ne dela.
Pa tudi glede groženj za plačilo za nerazumno uporabo ni problema, jaz mam rekord 39 Gb dol in 49 Gb gor. Absolutni rekorder pa je moj kolega 99 Gb dol in 194 Gb gor.(v enem mesecu, da se razumemo)
Mogoče mamo v našem koncu pač srečo!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Hux ::

Moj rekord v enem denvu je 29GB.

boych ::

kapo dol!!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

zlobcek ::

Tle u Kamniku mamo tud od Softneta kabelski internet. Jest mam tist paket za 6000. No povem vam, da sm dol potegnu tud ze po 5g na mesec, pa dodatno niso obračunal nič. Za p2p tega neta ne uporabljam. Edin ne vem kaj bo zdej, ko so neki modeme menjal zarad posodobitve omrežja. Upam da se novjo spravl računat presežka. Dela pa internet večino časa skos. Do zdej se mi je v dveh letih nardil dvakrat, da se nism mogu prklopit.

Freelancer ::

Js res upam, da se vam tam kjer je softnet stvari obrnejo na boljse... Ker 5GB meni zadostuje za en dan, ne pa za en mesec :D

DoBri ::

Če sm ravno začel štorijo, naj jo pa še dokončam, ne? :)
Ravno te dni je padla odločitev, po enem letu "težkega" življenja, bom kupu nov telefonski priključek, ISDN in seveda ADSL. Pa bo :) [pa čeprav mam kablsko do "ust" prinešeno. res škoda infrastrukture.]
Več nas je, manj nas ni.

nero ::

Podobno kot pri LINK-u.

bysaRD ::

Gandalfar: Dobri: tm pr vas na vrhniki bi se lahko fajn z kaksnim wireless igral pomojem

Odlična ideja!

Z vsem naštetim in povedanim se strinjam. Ampak tale ideja je pa noro dobra. Sam se tut iz Vrhnike, sicer štajerc drugač :) , sam že dalj časa študiram isto. WIRELESS! Sam zmenit se mormo. Dajem pobudo. Prostovoljno postavim brezžični oddajnik in dajem svoj internet preko siola 4096/512 (po novem odkar bojo 768 skenslal) na voljo drugim (v dosegu antene) 24h ur na dan ZASTONJ(!), z seveda omejenim internet uploadom (nažalost). Če bi se kdo rad pridružil ali pa resno pogovoril o projektu wireless povezave na Vrhniki (Vrhnika-online.net ? :) ) naj mi prosim sporoči na bysaRD@hudinja.net. Sam sem iz gradišča, rabil bi pa še vstopne točke na drugih delih vrhnike....hudiča, zaradi mene lahko mrežo napeljemo tut do Ljubljane:)). Če bi se zadeva prijela, bi lahko P&ROM kar zaključil internet kariero. V glavnem, odločil sem se, da zadevo vsaj probam izpeljati, če bo le še kakšen đek za stvar. Lahko imamo tudi v mislih noro medsebojno mrežo za male pare! Sam za informacijo, če je kdo slučajno pripadnik DC mreže, tam šeram pribl. 550 GB podatkov, tak da bi imel vsakdo kaj od tega in seveda tudi jaz. No, v kratkem bo postavljena stran http://www.hudinja.net/vrhnika, kjer si boste lahko prebrali vse stvari v zvezi z projektom. Stran bo na voljo predvidoma enkrat do nedelje. Dobrodošli bodo vsi komentarji in ideje. Zelo dobrodošli. Fantje in dekleta, to je dejansko izvedljivo. Pa združimo vse adslje v eno noro povezavo:).
Vem da je odgovor rahlo pozen :), vendar upam da bo kdo za stvar.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bysaRD ()

Tody ::

Torej če financiramo anteno daš ti zastojn internet ? 4 Uporabniki se ti obesjo gor in zadeva slavno propade ker zmanka BW..

bysaRD ::

Bi imeli pa vsaj fajno lokalno brezžično mrežo, tudi to ima svoje prednosti. Na začetku bi nas bilo malo ampak s časom, bi se priklapljali tudi drugi, v mreži bi bilo tudi več različnih internetnih širokopasovnih dostopov. Pa tudi antene ti ne bi bilo treba postaviti. Bi jo jst. Edini si, ki se je do sedaj odglasil, pa še ti z negativnim pridihom:)) Škoda. Predstavljaj si npr. 300 Vrhničanov povezanih v mrežo stari:)) Cela Slovenija bi govorila o Vrhniki. Kak Cankar, Vrhnika-online! :))

LP

Gandalfar ::

To bi bilo fajn. Zal nisem iz vrhnike tako da najboljse da obrnes na Dobrija.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548406 (597) Lonsarg
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472576 (1701) neoto
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412339 (8893) pujsek_
»

strela skurila modem in switch na lj-kablu....

Oddelek: Pomoč in nasveti
121641 (1417) Jeebs
»

WIRELES home edition

Oddelek: Strojna oprema
292246 (1740) Spajky

Več podobnih tem